OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Me and my brother - prologMe and my brother - prologDva sourozenci. Dva Emaři. Alec a Rose. Dvojčata, která nemají přátele a ani po nich netouží. Rodiče rozvedení, stejně stále v hádkách.
... nastupují na novou školu. Začátek školního roku a zvědavé pohledy. Nic z toho zrovna dvakrát nemilují. Nikdy neměli přátele, ale co když se to změní? Co když jejich soukromí, naruší jedna osoba? Bude to v pohodě? Ne. Osud tyhle dva, zrovna moc nemiluje...

Přicházím s novou povídkou a tohle je prolog k ní. Je krátký a není v něm zrovna moc děje, ale nebojte, v dalších kapitolkách už bude.

Chci ji věnovat mojí sestřičce, ano Tobě Teo. :* :)

Příjemné počtení...

PS: zanechte koment s názorem ;)


 

„Takže třído, tohle jsou dva noví žáci. Představte se prosím,“ poukázal směrem ke mně a mému bratrovi. Rozhlédla jsem se po třídě. Samí nabarvený barbíny, šampónci a šprti. Všichni na sobě měli barevný, fosforeskující barvy, které bily do očí každého, kdo se k nim přiblížil moc blízko. A s tímhle máme strávit dva roky.

Drkla jsem do bratra loktem, aby začal.

„Takže já sem Alec, je mi čtrnáct let, mám rád hudbu a knihy.“

„Já sem Rose. Alec je moje dvojče-.“

„Jako bychom si toho nevšimli,“ zašeptala bloncka v první lavici. Podívala jsem se na ní a ona se zasmála.

„No dobře, to stačí. Běžte si sednout.“ Učitel nás poslal do poslední lavice u okna. Třídu jsme měli až v posledním, třetím, patře s výhledem na blízký les. Zapluli jsme do lavice a ignorovali pohledy ostatních žáků. Z brašny, kterou jsem používala místo školního batohu, jsem si vyndala svůj blok, penál a učebnici se sešitem. Bratr to samé.

Vytáhla jsem si svou oblíbenou propisku z penálu a začala jí nervózně cvakat. Nesnášela jsem, když jsme museli být středem pozornosti. Když jsme se stěhovali, a pak museli jít do nové školy, abychom si znovu vyslechli, jak strašně vypadáme a jak jsme hrozní.

Snažila jsem se soustředit se na učitelův výklad ohledně nějakých válek, které se staly během osmnáctého století, ale jako bych byla hluchá.

Položila jsem ruku na lavici a stále cvakala s propiskou. Ten zvuk mě ještě víc rozptyloval, ale já se nemohla donutit přestat. Alec to vyřešil za mě. Svou dlaní přikryl tu mou a zastavil tak mé rozptylující cvakání. Věděl jak mi je.

Podívala jsem se na něj a on na mě. Jeho pohled mě uklidňoval. Usmál se na mě a já mu to v menším provedení oplatila.

„Vytáhněte sešity a udělejte výpis ze strany dvacáté páté. Kdo to nestihne, dodělá doma!“ zahřměl třídou učitelův hlas. Rázem se ozvalo šustění stránek, jak ostatní listovali sešity. „Vy taky, Crawleiovi.“

Otevřela jsem si sešit s učebnicí a udělala si pár poznámek. Jak jsem dopsala, zazvonilo a učitel opustil třídu.

Podle mě, bychom se první školní den učit neměli. Přeci jen bychom se měli seznámit se školním řádem, který stejnak nikoho nezajímá a po třetí hodině jít domů. Ale tady to zjevně bylo jinak.

Zavřela jsem sešit s učebnicí a strčila do brašny. Otevřela jsem blok a nalistovala prázdnou stranu. Začala jsem si nepřítomně kreslit a podívala se až na výsledek. Byli jsme tam my dva. Já a Alec, jsme byli nakreslení na papíře propiskou.

Alec se mi naklonil přes rameno, ale já ihned blok zavřela. Nechtěla jsem, aby něco z toho viděl. Hluboce si povzdechnul a stočil na mě své šedé oči.

„Proč mi to nechceš ukázat?“ zeptal se, jako už po několikáté.

„Protože proto,“ byla má odpověď na jeho otázku, pokaždé když se ptal.

K naší lavici se přisunul nějakej kluk, který seděl o dvě lavice před námi. Měl zrzavé vlasy, pihy kolem nosu a modré oči.

„Ahoj!“ pozdravil. Kývla jsem mu hlavou na pozdrav a Alec mu řekl čus.

„Hele, odkaď jste? A proč jste se stěhovali? Kde bydlíte? Máte ještě nějaký sourozence? Ste Emaři?“ Otázky padali jedna za druhou a zastavil se až u té poslední. Velmi těžce jsem potlačovala smích a raději uhnula pohledem. Bratr zakryl smích kašláním. Ten kluk byl vážně komik.

„Takže, jsme NY. Důvod proč jsme se přestěhovali, ti říkat nebudu a ani to, kde bydlíme. Další sourozence nemáme a ano, máme Emo style. Další otázky?“ Koukal na mě, jak kdyby mu ulítly včely a ostatní na tom nebyli jinak.

Podívala jsem se na Aleca a vzápětí oba vyprskli smíchy.


 

 

Takže, jak sem psala na začátku, prolog byl krátký a bez děje /to si myslím já/. Prosím o Vaše názory na povídku a jestli v ní mám pokračovat. Což by znamenalo, že se zpozdí ostatní povídky které píšu /evidentně neumím psát moc povídek najednou/. Díky ;)

 

>>Shrnutí<<

>>Kapitola 1.<<Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Me and my brother - prolog:

17. Eris přispěvatel
22.05.2011 [17:20]

ErisAlexaFeratu, děkuji Emoticon

16. AlexaFeratu
20.05.2011 [14:29]

Super povídka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15. Eris přispěvatel
18.05.2011 [16:05]

ErisMirrorGirl454, sou to úplně normální 14-ti letý teenageři. Žádný nadpřirozený bytosti ani nic takýho v této povídce nenajdete :DD ale dekuju za koment Emoticon Emoticon

14. MirrorGirl454 přispěvatel
17.05.2011 [21:19]

MirrorGirl454Tak som teda zvedavá, prečo sa tam presťahovali a čo sú vlastne zač. Pochybujem, že budú ako obyčajný ľudia. Emoticon Emoticon

13. Eris přispěvatel
17.05.2011 [20:33]

Erisannaliesen, díky Emoticon

12. annaliesen
17.05.2011 [19:51]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

11. Eris přispěvatel
17.05.2011 [19:51]

ErisFailleDraco, děkuju za koment!! Emoticon

10. Eris přispěvatel
17.05.2011 [19:49]

ErisOK, lidi. Kvůli Vašim komentům a též kvůli něčemu jinýmu, budu v povídce pokračovat Emoticon

9. Eris přispěvatel
17.05.2011 [19:49]

ErisNatsumiSaito, děkuji za koment Emoticon

8. Eris přispěvatel
17.05.2011 [19:48]

ErisJane, děkuju za koment. Jmenuje se ROse, tamto byla chyba tisku Emoticon Jo, bouhužel se tím zpozdí I love rock, ale což, že Emoticon Ještě jendou díyk za koment Emoticon


Sluníčko, nebreč!! Emoticon Emoticon Emaři, právě že dávají najevi své pocity, ale jsou to po věštinu času ty temné a ne veselé. Samo sebou, že nepotkáš Emaře na ulici, kerej by se na všechny culil Emoticon Děkuju za koment Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!