OurStories.cz ~ naše povídky - Profil uživatele Kate3Kate3

Kate3Práva: přispěvatel

Věk: 25

O mně: Jsem studentka, miluji historii a společenské vědy. Ráda čtu detektivky, romány a dobrodružné příběhy. :)

Kontakt:

E-mail: katkastrofova(zavináč)seznam(tečka)cz

Statistiky:

Moje články: 66

Moje komentáře

Datum registrace: 20. 5. 2014

Poslední přihlášení: 27. 1. 2024, 01:37

Shrnutí povídek:

 

Povídky od Kate3

Povídky od Kate3Povídky:
Mors principium est
Dům na pobřeží
Navždy věrní
Všechno, anebo nic
Plná beznaděje
Nedopitá sklenka vína
Slibuji...
Naděje z popela (spoluautorská s emam)
Silná až do konce
Jeho Olga, její Václav
Jeho Olga, její Václav 2
Tam a zase zpátky
Verše: Ještě nezmizela
Volné verše na historické téma

Články:

Novinka

Sestra

SestraSmyšlený příběh, který je ovšem inspirován skutečnými událostmi...

 

Proces 9

Proces 9Dva dny do soudu
Hermiona a Severus provedou staré krevní zaklínadlo, o kterém si oba myslí, že Harryho zachrání. Severus Snape by pro Chlapce, který přežil udělal vše. O tom jsme se přesvědčili dostatečně už v minulosti.

 

Proces 8

Proces 8Tři dny do soudu
Situace se konečně začíná ubírat správným směrem. Anebo je to jinak?

 

Proces 7

Proces 7Pátý a čtvrtý den do soudu
Hermiona zjistí, jaké následky bude mít návštěva u vězeňského lékaře a poté pohled Severuse, který začíná přicházet na to, jak pomoci Harrymu. Ale bude to stačit a bude s tím Hermiona souhlasit?

 

Proces 6

Proces 6Aby toho nebylo málo, v azkabanské věznici je i v poválečném světě překračován vězeňský řád a s vězni je zacházeno nehumánním způsobem. A to i s takovými, kteří jsou sice označováni nejhoršími výrazy, avšak pro některé bývalé studenty jsou to hrdinové.

 

Proces 5

Proces 5Hermiona konečně navštíví Harryho v nemocnici, jehož zdravotní stav se stále zhoršuje. Lékuzelníkům dochází možnosti léčby. Koho Hermiona požádá o pomoc?

 

Proces 4

Proces 410. a 9. den do procesu. Hermiona je po minulé návštěvě na pofesora Snapea rozzlobená a tak se rozhodně za ním tentokrát nepřijít. Čeká ji příjemné setkání v mudlovském světě.
Další den ji však donutí povinnost a znovu se za ním vypraví, rozhodne se, že mu jeho hloupý vtip vrátí...
A objeví se nové informace o Harrym.

 

Proces 3

Proces 3Hermiona se snaží zjistit všechny informace o profesorově práci agenta a o pomoci, kterou nepozorovaně poskytoval Harrymu dlouhá léta.

 

Proces 2

Proces 2Hermiona poprvé navštíví profesora ve vězení. Naposledy se viděli při závěrečné bitvě o Bradavice. A nepůjde to podle jejího plánu, protože se Severusem Snapem nejde skoro nic podle plánu.

Novinka

Proces 1

Proces 1Od bitvy o Bradavice uběhlo půl roku. Harry a Hermiona zachránili profesora Snapea. Ten přežil, ale byl zatčen, obžalován a na soudní proces čeká ve vyšetřovací vazbě v Azkabanu. Kouzelnická veřejnost je silně zaměřena proti tomuto Smrtijedovi, zrádci a vrahovi, a žádá, aby byl odsouzen k smrti. Hlavního svědka, Harryho, zasáhla při bitvě neznámá kletba. Leží v kómatu u Sv. Munga. Hermiona se tedy místo něj stane hlavním svědkem Snapeova procesu. Za čtrnáct dní začne soudní přelíčení, ve kterém se rozhodne o životě Severuse Snapea. Co všechno je Hermiona ochotná udělat, aby zachránila svého bývalého profesora?

 

Mors principium est 22

Mors principium est 22Děj pomalu pokračuje. Severus se stále vrací domů unavený a začíná se to zhoršovat. Něco se s ním děje a Hermiona nemůže přijít na to co. Následuje důležitý rozhovor a pak trochu legrace.

