OurStories.cz ~ naše povídky - Shrnutí » Poviedky od sisa118Poviedky od sisa118Na pokračovanie : Boj o život – dokončené Solitude – dokončené Enemy: Way - rozpísané Útok M – pozastavené If I survive... - pozastavené Thalia Shepard - dokončené Thalia Shepard : Druhá šanca - dokončené Thalia Shepard: Vendetta I - dokončené Thalia Shepard: Vendetta II - dokončené HP: New Generation

 

AKTUALIZÁCIA : 15.09.2021

 

OZNAMY:

 

Ahojte, niektoré z Vás sa pýtali, ako to vyzerá s novými kapitolami. Pravda je taká, že aj keď stále aktívne píšem na zverejňovanie moc času nemám. Niekedy si pripadám, že 24h deň je pre mňa jednoducho moc málo.  Písanie je teraz pre mňa hlavne taký môj spôsob psychohygieny.  Ale to neznamená, žeby ma to skutočne nemrzelo. Mrzí a moc.  

 

Bolo by odo mňa neférové dávať Vám prísľuby, že sa budem snažiť zverejňovať často, lebo to vážne neviem zaručiť. Ale na druhú stranu môžem povedať aspoň toľko, že áno, stále písem – a stále pracujem aj na Thalií, aj Jack. S Útokom M to bohužiaľ moc ružovo nevidím. Tam som už roky nenapísala ani čiarku.

 

Varovanie - väšina odkazov nimo provoz!!! Ku kapitolám sa dostanete cez profil. 

 

 


  

Jednorázovky  :

 


 

 

Desiatnička Kallerová

 

 

Príbeh o enormnom nepriateľovi a mladej, životom skúšanej desiatničke Kallerovej, ktorá sa snaží len o jediné – prežiť. Ale podarí sa jej to tvárou v tvár najväčšiemu nepriateľovi jej sveta? Uchráni si právo na život aj pred titánmi? Beštiami bez štipky ľútosti? Pred monštrami s tupými výrazmi v očiach a zvráteným úsmevom? Prežije? Alebo skončí tak ako väčšina jej spolubojovníkov – ako ľudský zákusok – potrava pre monštruózne beštie?

 

TU

 


 

 

Solitude - Barcelonská noc

 

 

Láska je veľmi zvláštna vec a ešte zvláštnejšia je vtedy, keď vystrieda plejádu bolestivých zážitkov. Simone na to prišla za veľmi bolestivých podmienok. Ušla z USA spolu so svojim slávnym priateľom a frontmanom kapely Daiwish v jednej osobe.
Je zničená, ale má dosť síl, aby sa opäť postavila na nohy? Vráti sa k nej jej predchádzajúci silný duch alebo ju bolestivé zážitky z USA zložia?
Barcelona, turné, jej odveká kožená bunda a chuť zabudnúť. To je teraz Simone Mayor?

 

časť 1, časť 2

 


 

 Aurora

 

Aurora

 

Je zarážajúce sledovať, ako niektoré deti majú na Vianoce všetko (a nie len na ne) a iné zasa nič. štve ma to! V minulosti mi to tak neprišlo, ale teraz? Teraz, keď som ostala len ja a moja mladšia sestra? Keď žijeme na miestach, o ktorých som doteraz netušila, že jestvujú? Že je možné fetovať aj niečo tak bežné ako lepidlo? Kde umierajú deti? Kde sa naše sny menia v nočné mory? Kde sa z princezien stávajú obyčajné krysy?
Štve ma to. A viete čo ma štve ešte viac? Je to tá bezmocnosť, ktorú cítim. Skutočnosť, že nie som dosť dobrá, silná, veľká, aby som čokoľvek na tom zmenila. Fakt, že čoskoro umriem a ak aj náhodou prežijem, môj život sa nikdy nevymaní z bordelu a špinavostí...
Moje meno je Aurora a som to, čo "normálni" ľudia odmietajú vidieť.

 

TU

 


 

Na pokračovanie  :

 


 

 

Boj o život - dokončené

 

Boj o život kapitola 11 – Celebration

 

Simone Bailey je mladá, tvrdohlavá žena, ktorá svoj život zasvätila pomste. Prečo je jej cieľom zruinovať biliardovú firmu Ashkon? Navyše firmu, ktorej jedinou dedičkou je ona sama? Prečo nenávidí svojho otca až tak, že sa s radosťou necháva najímať od jeho nepriateľov?

