OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » FanFiction The Vampire Diaries » We and our loves - 7. kapitolaWe and our loves - 7. kapitolaMenší náhľad do minulosti.

7. kapitola

Pohľad Damona:
Elena bola riadne vytočená. Odkedy sme sem prišli, tak po nás len zazerá a ledva sa na nás pozrie. Povedzme si otvorene, kto by bol rád, keby sa mu niekto nasáčkoval do domu? Ja teda určite nie. A očividne z toho ani ona nie je dvakrát nadšená.
Sme tu už dva dni. Každým dňom si myslím, že Elena za chvíľu vybuchne. Rebekah je s tým v pohode, nejako si zvykla, ale Elena, no nebudem klamať, ale strašne rád ju podpichujem. Samozrejme, už vieme, že sú upírky, ale treba si počkať na dobrú situáciu a čo najlepšie ju využiť. Všetko predsa treba obrátiť na svoju stranu, no nie?
Dnes večer ide Stefan s Rebekah do Mysticu. Čo to znamená? Dokonalá príležitosť pre mňa. Elena plus ja plus prázdny dom. Kto by sa netešil?
Pred večerom som si ešte zašiel na lov. Musel som sa predsa trochu posilniť, keďže je Elena zrejme o „pár“ rokov staršia. Moja večera sa tak trochu pretiahla, takže som prišiel do domu, keď tam už bola len Elena. Nedopadlo to dobre pre štyroch ľudí. Ja viem, som nenásytný.
Prišiel som a Elena už sedela v obývačke pred krbom a pila bourbon. Nalial som ti tiež do pohárika, sadol si k nej a tiež sa zahľadel do ohňa.
„Nepovedala som ti niečo o mojom alkohole?“ spýtala sa ma, no pri tom sa na mňa vôbec nepozrela.
„Nespomínam si...“ povedal som s nadvihnutým kútikom.

 

Pohľad Eleny:
Mama bola ako zvyčajne v práci a ja so Sam sama doma. Sam bola moja o dva roky mladšia sestra. Pred pár rokmi nám umrel otec a preto mama musela pracovať dvojnásobne. Bývali sme v dedinke, blízko pri lese, kam som často chodievala a rozmýšľala o svojom živote. Rozmýšľala som, aký to má význam, otec mi zomrel, mamu takmer nevidím. Jediná cenná vec v mojom živote bola Sam.
Z rozmýšľania ma vytrhli dvere, ktoré so zavŕzaním niekto otvoril. Rebekah so Stefanom sa vrátia asi až zajtra, takže zostáva už len jedna osoba. Damon. Počula som, ako nalieva bourbon. Sadol si ku mne.
„Nepovedala som ti niečo o mojom alkohole?“ spýtala som sa ho, no vôbec som sa naňho nepozrela.
„Nespomínam si...“ povedal mi s úsmevom. Aj keď som ho nevidela, vedela som si ho predstaviť.
„Jaj tak,“ zasmiala som sa.
„Nad čím premýšľaš?“ spýtal sa so starostlivým tónom.
„Nad minulosťou a... načo ti to vlastne hovorím?“ postavila som sa a chcela odísť, no on ma stiahol späť upírskou rýchlosťou.
„Nebojíš sa, že ťa prezradím Rade?“ opýtala som sa s úškľabkom.
„Nie, potom by som prezradil aj ja teba.“ Úsmev mi opätoval.
„Takže si na to konečne prišiel,“ zasmiala som sa.
„Áno, ale späť k téme,“ nechcel sa vzdať, no čo, aspoň sa niekomu po tých rokoch konečne vyrozprávam.

