OurStories.cz ~ naše povídky - Básničky » Dospělý světBáseň o tom, že je někdy těžké být dospělým

Slunce už našlo svůj stín,

tak hurá všichni do peřin,

těžko na smutek najít rým,

moderní je teď říkat splín.

 

Uléháš ke spánku opět sám,

kolik už bylo těchto večerů a kolik rán,

jsi sám sebou, svůj pán,

ale zrovna teď bys chtěl být objímán.

 

Venku slyšíš dívčí smích,

je to smích dětí nebo dospělých,

možná páchají teď hřích,

vypili vodku anebo líh.

 

Jak dlouho žít chceš život svůj,

jeden vlastní a jeden tvůj,

už navštívil jsi dračí sluj,

a teď odvážíš si hnůj.

 

Slunce opět našlo radost vstát

a tys pocítil, že zas máš rád,

chtěl bys být dítě a jen si hrát,

být všech kamarádů kamarád.

 

Dospělý svět je příliš dospělý

a ty jsi kluk více než nesmělý,

jen ten, kdo se umí rvát, je vyspělý

a má ze všeho víc…Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Dospělý svět:

4. SaDiablo přispěvatel
10.05.2016 [17:34]

SaDiabloV některých momentech mi to přišlo víc neobratné než poetické, ale není to míněno špatně. Je pravda, že "odvážíš si hnůj" působilo komicky, protože do celkového textu se to nehodilo, na druhou stranu "hurá všichni do peřin" na začátku působí hravě a odlehčeně a do tvé básně to zapadá. Chtělo by se nad tím ještě trochu zamyslet a něco vypilovat, většina rýmů byla jednoduchých ala co se rýmuje, to tam hned hodím; svůj/tvůj, rád/hrát/kamarád ad., což ale navazovalo do atmosféry tvojí básně. Druhá sloka se mi líbila ze všeho nejvíc, a trochu se lišila od ostatních, protože celkově jsi to nepojal tragicky, nýbrž věcně, cítila jsem, jako bys tím chtěl jen konstatovat, jak to je a jak to chodí, že ten smutek na tebe prostě přijde, ale ne že by ses z toho hned hroutil. To mi přijde osvěžující, většinou je to právě naopak; nacpat do toho co nejvíce křivd a nenávisti nebo žalu, a tohle bylo jiné.

3. Angela
09.05.2016 [21:15]

Téma se mi moc líbí. Emoticon Ale asi jako TheCyanWolf trochu si nejsem jistá tím zpracováním. Rozhodně ale píšeš zajímavě. Emoticon

2. ostravak30 přispěvatel
08.05.2016 [6:54]

ostravak30No to byly začátky...druhý básnický pokus, který jsem v životě udělal...notabene před pár roky... Emoticon

1. TheCyanWolf přispěvatel
06.05.2016 [22:30]

TheCyanWolfHlavní téma se mi líbí, jen mám pocit, že zpracování je nejednotné... Třeba výrazy "hurá do peřin" nebo "hnůj" mě rozhodily, nebyla jsem s jistá, co si o básni myslet. Zvlášť po poslední sloce, která se mi na druhou stranu líbila. Emoticon Příště bych byla opatrnější na výběr slov a taky rytmus. Básním se nevěnuji, takže je to dojem laika (na kontě mám jen pár nepovedených výšplechů Emoticon).

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!