OurStories.cz ~ naše povídky - Profil uživatele SpyroSpyro

SpyroPráva: přispěvatel

Bydliště: Sem tam Brno. :)

Věk: 21

O mně:

• Drabble píšu většinou na téma, které mě zrovna zajímá. :)
• Básně píšu jen když mě políbí múza (sem tam na přání). :)
• Připadá mi nemožné dokončit dobře kapitolovou povídku. :D
• Jsem team Dramione ; Ian O'Shea ; Jedi ; Christian Ozera ; Gleek. <3
• Nemám ráda Hvězdy nám nepřály.
• Jsem spisovatelka, ale mám své slabé chvilky - jako každý.
• Hraju divadlo, ale studuju IT.
• Bojuju za práva tučňáků. <3
• Jsem winterfil a měla jsem se narodit jako eskymák. O.o
• Jsem sangvinisticko-cholerický extrovertní optimista! :D
• Miluju odpovídání na komentáře. :D

. . .

A ještě něco, jsem boží! *skromný pohled* :D

Kontakt:

E-mail: dominiqueduff.2015 (zavináč) gmail.com

Skype: andy,alice

Facebook: www.facebook.com/Duff.Dominique

Web: zapisky-vsedniho-dne.blogspot.cz/

Statistiky:

Moje články: 53

Moje komentáře

Datum registrace: 8. 12. 2010

Poslední přihlášení: 29. 4. 2024, 13:21

Shrnutí povídek:

 

Shrnutí od Spyro

Shrnutí od SpyroJednodílné:
Všechno je v pořádku | Jak to bylo doopravdy | Tableaux - Final Judgement | Tenkrát ve Švýcarsku | Back to Wonderland | Svatební deník | Chtěl být statečný | Staré cesty mladých žen
Vícedílné:
Faraonův pšent (Prolog - Epilog) - Dokončená (13)
Ever after? (Prolog - 2.kapitola) - Rozepsaná
Debut (Prolog - 1.kapitola) - Rozepsaná
21 dní (Prolog - 3.kapitola) - Rozepsaná
30 tisíc mil (1.kapitola) - Rozepsaná
Poezie:
Thief | Uličník | Šílenství | Adventní kalendář | Verdadero, aneb Přiznání | Sen o létání | A pak jsem začala brečet... | Začalo to jednoduše
Drabble:
Hint | Parkování | Nenalezeno | někdo a Někdo | Brzy | Jen moje | Její Sergei | Olympijské kruhy 1936 | Rakovino, vidíš to?! | Bajka o snobské myši | Spřízněná duše

Čeká na schválení:Nothing
Poslední 3 přidaná díla: 21 dní - 2. kapitola | 30 tisíc mil - 1 - Příliš rychle | 21 dní - 3. kapitola

Aktualizace: 4.2.2018 14:00

Nesuďte knihu podle obalu, ale podle obsahu!

Články:

 

21 dní - 4. kapitola

21 dní - 4. kapitolaNěkdy svých rozhodnutí začneme litovat jen tak. Prostě si řekneme, že jsme to mohli udělat lépe. A někdy nás naše špatná rozhodnutí začnou pronásledovat. A někdy děláme jedno špatné rozhodnutí za druhým.

 

21 dní - 3. kapitola

21 dní - 3. kapitolaNic není jen černé nebo bílé, panuje dokonce všeobecné přesvědčení, že mezi bílou a černou je široká škála šedé. Výjimkou není ani Hermiona Grangerová, která ani zdaleka není tak světlá, jak si o sobě myslela. Velká moc vyžaduje zodpovědnost. A taková zodpovědnost vyžaduje, aby se člověk nejprve srovnal sám se sebou.

Novinka

30 tisíc mil - 1 - Příliš rychle

30 tisíc mil - 1 - Příliš rychleŽivot není cíl, je to cesta. Pomalá cesta k tomu, aby se člověk stal úspěšným, splnil si své sny nebo celou tu cestu promarnil strachem z odboček.
Své o tom ví i Andrew, mladík, který se konečně odhodlal začít závodit v New Yorku. Jeho život se dostal na novou startovní čáru a hodlá vyjet na plný plyn. Stejně jako Jamie, fotografka, která byla ve špatnou chvíli na správném místě.

