OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » Osudná "božská" nocOsudná božská nocAfrodita a Héfaistos. Jakou měli vlastně svatební noc, když jejich manželství bylo z donucení?

Aneb jednorázovka na povídku "Božská střední." Carol1122 :)

Osudná "božská" noc

S bušícím srdcem jsem otvírala dveře do mého nového domova, který ještě doslova voněl čistotou. Podlaha v chodbě se leskla a čerstvě nalakované dřevo a vyleštěné parkety - to vše bylo známkou toho, že už patřím sem a nikdy už to ani jinak nebude.

Vyšla jsem po skleněných schodech nahoru a nakoukla do pár dveří, které byly pootevřené. Zmateně jsem zakroutila hlavou, když jsem zjistila, že jsou prázdné.

Jen jedny dveře byly zavřené. Úplně nejvzdálenější od schodů a přeci přímo proti nim. Měla jsem knedlík v krku a cítila, že se mi orosilo čelo potem a celkově na mě padá únava. Zastavila jsem se přímo proti dveřím a chvíli na ně hleděla, dokud jsem odvážně nevzala za kliku a s úlevou zjistila, že tu jsem ještě sama.

Bílé stěny, tmavé dřevěné parkety, chlupatý bílý koberec, moderní nábytek a pečlivě ustlaná měkká postel s nadýchanými polštáři - to vše jsem vnímala během jednoho nádechu. U dveří jsem si zula zlaté baleríny a pomalu si sundávala sponky a ozdůbky z vlasů mezitím, co jsem zabořila nohy do huňatého koberce a opatrně si sedla na okraj postele.

Seděla jsem zády ke dveřím s pohledem zamířeným na okno, kde jsem měla výhled na hlavní nádvoříčko a z boku i na Diův palác. Všimla jsem si, že se zvedá vítr, díky povlávajícím větvím stromu, který mi dosahoval až k okraji balkónu. Byla jsem ale tak unavená, že jsem se rozhodla, že na průzkum celého domu se vydám až zítra.

Když jsem sundala z vlasů všechny sponky, zatřepala jsem hlavou a pomalu rozepínala své svatební šaty, které jsem si nemohla vynachválit. Jen mé srdce dodávalo, že měly být ušity pro jinou, šťastnější dívku. Svlékla jsem se do nahoty a chtěla je odložit na křeslo u postele, když jsem uslyšela zvláštní zvuk.

Bylo to, jako by se dole zavřely dveře. Ani ne za deset sekund se otevřely ty mé. Zírala jsem na toho, kdo mě přišel navštívit. Héfaistos se ve dveřích naší ložnice zastavil a jen zíral. Já zareagovala jako první, když jsem si šaty dala před sebe a stydlivě sklopila hlavu.

Tak. Nastala má osudná chvíle.

Dívala jsem se do podlahy, ale přesto jsem věděla, že mě pozoruje. Nereagoval, jen stál a díval se. Zareagoval jako první on, když pomalými kroky obešel postel a zastavil se těsně přede mnou. Pozorovala jsem jeho zlaté sandály se stařeckými chodidly, ale obraz se mi začínal rychle rozmazávat.

Stihla jsem zamrkat ještě dřív, než natáhl ruku k mé tváři, avšak se jí nedotknul, rychle ruku pustil. Zároveň s tím se z něj ozval mohutný povzdech. Rychle jsem se podívala na jeho tvář, která zklamaně a smutně zírala stejně jako já předtím do podlahy.

Znovu jsem hlavu svěsila. Bylo to až komické. Stáli jsme naproti sobě několik minut, nikdo z nás nepromluvil, dívali jsme se na svoje nohy a jediné, co jsme registrovali u svého protějšku, bylo, že vůbec ještě ten druhý dýchá.

Tak tohle měla být ta šílená svatební noc, které jsem se předtím tak moc bála?

Srdce se mi prudce rozbušilo, když Héfaistos najednou vztáhl ruku a chytil mě za bradu, kterou mi zvedl tak, abychom si hleděli do očí. Ustávala jsem jeho pohled jen stěží. Přála jsem si, aby zmizel a nechal mě utopit ve vlastních slzách.

„Afrodito,“ zašeptal a já polkla. Zdálo se, že hru, kdo nezačne první brečet, jsem vyhrála já. „Odpusť mi, že jsem se nepostavil Diovi na odpor. Že jsem vůbec chtěl, aby se tohle stalo. Měl jsem vědět, že tohle nikdy chtít nebudeš. Byl jsem až moc bláhový, když jsem si myslel, že bys mě mohla mít někdy ráda? A že tyhle prsteny,“ vzal mě volnou rukou za levou ruku a přejížděl drsným palcem co nejjemněji po prsteníčku, kde se leskl můj zlatý snubní prsten, „které jsem nechal ukovat, by mohly nám jednou přinést štěstí?“

Začala se mi třást brada od vzlyků. Podívala jsem se na prsten a opět na Héfaista. To dělal on...?