A ako do tohto príbehu zapadá George Weasley, ktorý dlhé roky len prežíval? Strata milovaného brata ho zasiahla tak hlboko, že okrem podniku, ktorý spolu vybudovali, nevidí nič. Ani krásu, ani lásku.

Ako sa navzájom tieto dve, osudom skúšané, osoby ovplyvnia? Má ich láska šancu prežiť astronomické rozdiely?

 

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, epilóg

 


 

 

Útok M - rozpísané

 

 

Píše sa rok 2071 a Zem je, už rok a pól, pod útokom mimozemskej civilizácie. Netreba dodávať, že nič už nie je ako predtým. Neexistujú školy, neexistuje sloboda... ale všetko to je nevyhnutné, aby sme prežili. Každý zdravý muž, žena, či dieťa musí nastúpiť do povinnej vojenskej služby. Ale nie každý toto nariadenie aj poslúchne.

Medzi takýchto vzbúrencov patrí aj sedemnásť ročná Simone Tasner, ktorá sa odmieta stať jedným z ´armádnych psov´.  Po tom, ako jej v náručí zomrela priateľka a armáda jej odmietla pomôcť (stačilo, aby Elene dali len zopár liekov a bola by prežila) uteká a skrýva sa vo vzbúreneckom tábore. Lenže za pobyt v ňom sa musí platiť. Bude mať dosť síl, aby sa postarala o seba a aj o zvyšné dve priateľky? Unikne pred armádnym životom a Mzákmi? Alebo nakoniec skončí v náručí oboch strán?

1, 2, 3, 4/1, 4/2, 5/1, 5/2, 6, 7, 8/1, 8/2, 8/3, 9, 10

 


 

 

Solitude - dokončené

 

 

Simone Mayor je mladé, sedemnásťročné dievča, ktoré život zaviedol do Ameriky. Ona tam však ísť nechcela. Dostala to príkazom od workoholického otca, ktorého za more prilákala lákavá, pracovná ponuka. Jej doteraz pokojný, metalistický život naberie rýchly spád. Na súkromnej škole stretáva nových priateľov, no takých, o akých sa jej nesnívalo ani v najdivokejších snoch. Stretne krásneho, úspešného a sebavedomého lídra americkej, rockovej skupiny - Daiwish. Dostane sa do problémov, ktoré ju na Slovensku obchádzali kilometrovým oblúkom a z ktorých ju nedostane ani jej sarkazmus a ani obľúbená kožená bunda. Ako sa bude dariť malej Slovenke za veľkou mlákou?

prológ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19/1, 19/2, 20, 20*, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, epilóg

 


 

 

Enemy: Way - pozastavené

 

 

Môj svet je iný ako ten váš. Je novší.

Píše sa rok 2259 a planéta Zem toho preskákala veľa. Mnohý z vás predpokladajú, že vesmírne objavy dosiahli vrcholu, že mestá sú plné lietajúcich áut a kilometre vysokých budov... a predpokladáte správne.

Môj svet je svetom technológie a rozkvetu. Dá sa prirovnať k obdobiu Renesancie. Ale rovnako ako ona aj svet dvadsiateho tretieho storočia má svoju odvrátenú stranu. Veľké mestá sú rozdelené na štvrte bohatých, stredných a chudobných vrstiev - mestské slumy. Samotný svet je rozdelený na dve sféry vplyvu, pričom v jednej vládne Rusko a v druhej USA - prebieha v ňom druhá Studená vojna.

Moje meno je Thalia Allanco a mojím domovom je Kyjevská vojenská akadémia - KVA.

 

prológ 12, 3, 4

 


 

 

If I survive... - rozpísané

 

 

Autá, rýchlosť, poliši, krásny chlapi, ešte krajšie ženské, potoky alkoholu a adrenalín v krvi. To je svet Andrey Reinerovej – prízraku ulíc. Jej pretekárske zručnosti sú legendárne a ostrý jazyk nezabudnuteľný. Každý, kto sa s ňou stretne, na to nikdy nezabudne. Je to tvrdá, neústupčivá a hlavne nesmierne tvrdohlavá holčina, ktorá svoj život zasvätila kovovým kráskam, maticiam, motorom, karosériám. Jednoducho všetkému, čo má niečo dočinenia s autami. No jej nezáväzný život zmenia hneď dve veci naraz. Havária a jeden nesmierne otravný, dotieravý a na jej smolu aj extrémne príťažlivý federál...