 

21 dní - 2. kapitola

21 dní - 2. kapitolaNěkteří lidé se mění, jiní zůstávají pořád stejní. Někdy je těžké poznat, jací vlastně jsou. A když se setkají dva lidé, kteří se neměli rádi, a zjistí, že se vůbec nezměnili, je neskutečným testem charakteru, jak se situace bude vyvíjet dál.
A temní démoni v koutech našich myslí čekají, až budou moct vystrčit růžky.

 

21 dní - 1. kapitola

21 dní - 1. kapitolaLidé na útěku mají společnou jednu věc. Není to vykonaný zločin ani strach. Je to věc, která je většinou tím, kdo je skutečně dopadne. Je to paranoia, která jim znemožní žít plnohodnotný život, nutí je utíkat, schovávat se a neustále se dívat za rameno. Zvlášť, když člověk ví, že nejde o pouhou svobodu, ale o život. A Draco Malfoy utíkající před smrtijedy není výjimkou.
Dlouho slibovaná Dramione povídka z mojí dílny. Budu vděčná za každý komentář. ;)

Novinka

21 dní - Prolog

21 dní - PrologPíše se rok 2001. Bitva o Bradavice už je jen šepotem minulosti, nicméně její odkaz dýchá dál. Se smrtí Lorda Voldemorta totiž nezemřeli i jeho přívrženci, skrytí pod rouškou anonymity. A samozřejmě se k nim dostalo, kdo v nejtěžší hodince jejich pána zradil a kdo při něm do poslední chvíle stál.
Zoufalí lidé dělají zoufalé věci.

Dlouho slibovaná Dramione povídka z mojí dílny je tu! Doufám, že všechny nenasycené dušičky potěší. Já budu vděčná za každý komentář. ;)

Spyro

Novinka

Staré cesty mladých žen

Staré cesty mladých ženPovídka na soutěž Mensy na obdobné téma. Dívka českého původu a její strach z tradic. A dívka afrického původu a její strach z tradic...

Novinka

Spřízněná duše

Spřízněná dušeNa světě je lásky až děsivě málo, tak proč si o ní nepřečíst malé drabble? :)
Zkrátka útržek ze života čerstvě zamilovaného páru. ;)

 

Debut 1

Debut 1Když se člověku naprosto změní život ze dne na den, musí se tomu zkrátka přizpůsobit. A přesně o to se Johnatan snaží. Nicméně povinnosti se kupí, a i když je zatím všechno tiše tolerované, firemní večírek, na který přijdou důležití a známí lidé, je pro zlomový bod kariéry poměrně důležitý.

Jenže co s Emily?

Novinka

Debut - Prolog

Debut - PrologŽivot tvoří různé příběhy, některé začínají vesele, některé ne až tak vesele. Johnatan Julson je Američan norského původu žijící v Anglii. Když se přestěhoval od rodiny, doufal, že se konečně dostane do podvědomí lidí a vydá svůj první hudební debut. Múza je ale věc pomíjivá. Jeden den člověk může psát písně a druhý den může kostkami osudu přijít třeba o své nejbližší. A co teprve, když najednou nezodpovídá jen za svůj život, ale hned za dva.

Dá se vůbec v takové situaci debutovat?

Novinka

Začalo to jednoduše

Začalo to jednodušeAč začátek se krkolomným zdá, nenechte se prosím zmást.

Příběh o Malfoyovi a Grangerové tak trošku ve verších. :)

Novinka

Chtěl být statečný

Chtěl být statečnýOtázky, které vládnou Kouzelnickým světem: Proč ho moudrý klobouk zařadil do Nebelvíru? Proč zradil svoje přátele? Proč mu vlastně říkali "Červíček"?

Jak se vlastně Peter Pettigrew ocitl v Bradavicích?

