OurStories.cz ~ naše povídky - Shrnutí » Povídky od VerPovídky od Ver

Próza
- Na pokračování: Serpens Heres (LEV/HAD); Equitēs Magia; Sorōris Tenebrae; Agentka
- Jednodílné: V nicotě; Pátý element; Prokletí Bílých Vlků; Úsměv na rtech krvavých (her, his, end); PVŽ (Vlčí dívka, Psí máma, Kocourek tulák); Ōrātiō; Imber, Terra lacrimae; Fābula mortis; Sollemne Sanguinis
Poezie - Děti Temnoty; Inultus; Morior

Příběhy Bēstiae, čili psáno Ver

 Vítejte na mém souhrnu prózy a poezie, kterou tvořím. Byť jsem se dlouhou dobu považovala pouze za prozaika, občas sepíšu i nějaké ty rýmy, byť prvořadá u mě vždy bude próza a proto prosím o shovívavost v případě, že se Vám má poezie bude zdát špatně sepsaná. Píši již od roku 2006, přičemž jsem začínala s originálními povídkami, byť první příběhy, které jsem zveřejnila byly FanFiction na téma Twilight , ze kterého jsem však následně vyrostla a začala psát další fantasy příběhy. Moje tvorba je zakládána na mé víře a mých pocitech, takže může být pro někoho nepochopitelná. Ne všechny "happy endy" jsou pro mě šťastné a naopak, proto s tím počítejte i v případě, že čtete mou vlastní tvorbu, kde pro vše je mé vlastní vysvětlení.

Aktuální činnost

„Prostě vyšumím,” aneb tak trochu nezvládám psát.

Dříve rozepsané povídky jsou pozastaveny na dobu neurčitou. Přišla jsem o všechna data a tak nemám, čeho se při jejich pokračování chytit. Možná se k nim v budoucnosti vrátím, ale nyní na to nemám síly.


Próza na pokračování 


... brzy můžete čekat nové příběhy ...


Próza jednodílná


 

V nicotě

"Rány, které si člověk způsobí sám, se léčí těžko."

Název: Nihil (V nicotě)
Délka: Jednodílná
Varování: negativní, smrt

Toto je povídka plná emocí, ač ne zrovna těch pozitivních. Je to o zbabělosti sebevrahů a jejich největšímu hříchu, za který jsou souzeni. Jak lze tedy poznat již z těchto dvou vět, bude to něco z té "temné strany". Ale i negativní emoce se někdy musí vybít, i kdyby ty řádky pak zůstaly navždy zapomenuty. 


Pátý Element

Název: Pátý element
Délka: Jednodílná
Varování: nepříliš pozitivní, smrt

Má první jednorázová povídka, psaní tak trochu ve stylu pověsti. Jak název napovídá, je o prvcích, živlech neboli elementech, kteří jsou v příběhu podáni jakožto jacísi "Bohové". Země, Oheň, Voda, Vzduch a ten pátý, o kterém budu vyprávět. Příběh je již dosti starý a v dnešní době bych jej rozhodně nenapsala. Proč? Protože pátý element již znám a tento příběh již s mými názory příliš nekoresponduje.

 


OratioNázev: Ōrātiō
Délka: Jednodílná
ōrātiō, ōnis, f. = řeč, mluva, projev, motlitba... (lat.)

Ōrātiō… myšlenka, úvaha, poselství, povídka… tento příběh vznikl znenadání. Původně naprosto obyčejná povídka se změnila na něco více, než jen obyčejný vyprávěný příběh, jakých jsem již sepsala tolik. Pokus vyjádřit mé pocity, mé myšlenky a atmosféru, kterou jsem se snažila přenést z lesa do notebooku, se stal základem něčeho na pomezí příběhu a úvahy. Nu, však posuďte sami…


The smile on the bloody lips                         „Celý lidský život není nic jiného než cesta ke smrti.“

Název: Úsměv na rtech krvavých
Délka: 3 samostatné povídky
Varování: erotická scéna/znásilnění, smrt

Konečně jsem se odhodlala napsat něco úplně mimo můj běžný styl.  Původně to měla být jednoduchá jednorázová povídka (Her), ovšem později mě napadlo: "Proč nodhalit i  důvod k tomu, proč je taková, jaká je?" A tak vznikla druhá, v podstatě samostatná část příběhu (His)... a nakonec jsem usoudila, že by to chtělo i nějakou tečku. A navíc, dvě povídky jsou takové nehezké, příliš kulaté číslo a tak se z toho stal závěr (End).

The smile on her bloody lips 

The smile on his bloody lips 

The smile on the bloody end 


Příběhy všedního života „Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi.“

Název: Pohádky všedního života
Délka: Jednodílné povídky inspirované životem
Varování: chybějící zápletka

Opět nápad, který měl zajímavý původ. Hodlala jsem totiž navštívit babičku a brala s sebou svého německého ovčáka Beana IV. ovšem místo „Beane!“ jsem na něj zavolala „Vlku!“, protože opravdu vlka připomíná. A najednou ze mě byla Červená karkulka. Tak možná se těchto příběhů nalezne ve spíži více. A snad i někoho zaujmou, i když nemají žádný děj, či spíše jim chybí zápletka.