 

Mors principium est 21

Mors principium est 21Hermioniny narozeniny, další Severusovy temné vzpomínky a nový posun jejich vztahu. Jak už jsme ale zvyklí, nic mezi nimi není jednoduché.

 

Mors principium est 20

Mors principium est 20Hermiona a Severus jsou ve vleku nových událostí. Profesor Snape je stále zachmuřený a Hermiona neví kvůli čemu. Minerva McGonagallová nabídla Hermioně novou práci. A i Severus si hledal nové zaměstnání.

 

Mors principium est 19

Mors principium est 19Bradavická slavnost, která se vymkla. A pak se vymkl i závěr téhle kapitoly, ale já za nic nemůžu. To hlavní postavy. :-) Užijte si to.

 

Mors principium est 18

Mors principium est 18Noční můra, sbližování a dopisy z Ministerstva kouzel. Profesor lektvarů začíná zjišťovat, že i v jeho životě se mohou objevit šťastné chvíle. Další přelomová kapitola ve vztahu Hermiony a Severuse.

 

Mors principium est 17

Mors principium est 17Vzpomínky, které bolí...

 

Mors principium est 16

Mors principium est 16Napadení a Severusův zásah

 

Mors principium est 15

Mors principium est 15Nečekaná návštěva, která nedopadla příliš dobře.

Novinka

Jezero

JezeroJedno setkání po letech u Černého jezera. Plno bolesti hluboké jako to jezero a pár 'kdyby'. Ale život si na 'kdyby' nehraje.

 

Mors principium est 14

Mors principium est 14Den poté. Zvláštní atmosféra v profesorově domě. Hermiona si chce promluvit, ale Severus tak ochotný není. Zdá se, že s profesorem lektvarů nebude nic jednoduché. A ani Hermiona se už nechce trápit neopětovanými city.

 

Mors principium est 13

Mors principium est 13Nic není mezi Hermionou a Severusem jednoduché. Přesto se zde objevují první romantické scény, které si oba zaslouží.

 

Mors principium est 12

Mors principium est 12Hermiona dostala od Severuse za úspěšně složené zkoušky dárek a Severus ji pozval na večeři. I když ji uvařili spolu. Jejich vztah se začíná rozvíjet a oba si to začínají užívat.

 

Mors principium est 11

Mors principium est 11Zkoušky O.V.C.E. a setkání s přáteli. Nové informace.

 

Mors principium est 10

Mors principium est 10Severus Snape neučí jen lektvary, ale i obranu proti černé magii. A zlomový rozhovor. Jedna z důležitých kapitol ve vztahu Hermiony a Severuse.
Raději 15+, ale možná by to ani nemuselo být.

 

Mors principium est 9

Mors principium est 9Zkoušky O.V.C.E. se blíží a Hermiona nemá času nazbyt. K čemu by jí ale bylo, že bydlí v jednom domě se svým profesorem? No, sami uvidíte. A objeví se Harryho avizované překvapení. Užijte si kapitolu! :)

 

Mors principium est 8

Mors principium est 8Vyčerpaná Hermiona, Severusova přísná péče a Harryho návštěva.

 

Mors principium est 7

Mors principium est 7Nějak se to komplikuje. Hermiona a Severus sice začínají nacházet společnou řeč, ale zdravotní stav ani jednoho z nich není úplně v pořádku. A nejen zdraví je to, co by je mělo trápit.

 

Mors principium est 6

Mors principium est 6Konečně nahlédneme i do Severusových myšlenek a seznámíme se s prvními dny v lektvaristově domě ve Tkalcovské ulici. Hermiona a Severus se učí spolu vycházet. Musí, protože jinak by možná jeden na druhého seslali nějakou nepěknou kletbu.

 

Mors principium est 5

Mors principium est 5Tkalcovská ulice, pomoc z Ministerstva kouzel, Harryho podpora a stále nerudný pacient. Zdá se, že toho na unavenou Hermionu začíná být příliš.

 

Mors principium est 4

Mors principium est 4Vzpomínky ve snech na předchozí týdny a sdělení informace pacientovi, že bude přesunut. Samozřejmě, že se to profesorovi lektvarů nebude líbit. Kvůli ochraně bradavických studentů však k tomu bude muset dojít co nejdříve.

