OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Ostatní FanFiction » Lie for win - 13. časť - Hádaj, kto to je?Lie for win - 13. časť - Hádaj, kto to je?Je profesor Shayne mŕtvy? Čo urobí Caroline Tylerovi za to, čo spravil? Odpustí mu? A čo ak sa do toho zamotá aj Bonnie? Čo potom?
Katherine a jej veľké plány na večer. Ako sa zachová Damon? Čo jeho city?
Takže v tejto kapitole budeme mať 3 pohľady: Caroline, Katherine, Damon. Dúfam, že sa vám bude páčiť, aj keď je kratšia, pretože ten záver vás podľa mňa dosť prekvapí a budete zvedaví, ako to bude ďalej.
Perla :)

EDIT: Článok neprešiel korekciou!

Takže čo napísať? 2.miesto? Veľmi pekne vám ďakujem! Veľmi si to vážim. Som rada, že ste to so mnou nevzdali po prvých kapitolách a že to ešte stále čítate. Ani neviete ako si to vážim. Pocit, že to číta toľko ľudí je pre autora veľké potešenie. Ale na čo vám tu budem kecať. Radšej si prečitajte novú kapitolu a som zvedavá, aké pocity vo vás vyvolá.

________________________________________________________________

13. časť

Hádaj, kto to je?

 

Tyler kašľal ako o dušu. Ja som rýchlo pribehla k profesorovi. Zahryzla som si do ruky a chcela mu dať napiť sa mojej krvi. Tyler po mne ale skočil a odsunul ma nabok.

„Čo to robíš?!“ skríkla som po ňom.

Rýchlo som sa postavila a kopla som doňho s takou silou, až vylomil zábradlie a spadol do rieky.

Rana na ruke sa mi ešte nezahojila a tak som sa dala profesorovi rýchlo napiť.

Nebránil sa. Veď ako by aj mohol. Ledva dýchal. Aj to mu určite spôsobovalo problém. Po chvíli sa mu rana zahojila a hneď odo mňa odstúpil.

Vystrašene sa na mňa pozeral.

Medzitým Tyler vyliezol hore. Pozrel na mňa a z očí mu sršali blesky. Keď som ho zbadala takého mokrého s blatom na tvári, neubránila som sa úsmevu.

Zúril.

Postavila som sa pred profesora, ktorého môj obranný postoj prekvapil. Asi očakával, že sa proti Tylerovi nepostavím.

„Caroline, okamžite od neho odstúp,“ povedal pokojne.

Ja som však stála na mieste a ani o krok som sa nepohla.

„Tak od neho odstúp!“ zvrieskol po mne, až som sa zľakla.

Prišlo mi to zvláštne. Tyler na mňa nikdy nezvýšil hlas. Na to ma príliš dobre poznal aby vedel, že som na to alergická. Tak čo to teraz robí? Vážne si myslí, že ma tým zastraší?

Vtom mi zazvonil mobil. Pozrela som volajúceho. Bonnie.

„Prosím, Bonnie, čo sa deje? Musí to byť naliehavé, pretože tu mám...“

Nestihla som dopovedať, pretože Bonnie mi začala vysvetľovať...

 

Pohľad  Katherine:

 

Zvnútra som počula Elenin hlas, ako niečo rozpráva Stefanovi. Nezaujímalo ma to. Stefan bude o chvíľu môj a tá suka bude mať Damona.

Pri tej predstave som sa usmiala.

Niečo za mnou sa pohlo a ja som sa v sekunde otočila. Keď som zbadala narušiteľa, od ucha k uchu som sa usmiala.

„Nečakala som, že prídeš.“

Trpko sa usmial. „Môžem znepríjemniť život dvojníčke a pritom ju nezabiť. Kto by odolal? A ešte k tomu, keď mi to môj brat vtedy zakázal?“

Obaja sme sa zasmiali a spoločne vykročili k domu Salvatorovcov. Pred dverami sme na chvíľu zastali.

„Máme klopať?“

Pozrela som na toho debila a prevrátila očami. „Jasné, že nie.“ A silno som kopla do dverí, ktoré sa hneď rozleteli. Okamžite sme vošli dovnútra.

