OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » Minulost, současnost nebo budoucnost?Minulost, současnost nebo budoucnost?Toto není obyčejná jednorázovka, je to spíš pochod mých myšlenek. Prostě úvaha o světě, lidech, dobru a zlu, a hlavně o minulosti, současnosti a o budoucnosti.

Zamysleme se nad minulostí. Co bylo na minulosti tak zajímavého, že tu teď o ní píšu? Já si myslím že hodně věcí. Tak vezměte si třeba jejich chování. Dříve měli lidé k sobě mnohem větší úctu než dnes. Byli k sobě velmi milí, a když si s někým nerozuměli, tak se to snažili řešit v klidu. Byli velmi zdvořilí. Nikdy nezapomínali na ,,prosím'' a ,,děkuji''. Také pozdravy jim nebyli cizí.


Také se mi velmi líbí jejich odívání. Když se třeba podíváte na jejich šaty, určitě užasnete, jak jsou krásné. Dlouhé šaty, drahé látky a umně vyšité výšivky. Ovšem i toto oblečení muselo být velmi nepraktické, například při jízdě na koni, nebo v létě jim muselo být velké teplo, protože určitě nenosili jen jednu vrstvu. Pak korzety, nejen že byly nepohodlné, ale ničily ženám pánev a také si jim hůř dýchalo.

hannah.jpg

Podívejme se na dnešní dobu. Chování lidí je mnohem horší. Kolikrát se sprostě urážejí, aniž by měli pádný důvod. Nemají už k sobě takovou úctu jako dřív. Dříve si lidé vážili toho, co bylo. Dnes si věcí váží málo kdo. A to je špatné.

Když se dnes zadíváte na oblečení, je mnohem praktičtější a pohodlnější, řekla bych.

Dnešní hudba je více energičtější. Je v ní více hudebních nástrojů. Už to není jen piáno, ale i kytary, bicí a podobně. Přesto někomu může přijít tato hudba jako bezduché TUC TUC TUC.

Hygienické podmínky, můžu-li směle tvrdit, jsou mnohem mnohem lepší. Na spoustu nemocí už máme léky, ale přesto si lidé vědomě kazí zdraví například kouřením cigaret, pitím alkoholu nebo požíváním drog. Potom, když jsou pod vlivem alkoholu nebo nějaké drogy, se člověk vyspí s člověkem, kterého v životě neviděl a pak se celý svět diví, jak je možné, že je na zemi tak moc lidí s AIDSem. Pak nechápu, proč lidé proti sobě válčí. Války jsou naprosto zbytečné a akorát vždy přijde o život spoustu nevinných lidí. A jak je třeba možné, že jediný člověk dokázal zfanatizovat celou zemi a málem se mu povedlo ovládnout celý svět? O dnešní politice raději nemluvím. Jen samé intriky a podvod.

A co vlastně bude za několik tisíc let? To si ani já, ta holka s velmi bujnou fantazií, nedokážu představit. Zlepší se svět? Budou další války, nedej Bože světové? Budou se lidé k sobě chovat líp? Nebo mnohem mnohem hůř? Budou si lidé žít dobře? Nebo se budou prát i o chlebovou kůrku? Co bude až se vypotřebují všechny neobnovitelné zdroje energie jako je třeba ropa a uhlí? Jak pokročí věda? Dokážeme vytvořit někoho, kdo bude podobný člověku? Kdo bude moct cítit bolest, ale i lásku? Co když se tyto ,,vynálezy'' pokusí vzbouřit proti lidstvu?

Co když se na Zemi vyčerpá všechna pitná voda? Co když Slunce vyhasne? Nebo co když se se Zemí srazí nějaké větší vesmírné těleso? Co bude s lidstvem?

Až teď si uvědomuji, jaký svět a lidé jsou. Vím, že nejsem moc dobrý člověk, ale kdo tohle může o sobě tvrdit? Tímto způsobem chci vyjádřit, že od této doby, od tohoto dne, této hodiny a této minuty chci být lepším člověkem. Je 22.7. 2010, 23 hodin a 49 minut. Tak mi prosím držte palce, ať mi to vyjde. A také vás chci tímto poprosit, abyste se nad tímto vším zamysleli. Předem vám všem moc děkuji. :)Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Minulost, současnost nebo budoucnost?:

7. Ditulle
26.07.2010 [15:13]

Taky fakt, ale kdo jednou zfanatizuje všechny ty lidi budu já muhahahaha Emoticon Emoticon (já vim blbej ,,vtípek'') xD

6. corneille přispěvatel
26.07.2010 [15:12]

corneilleAgataEritra: Výhody, které mi tahle věcička přinesla, mi za trochu počátečního nepohodlí stojí...Emoticon Emoticon

5. AgataEritra
26.07.2010 [14:52]

corneille: Tvůj komentář mě nutí myslet si o tobě, že trpíš lehkým masochismem... Ale která z nás ne, že? Emoticon

