OurStories.cz ~ naše povídky - Básničky » ChtíčChtíčBásnička, kterou jsem složila mezi prvními. Jsou věci, které mít můžeme, a věci, které nikdy mít nemůžeme...

Můžeme lhát, využíváme toho.

Nesmíme krást, děláme to.

Můžeme zemřít, bojíme se toho.

Nemůžeme žít věčně, moc si to přejeme.

 

Nasadíme si cíle,

kterých chceme dosáhnout.

Někdo chce namíchat nápoj nesmrtelnosti,

jiný prokázat, že existují mimozemské civilizace.

 

Rádi se hádáme, je to neetické.

Neradi sloužíme druhým, i tací se najdou.

Směšně se smějeme ostatním,

ale nesnášíme, když se někdo směje nám.

 

Neradi manuálně pracujeme,

jak jinak uživit se?

Pro některé jsou peníze vše,

pro někoho nic.

 

Peníze nejsou tak důležité,

jako je důležité zdraví a stěstí.

Když máte peníze,

jste ostatních páni.

 

Zdraví je na první příčce důležitých věcí,

záleží na tom,

zda jsme ochotní si připustit,

že jsme nemocní.

  

Přejeme si být šťastní po celý život,

nikdy nebudeme.

Vždy nastane období, kdy budeme na dně,

a bude na nás, jestli se zvedneme.

  

Když se zvedneme ze dna,

můžeme se pokusit o normální život.

Když to však vzdáme,

budou z nás trosky,

trosky osobností, kterými jsme byli.

  

Stačí mít odvahu,

zvládnout se dá všechno.

Odvahu nám dodává sebevědomí,

každý nějaké má.

  

Sebereme se a jdeme za životem,

životem, který jsme si přáli.

Nikdy předtím jsme ho neokusili,

bojíme se, co bude dál.

 

Všechno, co se dá, přijde,

život a hlavně ten sen,

který se nám teď plní,

je naše jediná šance,

šance na to být odvážní a získat to, co chceme.

 

Můžeme lhát, využíváme toho.

Nesmíme krást, porušujeme to.

Můžeme zemřít, přijímáme to.

Nemůžeme být dokonalí, už ani nechceme.

 


Doufám, že se vám básnička líbila :). Omlouvám se, že tam není moc rýmů, ale psala jsem to, když mi bylo dvanáct, a nechtělo se mi to předělávat... ;).Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Chtíč:

14.
Smazat | Upravit | 27.04.2014 [14:38]

Amoris- za prvé děkuju za komentář :). Teď už vím, že se mi to vůbec nepovedlo, ale mám s touto básnickou vázané krásné zážitky... jo, i já sdílím stejný názor jako ederson, akorát mi vadí kritiku příjmat...
Divwwwaaaaaaa- Jo, kritiku příjmat neumím...

13. divvwwaaaaaaaaaaaa
25.04.2014 [15:29]

No to je těžký, když někdo nesnese pravdu... Emoticon Emoticon Emoticon

12. divvwwaaaaaaaaaaaa
25.04.2014 [15:29]

No to je těžký, když někdo nesnese pravdu...

11.
Smazat | Upravit | 25.04.2014 [14:38]

Já nevím... na to, žes to psala ve dvanácti letech, to bylo dobré, ale mě vadilo, že mi to vůbec neznělo. :( A jinak souhlasím Endersnem, že je lepší napsat kvalitní kritiku, než jen slova chvály, která jsou mnohdy přehnaná a nikam tě neposunou... :) Ale nejsem kritický typ a stejně jako ty, ani já nesnáším kritiku nejlépe... Jen píšu pravdu. :)
A.

10.
Smazat | Upravit | 25.04.2014 [10:52]

kiki1- Moc ti děkuju za chválu a za tvůj obdiv. A ano, psala jsem to ve dvanácti.
Ronnie- nemáš ze za co omlouvat. Každý si zvolí jinou stranu, ale to mi vůbec nevadí. Chápu to...
Enderson- Tvou omluvu samozudřemně přijmám. Také bych se měla omluvit za svá vulgární slova a mou hrubost. Včera jsem nechtěla napsat tenhle komentář, ale už když jsem zapínala pc byla jsem naštvaná a tvá kritika to jen dovršila.
Je dobré vědět, že se nechceš vychloubat, protože to tak vypadalo, ale to nevadí. Tak to Ti blahopřeji k tvému nadání a úspěchu.
Chápu, že chceš, aby tvůj komentář byl autorovi prospěšný, ale někteří(i já) kritiku snášejí špatně.
A k těm uvorozovkám, jen jsem si chtěla rejpnou(neber to osobně).

