OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Otrokyně? Princezna? Kdo ví... PrologOtrokyně? Princezna? Kdo ví... PrologBýt otrokyní bez minulosti má stinné i světlé stránky. Ortainë vidí jenom ty stíny. Ať udělá cokoliv, je to špatně. Ale ona se nevzdává. Zachrání život, pracuje a skoro nespí. Cokoliv, aby si získala alespoň malou úctu královského rodu Canohtarë.

Jsem Ortainë. Nepamatuji si nic, co se stalo, než jsem ve třinácti letech nastoupila sem. V království Eressiel ke královské rodině Canohtarë. Sailon a Arte, hlava státu a jeho manželka. A jejich potomci, dvojčata Arnarmo a Arcalimë. Mě, průměrnou zrzku, byť modrookou, bolí pohled na jejich nadpozemskou krásu. Plavé vlasy a tmavě zelené oči. A největší bolest mi působí pohled na prince Arnarma. On jediný má světle hnědé vlasy své matky a uhrančivě zelené oči otce. To on mne jako třináctiletou vytáhl z řeky a dopravil do zámku. Sám byl jen o rok starší a koně ovládal jen jednou rukou. Zato teď tu se mnou zacházejí jako s otrokyní. Ortainë tohle, Ortainë tamto. Skoro nespím, když panstvo vstává, musí být celý palác vytopený. A samozřejmě většinu práce z desítek poskoků jim tu obstarávám já.

„Ortainë, kde je zase večeře!“ Chodbami se rozezněl pronikavý hlas naší paní, Arte. Vyběhla jsem s tácem a všem naservírovala večeři. „Můžeš jít, ale brzy zavolám.“
„Ano, paní.“ Sklopila jsem zrak a vyšla ze sálu. Zvedla jsem si sukni a běžela do kuchyně. Elenë mi podala okoralý krajíček chleba a zase si sedla do kouta. Ta malá pomocnice je tu jen trpěná, chudák. A její rodina bývala kdysi bohatá.
Zase se ozval hlas mojí paní. Cestou jsem dojedla poslední sousto a uviděla, že nádobí už někdo odnesl. Očima jsem si prohlížela špičky svých bot a nadechla se k omluvě.
„Ticho! Radši jdi a osedlej Sarca.“ Arnarmův hlas mě bodal jako břitva.
„Ano, mladý pane,“ špitla jsem a spěchala do stáje, mám pět minut a Sarco bude zaručeně celý špinavý. Ten ďábelský kůň k sobě pustí jenom mne a Arnarma. Bleskově jsem jej vyhřebelcovala a vyvedla, Arnarmo už čekal u schodů.
„To je dost, že jdeš. A zmiz už!“ Nasedl a rychlým tryskem vyjel směrem k polím. Zešílel, je lovecká sezóna.

Uslyšela jsem výstřely a zděšené zařehtání. Sundala jsem si boty a vyběhla po kamenité cestě. V dálce běžel černý kůň a kousek ode mě ležel krvácející Arnarmo.
„Pane!“ Chtěl vstát, ale já ho zadržela. „Nevstávejte, pane. Krvácíte.“
„Nech mne být a nesahej na mne těma špinavýma rukama, Ortainë!“ Odstrčil mne a chtěl vstát, hned zase upadl. Ten ďábel se rychlým cvalem blížil zpátky k nám a viditelně ignoroval svého zraněného jezdce. Přeskočila jsem zkroucené tělo toho šíleného kluka a zachytila otěže.
„Hauta. Maruvalmë sinomë,“ šeptala jsem mu slova, která jako by mi šeptali bohové, neznala jsem jejich význam. Sklonil hlavu do mých dlaní a tiše zafrkal. Otočila jsem se na krvácejícího Arnarma a zjistila, že jsme daleko od paláce, pěšky bych to nestihla. Musím to risknout.
„Ne!“ vykřikl, když mne viděl nasedat na energického koně. Ale já pomalu vzala do rukou otěže a hodila na zem bič, zaseklý za sedlo.
„Ava aista. Tula,“ zašeptala jsem a přenesla váhu dopředu. Zvíře se pode mnou zvolna rozklusalo. Potichu jsem mlaskla a stiskla ho holeněmi. „Alaca!“
Sarco se rozeběhl rychlým tryskem. Už v bráně jsem zasedla a prudce zastavila u schodů. Tihai ho převzal a odváděl do stáje. Viděla jsem, jak po něm kůň téměř každý krok vykopl, naštěstí už byl Tihai zvyklý a bleskově uhnul a vytrestal ho, ikdyž ne moc. Já běžela po schodech nahoru a rychle šla za paní. Bylo mi jasné, že jsem špinavá a mám roztržené šaty, ale tohle bylo důležité.
„Ortainë, co se děje? Vypadáš jako žebračka!“ Arcalimë se ode mě odtáhla, jako bych byla jedovatá.
„Sarco se splašil a Arnarmo leží někde na cestě a krvácí! Nemohla jsem mu sama pomoci.“
„A to je tam sám? Dítě hloupé, měla jsi tam zůstat!“ Sailon mě bez rozvahy udeřil a vyhnal z místnosti. Hlasy jsem slyšela, služebnictvo mu šlo na pomoc. To jenom já to zase odnesla a dřepěla zamčená v malém pokoji. Nevěděla jsem, co se děje, dokud se neozvalo tiché zaklepání. Do dveří za obrovské podpory Tihaie přivrávoral princ. Jindy světle hnědé vlasy měl teď tmavě rudé a slepené krví. Tihai ho usadil do křesla a já si připravila vodu, abych z něj tu krev dostala. Jeho silný stisk mě v dané situaci překvapil.
„Ne, Ortainë. Tohle počká.“ Jeho hlas byl slabý, chraptivý. S vypětím všech sil se otočil ke mně.


