OurStories.cz ~ naše povídky - Shrnutí » Povídky od RenyNewPovídky od RenyNewPOTTEROVSKÉ: Víš... - Jako chytit zlatonku - Tu jizvu znám - Malý barevný problém (rozepsáno) / Jiná generace - Po zásluze potrestán - Na druhém břehu - Nepoddat se - Není proč se bát - Requiem pro Pobertu - Uč se

JEDNODÍLNÉ: Paradox srpnových dní - Tenkrát v máji - Tomáši! - Zkouška z dospělosti - Není lev jako lev (s Kate3)

DRABBLE: Ten kluk, co mě potká v Praze

KAPITOLOVÉ: Na rozcestí (pozastavená)

PÍSNIČKY/BÁSNIČKY: O rybce a o dvou chlapcích, To se jen z nebe do okna spustil déšť, Marie, Od Cholmondeley na jih devět mil, Kudrny

 

Povídky od RenyNew

aneb té holky, co se ráda hrabe v historii

a světě JKR

kontakt: RenyNovejch@seznam.cz

Jsem členkou tvůrčího teamu rangersapprenticecz.blog.cz (adminuje báječná Fluffy)

 

Thanks

(Prostřednictvím Joeyho malý vzkaz všem čtenářům :-D)

 


 

 

j e d n o d í l n é

 

Paradox srpnových dní

ma: Srpen 1968

anotace: 24.8.2015 - Je tomu čtyřicet sedm let a tři dni, co do naší země přišli nezvaní hosté. Jedni tomu říkali bratrská pomoc, druzí okupace. Pepa Tichý je dítě své doby, absolvent zemědělské školy, těsně před nástupem na povinnou vojenskou službu. Jeho příběh se tak trochu stal a tak trochu vznikl v mé hlavě.

TŘETÍ MÍSTO V SOUTĚŽI O NEJ POVÍDKU MĚSÍCE SRPNA 2015

SPECIÁLNÍ DATUM UMÍSTĚNÍ NA TITULNÍ STRANU: 1. 9. aneb den, který figuruje v závěru povídky. Den, kdy Pepa Tichý dostává svůj povolávací rozkaz nerozkaz...)

 

Tenkrát v máji

téma: duben/květen 1945

anotace: První máj, lásky čas.

Jak asi vypadal tenhle den na konci druhé světové války? Na mnoha místech možná stejně děsivě a hrůzyplně, jako jakýkoli jiný během oněch šesti let... A na některých jiných jako by se toho od časů míru zase tolik nezměnilo.

 

Tomáši!

téma: vodáctví

anotace: Být spacák není žádný med. A být spacák nejhyperaktivnějšího vodáka v povodí,  jistého Tomáše, to už tuplem ne. Zvlášť, když s vámi letos na vodu jede i spacanda vašeho srdce a je to tak trošku netýkavka.

Letní oddychovka, napsaná na motivy skutečných událostí :).

 

Není lev jako lev

téma: Eliška Přemyslovna a Jan Lucemburský (narození Karla IV.)

anotace: Už jste někdy byli svědky hádky devatenáctiletého českého krále a jeho o čtyři roky starší manželky? Vybrat jméno následníka trůnu není lehký úkol. Čí návrh nakonec zvítězí?

Jedná se o spoluautorský kousek s Kate3, takový náš malý a netradiční příspěvek k 700. výročí narození Otce vlasti.

A taky trochu jedna velká nadsázka. Neboť já, klidný a nekonfliktní člověk jsem měla na starost postavu prchlivce a bojovníka Jana Lucemburského!

 

Zkouška z dospělosti

1942 | 75 let | 2017

anotace: Víkend po svaťáku nutně nemusí znamenat nervování se nad učením. Není však zaručeno, že se všechny ty nově nabyté vědomosti nepromítnou do vašeho běžného života. Arnie Vondra by mohl vyprávět.

Povídka získala 2. místo v literární soutěži Trapsavec v kategorii do 23 let. Slavnostní oheň s vyhlášením výsledků  proběhl shodou náhod právě 27. května 2017 - v týž den také povídka vyšla zde na OS. Lepší symboliku si nedovedu představit.

Děkuji Fluffy, Vojtovi a Hance za cenné rady a Atabe za to nezapomenutelné náměsíčné bloudění lesem, které do povídky sedlo jako ulité!

TŘETÍ MÍSTO V SOUTĚŽI O NEJ POVÍDKU MĚSÍCE ČERVNA 2017

 


 

 

 

p o t t e r o v s k é

 

 

Víš..

téma: Neville & Lenka

anotace: Tak jiní, a přeci v mnoha ohledech tolik podobní... můžeme žasnout nad jejich jinakostí a přitom se v nich docela dobře najít. Mrzelo mě, že je Jo Rowlingová nevidí jako pár...

A nakonec to byla jedna česká písnička generace našich rodičů, která mě inspirovala k sepsání pár střípků příběhu téhle dvojice, které se klidně mohly stát, aniž by kánon byl hrubě porušen...

