OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » Vznik skleněné růžeVznik skleněné růžeAhojky, přináším Vám moji další jednodílovku na tomto webu. Mám jich pár v počítači, tak jsem si řekla, že je zveřejním. Tady tu jsem napsala hrozně dávno a ani nevím proč jsem ji napsala... snad se Vám bude líbit, je to takový dětský výtvor...

Vraťme se společně do doby, kdy Země byla ještě opravdu mladá. Kde nejezdila auta, neexistovaly mobilní telefony a plazmové televize. Do doby, kde rozhodovaly živly.

V této době byla Země rozdělená na pět velkých částí. V každé z částí byl zvolen jeden nejmocnější bojovník a mág, který přijal za své schopnosti podstatu živlu, který jeho zemi naléžel.

V zemi Vody, kde žijí mořští lidé a vodní živočichové, si zvolili za svou ochránkyni Wateron. Ta byla už z dřívějška nadaná mluvením s vodními živočichy a dýcháním pod vodou.

Druhá byla země Ohně. Upíři, vlkodlaci a mágové si vybrali za svou vůdkyni horlivou a neúnavnou Firein, která k nezkrotnému ohni ovládá empatii.

Elfové, víly a lesní stvoření obývali zemi Země a to oni si určili za svoji patronku krásnou, okouzlíjící, ale také chytrou léčitelku, schopnou promlouvat s rostlinami-Wooden.

Airus, lehká, něžná a přitom rázna, byla vybrána do země plné andělů a létajících bytostí, do země Vzduchu. Zvolena byla díky schopnosti neviditelnosti.

Tyto čtyři země mezi sebou krutě válčily bez jakéhokoli slitování, ale zapomněli jsme ještě na tu poslední... Poslední byla země Energie, kde v harmonii žily všechny bytosti bez vyjímky. Země Energie byla nejmocnější ze všech, proto si vybrali rozumnou a spravedlivou Eneras, vládnoucí bleskům a počasí.

Jednoho dne se bohužel na rozhraní všech pěti zemí potkali Wateron, Wooden, Firein i Airus, které mezi sebou začali válčit. Každá z těch čtyř věděla, kterou má napadnout chceli nad ní zvítězit, proto Wateron napadla Firein, která se ztěží bránila vodě, ale oslabila Wooden. Wooden bez rozmýšlení zaútočila na Airus a dávala si pozor na útoky Firein. A Airus se soustředila na Wateroon.

Tímto způsobem se vzájemně oslabovaly. Nezpočet dní proti sobě bojovaly až byly všechny unavené a vyčerpané k smrti.

Jenže to už se na jejich spor nemohla dívat Eneras. Její čirou energií zastavila zbytky schopností bojovnic.

Jste nerozumné! Bojujete proti sobě a posíláte proti sobě živly, které mají být v rovnováze! Nemohu se na to dál dívat! V zemi Energie se všechny živly hromadí a tvoří Čistou energii! Copak nevidíte jak vás to válčení zabíjí?“sotva domluvila ty čtyři padly přímo na místě, na kterém stály.

Eneras je nechtěla nechat zemřít, i když po jejich smrti mohla vládnout celé Zemi. Každé z nich dala část své energie a čekala dokud se neprobraly.

Jako první se vzbudila Wooden. Okamžitě se zapřísáhala, že bude stát při Eneras ať se děje cokoli. Po ní přišla k vědomí Firein, která slíbila svojí poslušnost Eneras. Nakonec se probraly i Wateron s Airus, které přislíbily Eneras to samé.

Na louce, kde předtím valčily, vytvořila Eneras růži z Čisté energie a Firein, Airus, Wateron a Wooden do ní vložily část své síly, aby Eneras kdykoli mohla zasáhnout a omezila jejich sílu. Při závěru riuálu vznikla skleněná růže, která v sobě doteď nese pět živlů.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Vznik skleněné růže:

2.
Smazat | Upravit | 18.11.2009 [21:12]

je to moc hezké, ale opravdu krátké... škoda... ale líbí se miEmoticon

1.
Smazat | Upravit | 16.11.2009 [23:07]

Mám jenom pár výtek, příště by to chtělo delší článek, delší než dva tisíce znaků, nechám to, že je to tvůj první. Jako další, jediné tečky v textu a máš je špatně. Vždy se píší pouze tři a je za nimi mezera. Žádná konečná tečka ani další pro efekt. Pro lepší přehlednost a vyhnutí se podobných komentářů od adm2 si přečti tento článek:
http://www.stmivani.eu/5-info/chyby-v-clancich/
Až si vše opravíš opět zaškrtni "článek je hotov"

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!