OurStories.cz ~ naše povídky - Básničky » UličníkUličníkUrčitě každý zná děti. Samozřejmě zlobí, první bobek taky není příjemná záležitost, ale i přes to všechno je s nimi legrace. Zvlášť, když se zrovna naučí mluvit. :)

Každé dítě má vlastní rozum. ;)

Očky kouká na svět krátce,
však problémy už v hlavince mu vznikají hladce,
můj malý uličník všechno ví,
na všechno mi odpoví.

Ačkoli má teprve čtyři roky,
dělá opravdu velké pokroky,
hlavou mu běží různé nápady,
některé z nich neslavně dopadly.

Jen on ví nejlépe, jak funguje elektřina,
jaká je vyčistit skříň dřina,
proč mrkev roste v zemi,
říká "Vždyť to je přece jasné, mami!

Elektřinu nám dávají cvrčci,
jak nožičkami třou o sebe jako smyčci,
skříň za nás umyjí kouzelné víly,
co všechny pavučiny a skvrny smyly,
a mrkev se schovává pod zemí,
protože ráda zkoumá podzemí,
než dostane se do polévky jako kusy pažitky,
chce si užít legraci a mít nějaké zážitky!"

Já směji se nad vysvětlením mého uličníka,
raději mokré vlásky zabalím mu do ručníka,
je zvláštní, že ty nejbláznivější nápady
vznikají, když dostane se do vody...Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Uličník:

4. Spyro přispěvatel
19.02.2013 [0:45]

SpyroAno, přiznávám se ke slovu "ručníka", došel mi rým ^^ A děkuji za komentáře, vážím si toho. :) Bylo to dílo psané ve spěchu, neměla jsem moc času a věděla jsem, že bych to zapomněla. A když jsem se k tomu pak chtěla vrátit, absolutně jsem nevěděla, jak to upravit, tak jsem to nechala takto. Byl to po dlouhé době pokus o veskrze pozitivní dílo, o dětské radosti a jejich "Já mám vždycky pravdu!" Však sami víte, jaké děti jsou :D ;)

3. martinexa přispěvatel
17.02.2013 [19:40]

martinexaDobrý nápad na báseň, ale zabalení vlasů do ručníka mě zabilo. Spojení ručníka neexistuje. To je fakt, to co mi na té básni vadilo a rytmus občas taky vázl, i když to se dá pochopit, u mě to občas vázne taky.

2. Lucienne přispěvatel
17.02.2013 [19:23]

LucienneJe to takové úsměvné, ale... no... jak psala SaDi, prostě to ve mě nic nezanechalo. S tím rytmusem souhlasím, sem tam to vázlo, a mě osobně se ani nelíbily verše pod zemí/podzemí a uličníka/ do ručníka.
Jinak pěkný nápad, ale drabble by asi bylo vážně lepší. Emoticon

1. SaDiablo přispěvatel
17.02.2013 [19:17]

SaDiabloKonec byl dobrý, ale jinak jsem si celou dobu říkala, že by to snad bylo lepší dát do drabble a popsat něco opravdu legračního. Občas tam mně osobně vázl rytmus, ale spíš jsem se zaměřila na svoje pocity a musím říct, že mě to jaksi ani za srdce nechytlo... Kdoví, třeba si příště povedu líp, a jak jsem psala, poslední rým se mi líbil.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!