OurStories.cz ~ naše povídky - Profil uživatele MijaMija

MijaPráva: přispěvatel

Reálné jméno: Mija

Bydliště: KS

Věk: 16

O mně: Popravde, vždy sa prekvapím sama nad sebou (ak to chápete). Podľa mňa som celkom zaujímavý človek, ale totálne bláznivý. Mám na to veľa dôvodov a podobne. No.. Ako to vysvetliť?

Ku písaniu som sa dostala pred 6 rokmi (dvadsiatehosiedmeho apríla to už bude 7 rokov, keďže som sa ku tomu dostala presne na moje narodeniny) a musím uznať, že si to u seba držím ako kliešť. Niekedy sa mi ale zdá, že sa v tom vôbec nezlepšujem. No nevadí (dúfam, že ani vám). Mám trochu detinské reči, ale zatiaľ sa nikto nezťažuje.
Milujem fantasy, strategické, thrillery a takéto veci. Thriller sa mi nanešťastie nikdy nepodarí (ak viem, čo to thriller je).
Vždy keď ma stretnete, mám na sebe väčšinou modrú,červenú alebo čiernu farbu. No je ešte možné, že čierno bielu, alebo čiernočervenú no žiadne také, že ružová, zelená, fialová - také si nikdy na seba neoblečiem. Aj oblečenie spôsobuje, že vyzerám ako anjel poslaný z pekla.
Otázkou, ktorú počujem najšastejšie, je práve či verím v mágiu. Odpoveď je zaujímavá, keďže píšem fantasy. Polovične. Verím, že niečo ako mágia existuje a že sa môže deliť na bielu a čiernu, ale nijako viac sa tým nezaoberám. Aj tak keby sa ma na to spýtali, určite by som odpovedala jediné: "Verím v čiernu mágiu." Viem, že by som mala veriť aj v bielu, lebo tá je taká... Silnejšia, okúzľujúcejšia a podobne. Ale problém je, že ja som si naveky obľúbila stranu zla. Ja ani neviem prečo, ale vždy to tak je. Rada píšem o strane zla, ale niekedy (naozaj niekedy, teda málokedy) píšem o strane dobra.
Inak som dievča so zvýšeným stupňom debility (sory za taký výraz, ale... som na ňom závislá). Určite si to všimnete. Milujem dlhé komentáre, takže väčšinou ich odo mňa aj dostanete (keď sa ku vaším dielam dostanem).

Inak zbožňujem svojich priateľov a rodinu. S nimi je jednoducho fajn. Nech už sú to aj priatelia naa úplne poslednom stupni ostatných, pre mňa sú ako rodina. Vlastne všetci priatelia sú ako moja rodina. A teraz vám prezradím niečo, čo bude úplne protirečiť s tou čiernou mágiou. Neznášam, keď mám nepriateľov. Vždy sa im snažím nejako dohovoriť, že môžeme byť priatelia, alebo si onoho človeka získať, nanešťastie, sa mi to väčšinou nepodarí (tvrdohlavci jedny).

Knihy čítam vo veľkom. Ale knihy, ktoré ma asi zaujali najviac... tých je síce dosť, ale... čítam si ich dookola: Ohnivá a Výnimočná (Kristin Cashore); Dotyk anjela, Mačacie dievča, nový začiatok a princezná Pia (Thomas Brezina); Navždy a modrý mesiac (Alyson Noel); Mariotovi dediči (Marja Holecyová); Upírske denníky 1, 2, 3, 4, 5, 6 (L. J. Smith); Eragon, Eldest, Brisingr a Eldunarí, na ktorého čakám (Christopher Paolini); VA, síce mám len jednu časť a to v češtine, ale milujem tú knihu (Richelle Mead); Vlčí sľub (Dorothy Hearstová); Fablehaven (Brandon Mull)... A to sú asi všetky, ktoré čítam dookola.
O filmy a seriály sa toľko nezaujímam, ale ked už mám pozerať, tak to bude: Harry Potter; Dr. House; Buffy, přemožitelka upírů; řekni kdo tě zabil; dokonalý podraz; glee...

No a to je asi, zatiaľ všetko, čo o sebe viem.

Kontakt:

E-mail: denniksialenejholky (zavináč) centrum.sk

Skype: hermionagrangerova-

Statistiky:

Moje články: 33

Moje komentáře

Datum registrace: 18. 2. 2011

Poslední přihlášení: 6. 2. 2013, 14:43

Shrnutí povídek:

 

Poviedky od Mije

Poviedky od MijeKapitolvé
- Now! (rozpísaná)
- Upírske srdce (rozpísaná)
- Prvý upír (rozpísaná) !15+!
Jednodielne
- Strach z výšok
- Keď to nejde tak to nejde;
Poézia
- Hmla
- Svet už tento život nebaví
- Kamoši (pesnička)
- Posadnutá
- Túžba zamilovanej

Články:

 

Now! - sedemnásta kapitola

Now! - sedemnásta kapitolaTakže pridávam ďalšiu kapitolu, kde sa objaví trochu akčnosti a samozrejme pár nových osôb. A máte tu aj menší bonus. Prajem príjemné čítanie. A môžete zanechať aj koment.
- Katie sa dostáva z pút v jej mysli. Lenže čosi tam ešte stále ostalo. Dostáva sa preč a zrazu... -
P.S.: Ospravedlňujem sa, že ten koniec je napísaný tak naivne, ale už som sa ponáhľala a mala som v hlave toľko nápadov. Je to tam ale trošku detsky. Sorry!
Vaša Mija

 

Túžba zamilovanej

Túžba zamilovanejPo dlhom čase znova akási báseň. Snáď sa bude páčiť.

Novinka

Prvý upír - Prológ + 1. kapitola - Mŕtva bezdomovkyňa

Prvý upír - Prológ + 1. kapitola - Mŕtva bezdomovkyňaPro čtenáře od 15 let!
Ako to je so vznikom upírov?

 

Now! - šestnásta kapitola

Now! - šestnásta kapitolaKonečne ďalšia kapitola. Mala som zakázaný PC, takže blé!
- Akosi to Houll nedokončil. A kto sú tí ľudia čo ich prepadli? Čo bude s Houllom? A čo s Semily? A čo vlastne s Katie? -
Vaša Mija
P.S.:Znovu pre ElisR1

 

Now! - pätnásta kapitola

Now! - pätnásta kapitolaTakže, pätnásta kapitola je na svete. A ja úprimne dúfam, že ma nikto za ten koniec nezabije. Akosi som vás chcela ponapínať. Takže asi tak. V kapitole som sa snažila niečo vysvetliť, ale chcem vás poprosiť, aby ste mi dole do komentárov napísali, čo vám nie je jasné a ja sa to pokúsim cez niekoho vysvetliť. Aspoň to, čo sa nemáte dozvedieť v nasledujúcich kapitolách. Heh!
- Katie sa dostane do izby spolu s Houllom Durmstrangom a ten sa snaží jej vysvetliť čo najviac vecí. Ukazuje jej jeho minulosť. Tri úseky, na ktoré si spomenul. Tri - pre neho - veľmi zložité úseky jeho života. A navyše jej vyzná lásku a povie jej o veštbe. Lenže čo také dôležité a "naivné" sa chce Katie spýtať? -
Dúfam, že som toho nepovedala veľa. Heh! A kapitola by mala byť celkom v pohode. Takže dúfam, že sa bude páčiť.
Mija
P.S.: Znova venujem ElisR1 a ďakujem jej, za jej komentáre a za to, že sa odvážila čítať Now! :D
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!