 

Mors principium est 3

Mors principium est 3Narušená bezpečnost bradavického hradu a rozhodnost nové ředitelky při ochraně studentů, ale i Severuse Snapea. Dnes si užijeme hodně Minervy McGonagallové.

 

Mors principium est 2

Mors principium est 2Rozhovory. Ten s kamarádem a ten s pacientem na ošetřovně. Plno dalších otázek a narušení bezpečnosti bradavického hradu.

Novinka

Mors principium est 1

Mors principium est 1Smrt je jen začátek. Válka skončila, ale ona udělala rozhodnutí, ze kterého se bude muset zodpovídat. Přinejmenším jemu a o to to bylo děsivější. Její rozhodnutí přineslo mnoho nových výzev, těžkých otázek a ještě složitějších odpovědí. Co bude dál? A dostane se jí vůbec nějaké vděčnosti?
Můj první pokus o Snamione, tak prosím o shovívavost. :)

Novinka

Noční nebe

Noční nebeTemná je noc...

 

Dům na pobřeží 3

Dům na pobřeží 3Příběh docenta matematiky, který neříká vše.

 

Dům na pobřeží 2

Dům na pobřeží 2Rozhovor, který neříká vše.

Novinka

Dům na pobřeží 1

Dům na pobřeží 1Dům, který prožil se svými obyvateli už mnoho osudů. Dům na pobřeží, který zná to dobré i to špatné, co jeho návštěvníci zažili. Dům s modrou střechou. A tajemstvím.

 

La regina Caterina - druhá

La regina Caterina - druháKateřina Medicejská, královna Francie, známá travička. Stephane Narcisse, Nejvyšší kancléř Francie, ambiciózní muž s velkým vlivem. Text je inspirován známým seriálem (Reign), ale přináší více historicky přesnějších informací. Některé skutečnosti jsou přibarvené, neodpovídají situaci v raně novověké Francii.

Novinka

La regina Caterina - první

La regina Caterina - prvníKateřina Medicejská, královna Francie, známá travička. Jindřich II., francouzský král. Text je inspirován známým seriálem (Reign), ale přináší více historicky přesnějších informací. Některé skutečnosti jsou přibarvené, neodpovídají situaci v raně novověké Francii.

Novinka

D.A.V.

D.A.V.31. května - 8. června 1950 - proces
27. června 1950 - poprava

 

Navždy věrní - 4. část

Navždy věrní - 4. částKdyž se kácí les, lítají třísky, a jak se zdá, ze života Jaroslava a Marie se začínají pomalu sypat piliny.

 

Pouta války - 2. část

Pouta války - 2. částPouto, či pouta? Spojení dvou lidí. Navždy. A co když se takové pouto rozpojí? Nebo to bylo jen její rozhodnutí, kterým ovlivnila život svůj i život jeho?

Dávejte si pozor na svá rozhodnutí a své volby, které už nebudete moci vzít zpět.

Novinka

Pouta války - 1. část

Pouta války - 1. částPouto. Spojení dvou lidí. Navěky? Nebo to bylo jen její rozhodnutí, kterým ovlivnila život svůj i život jeho? Dávejte si pozor na svá rozhodnutí, která už nebudete moct vzít zpět.

Novinka

Z Pankrácké romance

Z Pankrácké romanceNedávná mrazivá historie...

 

Navždy věrní - 3. část

Navždy věrní - 3. částPříběh jsme opustili v nemocnici, kam rodiče Elišku přivezli, protože měla vysoké horečky. Třetí část popisuje události okolo 25. února 1948. Jaké změny tyto události přinesou do života Marie a Jaroslava a jejich blízkých?

 

Navždy věrní - 2. část

Navždy věrní - 2. částVíra, naděje, láska. Zůstali věrní. Sobě, zemi, ze které pocházeli, Bohu. Anebo je jejich životní situace přece jen zlomila? Příběh rodiny odehrávající se během složitého 20. století. Osudy lidí po 2. světové válce. 2. část povídky zahrnuje období 2-3 let po válce a události okolo 25. února 1948. To je ale ještě jen začátek toho, co rodinu Matouškovu zasáhne.

Novinka

Navždy věrní - 1. část

Navždy věrní - 1. částVíra, naděje, láska. Zůstali věrní. Sobě, zemi, Bohu. Příběh rodiny odehrávající se během složitého 20. století. Osudy lidí po 2. světové válce.

