OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » Slová do duše - AnjelSlová do duše - Anjel Anjeli sú všade kam sa pozriete.

 

Hudba 

Anjeli sú všade okolo nás. My ich však nevidíme, lebo na to máme až príliš veľa zašpinené oči.

Máme ich zašpinené závisťou, sebeckosťou a mnohými ďalšími, zlými vlastnosťami.

Keď sa narodíme my, zomrie jeden človek, aby nám mohol robiť anjela. Je to ušľachtilá práca, no nosí aj obete. Matky, ktoré neudržia svoj smútok a skáču z mostov. Je to hrozné.

Matky, by mali byť skôr radi, že ich deti zomreli, ako ešte nenarodené, ako by sa mali narodiť, matky, by si ich mali obľúbiť a potom zomrieť. Kde by boli všetky ženy?

Deti, ktoré dostali za úlohu robiť dobrých anjelov sú naozaj milé. On, ktorý ich vybral vedel, aké by boli v budúcnosti. Vedel, že tieto deti budú láskavé, pracovité a plné dobra. Preto ich tým poveril. My sa však pozeráme na svet očami, ktoré vravia: Bože, prečo? Čo som ti kedy urobil, že ma takto trestáš? Prečo si k sebe zobral, ešte nenarodené dieťa? Veď aj ono malo mať život? Prečo?

Ich deti však sedia vedľa nich a hladkajú ich po horúcom líci. My to však nevidíme, lebo sme oslepení nenávisťou k Bohu. Tým si svoje dieťa zavrhneme aj poslednú možnosť, aby s nami mohli deti byť.

Existujú na svete však aj takí ľudia, čo videli Boha, ešte, ako malé dušičky. Stretli sa s ním a teraz boli privedení k dobru. Šľapu po dobrej ceste. I keď po každom kroku zakopnú, vždy sa vrátia na správnu cestu. Vrátia sa tam, kde mali ísť. 

Všetci sa raz dostanú k dobru. Dobro bolo na začiatku a dobro je aj na konci. Aj zlé duše sa môžu napraviť. Sú tým pobádané. Sú napomenuté, no aj tak chcú konať zlo. Je to ich rozhodnutie. Boli varovaní!

Existujú však dve duše, ktoré neboli odsúdené ani k smrti, ani k dobru. Existujú dve duše, ktoré sa musia raz stretnúť. Ich čas ešte nenastal. Najprv, však, musia vyrásť. Aj jedna, ktorú nikto nevidí. Dokonca ani anjeli. Aj druhá, ktorá sa ešte nenarodila sa musí napraviť. Najprv sa musia dve duše porozprávať s Bohom, aby vyrástli a podvedome tak vedeli, že niečo musia v živote nájsť. Je to dobro. Dobro a zlo. Zlo vo svojej duši už prekonali. Nájdu, však aj dobro? Každý je dobrý, no musí to v sebe objaviť.

Neexistujú zlí anjeli, ani dobrí. Existujú len tí, ktorý kráčajú k dobru a tí, ktorí zatiaľ dobro v sebe neobjavili.

Vraví sa: Anjeli majú krídla, ale nie je to tak. Anjeli nemajú krídla. Nepotrebujú to. Ich láska je taká čistá a taká veľká, že im dáva krídla.

Zlý anjeli, čerti, ako sa vraví inak, tak isto nemajú chvosty ani rohy na hlave, sú to len hriešnici. Už pre nich nie je čas. Tieto slová možno patria do biblie, ale je to moja predstava o živote po smrti. Moja predstava o tom, že každý ma šancu na záchranu.

Treba si len veriť a stále si pripomínať, že nikdy nie sme sami. Vždy je s nami náš anjel. Rozprávam sa sám so sebou? Nie!

Som teda padnutý na hlavu? Nie!

Prečo sa ľudia rozprávajú sami so sebou? Je to len preto, že vidia svojho anjela. Vidia ho a rozprávajú sa s ním.

 


 

 

Viem, mám vždy hlúpe témy, ale nemám rada tmu. Milujem život a radosť. Aj keď dostanem cukrík od starkej, či len ju objímem, je to pre mňa veľký dar. Možno sa to niekotorým páčiť nebude, no je mi to jedo. Každý je, aký je.

Možno vám to príde, ako člańok z Biblie alebo do motlitebnej knížky, no, keby to niekoho zaujalo, tak by som bola rada ak by mi nechal komentár. :)

SislaSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Slová do duše - Anjel :

3. MJ5 přispěvatel
10.03.2014 [20:33]

MJ5Tohle je jedno z mých oblíbených témat. Takže mě se tvůj pohled moc líbí. Emoticon

2. MillieFarglot admin
03.11.2013 [18:42]

MillieFarglotNeviem, kam ti mám takýto odkaz napísať, keďže nemáš zhrnutie, tak ti ho píšem sem a snáď si ho všimneš. Emoticon
Poslala som si e-mail (na mail, ktorý máš uvedený v profile), prosím, pozri sa na to.
Vďaka.

1. mima33 admin
03.11.2013 [12:24]

mima33Článok vraciam k oprave. Do perexu nepatrí výňatok z textu článku, ale stručný popis, o čom daný článok je. Tak keď si to upravíš, opäť zaškrtni, že je článok hotový.
Ďakujem.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!