OurStories.cz ~ naše povídky - Profil uživatele LynVonNightlightLynVonNightlight

Práva: přispěvatel

O mně: Zbožňujem písanie a neviem si predstaviť, že by som mala bez neho žiť. Je to pre mňa spôsob, ako sa odpútať od skutočnosti a aspoň na chvíľu získať úplnú kontrolu. Pretože v písaní ovládam každé slovo a riadim príbeh. Vyvíja sa podľa toho, ako chcem ja a nie tak, ako realita, ktorá sa nám zdá veľmi často príliš krutá.

Kontakt:

Statistiky:

Moje články: 4

Moje komentáře

Titulek článku Text
02.11.2015 (17:07)ČasopisOur Magazine II. - číslo VII. Jaj, aj rady o dialógoch sa určite hodia, i keď si neviem predstaviť samú seba na hodine herectva. To by sa asi všetci dobre pobavili :D
02.11.2015 (17:06)ČasopisOur Magazine II. - číslo VII. Super číslo! Obzvlášť sa mi páčil článok o Dušičkách a o histórii. Neviem prečo, ale nikdy predtým som si nezisťovala, kde sa tento sviatok vlastne zobral. Čítala som to aj našim, tiež sa im to zdalo zaujímavé.
Potešil ma aj článok o Awkward, z traileru sa mi to zdalo také... čo ja viem. Ale z článku sa mi zdalo, že to môže byť dosť dobré, takže asi si to predsa len niekedy kuknem. :)

Emoticon Emoticon
04.10.2014 (11:08)ČasopisOur Magazine - číslo VI. Ty kokos, to mi robíte naschvál, že ešte aj tu je obrázok TW! :D Odkedy som dopozerala štvrtú sériu, vidím ten seriál úplne všade a keď si pomyslím, ako dlho musím čakať na pokračovanie, je mi do plaču. Emoticon Emoticon
Minule som pozerala dve časti Menatlistu a v jednej z nich hral Peter a v druhej mal zase chlapík priezvisko Stiles. To ako keby sa mi vesmír vysmieval, že už nemám ďalšie časti :D

Na Of Poseidon sa chystám už dlho, ale stále som sa k tomu nedokopala. Akosi nič nestíham čítať a to mám toho ešte toľko na zozname. Super recenzia inak. Emoticon

Ten článok o PLL som radšej nemala čítať. To ako fakt bola Emily v knihe tehotná a Toby zomrel? :O

Ale nie, spomínate ešte aj The Maze runner? Chcete ma zabiť? Mala by som na to ísť ešte raz do kina :D Dylan! Dylan!
Emoticon Emoticon

