OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Kyndra - PrologKyndra - PrologPříběh o dívce, která se stala tím, co považovala za pouhou legendu. Teď bloudí světem a bojuje s příšerami, nezajímá ji nic jiného než její úkol. Příběh plný krve a vzpomínek.
Dokáže se někdy dívka zbavit svého prokletí? Bude jí někdy záležet na něčem jiném než na úkolu, který má splnit? Dokáže se někdo přenést přes její nynější vzhled a novou povahu?


Mladá dívka se setká s Kyndrou, jak toto setkání dopadne?

Prolog

Ve vzduchu bylo cítit spálené maso. Temnotou noci přerušilo intenzivní světlo z hořících chalup, které ještě před chvilkou znamenaly domov pro většinu, teď už mrtvých lidí.

Křik pomalu utichl a jediný zvuk, který rušil jinak tichou vesničku, byl praskot dohořívajících obydlí.

A uprostřed toho všeho stála mladá dívka, oblečená do obyčejných fialových šatů se šněrováním na zádech. Její po pás dlouhé černé vlasy jí zakrývaly uslzené zelené oči. Vyplašeně hleděla na trosky ze své rodné vesnice a nechápala, co se stalo. Byla natolik ochromena touto zkázou, že nebyla schopna pohybu. Teprve, když zaslechla slabý hlásek volající o pomoc, rozhodla se jednat.

Dívka našla mladou, ležící ženu, která prosila o pomoc. Rychle k ní přiklekla a snažila se zastavit masivní krvácení, ale zabránila ji v tom zkrvavená ruka zraněné ženy.

Dívka se té umírající ženě podívala do očí a chtěla jí vysvětlit, že jí nechce ublížit, ale to, co spatřila v ženiných očích, dívku donutilo leknutím uskočit. Její oči byly černé jako noc.

Neboj se mě,“ zašeptala ležící žena medovým hlasem. „Neublížím ti. Je to důležité,“ naléhala, ale mladá dívka se neměla ani k tomu nejmenšímu pohybu. Ona totiž dobře věděla, kdo ta umírající žena je a neměla žádnou chuť tu s ní zůstávat, natož se s ní vybavovat.

Žena se pokusila trochu nadzvednout, aby lépe viděla do dívčiny bledé tváře. Sice ji to stálo hodně vzácných sil, ale věděla, že přesvědčení dívky je důležitější než cokoliv jiného.

Dívka údivem vydechla, když zahlédla ženiny zlaté vlasy, byla natolik krásná, i přesto, čím byla.

Ty víš, kdo jsem?“ zeptala se žena. Dívka místo odpovědi přikývla.

Dobře,“ oddychla si žena. „Jak se jmenuješ ty?“

Violet,“ pípla po chvilce mladá dívka a snažila se uhýbat před ženiným černým pohledem.

Violet, potřebuji, abys mi podala ruku,“ řekla žena milým hlasem a na tváři se ji objevil ten nejsladší úsměv, který kdy Violet viděla. „Je to moc důležité.“

Ne!“ vykřikla Violet a ještě o krok ucouvla.

Proč ne?“ podivila se žena a dělala, že nechápe.

Protože,“ začala Violet. „Protože jsi Kyndra,“ zašeptala. A jsi čarodějnice, která mučí lidi. Jsi zlý blázen. To jsou věci, které si Violet o Kyndře myslela. Už od mala slýchala legendy o ženě jménem Kyndra, nikdy ji však nenapadlo, že ji uvidí na vlastní oči.

Kyndra, jako by jí četla myšlenky, se zeptala: „Ty jsi o mně určitě slyšela,“ odmlčela se a pokračovala, až když viděla, že Violet přikývla: „Myslíš si o mně, že jsem blázen, a tím, že se mi díváš do očí, zešílíš,“ usmála se nad legendami o sobě.

Nic z toho není pravda, opravdu se nemáš čeho bát,“ mluvila dál Kyndra klidným hlasem, když nasbírala trochu sil. „Tak, prosím, pojď sem. Je to opravdu důležité.“

Violet chvíli váhala, ale něco v Kyndřině hlasu jí nutilo uposlechnout. Pomalu došla k ležící ženě a opět k ní přiklekla.

Kyndra se opět položila na záda a natáhla k Violet ruku. Jakmile ji Violet přijala, obdržela další instrukce: „Dobře, zavři oči, ale pečlivě poslouchej.“

Violet poslechla a přikývla na znamení, že poslouchá.