Elena už stála pred nami.

„Katherine?“ Zhrozila sa.

„No hádaj, kto iný by to bol?“  Mrcha jedna. Veď to ja by som mala byť zhrozená nad ňou. Chová sa akoby bola to najväčšie neviniatko.

Hneď bol pri nej aj Stefan. „Kole,“ vydýchol.

Ten sa len usmial a zahľadel sa na Elenu. Jasné, veď ona bude tá ľahšia korisť, ja medzitým zabavím Stefana.   

Viem, že sa ma Kole už minimálne trikrát pýtal, či mi nebude vadiť, ako so mnou Stefan bude, ale... bude ma milovať. To bude to hlavné. Znova ma bude milovať tak ako vtedy. Už žiadna Elena. Nebude ju poznať. Nič. Koniec. Rozmýšľala som rýchlo.

„Čo chcete v mojom dome?“ spýtal sa Stefan a pritiahol si Elenu k sebe.

S Kolom sme sa na seba pozreli a pustili sa do útoku. Vrhla som sa na Stefana a odhodila ho naprieč halou. Dopadol až pred krbom.

Rýchlo sa postavil a chcel na mňa zaútočiť. Chytil ma pod krk, ale ja som mu vykrútila ruku. Nohou som ho pritlačila k zemi a nemohol sa postaviť.

Do miestnosti vošiel Kole. Zliezla som zo Stefana a Kole ho jedným rýchlim ťahom zdvihol zo zeme.

Pozrel mu do očí a začal rozprávať to, čo som mu povedala. Stefan už nemohol uhnúť pohľadom a bol nútený urobiť to, čo povie Kole.

Bol ovplyvnený.

 

Pohľad Damona:

 

Nalial som do seba ďalší poldecák. Je pravda, že už pred hodinou som si povedal, že to bude posledný, ale čo už. Pár do počtu.

Pozrel som sa na mobil a rozmýšľal, kedy zamierim domov.

Čo sa stane, ak mala Katherine pravdu a naozaj bude Elena moja? Budem naspäť šťastný? Sú moje city k Elene naozaj také silné, že prebijú to, čo som za posledné dni pocítil ku Caroline? Rozmýšľal som, hoc pravdu som sám tušil niekde vnútri.

Radšej som to znova zapil aby som sa vyhol nerozhodnosti. Veď ona má Tylera. Miluje ho a ja to rešpektujem. Mal som ju... raz a využil som ju. Rozmýšľal som.

Och bože, Damon! Čo sa to len s tebou stalo? Prečo si taký úbohý? Kričal na mňa hlas v mojej hlave.

„Ďalšieho?“ spýtal sa Matt a vyrušil ma z myšlienok.

„Nie.“ Pokrútil som hlavou a postavil sa na odchod. Zaplatil som a okamžite vyšiel na čerstvý vzduch.

Všade vládol pokoj a počuť bolo akurát tak autá na ceste. Keby bol taký pokoj aj v mojich myšlienkach.

Nakoniec som sa rozhodol vyraziť do môjho domu. Budem mať Elenu. To je predsa výborné. Snažil som sa usmiať, no nešlo to.

Netrvalo dlho a zastal som pred dverami. Boli vykopnuté.

Opatrne a pomaly som vošiel dovnútra. V hale stála dvojníčka. Nevedel som určiť, či to je Elena alebo Katherine.

„Ehm.“ Odkašľal som si.

Dievča sa ku mne otočilo a hneď ku mne aj pribehlo. Objala ma a pobozkala.

„Ach, Damon, konečne si tu!“ Vzdychla si.

„Elena?“ spýtal som sa neisto.

„Samozrejme. Kto iný by to bol?“

Zarazil som sa. Kto iný by to bol?  „Vieš, myslel som si, že si Katherine.“

Nechápavo sa na mňa pozrela. „Kto je Katherine?“

Vypúlil som oči a odstúpil od nej. „Ty nevieš, kto je Katherine? A kde je vlastne Stefan?“

Elena na chvíľu stíchla, akoby nad niečím uvažovala. „Neviem. Nevidela som ho už dosť dlho. Damon, veď tu bol asi pred dvoma mesiacmi, čo zúril, že som si vybrala teba. Nepamätáš?“

V tú chvíľu som pochopil, čo sa jej stalo. Katherine dodržala svoju časť dohody. Dala mi Elenu. Ale hrozným spôsobom, ktorý som nikdy nechcel.