Songfic k písni Víš skupiny Keks

 

Jako chytit zlatonku

téma: James & Lily

anotace: On za ní už léta léta jako o život, zatímco ona ho vždy s lehkostí odpálkuje jako dotěrný potlouk. Naštěstí je život komplikovanější, než zápas ve famfrpálu...

Původně se mělo jednat o songfic k písni Je to vo hviezdach skupiny Team, nakonec si ale do povídky našla cestu úplně jiná písnička - Where have all the flowers gone? (česky Řekni, kde ty kytky jsou).

TŘETÍ MÍSTO V SOUTĚŽI O NEJ POVÍDKU MĚSÍCE KVĚTNA 2016

(SPECIÁLNÍ DATUM UMÍSTĚNÍ NA TITULNÍ STRANU: 2. 6. 2016 aneb den, kdy předobraz povídkového Jamese, tj. autor jeho průpovídek, skládal poslední část OVCE... totiž, MATURITY :-D. PS: Já ji měla už den za sebou!)

 

Tu jizvu znám

téma: Remus & Tonksová 

anotace: Pro něj jsou jeho jizvy krutou připomínkou vlastního prokletí. Ona v nich ale kdysi dokázala zahlédnout odraz odvahy...

Songfic k písni Prvá skupiny No Name

 

Malý barevný problém

téma: Teddy Lupin

anotace: Odlišnost se neodpouští. Ani v Bradavicích. A být synem hodného vlkodlaka, svérázné čarodějky s metamorfomagickými schopnostmi, a k tomu navíc kmotřencem slavného Harryho Pottera - to se tak docela neřadí do kategorie všední, běžné a úplně normální

I. část / II. část

Vydáno 1. 9. 2017, v den, kdy James Potter jr. načapal Teddyho muckajícího se s Viki na nádraží King's Cross.

TŘETÍ MÍSTO V SOUTĚŽI O NEJ POVÍDKU MĚSÍCŮ ZÁŘÍ A ŘÍJNA 2017

(Ne tak docela) songfic k písni He lives in you

      

SPOLUPRÁCE NA NÁMĚTU:

Mučednictví bez úhony

Autor: VVrba

téma: vlkodlaci, Zákon o utajení kouzelníků

anotace: Hope Lupinová - dcera Teddyho Lupina a Viky Weasleyové. První vlkodlak, který dokáže svou mysl zkrotit i během proměny. Dárek od rodičů. Nebo prokletí? Ministerstvo připravuje výraznou novelu Zákona o utajení. Nese se v duchu motta "Není potřeba se víc skrývat!" Dvojice mladých kouzelníků se vydává na víkendový výlet "pod širák". Tři další si vypůjčí létající auto, aby zažili něco, co se nezapomíná. A nad všemi těmito zdánlivě nesouvisejícími událostmi visí podivné, hutné, osudové dusno.

 


 

 

 

d r a b b l e

 

Volná série "Nejen o chlapci, který měl malý chlupatý problém" aneb Remus Lupin v hlavní roli:

Jiná generace

 Po zásluze potrestán

 Na druhém břehu

Nepoddat se

Není proč se bát

Requiem pro Pobertu

A pro jednou v hlavní roli Tichošlápek - Uč se

Za názvy kouzelnických skupin  v "Jiné generaci" děkuji Anně (The Banging Pots) a Ewce (Boiling Trolls), ale i všem ostatním, jejichž návrhy se do povídky nedostaly (Pavel - The Squids, The Wailing Wisps, Štěpán - Rumbling Wiggles a Věra a její geniální DumbleDoors)

Za pobertovské výroky v "Není proč se bát" pak Hance (HAF!) a Fluffy (TRÚB, TRÚB!).

 

 

 

Ten kluk, co mě potká v Praze

 

téma: Danny Smiřický

anotace: Která z nás někdy nesnila o tom, že potká svého vysněného literárního hrdinu? Tripple drable směřované zejména těm duším, které, stejně jako já, propadly kouzlu toho kluka z Kostelce, jež si představoval,že si vezme "tu holku, co ji potká v Praze".

 

 

 


 

k a p i t o l o v é

 

Na rozcestí

téma: Sudety, 1938-1946

anotace: Anke Rieger žila v Zahrádce, v Sudetech. Honza Smola v Hubenově, ve vnitrozemí. Neřekli si jinak, než Anka a Hans. Dělil je pouhý kilometr, rozcestí U Františka a velká propast dějinných událostí.

PROLOG  -  1  -  2  -

 

Příběh částečně vychází z mého projektu "Jaký je rozdíl mezi vnučkou vlastence ze Sudet a synem učně německého řezníka", vzniklého v rámci soutěže Příběhy 20. století.


 


 

 

 

p í s n i č k y

 

 

 

O rybce a o dvou chlapcích

téma: Nikola Šuhaj loupežník

anotace: Šuhajovská legenda mě nepřestane uchvacovat. Moje školní sešity pokrývá nespočet havranů na plotu a také pár zbojnických veršů. A když při jedné hodině dějin výtvarné kultury pan učitel zmínil píseň Hádala se duše s tělem, nějak se mi ony verše propojily s melodií a už nebylo cesty zpátky... Žandár Pavel, rybka Eržika a Šuhaj loupežník.