Musíš najít Vilu Milbu, je to něco jako výcvikový tábor. Musíš je informovat o mé smrti. Vila Milba se nachází na západ odsud, ale stále se přesouvají, proto si musíš pospíšit. Ptej se v kostelech, někteří vědí, kde se právě tábor nachází. Když vejdeš do toho správného, poradí ti cestu, a pokud vejdeš do nesprávného, tak to poznáš a pokračuj v cestě. Pamatuj si, jdi na západ.“ Kyndra se na chvíli odmlčela. „Vezmi si moji dýku... a za tohle se omlouvám, Violet.“ Stisk na Violetině ruce zesílil, proto otevřela oči.

Bylo to právě včas, aby viděla, jak dýka zajíždí do Kyndřina těla přesně v místech, kde je srdce.

Ne!“ Bylo to jediné, co stihla Violet zakřičet. Potom se něco stalo. Temnota z Kyndřiných očí sice zmizela, ale táhla se jí po ruce, až přestoupila na Violetinu.

Ta se rychle pustila a odskočila pár kroků od mrtvého těla. Ale už bylo pozdě. Temnota se pomalu plazila po Violetině ruce. Chvíli na to se Violet začala neovladatelně třást. Její nohy se podlomily a ona klesla na kolena. Šílená palčivá bolest začala spalovat její oči, ve kterých vždy hrály veselé jiskřičky. Ta bolest byla tak moc velká, že Violet přemýšlela nad tím, že menší bolest by bylo jejich vyškrábání. Ani pevně semknutá víčka bolest nezahnala.

Najednou Violet zaslechla hlasy, mnoho hlasů, které se navzájem překřikovaly, vůbec jim nebylo rozumět, ale brzy mělo přijít vysvobození, protože bolest, kterou jí působily její oči plus ten křik vykonaly své. Její tělo už takový nápor nezvládlo a poslalo Violet do sladké říše bezvědomí. 


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Kyndra - Prolog:

8. ElisR1 přispěvatel
10.10.2012 [15:11]

ElisR1Všem vám moc děkuji za komentáře. Opravdu jste mě potěšili.
Pokusím se vás dalšími kapitolami nezklamat.

7.
Smazat | Upravit | 10.10.2012 [11:15]

Tohle mě tak vtáhlo do sebe, až mě to na konci připravilo o dech... Nevím, jestli má smysl to říkat, ale dlouho mě osobně žádná kapitolovka tak nezasáhla... Jestli budeš pokračovat v tomhle duchu, tak se možná pročtu až nakonec... Emoticon Emoticon

6. superduper12
09.10.2012 [18:35]

eliiiiiiis no to to je ina kava, hmmm super, je to fatk uzasna atmoska a to s tou temnotou, nieco pre mna xD len to plus co tam mas by som dal daco ine som si uvedomil pri svojich poviedkach (na moje citanie) ze to znie trosku zvlastne xD tesim sa na dalsi diel

5. Gracewhite přispěvatel
08.10.2012 [20:29]

GracewhiteVypadá to slibně... Emoticon Emoticon

4. ElisR1 přispěvatel
08.10.2012 [19:11]

ElisR1Hejly, děkuji moc :D

Martinexo, mockrát ti děkuji za koment. Ani nevíš, jak mě potěšil. Já že jsem nic nedarovala Violet? Hm, a to tady nic nebylo, myslim, že v další kapitole(možná že až ve 2.) dopadne hůř :D
Dobře, přidávám novou kapitolu :D

Lucy, děkuji, doufám, že se bude líbit i zbytek povídky.

3. Lucy
08.10.2012 [18:35]

Tak začátek vypadá slibně Emoticon Emoticon

2. martinexa přispěvatel
08.10.2012 [17:10]

martinexaJééééé to je super úvod. Já žeru tu temnou atmosféru, co do té povídky vždycky dáš. Já nevim nějak tohle prostě neumím. Už ten úvod s tím spáleným masem, normálně jsem si tu vesnici přestavovala, jak hoří domy a všechno. Ty jo to mě úplně ohromilo. Určitě to bude super povídka,ale jak tě znám tak tam moc romantiky asi nebude:) Super přidej novou kapitolku, co nejrychleji ať mám co číst :) Zatím se měj :)Jinak mi bylo strašně líto Violet, ty jsi jí to teda na začátku vůbec nedarovala. Emoticon

1. Hejly
08.10.2012 [17:08]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!