OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Drabble » FanFiction » Nepoddat seNepoddat seNěkdy i ten největší mistr sebekontroly nemá svůj den. Remus a jeho... malý problém.

Perex obrázek: http://telesketch.deviantart.com/

Ne! Ne, ne ne…

Nepoddávej se tomu. Nemůžeš přece…

Čím víc a usilovněji se v duchu chytal záchranného lana těch několika vět, tím víc se to lano třepilo a prokluzovalo mu mezi rukama…

No tak! To přeci zvládneš!

Pohled se mu začínal mihotat a rozmlžovat, rychle zamrkal. Na okamžik se vše zdálo v pořádku, ale ten úlevný pocit byl otázkou jen několika prchavých vteřin.

A oční víčka, najednou stejně těžká jako ta hromada knih, které s sebou (s pravidelností jen o málo přesnější než fáze měsíce) tahal do nebelvírské věže po každé návštěvě bradavické knihovny, opět vypovídala službu. Tahle bitva byla předem prohraná. Nedokázal tomu vzdorovat.

Jeho tělo se ujalo kontroly nad sebou samým a on ji ztrácel. Nebo už ztratil. Dočista…

U Merlina, Lupine! Musíš to překonat! Jestli tě všichni uvidí takhle

Zkroušeně zabořil hlavu do dlaní, jako by snad věřil, že když na okamžik oči zavře, bude pak zase všechno v pořádku. Odpočinou si, přestanou tropit neplechu…

Zvuková kulisa toho všeho, monotónní profesorův hlas, tichý a naprosto nezáživný, najednou utichl. Nahradilo ho stupňující se pochechtávání. Důvěrně známé, trojhlasné.

„Hej, Náměsíčníku, vstáváme!“ ozval se u jeho ucha Tichošlápkův pobavený hlas, následovaný herdou do zad. Otevřel oči a všechna ta ještě před okamžikem naprosto nezvladatelná únava byla pryč.

„Zapište to do kroniky…“ zadeklamoval James.

„Žádnou nemáme,“ špitl Peter.

„… náš vzorný žáček, dámy a pánové, usnul na hodině Dějin čar a kouzel…“

„A tak hrdinně padl poslední hrdina, který tomuto neodvratnému osudu statečně po léta vzdoroval…,“ doplnil Sirius. Za uznalého potlesku si Remus  - zatímco ukládal své poznámky a učebnici do brašny -, v duchu ujasnil, že události jako březnový úplněk, oslava Jamesových šestnáctých narozenin a k smrti nezáživná hodina profesora Binnse, se řadí mezi takové, které by rozhodně neměly následovat bezprostředně za sebou a už vůbec ne v tomhle pořadí.


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Nepoddat se:

8. Gianna
15.06.2017 [18:48]

Ten naštvanej měl bejt tenhle: Emoticon Nemůžu se na tabletu trefit! Emoticon

7. Gianna
15.06.2017 [18:46]

A vůbec nemyslím na naše milované hodiny JASu... Emoticon Emoticon K tomu není co dodat, musím ríct, že jsem je viděla přímo před sebou! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. RenyNew přispěvatel
06.11.2016 [8:52]

RenyNewTethys - ano - každodenní studentská realita :-D. Taky jsem to veděla moc dobře, když jsem klimbla na jedné z přednášek... a pak rychle začala tu svou únavu propiskou přenášet na Rema, abych to nějak přemohla :-).
Děkuju ;).

5. Tethys přispěvatel
05.11.2016 [23:53]

TethysTo je takovej milej střípek. Emoticon Rozhodně vím, jak se Rem cítí - možná až moc dobře. Emoticon Díky. Emoticon

4. RenyNew přispěvatel
15.10.2016 [14:09]

RenyNewSaDiablo: Děkuji ;). Taky jsem to původně chtěla koncipovat jako double drabble, ale pak jsem najednou měla 230 slov, ještě nebyl konec a nějak jsem nevěděla, co přesně bych škrtla... a tak z toho byl tripple :-D.
Jo jo, jeho výklad musel být fakt vyčerpávající - vím o čem mluvím, ona tahle povídka totiž vznikla jako mé záchranné lano, na jedné takové silně spací hodině vskutku binnsovské...:-D

3. SaDiablo přispěvatel
15.10.2016 [13:40]

SaDiabloNo jo, Binns! :D Říkala jsem si už na začátku, že to bude něco takového. :) Co se délky týče, možná bych snesla jen double drabble, ale konec se mi moc líbil. Úplně jsem si dokázala představit Siriuse a ty jejich pobavené pohledy. Na Binnse si pamatuju moc dobře, a proto si myslím, že pokud někdo dokázal odolávat tak dlouho, pak to musel být vážně Lupin jako jediný. Já bych usnula na první, maximálně druhé hodině. :D

2. RenyNew přispěvatel
15.10.2016 [8:55]

RenyNewMamorin: Jsem ráda, že jsem ti tímhle střípkem udělala radost ;). Se psaním jsem rozhodně neskončila, právě naopak mám dojem, že se na mě teď múza a náměty hrnou ze všech stran - jen to nejsou ty rozsáhlé povídky typu Jizvy a Zlatonky :-D.
PS: Ještě jeden další pobertovský střípek přibyl - Na druhém břehu.

1. Mamorin přispěvatel
15.10.2016 [4:30]

MamorinTak se takhle jednou brzy ráno podívám na ourstories a co nevidím... Udělala jsi mi hroznou radost že jsi napsala další povídku! Emoticon Emoticon Už jsem myslela, že jsi s psaním skončila Emoticon Krásná povídka, líbí se mi téma, i jak je to napsané Emoticon Doufám že brzy bude další, nemůžu se tvých povídek dočkat! Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!