Tips and Tricks: Parádny článok. Ja som už párkrát skúšala písať aj vtedy, keď sa mi nechcelo (lebo nápadov je vždy veľa), ale napokon som to vzdala a radšej šla čítať alebo pozerať. Nemá zmysel kukať na prázdnu stranu Wordu, keď viem, že zo mňa nič zmysluplné nevylezie.
04.09.2014 (16:56)ČasopisOur Magazine - číslo V. Supernatural som videla po šiestu sériu. Akosi som to zabudla pozerať pred tromi rokmi ďalej, lebo sa vyrojilo toľko seriálov, že som už nestíhala. Ale plánujem niekedy doraziť aj zvyšok. Možno keď seriál ukončia.
Eragon... ach, Eragon. Musím sa priznať, že mne sa film veľmi páčil, ale keď som ho videla, vtedy som ešte o knihe nevedela. Až potom som si ju prečítala a iba som sa čudovala, koľko vecí je tam poriadne od veci a bolo mi trochu smutno, že nenatočia dvojku.
Na The Maze Runner som zvedavá, čoskoro to už bude u nás v kine v jeden deň s If I stay, takže to budem mať asi taký kino maratón od piatej do jedenástej večer (ide to hneď po sebe). Na God help the girl som tiež veľmi zvedavá. Už som to aj hľadala na nete a až potom som si pozrela imdb, kde som zistila, že to ešte nevyšlo Emoticon
Ku knižným novinkám: Manželovo tajomstvo je vraj dobrá kniha a odporúča ju viac blogerov, ale mňa akosi téma nezaujala. Nemyslím si, že by ma to bavilo, aj keď by ma fakt zaujímalo, čo sa píše v tom liste. Emoticon
Príbeh dvoch storočí je určite fajn oddychovka, ale jednotka ma dosť sklamala, takže na toto sa nechystám. Čiernu schránku som mala ako recenzák a asi po troch stranách som ľutovala, že som si to vypýtala. Vadilo mi tam toľko vecí, že doteraz neviem, ako som to dočítala. A tie ich debilné úsmevy. Postavy sa na každej strane len usmievali, smiali, uškŕňali Emoticon Emoticon. Ale veľmi sa teším na Kde hvězdy stále září.
Tá rímska mytológia je inak super, akurát sa mi to aj hodí, práve som dočítala Bohov Olympu 1 a 2 a čoskoro mi príde aj tretia časť.
A k svojmu článku radšej nejdem hovoriť nič :D Asi len, že som mohla vymyslieť aj lepší názov. Emoticon Emoticon
08.08.2014 (12:51)SrazyStretnutie v Žiline Lili: Že babička :D to pochybujem :D niektoré šestnástky budú vyzerať staršie ako ty. Dnes je to už tak :D alebo dopadneš ako ja, že ti tipnú pätnásť :D
08.08.2014 (11:41)SrazyStretnutie v Žiline Lili: omg, už neviem písať "MY" :D Ja tam idem s maminou :D Inak dali ti intrák? :D Alebo to sa kedy dozvieš?
08.08.2014 (10:40)SrazyStretnutie v Žiline Lili: Do Žiliny sa mi ísť nechce, ale mi sa zrejme vidíme tak či tak v škole :D :D alebo už na zápise :D
02.05.2014 (16:36)ČasopisOur Magazine - číslo I. Výborný nápad. Časopis je super a je tam kopec zaujímavých vecí. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
26.12.2013 (12:38)SoutěžeVianočná bleskovka - Život je dar Pre každého Vianoce znamenajú niečo iné. A aj keď je to smutné, myslím si, že všetko, čo sa nám stane, je napokon na niečo dobré.
16.09.2013 (16:47)SoutěžeSúťaž: Zhrešte s Lyn a Moonlight Kama6: Pozri na môj alebo na blog Moon. Nedala som sem celý článok, lebo súťaž prebieha iba tam. Len sme chceli, aby viacerí dostali možnosť zapojiť sa a keďže tu všetci radi píšete, tak Martinka bola taká zlatá a hodila mi článok na titulku :D
11.09.2013 (17:16)SoutěžeSúťaž: Zhrešte s Lyn a Moonlight Ellie: môže to byť na hocijaký štýl, len nech je to drabble a nech je to o hriechu.
Nie, na každý hriech iba jeden drabble.
10.09.2013 (16:48)SoutěžeSúťaž: Zhrešte s Lyn a Moonlight mima33: Môžeš poslať na všetky hriechy, ak chceš, ale môžeš vyhrať iba s jedným drabble a iba u jednej. Obe súťaže nemôže vyhrať tá istá osoba :)

