OurStories.cz ~ naše povídky - Shrnutí » Poviedky od MimiPoviedky od Mimi** Viacdielne **
Nezostať sama (Dokončená) ♦ Len porozumieť (Dokončená)

** Fanfiction **
Little Dirty Secret (Dokončená) ♦ Podvedení (Dokončená)

 

welcome to my world

"Knihy sa podobajú na domov, kam sa vraciame aj cez najväčšiu búrku."

- Bernard Bolzano

 

 

Viacdielne 

 nezostať sama

Nezostať sama

Vlastná tvorba - DOKONČENÁ

Počet kapitol: 31 + prológ a epilóg

Obsah:

Jessie Stretton je mladý právnik, ktorý stále čaká na svoj prípad. Na prípad, ktorý ho vystrelí medzi vrcholových právnikov a on si konečne bude môcť voliť klientov, ktorých chce on a nik sa mu už neodváži diktovať čo áno a čo nie. Jedného dňa príde za Jessiem sociálna pracovníčka a žiada ho o pomoc. Zavedie ho za dievčinou, ktorá nevyzerá ani na dvadsať rokov, odmieta hovoriť a k svojmu okoliu je apatická.

Všetci vedia, že Diana si prešla peklom, ale ako zistiť, čo ju trápi, keď ich vytrvalo ignoruje? Ako zistiť, čo dlhé mesiace robila sama uprostred lesa a kde má celú rodinu? Jessie vie, že tomuto dievčaťu musí pomôcť a najlepšie čím skôr, lebo dievčina nie je len apatická, ale zrejme aj veľmi chorá. A aby toho nebolo málo, jediné, čo jej pery opúšťa, sú slová: Chcem ísť TAM.

Postavy: Jessie Stretton ι Diana Averyová ι Simone Collinsová ι Eddie Morris ι Steven Peterson ι Tiffany Blakeová ι Samantha Strettonová ι Dean Avery ι Mason Cooper ι Richard Flemming ι Jack Pharrel ι Nicolas Dante

Poviedku nájdete → TU

len porozumieť

Len porozumieť

Pokračovanie "Nezostať sama" - DOKONČENÁ

Počet kapitol: 25 + prológ a epilóg

Obsah:

Sam Strettonová je mladé dievča, ktoré si vďaka svojej tvrdohlavosti prešlo peklom. Stala sa drogovo závislou, žila s kriminálnikom a kradla. No ako sa hovorí, všetok zlé je na niečo dobré a Sam sa po niekoľkých rokoch utrpenia spamätala a rozhodla sa študovať a pracovať, aby sa vyrovnala svojmu bratovi, ale hlavne aby dokázala, že aj ona za niečo stojí.

Nič nie je jednoduché a Sam sa životom doslova pretĺka. Ale vo vnútri ju sužuje strach z jedného človeka, ktorý jej kradne spánok a pokoj.

Mason sa stále túla po svete a nikto nevie, kde sa nachádza. Sam sa musí mať na pozore, pretože Mason je viac než nebezpečný a voči drobnej dievčine chová obrovskú zášť a túži len po jednom. Po pomste.

Postavy: Samantha Strettonová ι Jessie Stretton ι Dominica Bennerová ι Tony Hines ι Paul Cesare ι Lacey Hatchettová ι Eric Pharrel ι Diana Averyová ι Mason Cooper

Poviedku nájdete → TU

 


 

FF 

little dirty secret

lds

FF na TVD - DOKONČENÁ

Počet kapitol: 34 + prológ a epilóg

Obsah:

Čo sa stane, keď Klaus zistí, že Elena má dvojča? Vytváranie nových hybridov sa stáva pomaly ale isto znova skutočnosťou. Ale keď JU spozná, celý jeho svet sa obráti naruby a nereálne sa stáva reálnym.

Postavy: Wilsonovci ι Alexander Vanderwall ι Chris Anthony ι Elliot Jefferson ι Aaron Wilden

Poviedku nájdete → TU 


 podvedení

Cheated

"Odvaha nie je neprítomnosť strachu, ale schopnosť prekonať ho!"

