OurStories.cz ~ naše povídky - Profil uživatele RundasGreyRundasGrey

RundasGreyPráva: přispěvatel

Reálné jméno: Jindřich

Bydliště: Zlínský kraj

Věk: 18

O mně: Jsem docela normální mladý umělec, který žije v průměrném českém městě na Moravě. Kdybyste mě potkali na ulici, řeknete si o mě, že jsem mladý hodný kluk, který chodí oblečený v tom, co se zrovna prodávalo ve výprodeji. Nemám moc zálibu v nakupování hadrů. Většinou nosím pohodové oblečení, na slavnějších událostech mě můžete zahlédnout v zelené košili. Nejsem Barney, ale miluju obleky – nosím je však jen na ty nejvýznamnější události. Téměř vždy nosím prsten, zasnoubený však s nikým nejsem, a ani mi to popravdě nevadí.
V mládí jsem četl hodně. Nyní tato zábava šla do pozadí – má už holt trochu jiné zájmy. Čítával jsem zásadně pouze fantasy, nebo sci-fi, na gymnáziu jsem četl i něco z povinné četby. Nemám k ní však odpor, jako mnoho mladých dnešní doby – knihy jako Egypťan Sinuhet, Jméno růže, Ivanhoe, nebo Pod maskou smích mě oslovily, a líbily se mi. Jinak – mou nejoblíbenější knižní sérií je Drangorealm. Bojím se, že mnoho lidí Knaaka nezná – napsal třeba Warcraft, nebo Diablo. Je to skvělý autor, a jeho knihy mají přesně to, co vyžaduji – akci, kouzla a hlavně „šedé postavy“ (nejsou ani světlé, ani temné – ani hodné ani zlé. Mnoho z nich je na pomezí těchto dvou pojmů). Dále obdivuji Eragona, Deltoru, Zeměplochy a mnoho dalších knih. Nečetl jsem Harryho Potery – první díl mi připadal jako pohádka pro malé děti, a nad sérií jsem zanevřel. Nikdy jsem nečetl žádnou „upíří literaturu“ stylu Stmívání. Kniha s upíry, která se mi velmi líbila, byl Nekroskopu, tato série je vážně boží. Stmívání znám jen jako film. Neopovrhuju jím, ale ani jej nezbožňuju. Sci-fi jsem četl míň, než fantasy – Troska, Verne, Lem (Kyberiáda), Herebert – to jsou autoři, kteří si podle mě zaslouží respekt za to, s jakou precizností vymysleli svá univerza.
Na filmy se taky už moc nedívám. Mou modlou je Star Wars – časem bych rád zveřejnil i nějaké povídky z tohoto univerza. Dále se mi líbí Transformers, filmy se superhrdiny, válečné filmy, Mr.Bean, Comeback, Počátek, District 9 a ještě pár dalších filmů, vypisovat se mi je ale fakt nechce. Nejsem však žádný filmový odborník – už to beru jen jako odpočinek.
Hudba je můj život – poslouchám ji téměř neustále. Nejsem z lidí, kteří by poslouchali jediný hudební styl. Jsem příznivce metalu (Metallica, Evanescence, Nirvana), nu-metalu (LP, Limp Bizkit), československého hip-hopu (Indy a Wich, PSH, Chaozz, Prago union, Marpo, Ektor a Enemy, Majk Spirit, Rest a Fate), DnB a Dubstep (Pendulum, Noisia, Skrillex), trailerová hudba (Two steps from Hell) a hudba z her (hlavně autoři jako Kenji Yamammoto, kterého určitě neznáte – dělal hudbu ke hře Metroid, kterou taky neznáte). Nemám rád hudbu jako pop, jazz a tak – pokud něco poslouchám, musí to být aspoň trochu agresivní.
Hudba je sice můj život – hry jsou však alespoň stejně rovnocenné. Jsem jeden z mála Nintendo fanboyů, kteří chodí touto republikou. První konzolí Nintenda, s níž jsem přišel do styku, byl GameBoy Advance SP, a od té doby jsem si koupil téměř každou podstatnou konzoli této firmy. Hraji však i na počítači – můj obzor je celkem široký. Mou herní modlou je již zmíněný Metroid, dále mám v oblibě hry jako Zelda, Kirby, Mario, SSB, Fire Emblem, Warcraft III (ne, wowko vážně nehraji), HOMAM V, Call of Duty 4 (jo, vím, že ta hra má stupidní děj, je to koridor, v těchto ohledech ji nesnáším, ale když je tak zábavná!).
Nápad, že budu psát, jsem dostal v deseti letech. V jedenácti jsem to začal praktikovat. První pokusy byly děsivé. Po šesti letech psaní se však můj styl jistým způsobem vystříbil. Mým hlavním cílem je v každém díle reálný svět – do děje zasazuji i informace, osoby a předměty, které samotný děj nikam neposunují. Dále je pro mě důležité dělat aspoň trochu originální děj – spíš teda kombinovat originální prvky. Postavy, jak už vychází z mého jména, nejsou ani světlé, ani černé. Aspoň se je tak teda snažím popsat. Nebojím se popsat cokoliv, jakkoliv. Vyžívám se v popise boje, při kterém teče krev proudem. Vždy se však držím v aspoň trochu reálných mezích. V mém díle se také často objevují sprostá slova – čtěte na vlastní riziko! :)
Doufám, že se vám bude má tvorba líbit. Mou hlavní tvorbou jsou povídky žánru fantasy, sci-fi nebo fantasy fiction. Časem bych taky chtěl psát povídky podle filmů, her nebo z univerz jiných knih. Kromě povídek píšu i básně a texty do písniček. Ty bych tady taky rád časem zveřejňovat. Už se těším, až si přečtete má díla. Věřím, že na vás udělá dojem.

Kontakt:

E-mail: Adnidm (zavináč) hotmail.com

ICQ: 371028128 (nepoužívám)ICQ status

Skype: adnid4

Statistiky:

Moje články: 16

Moje komentáře

Datum registrace: 26. 2. 2012

Poslední přihlášení: 3. 7. 2013, 21:34

Články:

Novinka

Někde blízko Domažlic

Někde blízko DomažlicNavzdory tomu, co všechno špatného udělali, to byli nejúspěšnější bojovníci v historii Česka, kteří se postavili proti tyranii ze zahraničí. Nejsem sám, kdo si myslí, že toto je nejslavnější epocha Českých dějin, a tuto báseň věnuji všem, kteří před staletími bojovali nejen za svou víru, ale i za svou vlast.

Novinka

Křídla na zemi

Křídla na zemiKaždý je chce. Nikdo je nemá. Každý je hledá.

 

Z nikoho někdo (Riol) - Kapitola 3-1

Z nikoho někdo (Riol) - Kapitola 3-1Omlouvám se za dlouhou odmlku. Příběh pokračuje u nových postav. Ty pochází z rasy osadníků. Většinou prožívají bezstarostné, skoro až nudné životy. Brzy se však má všechno změnit...

 

Z nikoho někdo (Riol) - Kapitola 2-3

Z nikoho někdo (Riol) - Kapitola 2-3Riol, sadistický elf, pokračuje ve svém úkolu. Jeho první část už splnil, ale zdaleka není vyhráno. Nyní se musí pokusit ovládnout celou vesnici.

 

Z nikoho někdo (Riol) - Kapitola 2-2

Z nikoho někdo (Riol) - Kapitola 2-2Předně se všem čtenářpům omlouvám za dlouhou odmlku Pomsta Riola, sadistického elfského rebela, pokračuje... Dokáže porazit ty, kdo mu celý život pili krev?
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!