 

Ever after? - 2. kapitola - Zaříkávač

Ever after? - 2. kapitola - ZaříkávačFlorian je pohledný mladý muž, který si Filipa víceméně adoptoval. Učí ho mluvit, chodit, jíst a pít po způsobu tohoto světa, a navíc to vypadá, že Filipovi alespoň částečně věří. No, a třeba se Florian bude hodit i k něčemu dalšímu...

Novinka

Bajka o snobské myši

Bajka o snobské myšiMožná se vám to bude líbit, možná ne, je to moje "bajková" prvotina. :)
Bajka o tom, jak se šedá myš ze života poučila.

Novinka

Rakovino, vidíš to?!

Rakovino, vidíš to?!Všem, kterých se to týká, přeji hodně síly...

Novinka

A pak jsem začala brečet...

A pak jsem začala brečet...Taky ten pocit tak nenávidíte?

Novinka

Olympijské kruhy 1936

Olympijské kruhy 1936„Už nikdy neuvidíme výkon, jaký předvedl Hudec v Berlíně. Takový pohádkový zázrak se podává v boji, kdy jde o čest národa, kdy se člověk bije a ví, že jenom nadlidské úsilí může spasit a zachránit."

– Ota Pavel

Novinka

Její Sergei

Její SergeiZnáte největší lovestory krasobruslařského světa?

Ekaterina Gordeeva a Sergei Grinkov byli pár vytvořený doslova svými trenéry. Byli krásní, mladí, úspěšní a každý jim mohl jen závidět rodinné štěstí, které prožívali.

Ale i když jsem zastáncem happyendů, život takové happyendy prostě nerozdává na potkání...

 

Ever after? - 1. kapitola - Sidney

Ever after? - 1. kapitola - SidneySidney je na první, hodně rychlý a zběžný pohled tichá, černovlasá dívka. Na druhý zběžný pohled je nezdravě bledá s napuchlými rty, které si maskuje rudou rtěnkou. A na ten třetí je to děvče kost a kůže... Doslova.

Novinka

Ever after? - Prolog

Ever after? - PrologUpozornění: Povídka ze začátku možná vypadá nevinně, ale bude přituhovat, proto to omezení. ;) Budu ráda za každý komentář. :)

Bylo, nebylo, kdysi dávno žil princ Filip. Potkal v lese nádhernou dívku - byla láska na první pohled. Bohužel kletba princeznu uvrhla do věčného spánku. Princ Filip, rozhodnutý princeznu zachránit, se vydal k věži.
Co kdyby ale nebylo už koho zachraňovat? Co kdyby jeho pravá láska byla nenávratně pryč? A co kdyby i přesto existovala možnost, jak ji znovu získat?

Novinka

Jen moje

Jen mojeNeodolala jsem a musela jsem napsat drabble i k mému milovanému Hostiteli. :)

Jaké pocity Ian prožíval, když Wandu poprvé uviděl?

Novinka

Brzy

BrzyKdo nezná Hooperovy Bídníky, tomu asi následující text moc neřekne. Kdo ale zná, nebo četl knihu od Viktora Huga, tomu jistě poskočí srdce při představě Fantine a Valjeana, toho cudného, nevyřčeného "něčeho", stejně jako mně.

Novinka

někdo a Někdo

někdo a NěkdoNedívat, netoužit, nebýt nikým. Nebo někým.

Nikoli.

Nuž, někomu nic nedá a někomu neublíží.
Malá večerní rozvaha o Nicotnosti.

Dokončeno

Faraonův pšent - Epilog

Faraonův pšent - EpilogPůvodní úmysl - totiž pokračovat - jsem nedodržela - rozhodla jsem se povídku touto kapitolou ukončit. :)

Nevím, jak bych nastínila děj poslední kapitoly, zkusila jsem to dvakrát, dvakrát to bylo málo.

Probíhá bitva o Faros. Jak to celé dopadne? Užijte si čtení... ;)

 

Faraonův pšent - 11. kapitola

Faraonův pšent - 11. kapitolaPtolemaios se snaží zapadnout do běžného chodu v paláci, což není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Navíc potřebuje znovu Caesara získat na svoji stranu, aby neprozradil Caesarovo království. A bez Inara to nepůjde...

