OurStories.cz ~ naše povídky - Pomoc autorům » Pomocné stránky při psaníPomocné stránky při psaníStránky, které obsahují články o psaní, fakta a informace, rady a tipy a další zajímavosti.

Čtete rádi články o psaní? Já ano; ať už se jedná o rady a tipy, nebo články, které vám sice nijak neporadí, ale přesto nemůžete říct, že nejsou zajímavé. Rozhodla jsem se proto sepsat stránky, které pravidelně navštěvuju, a doufám, že nebudu jediná, komu pomohou.

Stránky v angličtině:

W R I T E W O R L D - pokud trpíte psacím blokem nebo momentálně jen nemáte žádný konkrétní nápad, tahle stránka je jich plná. Najdete na ní tři psací bloky - image blocks (kde vás má inspirovat obrázek), sentence blocks (inspirace větou) a music blocks (snad netřeba vysvětlovat). Krom toho obsahuje také záložku Writer's Toolbox, kde najdete články z oblastí od děje až po námět.

welcome to writevale - spíše vtipná stránka, která právě teď (1. srpna 2014, 11:37!) obsahuje 899 tipů na psaní. Některé z nich jsou myšleny s nadsázkou a ironicky, některé vám doopravdy pomůžou. Chce to se jimi opravdu prohrabat, což také plánuju v nejbližší době udělat.

writing tip #880: use names from spam emails as character inspiration (odkaz)

The Writing Café - moje absolutně nejoblíbenější stránka, na které najdete fakta a informace z téměř všech oblastí, které vás zajímají. V tags najdete třináct oblastí a v každé z nich se potom skrývá nespočet dalších. Chce to hledat a hledat! A pokud něco nenajdete, stačí se jednoduše zeptat (jenom nevím, jestli ask box funguje i bez přihlášení na tumblr) a dostanete zdroje, které vám pomohou.

Writrs: A Tumblr Community - spousta citátů a vtipných obrázků, týkajících se psaní. 

“I'm most alive when I'm writing.” — Ksenia Anske (odkaz)

Let Me Explain to You a Thing - opět spousta faktů a informací a opět stránka (a opět na tumblr), kde se můžete na cokoliv zeptat.

Welcome to Fuck Yeah Character Development - jak už název napovídá, stránka je zaměřená na rozvoj postav. Další stránka, kde se můžete ptát.

Problems That Teen Writers Face - zábavná stránka, na které jsou vyčteny problémy mladých spisovatelů. Mnoho z nich se ale, troufám si říct, dá aplikovat na spisovatele obecně, takže si nemusíte dělat starosti, že už nepatříte do onoho pomyslného a nepotřebného boxu teenager.

Stránky v češtině:

Triumvirát | Vše, co jste (ne)chtěli vědět o psaní - úžasná stránka se spoustou tipů ke psaní. Články jsou obvykle psány vtipnou (ale poučnou!) formou, s nadsázkou a některé z nich jsou doopravdy zajímavé.

Arvari píše - pominu-li fakt, že miluju povídky, které Arvari píše, na tomto blogu naleznete rubriku Psaní. Osobně je to můj oblíbený český blog. Například série článků Píšeme knížku určitě stojí za přečtení. (A taky Gramatické okénko, prosím!)

Cesta do Podmoří... - krom brněnských literárních dílen (které jsou boží) píše Temnářka také články o psaní a to konkrétně tady.

Useless Fire - rubrika Rady a tipy.

Hidden Stories. - a Psací rozcestník.

Nechci být kopie... - blog byl sice přestěhován na novou adresu, rubrika Chceš psát? ale zůstala a obsahuje velmi kvalitní články.

A to je, myslím, všechno. Doufám, že se vám alespoň některá stránka bude hodit a budu moc ráda, pokud i vy mně doporučíte některé své oblíbené.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Pomocné stránky při psaní:

4. MillieFarglot admin
04.08.2014 [13:19]

MillieFarglotZ tých stránok v angličtine je veľmi super aj "Write To Done". Na stránke majú zaujímavý e-book, ktorý sa dá zadarmo stiahnuť. Emoticon

3. Henley přispěvatel
03.08.2014 [17:22]

Henleysuper stránky Emoticon Emoticon

2. Aliska přispěvatel
03.08.2014 [17:18]

AliskaSuper článek, díky za něj! :)

1. Liefe přispěvatel
02.08.2014 [20:41]

LiefeSkvělý stránky, někdy je potřeba si přečíst i něco, co trápí další autory. Emoticon
Btw, Hidden stories znám už hodně dlouho a všechny její články mám pročtený naprosto dopodrobna, dokonce mám nějaké i uložené a velmi ráda se k nim vracím.. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!