 

prológ, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

 


 

 

 Thalia Shepard - dokončené

 

18396.jpg

 

Päť záškolákov, päť animágov a päťkrát väčšie problémy. Tak, toto je život Thalie Shepardovej. Malého divokého živlu, čerpajúceho energiu z problémov, do ktorých sa pernamentne dostáva aspoň raz za týždeň.
Je postrachom všetkých rokfortských učiteľov, duchov a Slizolinčanov. Jej obľúbeným športom je nakopávanie hadích zadkov a provokovanie Malfoya v kombinácii so Slizošom! Ako jedna z mála má skutočný priateľský vzťah so Zloduchom – čo samo o sebe svedčí o jej delikventnej náture. Filchova mačka pred ňou zdrhá a Filch zas prichádza aj o posledné zvyšky vlasov.
Tak toto je ona. Líščia Záškoláčka!

 

prológ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 78, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, epilóg

 


 

 

Thalia Shepard : Druhá šanca dokončené

 

 

Pokračovanie Thalie Sheprad.
Aké boli posledné prázdniny Záškolákov? Čo líščia Záškoláčka? Položili ju jej chyby? Postavila sa a vykročila ďalej? Ako je na tom James a Lily? A čo Sirius a Rem?
Moje meno je Tali. Patrila som do najznámejšej a najdivokejšej partie na Rokforte. Alkohol, zábava, porušovanie školského poriadku? To bolo naše. Profesori nás mali v zuboch. Filch prišiel o polovicu vlasov. Pani Norisová zinkasovala zopár farebných kúpeľov... hm, ale aj tak jej najviac sedela ružová a tá mašľa... odbieham od témy. Mojím najlepším duchovným priateľom bol neduch Zloduch... to už o niečom svedčí. Môj trestný záznam, ktorý sa momentálne nachádza niekde vo Filchovej pracovni, je taký dlhý, že by sa ním dalo vytapetovať byt... na dvakrát.
Mala som nadmieru plodné (rebelantské) detstvo a urobila som aj veľa chýb. Hlavne posledným rokom.
Zamilovala som sa do nesprávneho... bože, znie to ako začiatok nepodarenej, argentínskej telenoveli... len škoda, že to ani zďaleka také toxicky presladené nebolo. Neskončilo to happyendom, práve naopak. Bolo tam veľa krvi, bolesti a smrti... ale opäť odbieham od témy.
Podstatné je, že som dostala druhú šancu a tú mienim využiť naplno.
Toto sú moje prvé prázdniny ako čerstvo dospelej a moje posledné predtým, ako sa vydám na lov!

 

1, 2, 3, 4, epilóg+BONUS

 


 

 

Thalia Shepard: Vendetta I - dokončené

 

 

Moje meno je Thalia Shepard. Mám za sebou tri roky tvrdého výcviku. Som vytrvalá, tvrdohlavá, mierne sarkastická a hlavne prvotriedne nasratá. Pýtate sa prečo?
No, má to čo dočinenia práve s mojim „štúdiom“. Človek by si pomyslel, že keď je raz najlepší, tak bude aj po zásluhe odmenený. Ale ja? To by nebol môj život, ak by v tom nebolo nejaké to ale.
Tri bolestivé roky som zabila drvením sa osnov, odolávaním cruciu, každodenným tréningom a k čomu? K tomu, že ma posielajú loviť zatúlané hydry!? Mám oveľa vyššie ciele! Mám zoznam! Čierny zoznam s hŕstkou mien, ktoré mám v pláne vyčiarnuť z povrchu zemského!
Ale bránia mi v tom... a to nie je dobré... pre nich.
Som lovec! Som vendetta! A moja korisť mi neunikne!

 

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24

 


 

Thalia Shepard: Vendetta II - dokončené

 

 

Život je pes... a ako by povedal môj najlepší priateľ, my sme jeho štence.
Presne tak sa aj cítim. Ako malé, nesvojprávne, bezvýznamné stvorenie... hm, žeby to bolo tým, že nesvojprávna aj vážne som? Jop, už to tak bude. Jeden peroxidový kretén s nekrofilnými sklonmi a záľubou v dlhým blond vlasoch sa o to ukážkovo postaral.
Ale čo, už som sa s tým ako tak vyrovnala. Navyše, na nič iné som ani nemala čas. Keď ste stále v prednej línií bojov, to posledné čo potrebujete, sú vaše vlastné interné boje... teda nie, že by som žiadne nemala.
Jeden v mojej mysli prebieha nepretržite, a to:
Kedy konečne dostanem Elayne Gillecrosd!?