AlejahArleneRose - Sedem smrteľných hriechov (pýcha, lakomstvo, smilstvo, obžerstvo, lenivosť, hnev, závisť)
09.09.2013 (20:43)SoutěžeSúťaž: Zhrešte s Lyn a Moonlight Bethany - môžeš poslať viac, ak sa ti chce toľko písať :D :D
09.09.2013 (16:42)SoutěžeSúťaž: Zhrešte s Lyn a Moonlight Eliza: Rozmýšľali sme, že spravíme aj pre Slovákov, aj pre Čechov, ale českú gramatiku neovládame. Nabudúce nájdeme nejakú českú blogerku a bude aj pre vás. Potom sem určite hodím článok. :)
03.12.2012 (17:55)SoutěžePoviedková katastrofická súťaž u Moon a Lyn Perla: To je úplne jedno. Hocijaká katastrofa. To som inak rada, že sa chceš zapojiť. Dúfala som, že bude mať záujem viac Slovákov, keďže sa dajú vyhrať knižky. No škoda.
Chceli sme to organizovať priamo tu, ale nemohli sme kvôli spolupráci s vydavateľstvom. Emoticon Emoticon
03.12.2012 (17:18)SoutěžePoviedková katastrofická súťaž u Moon a Lyn Perla: To je jedno, aká katastrofa. Ak si si čítala viac na našich stránkach, tam to je napísané.
03.12.2012 (13:58)SoutěžePoviedková katastrofická súťaž u Moon a Lyn Lenis: Ja to vidím tak, že nabudúce budeme asi organizovať súťaž iba pre Čechov :D Slováci akosi o knihy, ktoré im ešte aj zadarmo donesie kuriér, nemajú záujem :D
27.10.2012 (19:41)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Arkana: Okej, potom dám vedieť na mail, keď to bude aktuálne, lebo teraz momentálne nemám veľmi čas. Emoticon Emoticon
27.10.2012 (17:35)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Perla: Poslala som ti žiadosť. Emoticon Emoticon A takéto názory má asi väčšina, len sa nad nimi veľmi nezamýšľajú. To je ďalšia otázka hodná pozornosti. "Prečo vlastne ľudia píšu?" Lebo ich to baví? Lebo utekajú pred problémami? Lebo nevidia zmysel v normálnom živote? Alebo jednoducho preto, že im už nemá život, čo poskytnúť, zostali zranení a nepochopení a majú pocit, že prostredníctvom písania získajú to, čo v živote nedostali?
27.10.2012 (17:32)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Ivetki: Rozhodne to nie je môj blog a ja som iba kedysi opravovala články. Do toho, čo sa tu zverejňuje, ja nemám veľmi čo hovoriť, ale myslieť si o tom svoje môžem. Kebyže si na mojom blogu, tam rozhodne sekciu FF nenájdeš.
27.10.2012 (17:25)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Perla: Druhá rodina? Emoticon Keby len to, bez nich by som skapala od nudy a od zúfalstva. Dnešný život už o ničom inom nie je. Len o tom, ako niekto niekoho zabil, ako sa hentí opili a havarovali, ako jej dcéra dostala rakovinu a umrela a o tom, že celý tento skorumpovaný svet by nemal bez fantázie zmysel pre tých zopár chudákov, ktorí sa nevedia zmieriť s našou otrasnou situáciou. (Priznávam, som ten chudák a nevadí mi to) Emoticon Emoticon
27.10.2012 (17:20)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Killy: To by som bola veľmi rada. Emoticon Emoticon Pridala som si ťa inak na FB, dúfam, že správne, hádam si to ty Emoticon Emoticon. Potom by som ti niekedy napísala otázky, keď budem mať viac času.
27.10.2012 (17:18)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Perla: Odcudzenie by som nahradila nechápaním Emoticon Emoticon Lebo je to pravda, ja FF naozaj nechápem, keď si to tak vezmeš.
A som rada, že som si sa rozhodla pustiť do tvojich poviedok.
Po týchto komentároch sa tuším prihlásim do debatného krúžku. Emoticon Emoticon
27.10.2012 (17:13)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Killy: To by som bola iba rada, keby si to skúsila. Pri tebe som mala skúsenosti len s FF na VD, čo som tie články raz opravovala, potom som už nemala čas a skončila som tu ako adminka. Občas sa sem mrknem, ale už to nie je to, čo bývalo.
Keď budeš niečo mať, ozvi sa mi, rada si to prečítam. Emoticon Emoticon
27.10.2012 (17:11)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Perla: Ja nikoho neodcudzujem, už som to tu písala neviem koľkrát. Mne sa nepáči FF, voči autori nič nemám. Ak si to chce niekto skúsiť, prečo nie? Je to jeho vec a keď ho to baví, nech píše. Je tu veľa ľudí, ktorí to prečítajú. Dajme tomu, že by som mala kamošku, ktorá píše výhradne FF a teraz sa s ňou kvôli tomu prestanem baviť? Nie, len ide o to, že ja by som FF nevedela ani veľmi ohodnotiť, prípadne poskytnúť kritiku, lebo by som to stále v duchu porovnávala s pôvodnou verziou a úplne by mi to skreslilo názor.