- Donald J. Trump

Stávka

FF na HP - DOKONČENÁ

Počet kapitol: 7

Obsah:

Človeka občas zaslepuje hlúposť a nenávisť. A zaslepený je aj Draco Malfoy, ktorý by radšej zomrel, ako položil ruku na nejakého Humusáka. Ale hovorí sa, že nenávisť a láska majú k sebe len jeden krôčik. Tak čo sa stane, keď Draco uzavrie stávku, aby dokázal, že môže mať všetko?

Poviedku nájdete → TU

 

Spáry minulosti

Pokračovanie Stávky - DOKONČENÁ

Počet kapitol: 23 + epilóg

Obsah: 

Minulosť sa nedá zvrátiť a občas je ťažké ju ignorovať. Draco Malfoy o tom vie svoje.

Od jeho romániku s Hermionou Grangerovou prešli už celé dva roky a on v sebe nenašiel silu, aby jej obraz vyhnal zo svojej mysle. Siedmy ročník sa chýli ku koncu a Draco vie, že ak niečo neurobí, Hermionu už nikdy neuvidí.

Jedine ak vo vojne, ktorá sa blíži neodvratnou rýchlosťou.

Postavy: Slizolinčania ι Bystrohlavčania 

Poviedku nájdete → TU

 

Úlomky zrady

Pokračovanie Stávky a Spárov minulosti - DOKONČENÁ

Počet kapitol: 21 + epilóg

Obsah:

Ani po všetkom, čím si Draco pre Hermionu prešiel na neho nečakal šťastný koniec a žena jeho života je šťastná s niekým celkom iným. Ale je to naozaj tak? Je Hermiona šťastná? Je správne, že sa Draco utiahol do úzadia a uzavrel sám do seba? Čo všetko ešte bude musieť urobiť aby aj on konečne pocítil tú vzácnu emóciu, ktorej sa hovorí skutočná a nefalšovaná  radosť? 

Postavy: Liam Igleby ι Edward Igleby ι Katie Potterová ι Abbie Malfoyová

Poviedku nájdete → TU 


co mam rada

- "Harry Potter" - životná láska .

- "The 100" - najväčšie prekvapenie vôbec.

- "Game of Thrones" - legendárna TV séria.

- "John Green" - pán Originálny.

- "Stephen King" - kráľ spisovateľov.

- "Tim Burton" - majster svojho remesla.

- "Na vine sú hviezdy" - keď Vás jedna kniha núti plakať a smiať sa zároveň.

- "Zelená míľa" - lebo ten príbeh nikdy nikto neprekoná. 

- "Malá princezná" - taký malý, veľký film!

- "Avril Lavigne" - because she is crazy bitch. 

- "Broken" - FF, ktorá čiastočne prekonala aj originál. Odkaz ↔ TU

  


Nezostať sama a Len porozumieť ponúkam aj vo formáte PDF. :)


 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Poviedky od Mimi:

310. Violet přispěvatel
15.01.2015 [16:24]

VioletMima mohla by som sa ťa spýtať či by si mi nebola beta-readerom? veľmi by mi to pomohlo a bolo by menej chýb. Emoticon Emoticon

309. PrincessCaroline přispěvatel
15.01.2015 [16:11]

PrincessCarolineTak potom sa ospravedlňujem, že som si to zobrala osobne. Asi sa na mňa lepí vzťahovačnosť Emoticon

308. PrincessCaroline přispěvatel
15.01.2015 [15:53]

PrincessCarolineMne nešlo o rozpútanie hádky, ja nie som v prvom rade nahnevaná Emoticon To, že sa vyjadrujem horšie, pardón, mám to v povahe.

Ide len o to, že som samozrejme zareagovala na tvoj komentár pretože dnes vyšla kapitola, kde boli chyby a robím tomu beta-read. Takže áno bola som v pomykove nad tým, že som znovu pochybila v kontrole a viem, že sa mám v tomto smere ešte, čo učiť.