„Rozmýšľala som nad mojím životom. Ešte keď som bola človekom. Mala som rodinu, ktorá sa začala postupne rozpadávať. Boli sme nesmierne šťastní, ja som bola šťastná. Malá som dvoch milujúcich rodičov, ktorí by pre mňa spravili všetko, pre mňa a pre moju sestru. Ale bol to čas vojen a tak, keď raz otcovi prišiel list s tým, že musí ísť bojovať, môj život sa otočil o stošesťdesiat stupňov...“
„Sam, poď, otec sa ide s nami hrať,“ zavolala som na svoju sestričku.
„Už idem,“ zakričala.
„Poponáhľaj sa, musíme ísť poňho do jeho pracovne. Rýchlo, lebo keď už bude tma, tak nás mama nepustí. Sam, no tak!“ kričala som stále na ňu.
„Elena, nekrič, už som tu,“ povedala s iskričkami v očiach.
„Tak poď, presvedčíme ho, aby sme sa naháňali.“ A už nás nebolo. Utekali sme do otcovej pracovne. Pred dverami však stála nedočkavo mama.
„Mami, je ocko u seba? El a ja chceme, aby sa šiel s nami hrať,“ povedala Sam.
„Ocko teraz nemôže, choďte do izieb!“ skríkla na nás mama.
Rýchlo sme utekali do mojej izby. Po čase Sam zaspala, ale ja som zdola začula plač. Tak som sa tam teda išla pozrieť. Mama plakala na otcovom ramene a počula som, ako hovoria o vojne. Otca tam vraj povolali a musí tam ísť. Odvtedy sa všetko zmenilo, ale to ani zďaleka nebolo všetko...
„Asi rok alebo dva po tom, čo otec odišiel nám niekto prišiel oznámiť, že umrel. Sam to úplne položilo, mama na tom bola tiež biedne a musela začať tvrdo pracovať, aby nás uživila. Ja som sa kvôli Sam tvárila, že som úplne v poriadku, ale tak som sa vôbec necítila, každú noc od toho okamihu som sa chodila do lesa vyplakávať a pýtať Boha, prečo to urobil práve nám. To bola len prvá tretina môjho hrozného, ľudského života. O tri roky neskôr sa stratila Sam. Nikto nevedel, čo sa jej stalo. Ušla? Uniesli ju? Umrela? Zabila sa? To nikto nikdy nezistil. Pátrala som po nej dokonca aj ako upír, ale nikdy som ju nenašla. Toto ma položilo úplne na kolená a aby toho ešte nebolo málo, mama stratila prácu, takže ja som skončila na ulici a mama odišla do zahraničia. Chcela, aby som šla s ňou, ale ja som nemohla. Čo keby sa tam objavila Sam a už by tam pre ňu nikto nebol? To som nemohla dopustiť! No a v takomto stave ma našla Bekah. Našla ma na ulici, celú premrznutú a vyhladovanú. Premenila ma a odvtedy sme nerozlučné priateľky. Je mi skoro ako sestra, ktorú som stratila...“
Popri tomto vylievaní si srdca som si ani neuvedomila, že mi po líci stiekla slza a že ma Damon drží za ruku. Zotrel moju slzu, ale ja som to nevydržala, hodila som sa mu do náruče a poddala sa svojmu plaču. On ma hladkal po chrbte a do ucha mi šepkal ukľudňujúce slová. Po chvíľke som sa odtiahla a pozrela sa mu do očí. On sa zahľadel do tých mojich a vtom spravil niečo, čo by som naozaj nečakala. Zohol sa k mojim perám a jemne sa o ne otrel.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek We and our loves - 7. kapitola:

2. Tinka7 přispěvatel
26.08.2014 [21:42]

Tinka7TheSinna: To, že sa Elena so Sam ešte stretne nevyvraciam, ale ani nepotvrdzujem Emoticon A ďalšia kapitola bude určite už zajtra Emoticon

1.
Smazat | Upravit | 26.08.2014 [18:29]

Elenina minulost byla dojemná. Bylo mi jí strašně líto. Ale mám pocit, že se ještě se sestrou potká.
A nakonec Delena pusa. Awwwww Emoticon
Těším se na další díl a jak bude Elena reagovat.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!