OurStories.cz ~ naše povídky - Profil uživatele VogelVogel

VogelPráva: přispěvatel

Věk: 16

Kontakt:

Statistiky:

Moje články: 17

Moje komentáře

Datum registrace: 10. 6. 2012

Poslední přihlášení: 18. 11. 2018, 11:14

Shrnutí povídek:

 

Povídky od Vogel

Povídky od VogelKapitolové: Ernst

Jednodílné: Vodník | Nehmotný protihráč | Sejdeme se přece v nebi... | Šachová partie | Virginia

Kresby: Edgar Allan Poe | Nothing burns like the cold | Kresby jeleni | Slavík a růže | Sobecký obr

Články:

 

Oscar Wilde - Sobecký obr

Oscar Wilde - Sobecký obrSlíbila jsem další ilustraci k Wildeovým pohádkám... Tentokrát jsem zkusila něco namalovat k známému Sobeckému obru. Snad se bude líbit, Vogel.

 

Oscar Wilde - Slavík a růže

Oscar Wilde - Slavík a růžePro všechny, kdo Wildea neznají – úžasný spisovatel, kterého rozhodně musíte zkusit... A pro všechny, co ho znají – četli jste jeho pohádky? Jsou úžasné natolik, že mě donutily si sednout nad čtvrtku...

 

Kresby

KresbyKdyž už moc nepřispívám články, tak to možná můžu nahradit aspoň několika črty... Všechno je podle živých (mrtvých) modelů z muzea, třeba se budou líbit. :) Vogel

Novinka

Vodník

VodníkPřicházím po dlouhé době s povídkou, kterou jsem posílala do jedné soutěže. Třeba se bude líbit a budu moc ráda za všechny odezvy! Vogel

 

Nothing burns like the cold

Nothing burns like the coldVzpomněla jsem si znovu na tuhle krásnou rubriku a zašimral mě nápad, že bych mohla přidat další obrázek – když už ne povídku... Malováno to bylo podle dvou různých fotek na A2 formát. Budu samozřejmě ráda za všechny komentáře! Vogel

Novinka

Edgar Allan Poe

Edgar Allan PoeTahle krásná rubrika mě hned zaujala, protože malování s kreslením mám ohromně ráda. Po delší době váhání sem konečně přispívám (byť už téměř dva roky starým) Poem, který se mi zdá vhodný pro literární server... A kdo ještě nezná, seznamte se - Edgar Allan Poe, úžasný tajemný povídkář, básník a hlavně člověk, ačkoli se o něm mnoho podrobností neví.

 

Nehmotný protihráč - část třetí

Nehmotný protihráč - část třetíZnovu Berlín, 1892, šachová partie se postupně s odkapávajícím časem blíží ke konci. Třetí - poslední část je už o něco více dějová. Pod článkem jsou kdyžtak překlady vět, ale myslím, že nebudou tolik potřebné. Příjemné čtení.

 

Nehmotný protihráč - část druhá

Nehmotný protihráč - část druháMuž vstupuje do domu s číslem popisným 37, jak mu nařizoval nepodepsaný dopis. Není tu příliš děje, ale zformuje se tu zvrat, který je velmi důležitý pro nadcházející průběh. Příjemnou četbu.

Novinka

Nehmotný protihráč - část první

Nehmotný protihráč - část prvníPíše se rok 1892. Je deštivý květnový den, Berlínské ulice se lesknou mokrem a zdaleka se nedá říci, že by se mělo přihodit něco neobvyklého. Jakých chyb je však člověk schopen se dopustit, když se sejde špatná situace s špatnou chvílí! Příjemné počtení.

 

Ernst - 3. kapitola

Ernst - 3. kapitolaKrátký vztah - pokud se to tak dá nazývat - mezi Sylvií a Dmitrijem ještě neskončil, jenomže ony ty věci nikdy nejsou tak jednoduché. Lístek trochu pozmění plány Sylviina školního výletu - víc snad zatím prozradit nemůžu, nebo lépe - víc k prozrazení tu ani není. Příjemné počtení.

 

Ernst - 2. kapitola

Ernst - 2. kapitolaOnen Rus v černé košili Sylvii nemizí z myšlenek, snad ani z očí. Vzduch se třpytí, Florencie prohřátě sálá, kamarádky z toho všeho mají náramnou zábavu a poslední stopa, co za sebou mladík s ostrými rysy zanechal, je útržek papírku... Děkuju za komentáře a příjemné počtení.

 

Ernst - 1. kapitola

Ernst - 1. kapitolaFlorencie. Rozechvělé město blikotá a provoz řinčí do tmy. Snad nebude překážet trocha teenagerské atmosféry, která už mi přijde stejně umírněná. Rozehra příběhu začíná v přítomnosti, postupně se to ještě rozviklá - tedy doufám v to. Příjemné počtení.

Novinka

Sejdeme se přece v nebi...

Sejdeme se přece v nebi...Krátká povídka o jedné tmavé vánoční noci. Vánoční čas, kdy blízcí jsou si ještě bližší... Meluzína škvírou pod oknem hraje melodii Mozartova Rekviem a zanedlouho osamělá duše nebude sama. Nebo spíš naopak? Psáno víc než před rokem, možná trochu z jiného doušku, ale snad to nebude tak hrozné - příjemné počtení.

Novinka

Ernst - Prolog

Ernst - PrologNěmčina v titulu snad nebude zastrašovacím činidlem na této povídce... Upřímně doufám, že jím nebude ani fakt, že chlapec - hlavní postava - je upír, protože ta povídka stojí na něčem trochu jiném.

Berlín, noc trhající srdce z těla. Prolog vypráví o posledních minutách chlapcova lidského života. Oddíly SS vychází z podniků, hlučně se baví a vykřikují z opilosti. Chlapecká postava prochází pod oranžovými kužely pouličního osvětlení a v jeho mysli stále hoří nedávná vzpomínka...

Novinka

Šachová partie

Šachová partiePovídka, jejíž děj se odehrává někde v Evropě ve 30. letech. Večírek. Společnost se baví, jen v koutě stojí osamělá žena se sklínkou v ruce. Když se pak ozve, zda by si s ní někdo nezhrál šachy, přihlásí se k ní muž, jehož tvář je jí nějak povědomá... Opět doufám, že to není úplná katastrofa, ale budu ráda za všechny reakce.

Novinka

Virginia

VirginiaKrátký příběh inspirovaný Edgarem A. Poem a jeho manželkou Virginií E. Clemm. Vypráví o jednom říjnovém večeru, kdy bída ustoupí před hloubkou citu a vášní -- Psáno přesně před rokem, přesto doufám, že to nebude úplný propadák. Za každou odezvu budu moc ráda! Příjemné počtení.
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!