Ještě bych chtěla dodat, že onen muž, který zfanatizova téměř celý svět, byl jen vynikající řečník a stratég... Dokonce se vykládá, že jeho kroky vedl samotný Satan... Kdoví, třeba se zas někdo takový ukáže... A samotnou otázku co je dobro a co zlo, bych radši odsunula... Vždyť, co je pro jednoho dobro je pro jiného zlo... Dobro / zlo = velmi individuální Emoticon

4. corneille přispěvatel
26.07.2010 [11:01]

corneilleNo budoucnost je opravdu nepředstavitelná. Už jenom, když člověk koukne na staré filmy a vidí, jak si lidé představili rok 2000. Ale názor na spodní prádlo, ať už korzety nebo podprsenky mám trochu jiný. Naše milované podprsenky jsou totiž stejně vražedné jako korzety a korzety nejsou zase takové zlo, jak je všude uváděno, jde o to, jak to člověk pojme. Sama jsem aktivní nositelkou repliky korzetu z 18. Století. Sice se nespecializuji na extrémní stahování pasu, korzet nosím proto, abych se o počítače nehrbila, ale i tak mám stažení v pase o deset centimetrů. A sama musím říct, že korzet není nepohodlný a pocit stísněnosti je i příjemný. Vím, že je to těžko k uvěření, ale jiné pocity nemám. Musely by jste zažít aby jste pochopily.
Jinak článek je napsán dobře, jak už psala Texie nutí k zamyšlení a je jen na lidech, o čem bude zamyšlení... Emoticon

3. Ditulle
26.07.2010 [9:08]

MOc děkuju za informace a jsem ráda,že nad takovými věcmi se nezabývám jenom já. Emoticon

2. Texie admin
26.07.2010 [7:36]

TexieAgátin komentář mě navnadil si tento článek přečíst a musím přiznat, že opravdu člověka nutí se trochu zamyslet nad tím, co bylo kdysi a co teď. Lidé, móda i vše ostatní se stále mění a nám nezbývá než doufat a snažit se poučit a pokusit se, aby budoucnost byla lepší.
Souhlasím s tvým názorem, že k sobě byli o trochu uctivější a vlídnější, ačkoliv to nebylo vždy z upřímnosti srdce. ;o) Byly přesná pravidla a například představiteli rodiny - tedy otci - byla prokazována naprostá poslušnost, kdy jste za ránu museli snad i poděkovat.
A co se těch korzetů týče, tak není možné všechny házet do jednoho pytle. Měnily se v závislosti na módě. První se objevili ve 14. století a byly docela volné se širokými ramínka. Jejich nebezpečnost spočívala jen v jejich výztuži, kdy hrozilo, že vám kostice vyjede a vy se bodnete. V následujícím údobí se prodlužovali více na pas. Móda "vražedných korzetů" nastala asi v polovina 17. století. Žádalo se mít co nejužší pas - udávají se míry 44 - 58 cm. Tyhle opravdu nejen ničily žebra a vnitřní orgány, ale doslova zabíjely. Zkracovaly výrazně život, způsobovaly vnitřní krvácení, neschopnost se pořádně nadechnout - v parnějším létě ženy opadaly rychleji jak mouchy. Nejhorší dopad však měli na plod dítěte. Zároveň však bylo naprosto nemyslitelné se bez korzetu na veřejnosti ukázat.
Tento trend trval až do začátku 20. století a po 1. světové válce byly korzety zrušeny úplně - nahradily je naše milované podprsenky.
Nyní je to už jen módní záležitost a lidé se naštěstí z minulosti poučili a monstróznosti tehdejších korzetů se už obloukem vyhýbají.
No ale dost toho rozpatlávání. Tvůj článek jak vidno splnil svůj účel - nutí se zamyslet a těch debat, které by z něj mohlo vést je nepočítaně. Emoticon

1. AgataEritra
26.07.2010 [4:45]

No... Tak popořádku, ano? Lidi na sebe v dávných dobách nebyli milejší, je to jen nějaká tvoje romantická představa o době, klasické intriky jako kdekoli jinde... Lidé intrikují od té doby, co se nám vytváří žebříček hodnot... S těmi šaty také nemáš pravdu, některé ženy byly schopny zadlužit státní pokladnu jen díky ujetosti róby... Malinko tě vyvedu z omylu, kdy kozet se nosil pro stažení pasu a prsou, tím pádem tedy deformoval hrudní koš a měnil uskupení střev, celkově díky tlaku se bořily plíce, ale zas ty holky jedny takový, neměly křivý záda ;) Pánev do toho netahej... O dalších myšlenkách bych mohla filosofovat až do soudného dne... Celkové shrnutí? No budiž, snažíš se vidět problém a někdy je vidíš tam, kde nejsou... Emoticon

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!