 

Faraonův pšent - 10. kapitola

Faraonův pšent - 10. kapitolaDo chodu se dává celý palác a společně s návratem krále se také jisté věci změní. Ptolemaios je opět zkoušen, kam až je schopen zajít kvůli pšentu, který trpělivě čeká, až si jej někdo nasadí na hlavu. A není jediný, kdo je podroben zkoušce životem...

 

Faraonův pšent - 9. kapitola

Faraonův pšent - 9. kapitolaOpravdu kraťoučká kapitola, kterou bych si troufla nazvat jakousi glosou mojí povídky. Zdá se, že hlavní bouře už přešla, ale opak je pravdou. V Alexandrii se schyluje k něčemu daleko většímu. Intriky jsou na každém rohu a nezkušení vládci jsou pro každého ideálním cílem.

 

Faraonův pšent - 8. kapitola

Faraonův pšent - 8. kapitolaZákon džungle vždy zněl - Silnější přežije. A Egypt je jedna velká písečná džungle. Otázkou ale zůstává, kdo je ten silnější? Je někdo, kdo je natolik slabý, aby v takové džungli nepřežil? A dá se vlastně ještě někomu věřit?

Tuto kapitolu jsem se rozhodla věnovat autorce TheSinna za to, že s povídkou setrvává a vytrvale mi dodává sebevědomí tím, že si najde čas na to, aby si kapitolu každý den přečetla a dokonce ji i okomentovala. Děkuju! :)

 

Faraonův pšent - 7. kapitola

Faraonův pšent - 7. kapitolaŘímané zajali Atena s Arsinoé. Kam je vedou? A kdo za tím vším stojí?

Hezké počtení. ;)

 

Faraonův pšent - 6. kapitola

Faraonův pšent - 6. kapitolaSahirah byla odvedena do paláce. Aten s Arsinoé čekají v Inarově domě, až se konečně nějak pohnou vody a oni budou moci usednout zpět a vládnout.

Proběhne ale všechno tak hladce, jak si oba představují?

 

Faraonův pšent - 5. kapitola

Faraonův pšent - 5. kapitolaSice trošku kratší kapitola bez nějakého zvláštního rozuzlení, ale tomu se odborně říká "ticho před bouří". ;)

Co všechno je Aten ochotný udělat pro získání trůnu? Třeba i usmířit se s tolik nenáviděnou sestrou?

 

Faraonův pšent - 4. kapitola

Faraonův pšent - 4. kapitolaAten - Ptolemaios - se setkal se svojí sestrou. Jak setkání dopadne? Navíc, Inaros se začíná zamotávat do pravd a lží, je potřeba pavučinu rozmotat. Ale zdá se, že jeho řešení všechno daleko víc zamotává...

Opět budu vděčná za každý komentář... :)

 

Faraonův pšent - 3. kapitola

Faraonův pšent - 3. kapitolaPlán na zmrtvýchvstání Ptolemaia XIII. se rozjíždí naplno. Na Atena čeká nejedno velké překvapení. Pomalu, ale jistě se mu odhalují intriky, kterými je Egypt opředen, a že jich není málo.

 

Faraonův pšent - 2. kapitola

Faraonův pšent - 2. kapitolaAten se sešel s Inarem, plán se začíná formovat. Ovšem to, co se zpočátku zdálo jednoduché, bude nejspíš složitější, než si Aten dokázal představit.

Novinka

Nenalezeno

NenalezenoVšichni to známe a nikdo to nemá rád. Přemýšlel ale někdy někdo, proč se tak děje?

 

Faraonův pšent - 1. kapitola

Faraonův pšent - 1. kapitolaAten se dostal do Alexandrie, hlavního města. Po šesti letech opět venku. Pln očekávání se vydává hledat monolit, u kterého začne jeho "zmrtvýchvstání". :)

Budu ráda za každý komentář. ;)

Novinka

Faraonův pšent - Prolog

Faraonův pšent - PrologŘím si brousí zuby na Egypt v čele s Alexandrií už dlouho a jediné, co stálo v cestě, byla Kleopatra. Ta ale cestu dobrovolně uvolnila, takže když zemřela poslední faraonka, Řím v čele s Octaviem si jistě brousí zuby, aby Egypt úplně pohltil.