Novinka

Tvá

TváTvá... oddanost...

Novinka

Snesitelná těžkost bytí

Snesitelná těžkost bytíIncidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
inspirováno filmem Návrat ztraceného syna z roku 1966

Novinka

Na perutích holubů

Na perutích holubůZpívám ptákům a zvlášť holubům, stával v údolí mém starý dům... (Z. Svěrák, J. Uhlíř / J. Schelinger)

Novinka

Slepice v ruksaku

Slepice v ruksakuVeršovaná hříčka, která se zakládá na pravdivé historce, kterou jsem nedávno vyslechla.

Novinka

Není lev jako lev

Není lev jako levUž jste někdy byli svědky hádky devatenáctiletého českého krále a jeho o čtyři roky starší manželky? Vybrat jméno následníka není snadný úkol. Čí návrh nakonec zvítězí?
Náš malý a poněkud netradiční příspěvek k 700. výročí narození Otce vlasti.

Novinka

Všechno, anebo nic

Všechno, anebo nicSoudit ostatní je tak jednoduché, ale nikdy nevíte, jaký životní příběh se za jejich jednáním skrývá...

Novinka

Nad ránem

Nad ránemKam kráčíme a kam vlastně směřujeme?

Novinka

Nepředstavitelná

NepředstavitelnáKaždý z nás si bolest představuje jinak...

Novinka

Volné verše na historické téma

Volné verše na historické témaPoznáte, o jaké události a osobnosti z našich dějin se jedná?
A rozklíčujete drobné jinotaje, které se v mých volných verších nacházejí?

Novinka

Ještě nezmizela...

Ještě nezmizela...Stále ještě doufám...
Moje úplně první volné verše.

Novinka

Tam a zase zpátky

Tam a zase zpátkyMůj první a nejspíš i poslední pokus na téma HP fanfiction. Nevím, co mě to popadlo, ale myslím, že jsou i jiné páry, o kterých by se daly psát zajímavé povídky. Třeba Lily a Severus. ;) Myslánkou tam a zase zpátky.
Jeden krátký pohled na pár, který pro mě vždy byl tak trochu záhadou a vždy jsem se o něm chtěla dozvědět víc.

Novinka

Jeho Olga, její Václav 2

Jeho Olga, její Václav 2Střípky ze života dvou vlastně úplně obyčejných lidí.
Povídka nemá být urážkou kohokoliv. Některé scény jsou autentické, některé mnou smyšlené.

Novinka

Jeho Olga, její Václav

Jeho Olga, její Václav„Člověk má dělat to, nač má sílu." Olga Havlová Můj pohled na zajímavou ženu, která byla všeobecně oblíbenou první dámou, ač se jí původně stát nechtěla.

Novinka

Silná až do konce

Silná až do konceMůj pohled na dobu, kterou jsem nezažila. Doba, na kterou by mnoho lidí nejradši zapomnělo. Doba, která se, doufám, už nikdy nevrátí.
Jeden sluneční paprsek postačí, aby prosvítil hodně temna.
sv. František z Assisi

Novinka

Naděje z popela

Naděje z popelaChtěla mu jen poděkovat za záchranu života, a místo toho mu darovala to nejcennější - naději. Utrpení by mělo skončit s posledním výstřelem. Ale trápení napáchané druhou světovou válkou pokračuje v přeživších dál...
Spoluautorská povídka s emam

Novinka

Slibuji...

Slibuji...Láska... Nekonečná láska. Když ji ztratíte, nechcete žít dál. Lze znovu najít svou lásku, když už nedoufáte? A kolik podob může láska mít?
Tato povídka může, ale i nemusí být volnějším pokračováním povídky: Nedopitá sklenka vína.

Novinka

Nedopitá sklenka vína

Nedopitá sklenka vínaV lidském životě se nedějí jenom příjemné chvíle. Překážky nám dodávají sílu, pokud se přese ně dostaneme. Nezáleží na tom, kolikrát upadneme, ale na tom, jestli najdeme sílu se zvednout a jít dál.

Novinka

Plná beznaděje

Plná beznaděje Tripple drabble o jednom na první pohled beznadějném čekání.
Jaké pocity mohou mít rodiče, když se jejich dítě rozhodne žít chvíli na vlastní noze a uteče v mladém věku z domova? Jak se může cítit matka, která své dítě nadevše miluje?
Název drabblu je oxymorón. ;)
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!