Emoticon
27.10.2012 (17:07)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Killy: Aký úbožiaci, prosím ťa. Nechystám sa autorov zosmiešňovať a ani nič podobné. Chcem zverejniť len ten rozhovor, možno viacerých zaujme. Väčšina ľudí, ktorí na môj blog chodia, nevedia, čo je OS, takže túto našu debatu neuvidia a ja chcem len vedieť, ako by sa k tomu vyjadril niekto, kto OS nepozná :) :)


Emoticon
27.10.2012 (17:05)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Killy: Píšem už od dvanástich, ale na nete som začala zverejňovať až v 15tich a v 17tich som všetko stiahla (to je nadlho, prečo) Emoticon Emoticon A keď si to tak vezmeš, je to porušovanie autorských práv, nezáleží na tom, či to chceš vydať, alebo nie. Emoticon Emoticon Ale ak ťa to baví, píš, ja ti to nezakazujem, naopak ťa obdivujem, že v takom veku máš takú super gramatiku, vyjadrovanie a baví ťa to. Kebyže má napísať niečo moja trinásť-ročná sesternica, to sa radšej pustí do upratovania celého domu - a ten je fakt veľký

Emoticon
27.10.2012 (16:53)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Arkana: Ty si asi prvý človek, čo ma chápe. Som rada, že si sa ozvala. Ja by som nedokázala vypotiť ani tú jednorázovku kks :D


Ak by ste niekedy mali čas, chcela by som napísať na blog o FF a chcem to spraviť prostredníctvom rozhovoru s autormi.
Rada by som našla dvoch ochotných ľudí, čo je jeden z nich pre písanie FF a druhý proti.
Vážne budem rada, ozvite sa: lyn_von_nightlight@azet.sk
Diki
Emoticon Emoticon
27.10.2012 (16:40)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Perla: Nebudem tu znovu vypisovať to isté, čo v predošlom komentári, ktorý si asi neprečítala. Mne je jedno, že niekto píše FF, dokonca aj viem, že niektorí píšu veľmi dobre, len som povedala, že to nechápem a to vnímam ja. To, že som napísala, ako vnímam autorov FF ja, ešte neznamená, že som ich chcela nejako uraziť. Naopak dúfala som, že sa konečne dozviem, prečo majú FF všetci tak radi.
Možno je to kruté, ale pre mňa je to istým spôsobom vykrádanie. Nehovorím, že to tak teraz každý musí vnímať, len som povedala, čo si o tom myslím ja. Každému sa niečo nepáči. (žiadna urážka, iba môj názor)

Killy: Tým "Spisovatelia z neba nepadajú" som myslela skôr, že neboli hneď v písaní dokonalí, keď chytili pero do ruky. Ide o to, že každý jeden z nich sa musel vypracovať tam, kde je, v živote sa podľa mňa nikomu nestalo, že napísal na prvý šup dokonalú knihu bez nezmyslov a gramatických chýb. To sa nedá.

A o FF som sa z týchto komentárov dozvedela toľko, že by som mohla pokojne napísať ďalší článok :D Každý to koniec koncov vníma úplne inak. Priznávam, v tomto smere zrejme nie som objektívna, lenže každý čitateľ nájde veci, ktoré proste nemusí. Ja nemám rada FF a nebudem sa ospravedlňovať za vlastný názor. Napísala som, ako to vidím ja a vy ste my povedali, ako to vnímate vy, za čo som fakt rada. To, že odcudzujem FF, ešte neznamená, že so mnou musia ostatní súhlasiť.
No keď sa tak nad tým zamyslím, v podstate som napísala aj subjektívny, aj objektívny názor. Z toho objektívneho hľadiska je FF nesprávne, lebo je to porušovanie autorských práv a taký autor, ak to chce vydať, nemá v podstate šancu, pokým nenapíše niečo vlastné.
Ten subjektívny je, že FF proste nemám rada. Ale to nijako nezmením, nebudem sa tváriť a predstierať, že mi to niečo dáva, keď ma to v skutočnosti nezaujíma.
Emoticon Emoticon
27.10.2012 (14:17)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Ivetki: Ja ťa neodcudzujem za to, že píšeš FF. Veľa ľudí to tak robí, iba som povedala, že tomu nerozumiem a napísala som, ako to vidím ja. Z môjho uhla pohľadu to vyzeralo s písaním vždy takto, lebo všetky poviedky FF, čo som ja prečítala, boli otrasné a niekedy som sa až zamýšľala, ako mohol autor tak veľmi pokaziť moju obľúbenú postavu.
K otázke so zmenou mien: Vieš čo? Možno by som si to aj prečítala, mená majú totiž obrovskú moc. Každý čitateľ okamžite vie, kto, čo a ako vyzerá postava s menom Damon. Automaticky si o ňom vybaví obraz, ktorý mu je dobre známy, a ten má v mysli počas celého čítania poviedky. Keby si zmenila mená a vôbec sa nezmienila, že to bolo FF, možno by to ani niekto nespoznal. Lenže FF má vždy nejaké prvky z pôvodného príbehu, nech sa na to každý pozerá, ako chce. Fanúšikovia FF si to nevšimnú, ale ak by to čítal niekto, kto FF nemá rad, zrejme by to videl.
Autorov FF nechápem, sčasti preto som rada, že ste mi sem napísali, čo si o tom myslíte, nikdy som sa totiž nedozvedela, prečo to píšu a ako to oni vnímajú. Emoticon Zrejme som to až príliš tvrdo napísala, čo som nechcela, moje slová vyznejú vždy horšie, ako som ich myslela. Ja som naopak veľmi rada, že toľko ľudí píše a baví ich to. Len budem dúfať, že niekedy aj tí najlepší autori FF prejdú k niečomu vlastnému. Príbeh a dej môže byť iný, ale postavy nemajú z vlastnej hlavy - ten základ tam vždy je. Neviem, či ma tu niekto pochopil, no myslela som to tak, že:
Ak niekto prečíta v knihe: "Damon povedal:" - hneď vieš, kto je Damon, aký je, ako vyzerá a tak.
Ale ak niekto prečíta: "Gee povedal:"... tuší niekto, čo je táto postava zač? Vieš, ako vyzerá, aká je? Nie, lebo som si ju teraz vymyslela.
Preto nemám rada ani knihy, kde sa objavujú známe mená v rozdielnom príbehu. Neviem si pomôcť, vždy keď vidím meno Damon, Stefan a ktovie ešte aké, predstavím si postavy z VD.