9.
Smazat | Upravit | 24.04.2014 [23:53]

Dobrá tedy, vyjádřím se k celkově všem komentům naráz, nehledě na pořadí a závažnost.
V první řadě: Možná jsem debil, nebo dement, to není na mně abych posoudil. Ale nestrpím aby mi tu někdo nadával těmito slovy, když si nedokáže najít pseudonym "Enderson". V deseti letech jsem dostal zlaté uznání od Ondřeje Neffa (btw jednoho z nejuznávanějších autorů české sci-fi) za tříset stránkovou povídku s tématikou Avaris. V časopise ABC jsem měl třináct výtisků své povídky ve zkrácené podobě. Nechci být arogantní nebo se chlubit, ale bylo to ve věkovém rozmezí 10 až 11 let. Co se týká poezie, mám načteno a nastudováno obrovské množství světově uznávaných autorů a má vlastní díla se setkávají s velice pozitivní kritikou.
Účelem mé kritiky (pravda-že v tvrdém podání) není urážet nebo šikanovat, můj zájem je možná trochu idealistický, ale mám zájem na rozvoji budoucí generace autorů ať už poezie nebo prózy. Mou kritiku v mnohem tvrdším podání si vykoledovali mnohem zdatnější autoři, ale to sem nepatří.
Tak, ústavní právo svobody určuje, že svoboda jedince končí na hranici svobody druhých. Pokud se někomu zdá že jsem jej svým názorem a snahou přilepšit omezil v jeho osobní svobodě, budiž.
Další věc, nejde mi o to aby se báseň (poetický útvar) rýmoval, existují kategorie jako volný verš, dadaismus, nebo nonsens, na tohle se nedívám. Snažím se v každém ohledu dát najevo nepřehnaný názor na formu i obsah každého dílka. A Autorka, dle mého názoru, sama uzná že je lepší napsat dobrou kritiku, s negativním obsahem (která ji vyburcuje k osobnímu zlepšení) než šířit špatnou kritiku se slaďoučkými slovy, která jsou zbytečná.
Za své závorky se omlouvám můj mobil občas protestuje.
Slíbil jsem, že budu ve své kritice mírnější a to hodlám dodržet. Takže za svou hrubost se omlouvám.

8. Ronnie přispěvatel
24.04.2014 [23:13]

RonnieOmlouvam se ale zastavm se Endersona. Ac to rikam nerada (Endy, nerada!) je to jeden z nejschopnejsich lidi co se tvorby tyce co znam. Ac se to nezda snazi se pomoct i kdyz uznavam tvrdym zpusobem.
Reci typu kdyz se ti to nelibi necti to jsou mimo, protoze kazdy ma pravo na nazor. To jak ho poda je na svedomi kazdeho.

Basen jsem necetla, takze nehodnotim.

7. kiki1 přispěvatel
24.04.2014 [23:10]

kiki1Nerýmovalo se to, ale přesto se mi to moc líbilo. Ta básnička má takové zvláštní kouzlo. Psala jsi to ve dvanácti? Emoticon Tak to máš můj obdiv. Emoticon Emoticon

6.
Smazat | Upravit | 24.04.2014 [18:53]

Kebule- Moc děkuju za zastání! A také děkuju za komentář a jsem moc ráda, že se ti básnička líbila Emoticon

5. Kebule přispěvatel
24.04.2014 [15:17]

KebuleEnderson... Hlavně že ty jsi určitě takovej borec v psaní, ty by jsi napsal sotva 2verše Emoticon A jaktože nemáš, když už tu urážíš, žádnou vydanou povídku? Aby jsi byl cool? Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Tos mě teda pobavil... Akorát jsi ještě větší debil Emoticon (Tím nechci nikoho bez povídek urazit, ale tohle jsem prostě na tohohle, bez urážky, dementa musela říct... Emoticon) Jínak, nejdřív vydej nějakou básničku co se bude rýmovat na každým verši, a pak tu nadávej na ostatní povídky...
A jak tak koukám, tak tvoje komentáře pořád jen uráží, ty totiž musíš urazit, i kdyby někdo napsal nějakou kapitolu co se čte 1hodinu, a měl to bez chybičky, až na jeden zapomenutej háček, ty to prostě musíš tu kapitolu urazit... Ty totiž neznáš slova hezký,nádherný,užásný, věř, nebo ne, existuje, a tato slova patří této povídce Emoticon... A tak, když se ti to nelíbí, nekomentuj to, a raději komentuj to, co se ti líbí, tak, alespoň tu nemel, že to je hrozný, když je to přesnej opak Emoticon

Máš to nádherný, Mustangu, jen toho debila ignoruj Emoticon

S pozdravem:

*B.G.* Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!