OurStories.cz ~ naše povídky - Profil uživatele mondymondy

mondyPráva: přispěvatel

O mně: Živím se překládáním, ale tu a tam, abych nezakrněl, si nadatluji nějakou tu povídku. Většinou se pohybuji mezi dvěma extrémy - buď píši poněkud depresivní příběhy, nebo naopak naprosto ujeté pohádky o zvířátkách. Těžko říct, co mě baví víc.

Kontakt:

E-mail: mondy (zavináč) merchalka.cz

Web: www.merchalka.cz

Statistiky:

Moje články: 18

Moje komentáře

Datum registrace: 21. 2. 2017

Poslední přihlášení: 12. 10. 2017, 22:55

Články:

 

Bordeří povídačky (8) - Ve stínu pod jasanem

Bordeří povídačky (8) - Ve stínu pod jasanemKubíček s ovčákem odjeli na prázdniny. Někam k moři, nebo snad za exotickými památkami? Ale no tak, znáte přece Kubíka. Za ovečkami, pochopitelně! Ovšem klidu se tam nedočká, to je vám snad předem jasné.

 

Bordeří povídačky (7) - Dárek

Bordeří povídačky (7) - Dárek

Povídka se umístila na druhém místě o Nej povídku měsíce června/júna. Na den ji umisťujeme na titulní stranu. Gratulujeme!Kubíček je zpět! A tentokrát má hodně zapeklitý úkol: sehnat pro ovčáka nějaký skvělý dárek. Že to není žádný problém? Pro vás možná ne. Ale nezapomínejte, že na rozdíl od vás je Kubík pes. A ti to mají těžší.

Dokončeno

Píseň beze slov - 2. kapitola

Píseň beze slov - 2. kapitolaPo dlouhých letech trýznivých pochybností už Saya ví, kdo ve skutečnosti je. Ostatní to však za žádných okolností nesmí zjistit. Závisí na tom její život.

Novinka

Píseň beze slov - 1. kapitola

Píseň beze slov - 1. kapitolaNa první pohled vypadá jako obyčejná žebračka, jakých jsou v Navirnaku tucty. Jenže mladá Saya není jako ostatní. Ví to. To jen ostatní se to nesmí za žádnou cenu dozvědět. (Poznámka pro čtenáře: Jedná se o příběhovou skicu pro knihu, se kterou se chci zúčastnit jedné soutěže. Na této povídce si tedy ladím svět, upravuji styl psaní a hledám postavy pro onen... ale jo, řekněme "román". Tím vás nežádám o shovívavost - naopak, o co nejsilnější kritiku.)

 

Bordeří povídačky (6) - Bratránek Kryšpín

Bordeří povídačky (6) - Bratránek KryšpínSlyšte, slyšte! Na farmu dorazila hvězda stříbrného plátna, Kubíkův bratránek Kryšpín! A že to věru nebude mít jednoduché...

 

Bordeří povídačky (5) - Tulák

Bordeří povídačky (5) - TulákFlíčkovi začíná být statek těsný. A ten drozd Jindřich, ten tomu nasadil korunu! Nedá se nic dělat, Flíček musí podlehnout vábení dálek.

 

Bordeří povídačky (4) - Zimní přízrak

Bordeří povídačky (4) - Zimní přízrak

Povídka se umístila na třetím místě o Nej povídku měsíce května/mája. Na den ji umisťujeme na titulní stranu. Gratulujeme!Na statku straší! Přesvědčit ovečky, že je v přístřešku se senem bezpečno, nebude nic snadného. A to je to nejmenší, co Kubíčka čeká.

 

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (3)

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (3)Cesty četaře Potužíka a malého Péti se znovu rozcházejí. Jenže v okolí Roudnice není bezpečno. A zdá se, že přituhuje.

 

Bordeří povídačky (3) - Dostaveníčko v Hejkalově hájku

Bordeří povídačky (3) - Dostaveníčko v Hejkalově hájkuBorderák Kubíček žene domů trojici oveček, které se zatoulaly v lese. Tentokrát to ale nebude žádná legrace, jejich cesta totiž vede přes Hejkalův hájek.

 

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (2)

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (2)Setkali se za padajícího soumraku v lese – zběh z české dobrovolnické armády a opuštěný chlapec bez rodiny. Jejich cesty se na okamžik protnuly. Snad aby si pomohli, snad aby nebyli sami. Kdo ví, co přinese ráno?

 

Bordeří povídačky (2) - Vládce dvora

Bordeří povídačky (2) - Vládce dvoraDruhý pohádkový příběh o borderákovi Kubíčkovi. Tentokrát opravuje traktor a musí prokázat svou odvahu. Což je problém, když jste... Kubíček.

 

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (1)

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (1)I věrná služba vlasti má své meze. A když četaři Bořku Pekárkovi konečně přeteče pohár trpělivosti, opustí svou jednotku a vypraví se tam, kam ho srdce táhne - domů. Cesta válkou zničenou krajinou ovšem není bez nástrah.

 

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (prolog)

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (prolog)Ve světě, kde se můžete spolehnout už jen sami na sebe a své nejbližší, je každý život vzácný. Je nutné o něj bojovat, nevzdát se ho jen tak. Jenže co když není na výběr?

Novinka

Bordeří povídačky (1) - S bílou náprsenkou v černém lese

Bordeří povídačky (1) - S bílou náprsenkou v černém leseNejlepší přítel člověka je pes a nejlepší přítel oveček je bordera. A Kubíček je nejlepší přítel úplně každého, kdo mu dá jitrnici nebo morkovou kost. Vítejte u jeho příběhů, které jsou plné zvířátek, dobrodružství a trochy toho napětí. A všechno to je pravda pravdoucí. Ťapku na to.

 

Zapomenuti v očistci (2) - Boží mlýny

Zapomenuti v očistci (2) - Boží mlýny

Povídka se umístila na třetím místě o Nej povídku měsíce března/marca. Na den ji umisťujeme na titulní stranu. Gratulujeme!Řadu let používaly cizí mocnosti Evropu jako obří bojiště. A když po letech uzavřely mír, zůstal kontinent zničený, zmrzačený... otrávený. Přesto tu někteří lidé dokázali přežít. Toto je jeden z jejich příběhů.

Novinka

Zapomenuti v očistci (1) - Krev je hustší než voda

Zapomenuti v očistci (1) - Krev je hustší než vodaUž celá jedna generace vyrostla ve světě zbaveného všech výdobytků civilizace. Bez internetu, bez elektřiny, bez benzínu. A život jde dál. (Toto je první z plánované série postapo povídek/příběhů. Najde-li si své čtenáře, rád v ní budu pokračovat.)
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!