Killy: Máš pravu, je to dobrý začiatok, ale ja som FF písať nikdy nevedela. Začínala som hneď naostro a mala som pocit, že tak mi to aj vyhovovalo, lebo ak prejde autor z FF na svoj príbeh, je to dosť veľký šok, čo sa týka vymýšľania prostredia, zápletky, postáv a ich charakterov, romantiky, dejovej línie atď. Musíš sledovať príliš veľa vecí, ktoré ťa občas zatlačia do kúta a ideš si z toho vytrhať vlasy. Sama si povedala, že je to ťažšie. Je... ale podľa mňa je to aj väčšia výzva.
S tým zverejňovaním... ja som nakoniec z netu všetko stiahla, lebo ma príliš obmedzovali komentáre typu, kedy bude pokračovanie? Rýchlo! Rýchlo!. Autor by mal mať času na písanie, koľko chce on sám, nemali by ho ovplyvňovať ľudia, lebo potom by príbeh skončil katastrofou alebo by sa niekde v polovici zasekol s tým, že to nemal domyslené. Niektorým autorom zrejme nevadí, že tam popísali bludy, ale mne stačí, že nájdem v mojom príbehu jeden detail, ktorý nesedí a už som zelená, fialová a hneď to prepisujem.
A tie komenty a smajlíky? No... píšeš, že sa tešíš, že tam niekto bol a vieš, že to čítal. Ani by som nepovedala. Tušíš, koľko autorov necháva pod príbehom zopár smajlíkov iba preto, aby si si ty všimla ich príbeh a prečítala si si ho? Koľkí z nich vedia, o čom v skutočnosti tvoj príbeh je?
Je tu veľa autorov, ktorí si nájdu pod článkom "bolo to super, rýchlo pokračovanie". Ale ak je ten článok naozaj veľmi zlý, sú tam gramatické chyby a vôbec nič ti tam nesedí, naozaj by si toto pod článok napísala, keby si si ho skutočne prečítala? (uvádzala som všeobecný príklad, nemyslela som tvoje články. Kedysi som ich opravovala, viem, že píšeš dobre.)
Ja nie. Táto stránka je určená pre čitateľov aj spisovateľov, ale ako sa majú prispievatelia poviedok zlepšiť, ak im nikto nenapíše, kde robia základné chyby, všetci píšu len, že to bolo super a potom keď sa nebodaj ozve niekto s dvoj-stranovou kritikou, autor je vyvedený z miery a hovorí si, že ten komentár musí byť od nejakého psychopata, lebo mu tam desať ľudí napísalo, že je to super. Nech sa spýta tých desiatich, či to naozaj čítali.
Ľudia sa tu poriadne nad tým, čo čítajú, ak to vôbec prečítajú, vôbec nezmyslia.
A to sa mi nepáči.
25.10.2012 (21:37)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Killy: Páči sa mi, že sa niekto rozpíše a má o tom vlastný názor. Úprimne povediac, robilo mi problém pochopiť, ako vidia celé písanie autori FF, ja som proste nikdy nechápala, že niekto dokáže vykradnúť už z existujúcej knihy postavy a pohrať sa s nimi, ako sa mu zachce. Poviem to na rovinu, FF nemám rada. Nevidím v tom zmysel, a aj keď je to moja myšlienka, v podstate nie je, lebo zárodok(celú postavu a jej charakter) už niekto vymyslel. Ja vidím zmysel v tom, že vytváram niečo úplne nové, čo patrí iba mne a nemusím uvažovať nad tým, čo by s touto a touto postavou urobila ich autorka.
A k tomu písaniu a ľudom: No, to je asi ďalšia vec, ktorú nechápem. Ja osobne som vždy písala pre seba, áno, komentáre a kritika veľmi pomôžu, ale to ešte neznamená, že ak sa k môjmu "dokonalému" príbehu nikto nevyjadrí, prestanem s písaním a nebude to mať pre mňa žiadny zmysel, ak to nikto nebude čítať. Možno sa knihy predávajú s tým, že autori v tom vidia veľké prachy, ale poviem ti, museli začínať od seba. Nie od toho, čo hovorili čitatelia, ale od toho, či v písaní videli nejaký zmysel.
Ja píšem hlavne pre seba a dlho moje keci nikto nečítal, tak isto to robia aj moje kamošky, ktoré sú skvelé autorky a pri tom svoje príbehy na nete veľmi nezverejňovali. Poslali to určitým ľuďom, aby od nich počuli názor a kritiku, za pomoci ktorej sa mohli zlepšiť.
My dve sa líšime v jednej veci.
Na rozdiel od teba ja by som s písaním nikdy nemohla prestať.