Niekto z Pôvodných ju ovplyvnil.

 

Pohľad Caroline:

 

„Ty... ty sviniar!“ zvrieskla som a rozbehla sa k nemu. Chcela som mu vykrútiť krk.

Bože, celý ten čas... v posteli... v sprche... bol to on! Žiadny Tyler, ale Klaus! Ako mi to mohlo uniknúť? Tie jeho krásne slová, ktoré mi rozprával... Tyler by kvôli mne nečítal žiadne knihy! Preboha, veď som sa s ním vyspala! A bozkávala ho. A milovala ho. Rozmýšľala som rýchlo.

Hnev mi úplne zatemnil myseľ a chcela som ho zabiť. Zaútočila som naňho priamo, no on ma chytil pod krk a zdvihol zo zeme.

Vzdychol si.

„Nechcel som aby si sa to dozvedela takto. Dúfal som v niečo iné, no tá Bonnie mi to úplne skazila...“ Na chvíľu zmĺkol, akoby nad niečím premýšľal. Jeho zovretie bolo príliš silné. Nemohla som ho povoliť.

„Nuž... budeme to musieť urobiť inak.“ A pozrel mi do očí.

Nemohla som uhnúť pohľadom a tak mi neostávalo nič iné, len pozerať sa do Tylerových očí, ktoré nepatrili Tylerovi.

Keď dopovedal, všetko bolo inak.  Môj svet bol iný.

Ovplyvnený.


Takže na začiatok vám chcem ukízať krásny obrázok, ktorý pre mňa urobila TerryBells:

cccc

No... takže... myslím, že ste teraz úplne domotaný a prekvaený, čo všetko sa v tejto kapitole stalo. Nebojte sa, v ďalšej to bude lepšie. A hlavne... bude trocha dlhšia. :D

14.kapitola sa bude volať: Ovplyvnená

Verím, že si už viete domyslieť aspoň v skratke, o čom to tam bude. Ale každopádne, trocha vám načrtnem ďalšiu časť, aby ste sa mali na čo tešiť.

Caroline je ovplyvnená a Klaus/Tyler je stále v utajení. Zabije profesora Shayna, keď mu v tom už nikto nebráni? A čo sa potom stane medzi ním a Caroline? Ako ju vlastne ovplyvnil?

A čo bude robiť Damon, keď má na krku Elenu, ktorá je doňho zamilovaná až po uši. A čo ak si konečne uvedomí, že ona nie je tá, ktorú vlastne miluje. Veď keby to tak bolo, necítil by niečo ku Caroline. Tak čo sa vlastne stane?

Viac sa dozviete v ďalšej časti. :)

No ale poďme na venovanie. Túto kapitolu by som rada venovala Tina za to, ako mi napísala, že nechce, aby profesor umrel. Takže ďalšiu časť nesmieš zmeškať! :D

A ešte jedno venovanie si odnesie Maxi. Ona komentuje každú časť a jej komentár ma vždy poteší a som rada, že viem, že poctivo číta každú jednu kapitolku. Takže pre vás, ženy! :) 

A dúfam, že mi zanecháte nejaký komentár.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Lie for win - 13. časť - Hádaj, kto to je?:

12. mima33 admin
18.12.2012 [8:57]

mima33Jeeee....no to sa nám to pekne zvrtlo Emoticon Emoticon Emoticon Toto bude veľmi zaujímavé. Dúfam, že sa z toho ovplivnenia všetci čo najskôr dostanú Emoticon Emoticon Emoticon

11. Becca přispěvatel
22.11.2012 [21:38]

Beccasuper časť! :)