„Zjevně ano,“ usmál se smutně a tím si vlastně odpověděl na svou otázku. Než jsem se nadála, pustil mou bradu a otvíral dveře od naší ložnice.

Zalapala jsem po dechu a v panické - mně velmi neznámé hrůze i instinktu - rozeběhla jsem se za ním a chytila ho za plášť. „Nechoď.“

Otočil se na mě, ale ta jiskřička naděje se tam objevila jen na chvíli. „Proč? Nic z toho nebude. Nemiluješ mě, Afrodito. Přímo mě nenávidíš. Nedokázal bych se na to ještě déle dívat. Bolí to. Moc,“ polkl vzlyk a odešel ode mě.

Stála jsem v pokoji a byla na pokraji zhroucení. Bála jsem se svatební noci. Bála jsem se, že mi ublíží nebo bude chtít dělat věci, o kterých jsem ještě neměla tušení. Byla jsem bohyně lásky a také jsem lásku chtěla prožít. Najednou bylo ve mně ale takové prázdno, které jsem mívala jen, když jsem někomu hodně ublížila.

Zlomené srdce.

„Héfaiste, počkej!“ Rozeběhla jsem se ke schodišti, ze kterého scházel posledních pár schodů. Zlatý plášť za ním jen vlál, ale on sám se nezastavil.

„Prosím, počkej!“ křičela jsem mezi vzlyky a rozeběhla se za ním. Svou božskou elegantnost bohyně jsem však podcenila v momentě, kdy jsem zakopla o své šaty a s křikem se řítila po schodech dolů přímo... do mohutné náruče?

Držel mě blízko svého těla a já, stále v šoku, se dívala do jeho vyděšených očí. Nemusela jsem mu nic říkat - stařecké ne-stařecké tělo - popadl mě a nesl zpátky do ložnice, kde mě hladce položil do postele s polštáři a pokrývkami z hedvábí a saténu.

Jednu ruku jsem si dala na hrudník a stále se snažila popadnout dech. Srdce mi bušilo jak splašené. Ale nevěděla jsem, jestli ze zážitku, že jsem se málem o svatební noci zabila, nebo že se nade mnou naklání můj „starý“ a ošklivý manžel.

Podívala jsem se mu do tváře a v zoufalství hledala nějaké známky toho, že mu je ve skutečnosti stejně jako mně. Nemohl za to, že měl škaredou tvář. A já jsem nemohla za to, že mi ho otec přidělil jako manžela. Přesto to určitý trest byl. Byl to trest za to, že jsem byla zamilovaná do toho nepravého stejně jako Persefona.

Poprvé jsem pocítila nad ní lítost, protože byla stejně naivní jako já. Jenže ona nedopadla tak jako já. Otec jí nevybral takového manžela jako mně. Co to bylo za trest, aby si nejkrásnější bohyně vzala toho nejošklivějšího boha?

Héfaistos mě pohladil vrásčitou rukou po ruce a pak i jemně po tváři. Zavřela jsem oči a zašeptala: „Nechoď.“

„Afrodito -“

„Ne, musím naplnit naše manželství. A ty také. Dala jsem svému otci slib. Musím splnit svou úlohu manželky.“

Poprvé se zatvářil nejistě. „Jsi si jistá? Najdeme jiný způsob, jak dokázat tvému otci, že se manželství naplnilo.“

Nervózně jsem polkla. Ach můj bláhový, kdybys tak věděl, že už vlastně nedávno naplněné bylo. Ale někým jiný...

„Ne, jsem si jistá.“ Musela jsem se kousnout do rtu a zavřít oči, abych to byla schopná říct. „Chci to.“

 

∞∞∞ 

 

Bylo pár hodin po všem, co se mělo stát, ale já jediná neusnula. Tiše jsem plakala v pokoji, tiskla na své tělo pokrývku, která mě jediná zakrývala a pozorovala záclony vlající pod jemným podzimním větříkem.

„Lásko? Ty pláčeš?“ zamumlal Héfaistos a já se lekla a nadzvedla se z postele, aby neviděl, že má pravdu. Měl zavřené oči a spíš mluvil ze spaní.

„Ne,“ zašeptala jsem, „jen půjdu na vzduch.“

Zabalila jsem se do pokrývky, vstala, přešla k balkónu a podívala se do jasného úplňku, který se pyšně vyjímal nad celým Olympem a osvětloval s radostí Diův palác. Nikdy dřív jsem takovou nádheru neviděla a rozhodně jsem nepotřebovala dřív dýchat tolik čerstvého vzduchu najednou.