 

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, epilog


 

HP: New Generation

 

5926de8f6feba82c1bde50d7b1d8fc4e.jpg

 

Posledný rok na Rokforte. Pre väčšinu mojich spolužiakov najväčšia nočná mora. Pre mňa? Ach, áno! To trvalo! Už len rok a vypadnem z tohto cvokhousu! U Merlina, je to ako splnený sen! Len rok a konečne začnem žiť skutočný život s notebookom, mobilom a netom. Už žiadny predpotopný čarodejnícky stredovek. Nie, nie, nie, už len krásne dvadsiate prvé storočie – a hlavne, bude to moje krásne dvadsiate prvé storočie BEZ Pottera. Už dávno – myslím, že ešte v prváku – som ho korunovala za kráľa kreténov. Ale kto by sa čudoval? Veď je to arogantný, namyslený, egoistický somár s metlobalom otrieskaným mozgom. Ale späť ku mne. Moje meno je Jacqueline Editte Howell a práve nastupujem do môjho posledného údesného roku na Rokfortskej strednej škole čarodejníckej. Pri troche šťastia, najhoršie čo ma čaká sú MLOKY. Hm... ale s Potterom za zadkom? Človek nikdy nevie.

 

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

 


 

 

 

 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Poviedky od sisa118:

23. Dreamcatcher
03.12.2022 [20:31]

Sisa pribudnú nové kapitoly? Veď ja som už aj porodila a neviem sa dočkať kapitol nových Emoticon

22. Leporell
19.11.2021 [22:36]

Ooook. Je to tak 6 let, co jsem poprvé četla Útok M a popravdě - doteď bych ráda věděla, jaký bude další osud Simone... Doopravdy je to podle mě je dost povedená povídka, která hezky vykresluje ten rozdíl postav jako je Simone a Daniel a jejich vztah - i když momentálně v poslední kapitole Simone od armády a Daniela utíká. I JUST NEED TO KNOW HOW IT ENDS. Emoticon

21. alanisealicecullen přispěvatel
07.11.2020 [14:08]

alanisealicecullenAhoj,
hele nebudu tě tu otravovat otázkami, jestli píšeš, kdy bude nová Thalia nebo HP: New Generation, ale chci aby si věděla jedno. Právě jsem dala celý re-reading Thalii a všechny ty léta od posledního dílu, přemýšlím, jak to asi dopadlo Jen aby si věděla (pokud máš psací krizi, tak snad tě to aspoň trochu dobylo) Emoticon Emoticon No nic jde se pokračovat NG Emoticon

20. Leporell
14.08.2020 [22:06]

Ahoj.... loooong time no see. Budeš někdy pokračovat s Útok M? Je to moje nejoblíbenější povídka nejspíš a doopravdy bych ji chtěla někdy dočíst a dozvědět se, jak to se Simone dopadne Emoticon

19. Habina
13.01.2019 [19:16]

Ahoj,
Plánuješ se ještě někdy vrátit ke psaní?
Díky za odpověď

18. sisa118 přispěvatel
02.03.2017 [20:40]

sisa118Re: mima33
Nová Tali? No tak skoro nie. Akosi na seba už pol roka nemáme náladu... ale snáď sa časom dostanem aj k nej Emoticon

17. mima33 admin
16.01.2017 [9:43]

mima33Ahoj, plánuješ pokračovať s Tali? Ak áno, na kedy to asi vidíš? Emoticon

16. Trisha přispěvatel
30.01.2016 [23:54]

TrishaAhoj dfm, že si na Tali nezabudla pretože ja nie a mám absťák. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15. mima33 admin
17.12.2015 [18:59]

mima33Ahoj Sisuš Emoticon
kedyže bude nová kapitola Tali? Emoticon Už ma chytajú absťáky a sľúbila si nám pravidelné pridávanie Emoticon Emoticon

14. mima33 admin
10.11.2015 [14:13]

mima33No kedy to bude tá nová kapitola? Emoticon Dnes večer? Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2 3   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!