OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Drabble » FanFiction » Jestli mě slyšíšJestli mě slyšíšSnad prominete sentiment, který se tímto střípkem prolíná. Po dlouhé době, ale pořád se stejným smutkem - Severus a Lily.

«« »»

Volal za ní, když běžela ke vchodu do Nebelvírské věže. V tu dobu už v hradu všichni spali; v dálce bylo slyšet jen občasné zachrápání Buclaté dámy. 

Lily, já nechtěl!”

Volal za ní, když se její rychlé kroky rozléhaly tmavými, opuštěnými chodbami.

Musíš mi to věřit, Lily!”

Věděl, že se cítila příliš hrdá na to, aby běžela.

Já nechtěl.”

Ale on ji stejně nedostihl.

Prosím, Lily, já -”

Já nemyslel,” zašeptal, když slyšel zabouchnutí vchodových dveří; tiché, ale pevné. Hlavu měl skloněnou k chladné podlaze a cítil, jak ho v očích pálí slzy. Nejradši by si lehnul na zem, tady a teď, a zůstal tu ležet napořád. Místo toho se zastavil před Nebelvírskou kolejí, kde byla cítit jemná, sotva postřehnutelná vůně.

Lily, prosím - jestli mě slyšíš…” Nahnul se, jak nejblíž jí přes portrét mohl být. Občas, když se Lily rychle otočila, její vlasy voněly po čerstvě spadaném podzimním listí. Ale ve vteřině byla veškerá vůně pryč a jeho tělo znovu zaplavil chlad.

Nemyslel jsem si, že mi někdo bude takhle blízko,” šeptal tak tiše, jako by snad rozmlouval jen v myšlenkách. Když jsme byli děti. A tenkrát na Vánoce jsi mi dala dárek; moje první rukavice. Aby mi nebyla zima… Pamatuješ?”

Polknul. A já ti neměl co dát. Neměl jsem nic, Lily, a tobě to bylo fuk. Bylo ti jedno, kdo jsem, co jsem, proč jsem takový, jaký jsem - proč jsem byl takový, jaký jsem byl, a byla jsi mi blíž, než moje vlastní rodina. Já… Nikdy nezapomenu, co jsi pro mě udělala.”

Řekl ta poslední slova vůbec, nebo se rozplynula rychleji, než o nich stačil přemýšlet? Zakroutil hlavou. Smrtijed… Severus Snape.

Nejde napravit něco, co je dávno pryč,” řekl si pro sebe. Otočil se a už byl dost daleko, než aby slyšel tichý pláč linoucí se zpoza portrétu Buclaté dámy.

«« »»Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Jestli mě slyšíš:

3. Perla přispěvatel
09.03.2017 [12:05]

PerlaTo bolo skvelé. Emoticon Veľmi sa mi to páčilo, škoda len, že aj v HP nebolo viac z tohto obdobia jeho rodičov, pretože by som sa fakt rada pozrela, aké to museli mať komplikované už vtedy, hlavne Snape a Lily. Emoticon Emoticon

2.
Smazat | Upravit | 23.08.2016 [21:49]

Milá SaDi. To je taková neuvěřitelná paráda, zase od tebe něco číst. Emoticon Tohle téma nikdy, nikdy, nikdy neomrzí. Chudák náš malý Severus.
Má to úroveň. Tady na stránkách tě dlouho nebylo vidět, ale rozhodně je znát, že jsi mnohem dál. A je to lehounký a nenucený, předkládáš to tak jemně, že při čtení absolutně nic neruší. A ta hudba Emoticon

1. RenyNew přispěvatel
23.08.2016 [10:54]

RenyNewMilá Diablo, moc mě potěšilo, že jsem tu uviděla další povídku o těchhle dvou právě od tebe. Je to totiž nesmírně komplikované téma, nicméně vím, že tvoje Kouzelník a čarodějka je dokonalá povídka, že to s nimi parádně umíš!
Onen sentiment, který se údajně prolíná celým dějem - víš, vždyť ono to k nim nějak patří. I přes něj se mi líbí, že to působí reálně a tak... ten konec byl rychlý, trochu "utnutý", ale přesný, líbila se mi ta Snapeova poslední slova. Bylo to takové... já nevím, správné? To slovo vyznívá asi blbě vzhledem k ději, ale... Nemůžu najít lepší.
Skvělé bylo to, jak se ze zřejmě zmýšlené věty "Já to TAK nemyslel" stala "Já NEMYSLEL". Výborné, to bylo opravdu výborné.
Ano, nejde napravit něco, co už je dávno pryč... osobně si nemyslím, že by L+S mohli někdy doopravdy tvořit pár a líbí se mi, že ty to (minimálně zde či v Kouzelníkovi) takhle pojímáš...
PS: Nádherný výběr perexového obrázku... Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!