Co když ale malý plamének naděje pro helénský Egypt ještě pořád existuje?

Novinka

Svatební deník

Svatební deníkDostala jsem úkol: Napsat a zrežírovat scénku na svatbu. No a jelikož nebyl čas na nacvičení, pojala jsem to jako scénické čtení. :)
Scénka měla poměrně úspěch a já nevidím důvod, proč se nepodělit i s Vámi. Budu vděčná za každý názor a komentář. :)

Nyní vás tedy zvu k počtení o nevěstě a jejím svatebním dnu z pohledu její matky. Komedie (nebo možná spíš tragikomedie?) ze života (a to jako vážně, některé jsem vzala přímo ze zkušeností, co mi vyprávěli známí.) :D

Novinka

Parkování

ParkováníHlavně pozitivně...

Abych byla upřímná, tohle drabble se mi ani tolik nelíbí, přesto si ale myslím, že nezveřejnit ho by byla škoda. Proto bych chtěla poprosit o Váš názor. ;)

Novinka

Sen o létání

Sen o létáníSnad bude mi odpuštěno, řeknu-li, že mojí inspirací byla Píseň o námořnických snech od úžasného Jaroslava Seiferta. Miluji jeho styl psaní. :)

Novinka

Verdadero, aneb Přiznání

Verdadero, aneb PřiznáníTak jsem si pročítala některé básničky na ourstories a jala se mě hrůza, jak málo zrýmovaných básniček tu máme. A tak mě chytla múza a já se rozhodla psát. A jak jsem psala, říkala jsem si "Jejda, ono se mi to docela líbí..." a tak jsem se rozhodla to zveřejnit.

Čtěte dále...

Novinka

Tenkrát ve Švýcarsku III.

Tenkrát ve Švýcarsku III.Ano, je to tak, máme tu po více než půl roce konec povídky, která ani nesklidila takový úspěch, ovšem svých pár fanoušků si získala. Doufám, že poslední část ze tří nezklame a zaujme stejně jako části předchozí. ;)

Alexandra je obyčejné ambiciózní dvaadvacetileté děvče, chodící do školy, mající životní lásku a cíle. Vlastně, jedna zvláštnost by se našla. Její životní láska je nájemný zabiják, syn pravého švýcarského mafiána. Od rodiny se Sebastian už dávno odtrhl, ovšem Alexandra trvala na tom, že chce poznat jeho rodiče. A tak, ačkoli se mu to nelíbilo, ji po šesti letech vztahu veze domů, aby ji seznámil se svými milovanými rodiči.

Upozorňuji, že povídka obsahuje sexuální témata, která jsou ve třetí - poslední - části rozvinuta.

Novinka

Adventní kalendář

Adventní kalendářKaždý z nás si zažil to napětí, kdy otevíral okénko a vychutnal si ten jeden jediný kousek čokolády, který byl tím čekáním daleko lepší, než celá tabulka. :)

Novinka

Tableaux I. - Final Judgement

Tableaux I. - Final Judgement

"Cílem není malovat život, ale dát život malbě."
Pierre Bonnard

Každý, kdo někdy viděl nějaký obraz, fotku nebo čmáranici, jistě přemýšlel, jak toto autora napadlo. Pokud je na obrazu rodina, jak se matka a otec poznali, proč mají jen dvě děti a proč je to vždycky dívka a chlapec? Každý obraz, každá fotka má svoji minulost. A já jsem se rozhodla zachytit příběh z obrazu za doprovodu hudby. Spojením tří uměleckých talentů se možná zrodí něco výjimečného. Doufám, že si to užijete stejně, jako já si užila jeho tvorbu. ;)

Pozn. Následující text nemá nic společného s obsahem povídky, je jen jakýmsi náznakem toho, co je příběh v obraze. Není to důležité, klidně to můžete přeskočit. ;)

Prabába seděla nad fotkou a z očí se jí řinuly slzy. „Babičko, co se děje?" zeptala jsem se úzkostlivě, zatímco jsem ji objala kolem ramen. „Tahle fotka je ze dne, kdy jsem potkala tvého pradědečka," vzlykla a na tváři se jí objevil nostalgický úsměv, ačkoli na černobílé fotce byla jen žena otočená zády a kolem ní procházel chlapec, pokukujíce po ní s typickou rádiovkou naraženou na hlavě. Můj praděda.