Potešilo ma, že si sa tak otvorene vyjadrila a ja tiež otvorene priznávam, že spôsob, akým nad písaním uvažuješ ty, zase nikdy nepochopím ja. Ale vďaka za koment. Emoticon Emoticon
25.10.2012 (12:08)Pomoc autorůmVečný kolobeh písania 1 - Autori a písanie Arkana: Vďaka :D som rada, že sa páčil. Ja som nad tým fakt minule rozmýšľala a došlo mi, že každý uvažuje, v čom robia autori často chybu, ale nikto o tom ešte nenapísal. Ja som zatiaľ nič také nevidela. Preto som sa rozhodla strčiť to do článku a vzniklo z toho toto. Keď už nič iné, aspoň som sa vykecala.
A to s tým prepisovaním, nie nadarmo sa odporúča autorom neodosielať ich hotový rukopis do vydavateľstva hneď po dopísaní. Ide totiž o to, že je to ešte veľmi čerstvé, a keď si svoj rukopis prečítaš o pol roka alebo aj o dva mesiace, zhrozíš sa, čo všetko si tam popísala. Vždy je to tak. Nech hovorí každý, čo chce, ani jeden z nás ešte nenapísal niečo dokonalo hneď na prvý krát a bez prepisovania.

SaDiablo: Že hotový sloh. Osobne si myslím, že bol v pohode, zvyčajne píšem aj dlhšie, čo má za následok to, že sa môj komentár nikomu nechce čítať.
Nejaké tie rady do Markéty som už čítala, ale priznám sa, prd mi pomohli. Veľa vecí, ktoré ona odporúčala v článku, mi nesedelo alebo som sa nevedela donútiť k tomu, že sa jej radami budem riadiť. Každý autor má vlastný štýl, je len zopár hlavných bodov, ktorých by sa mal držať každý, to ostatné je na autorovi, pokiaľ je to originálne a zaujímavé. Fantázii sa medze nekladú. Samozrejme, nápad s denníkom je dobrý, ja mám tiež zošit, kde si nejaké veci zaznačujem, ale keď sme už pri tom, to má asi každý autor, ktorý sa snaží písať dobre a nechce zabudnúť na niektoré detaily.
Kto má písanie rád, si čas vždy nájde. To je síce pravda, ale často kvôli nemu musí vyradiť z rozvrhu iné dôležité veci. Viem to, lebo to tak robím pravidelne a potom to na ďalší deň ľutujem. Čas je pomaly cennejší ako peniaze, ten už nemá skoro nikto.
Emoticon Emoticon
19.06.2012 (17:17)FórumFórum SoledatBathory: Musíš ju vidieť, mi ju máme v overovaní článkov. Pozri sa ešte raz do svojich článkov, či tam nie je.
07.06.2012 (8:28)O webuJak přidám povídku? Klaudie, Natty44: Prepáčte, ale v poslednej dobe toho máme veľa a na robote mám aj iné veci, ako sedieť pred počítačom 24hodín.
Práva máte pridelené.
06.06.2012 (18:19)O webuJak přidám povídku? JOin, MysteryCat, Rosemary, Attlondee: Vitajte na OS. Práva máte pridelené.
zuzik: Chybu máš v druhej vete o sebe a chýba nám kontakt na teba. Napíš tam aspoň svoj mail.
leainka: Práva máš, no dávaj si pozor na čiarky. Za nimi je medzera a takisto aj za všetkými interpunkčnými znamienkami ako bodka, výkričník, otáznik,... Oprav si to aj v profile.
