OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » When devil is your ex - 3. kapitolaWhen devil is your ex - 3. kapitolaI když si několikrát v hlavě přehrávala, že Alejandra nechce už nikdy v životě vidět, věděla, že si lže. Protože když ho spatřila, její srdce znovu cítilo radost a štěstí. Ale přitom ji mozek varoval, že bude opětovně trpět.

„Můžeš mi říct, proč jsi nezavolala a ani neodpovídala na esemesky?“ tlačila na Nelly Jess, když přišla na návštěvu za ní do bytu. Tady už mrtvého brouka hrát nemohla. Její nejlepší kamarádka od základní školy by byla schopna dveře vyrazit.

„Víš, Jess…“

„Sbalíš se na srazu bez jakékoliv zmínky o tom, kam jdeš, a neozveš se několik dní. Co je to, holka, s tebou?“

Nelly si připadala jako na koberečku. Z nejlepší přítelkyně se stala matka roku a policajt zároveň. Nejhorší kombinace za všech.

„A ten sexy chlap?“ pokračovala dál Jess s nepatrným úsměvem na rtech. Takže už by to mohlo být dobrý. „Kdo to byl? Nikdy předtím jsem ho neviděla.“

Nelly si povzdechla. Musí s pravdou ven. Ale nemusí říkat celou pravdu. Jen něco. Sebrala ze stolu láhev bílého vína a dolila jak Jess, tak sobě.

„Ten muž byl Alejandro a zároveň důvod mého brzkého úprku ze srazu. Včetně mého odstřihnutí od reality.“

Jess zalapala po dechu. A byla hodně vděčná, že si zrovna nelokla vína, jinak by ho stoprocentně vyprskla.

„Počkej, ten Alejandro?!“

Nelly kývla na souhlas.

„Jako ten Alejandro? Ten tvůj ex přítel, který byl spíš paní Columbová? Nikdo o něm neslyšel, neviděl ho. Jedině ty jsi o něm neustále mluvila v takových superlativech, že jsem si myslela, jestli náhodou není vymyšlený!“ Pořádně si upila vína. „Teda až na ten váš rozchod, to bylo teda něco, holka! Jako zas na jednu stranu chápu, že jsi takovému sexouškovi podlehla,“ hihňala se jako malá puberťačka, což vyvolalo u Nelly zakoulení očí. Jo, Alejandro je sexy chlápek, ze kterého doslova stříká charisma, ale taky je to pořádný zloduch.

„Ano, je to ten Alejandro.“ Bylo pro dobro Jess Alejandrovu identitu držet v tajnosti.

„No páni! Nelly, jako upřímně, je to fakt výstavní kus chlapa.“

Omyl, Jess, výstavní kousek démona.

Oprava Lucifera.

„A co chtěl?“

„To sama nevím. Objevil se, svezl mě domů a už se neukázal. Nevím, co mám dělat. Stále si to přehrávám v hlavě a myslím na něj. Jenže to nikam nevede.“

„A ty ho chceš znovu vidět? Nezdá se mi to jako dobrý nápad, Nelly. Pamatuješ, jak těžce ses dostávala z vašeho rozchodu. Buď ráda, že se už neukázal, a modli se, ať už se to neopakuje.“

Jasně, modlitby, ty jsou super způsob na zahnání démona zpátky do pekel.

„Jenže proč se ukázal? To mi vrtá hlavou!“

„Možná byl někde poblíž…“

„O tom pochybuju!“ skočila do řeči Jess. „Není z Bostonu a blízko nebydlí.“

Řečeno přesněji, bydlí hodně, hodně hluboko pod zemí. Takový krtek s hříšnou duší a tělem.

„Tak tu má asi něco na práci a využil toho, aby tě viděl,“ nedala se Jess. „Co vlastně dělá?“

Sama Nelly netuší úplnou náplň jeho práce. Ale tvorba a ničení, skladování či mučení hříšných duší bude to hlavní. Jenže tohle Jess sdělit nemůže. Nechce ji ohrozit tím, že by jí vyklopila pravou identitu Alejandra. Stejně by tomu nevěřila. Stejně jako tomu prvně nevěřila Nelly. Až později. Alejandro dokázal být přesvědčivý, když chtěl. A přesto s ním byla. Jak hloupá a naivní byla.

Takže řekne přesně to, co tvrdil, když spolu začali. „Je architekt.“

„Jo vlastně! To jsi jednou zmiňovala a já ti záviděla, že máš z pekla štěstí!“ znovu se hihňala její kamarádka a Nelly si začala říkat, že ta holka už má vína dost. Proto si poslední sklenku ukradla sama pro sebe. Má totiž lepší trénink než Jess. Protože Nelly je sama, nemá snoubence, se kterým by plánovala svatbu, nebo by jen tak s někým chodila.

„A vidíš, už spolu nejste a já si Daniela beru ani ne za čtrnáct dní, a to jsme spolu začali chodit zhruba ve stejnou dobu jako ty a Alejandro. Ten život je stejně divný.“

Nelly si představila, jak by to vypadalo, kdyby ji Alejandro požádal o ruku. To, že by měli svatbu v kostele, mohla rovnou zavrhnout, pokud by nechtěla být rovnou vdova s hromádkou popela po boku.