Novinka

Šílenství

ŠílenstvíV každém z nás je něco, co člověku radí nehezké věci, které jsou zakázány vyslovit nahlas. Může to být problém v rodině, ve škole, šikana nebo prachobyčejná homosexualita. Hodně lidí neví, co je ohrožuje, ale cítí to...

Anafora na zajímavé "tabu" téma.

 

Tenkrát ve Švýcarsku II.

Tenkrát ve Švýcarsku II.Alexandra je obyčejné ambiciózní dvaadvacetileté děvče, chodící do školy, mající životní lásku a cíle. Vlastně, jedna zvláštnost by se našla. Její životní láska je nájemný zabiják, syn pravého švýcarského mafiána. Od rodiny se Sebastian už dávno odtrhl, ovšem Alexandra trvala na tom, že chce poznat jeho rodiče. A tak, ačkoli se mu to nelíbilo, ji po šesti letech vztahu veze domů, aby ji seznámil se svými milovanými rodiči.

Upozorňuji, že povídka obsahuje sexuální témata, která jsou v druhé části rozvinuta.

Novinka

Hint

HintStředověká romance s nepříliš šťastným koncem...
Aneb síla jedné jediné minuty, jednoho jediného gesta a jedné z mnoha romancí.

Novinka

Tenkrát ve Švýcarsku I.

Tenkrát ve Švýcarsku I.Alexandra je obyčejné ambiciózní dvaadvacetileté děvče, chodící do školy, mající životní lásku a cíle. Vlastně, jedna zvláštnost by se našla. Její životní láska je nájemný zabiják, syn pravého švýcarského mafiána. Od rodiny se Sebastian už dávno odtrhl, ovšem Alexandra trvala na tom, že chce poznat jeho rodiče. A tak, ačkoli se mu to nelíbilo, ji po šesti letech vztahu veze domů, aby ji seznámil se svými milovanými rodiči.

Upozorňuji, že povídka obsahuje sexuální témata, která jsou v první části jen naznačena.

Novinka

Jak to bylo doopravdy (Dramione)

Jak to bylo doopravdy (Dramione)Dlooouhá povídka na téma Dramione. Je publikovaná po 4 částech na HP povídky pro každého, takže pokud by to bylo pro někoho najednou moc, tak tady máte části >1< >2< >3< >4<

Když jste se dívali na filmy, jistě jste zaznamenali zřejmou nenávist mezi některými postavami, zřejmou lásku mezi některými postavami, ale jistě jste nezahlédli nenápadné gesta, která autoři filmu tak úplně nezamýšleli a pokud ano, určitě nezamýšleli, aby si z nich sedmnáctiletá teenagerka vytáhla to, co tam sama viděla, a hledala díry, které tvůrci udělali.

Děj: 2-7 film (případně i kniha)

Budu vděčná za každý názor. ;) Díky...

Novinka

Všechno je v pořádku

Všechno je v pořádkuOpět jsem sáhla do trošku... morbidnějšího soudku. Nechci prozrazovat děj, nicméně abych to zkrátila, většinou takové povídky nepíšu. Ovšem, někdy prostě múza zavelí a vy píšete, co vám do rukou přijde... Však, posuďte sami. :)

Novinka

Uličník

UličníkUrčitě každý zná děti. Samozřejmě zlobí, první bobek taky není příjemná záležitost, ale i přes to všechno je s nimi legrace. Zvlášť, když se zrovna naučí mluvit. :)

Každé dítě má vlastní rozum. ;)

Novinka

Thief

Thief„Nevím co to je, ale je to silné a přežívá to na můj úkor..."

Jistě jste taky někdy zažili pocit, kdy něco uvnitř vás bere chuť do práce, ale někteří zažívají i stavy, kdy jim to bere chuť do života.

Seznamte se...
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!