Vyznelo mi to proste ako rýpnutie a preto som na to napísala svoj názor Emoticon

307. mima33 admin
11.01.2015 [18:12]

mima33AriaSalvatore, ďakujem ti veľmi pekne. Také komentáre ako tvoj ma vždy dokážu povzbudiť a nakopnúť. Som rada, že sa stále nájde niekto, kto číta moje poviedky a páčia sa mu. Je to perfektný pocit zadosťučinenia, pretože nad nimi trávim občas až priveľa času.
Som človek, ktorý má radšej opisy emócií ako dialógy, a tak to v mojich poviedkach aj vyzerá. Často sa mi stalo (napríklad pri spomínaných Podvedených), že som sa tak rozpísala, a tak som to prežívala, že som si po desiatich kapitolách uvedomila, že v poviedke prešli len dva dni a občas ma desilo či tými opismi nenudím, takže teraz som vďaka tebe naozaj šťastná a spokojná.
Tak teda naozaj dúfam, že sa ti aj nové poviedky budú páčiť a že ťa Podvedení nesklamú.
Ešte raz ďakujem Emoticon Emoticon

306.
Smazat | Upravit | 11.01.2015 [9:09]

No tvoju, jasné, že tvoju. :) Včera som ju úspešne dolúskala a dnes si dala na raňajky sladký epilóg. Dokonalá vec. Teda nemyslím len koniec, aj keď bol taký pre mňa vytvorený, ale celý ten príbeh. Draco bol senzačný. Brumbála mi bolo ľúto. Ale som presvedčená, že presne to od Draca chcel. ALebo niečo podobné. nebol ten typ, čo by želal smrť. Alebo poslal niekoho zabiť decko. Mohol to sám urobiť, že? Vrátiť sa v čase.
Len tak som premýšlala či, tie zaklínadlá, čo si tam používala si vymyslela alebo sa v knihe vyskytovali. pamätám si len cruciato, ak som to zle napísala alebo tak, osparvedlňujem sa. :) Hrom do teba, či čo to furt kričali :p

A ja netvrdím, že je zlý ako človek. Nie som tak povrchná, aby som súdila človeka podľa vzhĽadu. Len sa mi nepáči ako muž. Nie ako osobnosť. Xichht Lady Gagy ma tiež irituje, ale nerozprávam na ňu nepeknosti, len pre to, že mi pripomína Voldýho :p Nepoznám ju predsa, neviem čo je za človeka.

A áno, ešte k tomu hercovi, meno si nepamätám... Pamätám si raz sa mi do rúk dostalo Bravíčo, v tom čase mala sestrenica štrnásť a frčala na ňom dosť závislacky... Písalo do poradne jedno dievča, či čo to tam bolo za rubriku, že je bezhlavo zamilovaná do Draca a nevie čo má robiť. Tak to ma fakt dostalo a vytvorilo záchvat smiechu.

Takže ak sa ten fanatyzmus dostal až k nám, viem si predstaviť, čo to urobilo s holkami, kde ten herec žije a behá po uliaciach a očarúvava.

305. AriaSalvatore přispěvatel
11.01.2015 [2:16]

AriaSalvatoreAhoj, práve som zavítala do tvojho zhrnutia. Čítala som tvoje poviedky: Nezostať sama a Len porozumieť a začala som sériu Podvedených. A skutočne sa mi páči tvoj štýl písania. Výborne preciťuješ a keď čítam časti normálne ma to až začlení do deja, že si viem rôzne pasáže predstaviť. Je mi ľúto, že som si našla na ne čas len teraz a nekomentovala skôr, ale aspoň takto ti píšem komentár. A keď vidím, nové poviedky ktoré máš na zozname písania, tak ti chcem povedať že sa na ne veľmi teším. Emoticon Obzvlášť ma oslovili Mesačné kamene a Alter ego. Emoticon
A nakoniec ti chcem popriať veľa nervov pri písaní a hoci ako píšeš na zhrnutí, že to po niekoľkých listoch vymažeš, že sa ti to čo si napísala nepáči, nevzdávaj to ! Niekedy človek potrebuje trochu oddych aj od písania.. viac si premyslieť dej príbehu.. a ver tomu, že ani sa nenazdáš a keď začneš znovu písať pôjde ti to ako po masle. Emoticon
To vravím z mojich skúseností. Aj ja niekedy len pozerám na papier, alebo niečo napíšem nepáči sa mi to a zmažem to. Niekedy to nejde, ale keď si pustím hudbu, slová sa mi sypú hravo z rukáva.
Dobre už budem končiť, lebo vidím, že som sa asi dosť rozpísala ako som chcela. Emoticon Emoticon
Nakoniec ti len chcem povedať, že už s ktorou poviedkou mieníš začať, teším sa na každú jednu. Emoticon

