OurStories.cz ~ naše povídky - Profil uživatele mondymondy

mondyPráva: přispěvatel

O mně: Živím se překládáním, ale tu a tam, abych nezakrněl, si nadatluji nějakou tu povídku. Většinou se pohybuji mezi dvěma extrémy - buď píši poněkud depresivní příběhy, nebo naopak naprosto ujeté pohádky o zvířátkách. Těžko říct, co mě baví víc.

Kontakt:

E-mail: mondy (zavináč) merchalka.cz

Web: www.merchalka.cz

Statistiky:

Moje články: 18

Moje komentáře

Datum registrace: 21. 2. 2017

Poslední přihlášení: 12. 10. 2017, 22:55

Články:

 

Bordeří povídačky (8) - Ve stínu pod jasanem

Bordeří povídačky (8) - Ve stínu pod jasanemKubíček s ovčákem odjeli na prázdniny. Někam k moři, nebo snad za exotickými památkami? Ale no tak, znáte přece Kubíka. Za ovečkami, pochopitelně! Ovšem klidu se tam nedočká, to je vám snad předem jasné.

 

Bordeří povídačky (7) - Dárek

Bordeří povídačky (7) - Dárek

Povídka se umístila na druhém místě o Nej povídku měsíce června/júna. Na den ji umisťujeme na titulní stranu. Gratulujeme!Kubíček je zpět! A tentokrát má hodně zapeklitý úkol: sehnat pro ovčáka nějaký skvělý dárek. Že to není žádný problém? Pro vás možná ne. Ale nezapomínejte, že na rozdíl od vás je Kubík pes. A ti to mají těžší.

Dokončeno

Píseň beze slov - 2. kapitola

Píseň beze slov - 2. kapitolaPo dlouhých letech trýznivých pochybností už Saya ví, kdo ve skutečnosti je. Ostatní to však za žádných okolností nesmí zjistit. Závisí na tom její život.

Novinka

Píseň beze slov - 1. kapitola

Píseň beze slov - 1. kapitolaNa první pohled vypadá jako obyčejná žebračka, jakých jsou v Navirnaku tucty. Jenže mladá Saya není jako ostatní. Ví to. To jen ostatní se to nesmí za žádnou cenu dozvědět. (Poznámka pro čtenáře: Jedná se o příběhovou skicu pro knihu, se kterou se chci zúčastnit jedné soutěže. Na této povídce si tedy ladím svět, upravuji styl psaní a hledám postavy pro onen... ale jo, řekněme "román". Tím vás nežádám o shovívavost - naopak, o co nejsilnější kritiku.)

 

Bordeří povídačky (6) - Bratránek Kryšpín

Bordeří povídačky (6) - Bratránek KryšpínSlyšte, slyšte! Na farmu dorazila hvězda stříbrného plátna, Kubíkův bratránek Kryšpín! A že to věru nebude mít jednoduché...

 

Bordeří povídačky (5) - Tulák

Bordeří povídačky (5) - TulákFlíčkovi začíná být statek těsný. A ten drozd Jindřich, ten tomu nasadil korunu! Nedá se nic dělat, Flíček musí podlehnout vábení dálek.

Novinka

Stoprocentně prohraná sázka

Stoprocentně prohraná sázkaHlubinami Zaunu se plíží nový postrach, před kterým nikdo jen tak neuteče. Ale přesto to zkuste. Uděláte mu radost.

 

Bordeří povídačky (4) - Zimní přízrak

Bordeří povídačky (4) - Zimní přízrak

Povídka se umístila na třetím místě o Nej povídku měsíce května/mája. Na den ji umisťujeme na titulní stranu. Gratulujeme!Na statku straší! Přesvědčit ovečky, že je v přístřešku se senem bezpečno, nebude nic snadného. A to je to nejmenší, co Kubíčka čeká.

 

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (3)

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (3)Cesty četaře Potužíka a malého Péti se znovu rozcházejí. Jenže v okolí Roudnice není bezpečno. A zdá se, že přituhuje.

 

Bordeří povídačky (3) - Dostaveníčko v Hejkalově hájku

Bordeří povídačky (3) - Dostaveníčko v Hejkalově hájkuBorderák Kubíček žene domů trojici oveček, které se zatoulaly v lese. Tentokrát to ale nebude žádná legrace, jejich cesta totiž vede přes Hejkalův hájek.

 

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (2)

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (2)Setkali se za padajícího soumraku v lese – zběh z české dobrovolnické armády a opuštěný chlapec bez rodiny. Jejich cesty se na okamžik protnuly. Snad aby si pomohli, snad aby nebyli sami. Kdo ví, co přinese ráno?

 

Bordeří povídačky (2) - Vládce dvora

Bordeří povídačky (2) - Vládce dvoraDruhý pohádkový příběh o borderákovi Kubíčkovi. Tentokrát opravuje traktor a musí prokázat svou odvahu. Což je problém, když jste... Kubíček.

 

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (1)

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (1)I věrná služba vlasti má své meze. A když četaři Bořku Pekárkovi konečně přeteče pohár trpělivosti, opustí svou jednotku a vypraví se tam, kam ho srdce táhne - domů. Cesta válkou zničenou krajinou ovšem není bez nástrah.

 

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (prolog)

Zapomenuti v očistci (3) - S cejchem smrti (prolog)Ve světě, kde se můžete spolehnout už jen sami na sebe a své nejbližší, je každý život vzácný. Je nutné o něj bojovat, nevzdát se ho jen tak. Jenže co když není na výběr?

Novinka

Bordeří povídačky (1) - S bílou náprsenkou v černém lese

Bordeří povídačky (1) - S bílou náprsenkou v černém leseNejlepší přítel člověka je pes a nejlepší přítel oveček je bordera. A Kubíček je nejlepší přítel úplně každého, kdo mu dá jitrnici nebo morkovou kost. Vítejte u jeho příběhů, které jsou plné zvířátek, dobrodružství a trochy toho napětí. A všechno to je pravda pravdoucí. Ťapku na to.

 

Zapomenuti v očistci (2) - Boží mlýny

Zapomenuti v očistci (2) - Boží mlýny

Povídka se umístila na třetím místě o Nej povídku měsíce března/marca. Na den ji umisťujeme na titulní stranu. Gratulujeme!Řadu let používaly cizí mocnosti Evropu jako obří bojiště. A když po letech uzavřely mír, zůstal kontinent zničený, zmrzačený... otrávený. Přesto tu někteří lidé dokázali přežít. Toto je jeden z jejich příběhů.

Novinka

Skleněné lázně

Skleněné lázněRelaxace po náročné oslavě je velice důležitá. A kde jinde si odpočinout a uvolnit se, když ne v horké lázni společně s nejlepšími kamarádkami?

Novinka

Zapomenuti v očistci (1) - Krev je hustší než voda

Zapomenuti v očistci (1) - Krev je hustší než vodaUž celá jedna generace vyrostla ve světě zbaveného všech výdobytků civilizace. Bez internetu, bez elektřiny, bez benzínu. A život jde dál. (Toto je první z plánované série postapo povídek/příběhů. Najde-li si své čtenáře, rád v ní budu pokračovat.)
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!