06.06.2012 (18:06)JednodílnéSmrť hovorí v mojom mene *Rozhodne si treba zopakovať vybrané slová a písanie y/i.
*Neignorovať dĺžne a mäkčene.
*Brat sa nehraje, ale hrá.
*Pozor na čiarky.

Neviem, koľko máš rokov, nejako mi to v profile neukazuje, no tvoj pravopis je na tom veľmi biedne. Nabudúce si článok po sebe prečítaj niekoľkokrát a oprav si v ňom chyby. Word zle napísané slovo podčiarkuje červenou čiarou.
Inak ti budeme musieť vrátiť článok k oprave.

Písanie je ťažké a kto v tom chce byť dobrý, pravopis ignorovať nemôže. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
06.06.2012 (17:50)Ostatní FanFictionBuď mojou princeznou... - 8. kapitola *Nechcela by si si radšej predeľovať tie kapitoly na polovicu? Takto sú veľmi dlhé a niektorých dĺžka odradí. Potom by si mala určite aj viac komentárov. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
03.06.2012 (20:30)O webuJak přidám povídku? MysteryCat: Posledné dni mali zrejme všetci admini rušno, zrejme preto sme si ťa nevšimli.
Práva ti však pridelíme, až keď si opravíš chyby vo svojom profile.
Pre začiatok - za čiarkami, bodkami a ostatnými interpunkčnými znamienkami nasleduje vždy medzera.
31.05.2012 (19:50)Na pokračováníZlato, všetko bude ok! 15. kapitola Treba písať na vo worde. Emoticon Emoticon Sorry, nie sú to moje pravidlá. Emoticon Emoticon
30.05.2012 (15:48)Na pokračováníZlato, všetko bude ok! 15. kapitola *Prepáč, ale článok ti musím vrátiť na opravu kvôli uvodzovkám. Prvé musia byť vždy dolu. Oprav si to (vo worde) a potom znovu zaškrtni "článek je hotov". Nezabudni to opraviť aj v ďalších článkoch, ktoré si pridala.
26.05.2012 (16:12)FórumFórum Koľkí z vás majú účet na Goodreads? Minule som nad tým rozmýšľala. Predpokladám, že väčšina z vás, čo píše, má aj rada knihy. A pre mňa je to ako druhý Facebook. Emoticon Emoticon To len tak informačne.
18.05.2012 (12:57)Na pokračováníKiež by 2. kapitola - Poslanie *Chyby si mala podobné ako v predošlom článku. Zle y/i, chýbalo ti zopár čiarok, mala si preklepy.
18.05.2012 (12:51)Na pokračováníKiež by 1. kapitola - Niekedy je to zložité *V prvom rade by som ťa chcela upozorniť na poslednú vetu, nemala si ju dokončenú.
*Chybovala si v mnohých slovách. Hlavne y/i. Napríklad - blýžiť sa - blížiť sa, zvikneš si - zvykneš si, pomali - pomaly, krvy - krvi. (Tuším je načase si zopakovať vybrané slová a používanie rodov, ak chceš pokračovať v písaní).
*Chýbali ti mäkčene, dĺžne a mnohé si mala na iných miestach, ako mali byť.
*Prosím, nabudúce si text po sebe prečítaj niekoľko krát a píš vo worde, kde ti chybne napísané slová podčiarkne červenou čiarou.