Slovník:

Hauta. Maruvalmë sinomë. – Stůj. Zůstaneme zde.
Ava aista. Tula. – Neměj strach. Jdi.
Alaca! – Spěchej!


1. kapitola – Jizvy a krevSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Otrokyně? Princezna? Kdo ví... Prolog:

10. FailleDraco
06.03.2011 [13:18]

Konečně jsme se odhodlali k přečtení tvojí povídky, Al, a musíme říct, že máme štěstí, když jsme si to přečetli. Je to nádherné, dokonalé. Prostě úžasné. Víš, že nejsme na dlouhé komentáře, takže to vyřešíme po svém: Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

9. nesinka
05.03.2011 [9:51]

Emoticon Emoticon Emoticon

8. LiliDarknight webmaster
29.01.2011 [21:38]

LiliDarknightZaujímavý nápad. Má to príbeh, má to dej, zápletku a iskru. Teším sa na pokračovanie. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. Rajce1
29.01.2011 [15:06]

Jéééé! Krucikozacap, jak možeš říct, že je to capina? Šak je to božííííí! Tak dělaj a napiš další část, honém! Jakó, takto to utnout, to se nedělá, i ty jedna...! Jsi drzý čert. Vrrr.
Líbilo se mně to. Akorát jsem tak nějak neodhadla, do jakého období je to zasazené... Emoticon. jestli starověk a Egypt nebo současnost a Blízký východ nebo nějaký středověk (ble). Ale řekla bych, že to pro děj není až tak podstatné. Podstatnější je, co bude v další části! Krucikozacap, co ten borec chtěl? Říkám, šíleně utnuté. Vrr. A tož ať enom nevrčím, eště ti aj zatleskám: Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. Anulinek00
29.01.2011 [11:11]

božííí....nevím co jíného bych měla říct...možná jedině prosíím další kapitolu.....a ... Alaca! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. LoWEeGirlEverything přispěvatel
28.01.2011 [21:17]

LoWEeGirlEverythingKrásné! Prosím další!

4. niki
28.01.2011 [17:29]

DObře tyyy !! Spěchej !! Jsem napjata jak struna ! uplněmarasna povídka !!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. Lucik55
28.01.2011 [17:12]

Tak to mě vážně dostalo, moc pěkné. By mě zajímalo co jí chce. Doufám, že bude brzo další dílek. Děkuju Emoticon

2. alicejazz přispěvatel
27.01.2011 [21:18]

alicejazzD-O-K-O-N-A-L-O-S-T!! Jedna z nejlepších povídek!! napjatě očekávám další díl!!

1. AndyBCullen
27.01.2011 [20:50]

Nádhera... Úžasné, dokonalé a další kladná přídavná jména na které si zrovna nemůžu vzpomenout... V8žně úžasné... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Jsem zvědavá, jak se to vyvine s Ortainë a Arnarmem... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Rychle další dílek... Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!