OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » NestálosťNestálosťZdravím. Niekedy, keď sledujem slávne osobnosti, mám pocit, že nemajú hodnoty na pravom mieste. Pokúsila som sa to zhrnúť do krátkeho príbehu. Je tam pár zvratov, načrtnutie charakterov. Akýsi pokus o vylíčenie skutočnosti. Písané pre moju sesternicu na pomoc so slohovými prácami do školy. Dúfam, že sa to bude páčiť.
Príjemné čítanie. Elanor. :)

Mladý a sebavedomý Mathew sa stáva slávnym len vďaka najnovšiemu filmu, ktorý sa takmer okamžite dostáva na vrchol sledovanosti. Je pozývaný na množstvo večierkou, kde sa zoznamuje s tými najznámejšími osobnosťami a pomaly sa aj on sám začleňuje medzi smotánku.

 

Najvýznamnejší ples, ktorého sa mal zúčastniť, bol zároveň záverečným. Uzatváral plesovú sezónu a mali sa ho zúčastniť tí najdôležitejší hostia, ale aj novo objavené hviezdy.

Keď Mathew vo svojej schránke objavil pozvánku, bola to pre neho česť a plesu sa s radosťou zúčastnil. Vďaka tomu, že sa takto zviditeľňoval, dostával veľa ponúk a to bolo pre jeho kariéru veľmi prospešné.

 

Ples bol v plnom prúde, už poznal takmer všetkých z predchádzajúcich večierkov. Jeden pár mu však padol do oka. Svetová top modelka ho očarila rovnako ako milión iných mužov, vrátane jej terajšieho snúbenca. Nemal však možnosť sa s ňou zoznámiť, ani porozprávať. Bol presvedčený, že hneď po ich prvom rozhovore, odíde od svojho snúbenca a bude s ním. Bol si istý sám sebou.

Uplynie niekoľko mesiacov a on na ňu ešte neprehovoril ani slovo. Snažil sa upútať jej pozornosť nielen na plese, ale aj po ňom, no všetko bolo márne. Odpovede sa od nej nedočkal. Začínal byť zúfalý.

Začal sa teda viacej venovať svojej kariére, preto prijal ponuku nádejnej začínajúcej fotografky Amandy. Jej fotky ho dostali na miesto, kde túžia stáť mnohí, no pre nich to navždy ostane len snom. Amanda bola kúzelná a stali sa dôvernými priateľmi. Zveril sa jej teda so svojou náklonnosťou k Patrishi. Ako neskôr zistil, tak sa volala tá dáma zo záverečného plesu.

Amanda mu poskytla cenné rady, ktoré keď neskôr začal uplatňovať, priniesli mu ovocie.

Jej pozornosť, po ktorej tak dlho túžil, sa na neho konečne začala upriamovať. Avšak k ich prvému rozhovoru došlo až o pár týždňov neskôr, pri odovzdávaní cien. Na ňom dostal do ruky dôkaz svojej slávy a úspešnosti.

Jeho náklonnosť k nej vyprchala, len čo otvorila ústa. Vtedy konečne pochopil to, čo mu bolo na srdce kladené už dávno. Tento neúspech ho veľmi nevykoľajil, ale na istú dobu mu pokazil chuť chodiť do spoločnosti. Opätovnú rovnováhu získal za necelý týždeň a to len vďaka Amande, ktorej povedal o svojom sklamaní. A hoci ho nepodporovala v každom rozhodnutí, dodávala mu nádej a pomáhala zo všetkých síl, za každých okolností. A čo bolo dôležitejšie, bez postranných úmyslov a veľmi ochotne. Vtedy... pri nej pochopil, čo to je láska.

 

Lenže Patrishin snúbenec sa dozvedel, že sa uchádzal o jeho poklad, aj keď mu bolo známe, že už je zasnúbená. Pocítil, že s ním už nie je taká spokojná, a že sa jej mladší Mathew zapáčil. Nemal rád konkurenciu a preto využil svoje kontakty a v nasledujúcich dňoch sa dostalo do tlače toľko nepekných klebiet, že to pokazilo jeho reputáciu. Mathew prestal dostávať ponuky a jeho hviezda začala zapadať rovnako rýchlo, ako zozačiatku vystúpila na oblohu.

Patrisha, samozrejme, ďalej netúžila po mužov, pri ktorom by sa nedostávala na titulné strany časopisov, a keďže ju už aj Bob omrzel, rozhodla sa zrušiť zásnuby a naplno sa začala venovať modelingu.

Mathew sa s Amandou rýchlo prispôsobili skromnejším podmienkam a spolu sa na istú dobu stiahli z televíznych obrazoviek.

 

Keď Bob zistil, že snúbenicu nestráca pre príťažlivého Mathewa. Rozhorčilo ho to ešte väčšmi, no zasiahlo to jeho pýchu. Rozhodol sa, hoci nie verejne, odvolať svoje ponižujúce slová a tým sa Mathew dostáva opäť do popredia.

Opäť stojí na vrchole, tentoraz už stabilnejšie a po jeho boku stojí jeho skutočná láska, ktorá ho správne usmernila a v pravý čas našla. Amanda.

***

Ako som už na začiatku uviedla, príbeh bol písaný z mojej potreby vyjadriť svoj názor na hodnoty, ktoré niektorí ľudia vnímajú ako dôležité. Dá sa tiež chápať ako moja viera v dobrý koniec pre čisté úmysle. Viem však, že to v skutočnosti nie je vždy tak, ale nádej umiera posledná.

 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Nestálosť:

3. Elanor přispěvatel
11.10.2011 [16:34]

ElanorLyn: Dakujem :)

2. LynVonNightlight přispěvatel
11.10.2011 [15:27]

LynVonNightlight*Keďže ti ešte nezaložili galériu, nahrala som tvoj obrázok do svojej. V tejto poviedke som ti do perex obrázku napísala "/gallery/images-Elanor.jpg".

1. LynVonNightlight přispěvatel
30.09.2011 [17:27]

LynVonNightlight*Ak budeš s článkom hotová, nezabudni zaškrtnúť "článek je hotov".

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!