Emoticon Emoticon Emoticon
12.05.2012 (12:00)Na pokračováníWolf song 4. kapitola *Pozor na čiarky. Chýbali ti tam.
12.05.2012 (11:50)Ostatní FanFictionBohyňou na veky vekov 1. kapitola *Zmenšila som ti perex obrázok a nahrala ti ho do galérie. Odteraz píš k tejto poviedke do perex obrázku /gallery/Annabeth.jpg
16.04.2012 (20:16)Na pokračování Boj o prežitie: 1. kapitola Zoznámenie Jasné, že môžeš. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Prečo by si nemohla? To čo som ti napísala, je len čisto môj názor. :D Predsa o to tu ide, nie? Ak niekto zverejní príbeh na net, chce počuť názory.
16.04.2012 (17:50)BásničkyZakázaná láska *Nedávaj čierne písmo, lebo ho nevidieť. Emoticon
16.04.2012 (17:48)O webuJak přidám povídku? BlackDevil: Najprv ti ho musíme skontrolovať a schváliť v overovaní článkov. Zvyčajne to trvá pár dní, to závisí od toho, ako sú na tom časovo administrátori. Tvoj článok je už založený, teraz musíš počkať. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
15.04.2012 (12:10)Na pokračování Boj o prežitie: 1. kapitola Zoznámenie Ja to chápem a je mi to jedno. Je to tvoja poviedka, ale ja ti iba hovorím, na čo sa väčšinou pozerá čitateľ. Práveže prvá časť musí najviac zaujať, lebo zoznamovanie postáv je nudné a otrepané, nikto už tak nepíše. V dnešnej dobe je príliš veľa poviedok a kníh, je ťažké dostať sa v takom množstve do popredia, len som ti chcela pomôcť.
Ale tak mne je to jedno, píš to, ako chceš. Emoticon
14.04.2012 (20:51)Na pokračování Boj o prežitie: 1. kapitola Zoznámenie Tak článok som ti opravila, ale ten ďalší píš, prosím, vo worde.
- Ak chceš mať v perexe vetu na novom riadku, musíš pred ňu dať tento znak <br>
- Ako ti už písala Millie, dávaj si pozor na priamu reč. Každá sa musí končiť nejakým znamienok, hoci aj čiarkou, ak za ňou nasleduje uvádzacia veta.

Štýl písania máš celkom dobrý, ale podľa mňa tam opisuješ zbytočnosti, v podstate celý článok bol len o tom, ako sa kamaráti privítali a potom sa lúčili. Dej nikam nesmeroval. Na konci sme sa dozvedeli jedine, že má Andrewa rada o čosi viac ako len dobrého priateľa. Príbeh mi nič zaujímavé neponúkol, len obyčajnú každodennú rutinu.
Ako som pochopila, má to byť fantasy. Rozhodne by si mala viac popracovať na deji.
Trochu od veci: Nealko Mojito sa volá Virgin Mojito. Emoticon Pokiaľ si nepila, určite ho niekedy ochutnaj. Emoticon

Datum registrace: 26. 8. 2010

Poslední přihlášení: 2. 11. 2015, 17:07

Články:

 

Vianočná bleskovka - Život je dar

Vianočná bleskovka - Život je darMedzi životom, aký je, a životom, aký by mal byť, je tak veľký rozdiel, že ten, kto nedáva pozor, čo sa deje a rieši iba to, čo sa stalo, robí omnoho viac pre svoju skazu ako pre prežitie.
Niccolò Machiavelli

 

Súťaž: Zhrešte s Lyn a Moonlight

Súťaž: Zhrešte s Lyn a MoonlightZapojte sa do súťaže o super knihy

Novinka

Poviedková katastrofická súťaž u Moon a Lyn

Poviedková katastrofická súťaž u Moon a LynPrichystali sme si pre vás s Moon súťaž.

 

Večný kolobeh písania 1 - Autori a písanie

Večný kolobeh písania 1 - Autori a písanieČlánok je určený pre všetkých spisovateľov, ktorí sa chcú zlepšiť a plánujú sa písaniu venovať ešte veľmi dlhú dobu.
Dúfam, že si z neho aspoň niečo vezmete do budúcna. :)
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!