Ach, Persefono, neumíš si představit, jaké máš štěstí, že máš vůbec takový život. Jak šťastná můžeš být, že tě náš otec nenutí do nechtěného manželství. Vždy jsi měla šťastnější život než já, přestože jsem ti tolikrát křivdila. Jsi má přítelkyně, ale nedokážeš si představit, jaké to jsou pro mě muka...

Znovu jsem si povzdychla. Z ložnice se ozvalo výrazné mužské chrápání a já se i přes další slzy usmála.

Vrátila jsem se zpět ke svému nic netušícímu spícímu manželovi.


Nevím, jestli si vzpomínáte na Carol, která tu v létě přidávala Božskou střední. Snad se tu někdo najde. Ani nevím, proč ji přidávám až teď, i když ji mám napsanou už nějakou dobu. Možná to znáte, někdy dokážete v počítači objevit zázraky =D

Tato jednorázovka mě napadla s touto písničkou, která trochu s dějem souvisí. Kdo Božskou střední četl, doufám, že ví, o čem je řeč. A kdo ne, tak snad se mu alespoň i jen taková jednorázovka líbila :)Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Osudná "božská" noc:

7.
Smazat | Upravit | 29.10.2014 [10:10]

Tak jsem koukla na tvá dílka z mytologické kategorie :) A "Osudná božská noc" se mi hned zalíbila. Jsme stejného zrna, holka Emoticon
Mám Hefaista ráda - další z mých oblíbených bohů-outsiderů. :3 Je to takový správný chlapík, i když kulhá a není zrovka krasavec Emoticon Napsala jsi to moc hezky (hlavně ten odkaz na vztah Afrodity a Area) a procítěně Emoticon Mám jen jednu vítku - nemá to pokračování :( Ale tak to je můj problém, protože já nejsem schopná psát jednorázovky Emoticon Emoticon

6. Erin
13.10.2014 [9:41]

dechberoucí....moc krásné Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Carol1122 přispěvatel
12.10.2014 [15:37]

Carol1122Kate3: Děkuju moc! Emoticon Úplně ve všem s tebou souhlasím. Neměla to jednoduchý, ale to jen proto, že si dala asi nějaký předsudek, že chce dokonalého manžela. Myslím, že kdyby se podívala na věc z jiného úhlu, bylo by to dokonalé, ale jinak Emoticon Emoticon

4. Kate3 přispěvatel
12.10.2014 [1:48]

Kate3Carol, tvoje povídka se mi moc a moc líbila. Emoticon Emoticon Chudák Afrodita! Muselo to pro ni být víc než hrozné, ale říká se, že každá žena si omotá muže kolem prstu. Emoticon A tak Afroditě nezbývá nic jiného, než si zvyknout, ale i přes to je mi jí líto. Nu, což, je bohyně lásky, jasně, že se s tím zvládne vypořádat. Emoticon Hefaistos bude nakonec určitě fajn chlap. Emoticon
Skvělá povídka. Děkuju! Emoticon Emoticon Emoticon Vždycky jsem milovala řecké báje a pověsti! Emoticon

3. Carol1122 přispěvatel
11.10.2014 [8:57]

Carol1122Fluffy! Děkuju moc za tvůj nádherný komentář, jako vždy Emoticon Emoticon
Jsem ráda, že jsi na BS nezapomněla, a že jsi se znovu (alespoň na okamžik) vrátila zpátky k našemu starému dobrému Olympu Emoticon Emoticon
Už připravuji i Zpátky do minulosti, tak snad do Vánoc stihnu povídku přidat Emoticon Emoticon
Ještě jednou děkuju Emoticon Emoticon
Sweetly, velký dík patří i tobě! Emoticon Emoticon

2. Sweetly přispěvatel
10.10.2014 [19:24]

SweetlyKrásná jednorázovka... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. Fluffy admin
10.10.2014 [19:00]

FluffyCarolko, jak bych mohla zapomenout?! Emoticon Blahořečím tvému prohledávání počítače, protože další tvoje dílko, i když formou jednorázovky, mě nesmírně potěšilo! A jsem opravdu ráda, že jsi nás nechala nahlédnout do světa řeckých bohů ještě jednou. Emoticon

Na jednu stranu Afroditu lituju, protože vdát se za Hefaista pro ni muselo být vážně hrozným trestem, když po ní šíleli všichni nádherní muži. Na tu druhou, mohla dopadnout hůř. Hefaistos, když už nic jiného, byl hodný a ve finále mu ani nezbylo nic jiného než její nevěry překousnout. Emoticon To, jak tu bezmezně bohyně lásky závidí Persefoně, je jasným důkazem, že vůbec netušila, co se na ni chystá, protože se jinak vsadím, že by jí nezáviděla nic. Emoticon (I když ten konec už jo, protože byl boží! Emoticon )

Moc ti děkuju, byl to úžasný výlet zpátky! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!