PS: Rybka, ptáček a žebro moje byla Nikolova označení Eržiky

Eržika pro změnu mluvila o svých "chlapcích" takto: Nikola je jako svátek a ten je jednou do roka a Pavel všechno ostatní.

 

 

To se jen z nebe do okna spustil déšť

1942 | 75 let | 2017

Adolf Opálka Milušce? Jan Kubiš Marii? Josef Gabčík Anně? Jaroslav Švarc, Josef Bublík, Jan Hrubý či Josef Valčík, každý té svojí milé?

Hold nejen sedmi odvážným mladým mužům z krypty kostela sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, ale i všem ostatním, kteří tehdy skočili do tmy...

Děkuji Patt za anglickou pasáž textu a neutuchající nadšení pro příběh těch neskutečných kluků!

TŘETÍ MÍSTO V SOUTĚŽI O NEJ POVÍDKU MĚSÍCE ČERVNA 2017

 

Marie

téma: Sudety

anotace: Dívka Marie, soška Marie.

Nedávno opuštěná víska.

Jedna válka právě skončila.

 

Stěžejní inspirací pro tenhle text mi byly rozvaliny severoplzeňské osady Dlouhá Louka a vyprávění mojí babičky, jehož dění se v nich kdysi odehrálo.

TŘETÍ MÍSTO V SOUTĚŽI O NEJ POVÍDKU MĚSÍCE ZÁŘÍ 2017

(SPECIÁLNÍ DATUM UMÍSTĚNÍ NA TITULNÍ STRANU: 15. 10. aneb den, kdy by hlavní hrdinka písničky - babička Marie, měla narozeniny...)

Zhudebněnou variantu, jejímž autorem je VVrba najdete tady.

 

 

Od Cholmondeley na jih devět mil

1942 | 75 let | 2017

Cholmondeley [Čomly] je anglické panství, neodmyslitelně spjaté s čs. armádou ve Velké Británii během druhé světové války.

Ightfield je devět mil vzdálená vesnice, ve které žila Edna Ellison a její sestra Lorna - britské přítelkyně Jana Kubiše a Josefa Gabčíka...

 TŘETÍ MÍSTO V SOUTĚŽI O NEJ POVÍDKU MĚSÍCE ŘÍJNA 2017

(SPECIÁLNÍ DATUM UMÍSTĚNÍ NA TITULNÍ STRANU: 20. 11. aneb den, kdy se roku 1941 Jan Kubiš vracel z týdenní návštěvy u rodiny Ellisonových...)


 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Povídky od RenyNew:

4. Mamorin přispěvatel
15.08.2016 [9:55]

MamorinMoc děkuji za krásné komentáře Emoticon Už jsem myslela, že se na to vykašlu a zabalím to, ale začátky jsou těžký, no Emoticon Jsem ráda že Tonksová s Remusem tu mají aspoň nějakého fanouška.. Tak jsme tady dvě "Poberťačky" co sice nevymyslí další Pobertův plánek, ale pokusit se o povídky o jednom z Pobertů, to zvládneme Emoticon Jinak z pottermore si to snažím překládat sama, ale moje angličtina není zrovna moc skvela, takže nějakou tu pomoc google překladače sem tam potřebuju Emoticon Moc se těším, až se tu objeví další povídka na téma NT+RL, budu první kdo ji přečte! Já teď zkouším kapitolovku, bude to úplně jiný pohled na jejich vztah a snad to i někoho pobaví, ale ještě mi to chvilku potrvá Emoticon

3. Kate3 přispěvatel
08.05.2016 [22:58]

Kate3Reny, jsem vděčná za všechny komentáře, protože nejsou samozřejmostí. Emoticon Takže díky ještě jednou. Na HP songfic se těším! Emoticon

2. Kate3 přispěvatel
27.04.2016 [22:26]

Kate3Ahojky, Reny, strašně moooc Ti děkuju za komentář k mé povídce. Dostala jsem se k poděkování Ti až teď, tak to napravuju. Emoticon Vždycky si tvé komentáře užívám, a jsem samozřejmě ráda za jakoukoliv odezvu. Emoticon Potěšila jsi mě a vystihla hodně věcí, které jsem se v povídce snažila ukrýt. Jsem ráda, že se moje dílko líbilo, měla jsem takovou divnou, zajímavou náladu, tak jsem ji chtěla do povídky dát a vypsat se z ní. Je to vlastně docela neobvyklé téma a nálada povídky, než obvykle píšu.
Ještě jednou děkuji a taky se těším, až si o prázdninách napíšeme nějaký příběh! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. Kate3 přispěvatel
19.09.2015 [23:55]

Kate3Ahoj, tak jsem hodila očko na kapelu Epydemye a píseň Milada a díky za doporučení!!! Emoticon Emoticon Je to úžasná písnička, je kratší a obsahově je v ní míň textu, ale úplně to stačí, je řečeno vše. Emoticon Ještě jednou děkuju za doporučení, poslouchám si tu právě i ostatní písničky. Určitě zajímavé pojetí a úplně jiný pohled na dvacáté století, které bylo plné dramatických událostí. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!