Poezie

Některým lidem se má poezie zdá Temná. Ovšem musíte si uvědomit, že pro některé není Temnota zlem, ba naopak dobrem. Proto byť Vám básničky mé mohou se zdát depresivní, mě připadají plné života.

 
 
 
 


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Povídky od Ver:

18.
Smazat | Upravit | 16.08.2014 [14:35]

Reakce na komentář u povídky od Grace.)
Mně mé schopnosti přišly hrozné, takže se vzdělávám. A snažím se sdílet své poznatky s okolím. Holt ne každý je schopný přijmout názor jiného člověka. Občas je to hodně rozčilující, ty reakce, ale mám zkušenosti z obou pohledů, tudíž ty lidi chápu. :D
Jen kritiky ochraňuj dál! :) Cítím se trochu jako ohrožený druh, protože většinu z nás už zabily/odradily ty nervy, co s tím máme. Viz komix Korektor na facebooku. :D Je to strašně nevděčná práce. A kdokoliv, kdo se na mě za to usměje, je fajn. ;)
Nějak nám vyšuměla konverzace. Nevím, co s tím, jsem trochu stydlivý člověk, proto se o tom zmiňuju tak pozdě. Jestli jsem byla moc kritická, tak se omlouvám, ale ještě se to učím. :)
Jenom ještě... ty ses umístila v té soutěži, co tu přes kousek prázdnin proběhla? Tak to gratuluju! :) Já jsem ji vůbec nesledovala, nu.

17. Candice přispěvatel
11.08.2014 [10:03]

CandiceVer, gratuluju Ti k umístění v soutěži! Emoticon

16. Candice přispěvatel
07.08.2014 [20:56]

CandiceVer, ty si opravdu zlatíčko, co já bych bez těch tvých komentářů dělala. Emoticon Emoticon

15. Candice přispěvatel
02.08.2014 [11:18]

CandiceVer, (tu zkratku přežiju Emoticon)jsem hrozně ráda, že to čteš a že se Ti to líbí! Jsi vlastně jediná moje stálá čtenářka, která mi u každé kapitoly zanechá feedback. A já ti za to nesmírně děkuji. Emoticon A tvoje tvorba je skvělá. Ty, narozdíl ode mě, dokážeš napsat i krásné úvahy nebo krátké příběhy, které jsou přitom neuvěřitelně čtivé! Pokračuj v tom, Tvá tvorba mě baví. Emoticon

14. Candice přispěvatel
25.07.2014 [14:24]

Candice Emoticon Za to vyvíjet se teda opravdu stydím. Děkuji za upozornění!
A to s těmi vrstevníky to trochu poupravím, myslela jsem to trošku jinak. Díky za tvůj čas. Emoticon

13. Candice přispěvatel
23.07.2014 [15:53]

CandiceDěkuji Ver za přečtení druhé kapitoly. Emoticon A vidíš to, pořád na ty slova někde zapomínám Emoticon ale co, chybami se člověk učí. Emoticon Psala jsem ti e-mail, dostala jsi ho? Nevím jak často jsi na e-mailu a nechci ti svými komentáři přetěžovat shrnutí povídek. Emoticon

12. Candice přispěvatel
22.07.2014 [22:29]

CandiceAhoj Ver! Emoticon
Opravdu z celého srdce Ti děkuji za tvůj dlouhatánský a vyčerpávající komentář u mé první kapitoly povídky Tricity. Přesně o takový feedback jsem prosila a nečekala jsem, že ho také dostanu. Děkuji ti za rozebrání kapitoly. Ve skutečnosti jsem si to po sobě četla asi tak dvakrát a neustále se zaměřuji na opakování slov, ale někde jsem si to zřejmě nedokázala v ten moment uvědomit. Emoticon Snažím se psát co nejlíp, poutavě a bez chyb. Ponaučení pro mě - číst to po sobě dvakrát nestačí. Emoticon Jinak budu ráda, když budeš mým takhle vřelým čtenářem. Rozhodně stojím o kritiku ať už pozitivní či negativní, ještě jednou díky! Emoticon

11.
Smazat | Upravit | 05.06.2014 [16:20]

Tak jo, pošlu ti to za chvíli na mail.

10. Ver přispěvatel
05.06.2014 [15:10]

VerTo je na tobě, veškeré kontakty na mě mám v profilu zveřejněny Emoticon .

9.
Smazat | Upravit | 05.06.2014 [7:25]

Ještě mě tak napadlo, že bych ti ty opravy pak mohla místo do komentáře poslat na mail?

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!