10. Monika
01.09.2012 [21:53]

MonikaČím to je, že aj keď od teba mám nejaké očakávania, tak ich prekonáš? To predsa nie je normálne! Tvoja poviedka je stále lepšia a lepšia! Normálne som taká nedočkavá, čo bude teraz, že ju musíš pridať ešte pred začiatkom školy, lebo to asi neprežijem! (teraz si robím len srandu) Ale nie, naozaj vážne uprímne zo srdca ti vravím, že je to super poviedka. Asi predjdem aj na tvoju inú tvorbu a nielen na fanfiction, pretože som si všimla, že si vyhrala až 2 miesta! Veľmi ti k nim gratulujem a súhlasím s dievčatami. Mohlo byť 1! Ale nevadí, zaslúžila si si to svojou fantáziou a dúfam a pevne verím, že ďalšia bude asi možno týmto pádom aj že romatickejšia a napínavejšia! Profesor nemôže zomerieť! Veď sa mi s Caroline zapáčil. Chcela by som vidieť ich romantiku. A táto caroline sa mi páči viac ako v seriáli. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

9.
Smazat | Upravit | 01.09.2012 [18:45]

Dnes to bude hodně stručné: Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

Mimochodem - gratuluji k 2. místu. Zasloužila sis jej. Emoticon Emoticon

8. Perla přispěvatel
01.09.2012 [16:53]

PerlaVeľmi pekne vám ďakujem za tak krásne komentíky, ženy! Emoticon Emoticon
Leainka: to, že bude za chvíľku škola, mi až tak nevadí. Budem sa aj tak snažiť kvôli vám pridávať čo najpravidelnejšie, aby ste mohli čítať ďalej. Emoticon A fakt vám všetkým ešte raz ďakujem. Ani neviete, akú mám z toho radosť.
Kathleen: neboj sa, ono sa to všetko ešte pretrasie nejako, uvidíš. Smaozrejme, možno to v ďalšej kapči hneď nebude tak vyzerať, ale neboj... ešte nie je nič isté. Emoticon

7. Maxi přispěvatel
01.09.2012 [13:23]

MaxiTak ja se znova přidávam ke gratulací. Moc jsem ti to přála a 2. místo je super. Příste bude mozná lepší. A jak tak koukám na tuhle povídku, která je čim dál lepší tak určite bude.
Emoticon Emoticon Emoticon
A hlavně doufám, že nám profesor neumře a ani nebude upír. Bylo by jich tu zase moc. A jsem zvědavá, co dělá Katherine se Stefanem. Podle mně se on nějak vzpamatuje. Takže honem další. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

01.09.2012 [12:43]

Nikusgratulujem, Perla! Tiež by som ti priala aj 1.miesto. A kapitola to bola super. Neviem sa dočkať ďalšej! Kedy bude ak sa smiem spýtať? Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Tina přispěvatel
31.08.2012 [22:37]

Tinaha tiež gratulujem a súhlasím so Stelena. Ale veď možno nabudúce. Emoticon
Teraz mi ale povedz, že Damon nebude s Elenou? Veď miluje caroline! musia byť spolu ho možno teraz znova bude milovať len Klaus/Tylera alebo čo. A profesor? ten zomrie. Emoticon Samozrejme ty t napíšeš inak. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. Leainka
31.08.2012 [22:32]

Nemusíš sa báť kapitolka sa mi páčilo. Katherin a Kol??jako vážne?hodili by sa k sebe viac :D no podľa mňa Damon nebude s Elenou potom všetkom čo sa stalo ako mu ubližovala. Hmm takže Klausotyler ovlyvnil Caroline?no však ono sa to dá dokopy. Bolo to akčné jak hovado, ale za chvílu škola a už sa tu bude pridávať pomaly. Tak si treba užiť posledných pár minút (1hod 29min) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

31.08.2012 [22:30]

Gratulujem k 2.miestu. Síce by som povedala, že s totuto poviedkou, s týmto nápadom si zalúžiš aj 1. miesto.
Kapitolka znova super. Opäť si s prekvapeniami nesklamala. Teším sa na ďalšiu a taktiež dúfam, že profesor nezomrie, ale z neho bude upír. To by bolo super. A Caroline by mu pomáhala a niečo by sa medzi nimi stalo. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!