304. Blacky
10.01.2015 [18:56]

Som práve v časti, keď sa Draco vrátil v čase a zistil, že si jeho Hermi vzala jeho poondiateho psychopatického brata. Takže čítam o život, lebo to začína byť napínavé. :p

A páči sa mi, zápletka, ktorú si tam v tom zatiaľ nezverejnenom diele vytvorila. predstava Draca ako obätného baránka je fascinujúca. vždy som ho vnímala ako slizkého fracka. Už v prvých sfilmovaných častiach mi bol ten herec proste odporný, a teraz keď je z jeho zakrslí dospelý muž je to ešte horšie. JA si Draca predstavujem úplne inak a som presvedčená že aj Rowlingová ho vníma inak. :p Ale to bolo pred prečítaním tvojej trilógie. teraz mi už tak slizký zasa nepríde. možno preto, že si mi ho predostrela v svetle v akom si ho predostrela . :p

A s mojím písaním... No, snažím sa. Ale keď si niečo rozčítam tažko mi je sústrediť sa na svoje písanie. ALe mám napísanú asi polovicu a dnes ak bude chuť tak dopíšem. NAkoľko tieto nasledujúce tri kapitoly sú také iba z brucha premyslené na úbohých 30 percent som z nich tak sklamaná a frustrovaná, že mám chuť si otrieskať hlavu o PC stolík.

Tak pekný večer. JA idem dačo prečítať a potom si skuknem ako domrvili Bezpečný prístav. :p

303. Blacky
10.01.2015 [14:52]

Ok, čo s tebou? :D

V každom prípade začnem od toho, že:

a) mám rozčítanú trilógiu FF Hp. Neveríš? Ja tiež nie. :p Takže myslím, že mi v tvjom podaní verzia Poterovcov vadiť nebude a možno len trošku som sa do Draca zaľúbila. A neviem, kto a kde vymyslel, dať dokopy mukla so slizolimským princom, ale bol to prekliate dobrý nápad. A áno, pripúšťam, že možno práve tá romanticko-tragická zápletka, je dôvodom, prečo sa mi to páči.
Takže nebudem sa hnevať ani ti nadávať za HP. Aj keď mám sem tam adolescentné okno a blond chvíľku som dospelá a nebudem ti tu vykrikovať, prečo Hary? :p


b) Alter ego? skutočne? No, teším sa na to ako malá. Aj keď ešte stále mám čerstvo v hlave Sebiho, ako muža čo nezvláda pohľad na krv a Boba, ktorý bol drastický a bezcitný. No taká tá správna doplňka Sebastiana. Takže sa teším, čo s tými dvoma porobila a ako si líniu príbehu pomenila. Tí muži sú totiž absolútne dokonalý každým svojským spôsobom a výhodou je, že sú v jednom tele. :p

c) Neverím, že u teba na zhrnutí niečo také vidím. Nemyslím to zle. Práve naopak, pozdáva sa mi to. Len som zvyknutá, že si také moje obľúbené okienko reality. Drámo- detektívneho charakteru, takže s tým to si ma fakt trošíčku málínko prekvapila. Dúfam, že na to nezanevrieš a skutočne sa k tomu dopracuješ.

TAk fajn, ja končím. dúfam, že tá múza dostane konečne rozum a vráti sa k tebe, bo nám chýbaš. :)

302. Blacky
05.01.2015 [11:09]

Pane jo... malo byť "zapadajúcim Slnkom"... :p

301. Blacky
05.01.2015 [11:07]

Ahoj, Mimi,

počítam tak niekedy v pondelok. Na Nový rok sme mali návštevu a odišli len včera, takže som sa k Pc nedostala.A celý týždeň zrejme nedostanem Keďže má chlap ranné a on doslova nenávidí, keď sa tvárim, že som Steel. Nakoľko píšem večer a to toho veľa nevytvorím bo som sama na odpad už o pól jedenástej tak by som to mohla stihnúť do toho pondeľka pri troche šťastia do nedele. Som jak poondiata sliepka. Sa nemôžem dospať a najradšej by som zaliezla do perín s vychádzajúcim Slnkom :p

Ale neboj, už len pre teba sa posnažím. :*

Ďakujem za záujem :*

« Předchozí   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 ... 32   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!