...

Alejandro byl vděčný, že Tanix dnem i nocí hledá tu malou holčičku, ale on se nedokázal soustředit. Musel neustále myslet na to, co mu jeho věrný sluha řekl. Kolem Nelly se motá chlap. Slizký chlap. Není to démon, ale lidská, ubohá troska. A on měl silné, ale opravdu silné nutkání jít a zabít ho. Vyrvat mu duši i srdce z těla a vychutnat si jeho utrpení. Mírně se zasnil, když si představil, jak toho chlápka mučí a on ječí a zároveň škemrá o spásu svého mizerného života.

Krásná představa.

Rozhodl se.

Musí mít Nelly u sebe, protože jinak se zblázní. Nemůže hledat Arion a přitom nemyslet na Nelly. Pokud bude po jeho boku, bude to pro něj nejlepší varianta. A, co je nejdůležitější, Nelly bude v bezpečí. Jak si jen mohl myslet, že Tanixova kontrola bude stačit.

Je hlupák!

Nebo si spíš musí nalhávat důvody, proč změnil své rozhodnutí. Tanix je silný démon, dokáže si poradit s hodně problémy. Jenže když ji Alejandro spatřil po dlouhé době, uvědomil si, že to už dále nedokáže.

Zvedl se z pohovky, popadl kabát tmavě šedé barvy a opustil hotelový pokoj. Tanix byl momentálně v okolí bytu Nelly a hlídal ji z bezpečné vzdálenosti. Mezitím ostatní věrní, kteří se přidali na Alejandrovu stranu, hledají malou nephilim.

Je ten nejlepší čas vystřídat Tanixe na hlídce a postarat se o svou ženu sám.

Protože, když Nelly po dlouhé době viděl živou a zdravou, krásnější než kdy předtím, jeho srdce málem puklo. Opětovně ho udeřila vlna citů, které k ní cítil. Zvýšily na intenzitě a on to nedokázal pochopit, jak moc Nelly miloval. Už tehdy, celou tu dobu, tu lidskou ženu miloval víc, než co kdy vybudoval, než svůj vlastní život, a teď cítil, že se jeho city prohlubují.

Jak to může být jen možné?

Je nádhernější a kouzelnější než před dvěma lety.

V té době, kdy jí musel zlomit srdce. Říct jí hnusné, odporné věci, aby na něj zapomněla a nenáviděla ho. Protože, kdyby se o ní někdo dozvěděl, zabil by ji. Vždy existovalo riziko, že by Nelly mohli ostatní démoni zabít, pokud by se dozvěděli, že Alejandro ji miluje.

Proto se rozhodl, že jí raději zlomí srdce, ale bude žít v bezpečí na zemi. Sám sobě zakáže Nelly jakkoliv kontaktovat, aby ji ochránil.

Že ji bude platonicky milovat přímo z horoucích pekel. Kdy jediná uklidňující myšlenka byla ta, že žila v bezpečí…

Platonická láska je bezpečná. Nikdy vás nebolí. Nikdy vás nezradí. Nikdy vás nenaplní.

Proto je tady.

Nadešel čas mít svou ženu u sebe. Démonům dva roky trvalo, než zjistili podstatné informace. 


Všem svým čtenářům děkuji za to, že si najdou čas a čtou mou povídku. Ale především těm, kteří komentují, chci vzkázat, že jsou silnou motivací. Bez vás by mě to psaní tolik nebavilo. Děkuji mnohokrát. S.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek When devil is your ex - 3. kapitola:

4. Arminka přispěvatel
02.09.2018 [13:03]

ArminkaŽárlivé a majetnické myšlenky Alejandra byly opravdu věrohodné, žrala jsem mu každou myšlenku. Emoticon
Budu mít ráda i Tanixe (btw. zajímavé jméno).
Jess je přesně ten typ "vínem vlezlé" kamarádky, kterou máme asi každá. Emoticon Emoticon
Doufám, že Alejandro pěkně po pekelnicku zatočí s perverzákem-šéfem. Emoticon ... navrhuju propečený burger

3. Christa
25.05.2018 [0:06]

Jen tak dale je to super, dost som sa pobavila. Nemuzu se dockat dalsi kapitoly.

2. Veva
24.05.2018 [10:17]

Ja umrem....tá Jess teda Emoticon Emoticon
Ani nevie ako blízko je a tým "Z pekla štěstí" Emoticon
No Alejandro sa pi straaaašne páči Emoticon
Rýchlo rýchlo ďaľšiu...neviem sa dočkať Emoticon

1. Soledat
23.05.2018 [22:31]

Dost mě zajímají detaily o té malé Nephilim! :D A Jess pobavila... Z pekla štěstí teda Nelly má, to jo, že se do ní zabouchl takový kus vládce pekel... :D Jen tak mimochodem by byla docela sranda, kdyby se Alejandro, Nelly a Jess potkali dohromady, máš to někdy v plánu? :D Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!