OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » Konečně domaKonečně domaKrátký příběh o mladé dívence, která našla svůj domov...
Ale na úplném konci...

Konečně doma

Holčička v černých úzkých kalhotách a halence s květinovým vzorem seděla u menšího jezírka nádherně osvětleného sluncem, které bylo schované v lese uprostřed malé loučky nedaleko jejího rodného města. Bylo akorát tak hluboké, aby se v něm dalo plavat, ale nikdo sem nikdy nechodil.  Byla to pro ni výhoda, alespoň ho mohla mít sama pro sebe. Holčička měla zavřené oči a obličej nastavený slunci, jehož paprsky ji něžně laskaly, a cachtala si své drobné nožky v křišťálově čisté vodě. Snažila se na nic nemyslet, ale nešlo to. Před očima se jí poletovaly ty smutné obrazy z jejího nádherného a skvělého života. Stále jí v uších zněla ta slova, která poslední dobou slýchávala nejčastěji.

„Ty jsi neschopná. Jsi vůbec k ničemu?! Ne, nejsi. K čemu jsi?!"

Jsem, jsem!!! Copak to nevidíte…

„Jo, kdybychom se takhle chovali my a nic nedokázali, to by teprve bylo. Rodiče nás ani nemuseli k ničemu nutit jako my tebe!“

Kdyby to tak jen byla pravda…

„Jsi neschopnost sama, nikdy nic nedokážeš! Ale s tím já se nechci smířit!“

A co všechny ty ceny a trofeje u mě na poličce?

Ty nevidíte… Ale vše ostatní ano…

Bylo to nesnesitelné, už si nevěděla rady a nikdo jí nemohl pomoci. Neměla se komu svěřit. Neměla moc přátel, co by ji podpořili. Vše, oč se snažila nebo se jí za ten dosavadní krátký život podařilo, jako kdyby se nikdy nestalo. Jako kdyby se to stalo v jiném, odlišném světě, ve kterém mohla být jen ona. Oni ale vždy vidí jen to špatné, to co chtějí vidět. Ona už nemá sílu to snášet. Už ji všechnu vypotřebovala. Mohla by se snažit sebevíc a stejně se jim nezavděčí.

Och a co kdyby se vaší holčičce někdy něco stalo? Vaši reakci si dokážu představit. Mluvila si sama pro sebe a smutně se rozesmála. Otevřela oči a pohled přemístila na jezírko.

„Och, ta voda je tak příjemná a jaký klid je pod hladinou," povzdechla si. V ten okamžik ji něco napadlo. Spásná myšlenka, pomyslela si s úsměvem na rtech. Sundala si z ramena taštičku s telefonem a jinými cennostmi, aby je neponičila – na to je měla až moc ráda. Pomaličku se začala celá ponořovat do té příjemně teplé vody. Když už v ní byla ponořena celá, její drobounké rtíky se jí roztáhly do neskonale šťastného úsměvu. Cítila se jako nikdy, jako by byla doma. Radostně okolo sebe máchala a plácala ručkama, drobné kapky se jí zachytávaly v jejích zlatých kudrlinkách a házely odlesky v barvách duhy. Holčička spokojeně výskala a její zvonivý smích se nesl dál lesem. Několik zvědavých zvířátek se seběhlo k jezírku a pozorovala ji, jak si ve vodě šťastně dovádí.

Ještě jednou se s radostí a štěstím vepsaných v očích rozhlédla kolem a pak se jen nepatrně nadechla a potopila pod čirou hladinu. Měla pravdu. Ticho, které vládlo pod hladinou bylo omamující a všechny ty barvy a rostliny... Zavřela oči a vydechla poslední vzduch z plic. Nechala se unášet do černých hlubin jezírka.

Ale byla konečně šťastná. Ve svém světě.


 

Tuším, že na tuto povídku by mohlo být dost kritiky. No, nechám se překvapit. Jestli ano nebo máte jiný názor, napište do komentářů.

Někdy má člověk špatnou náladu a pak se to odrazí i ve psaní...

Kristen BeeSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Konečně doma:

4. KristenBee přispěvatel
03.08.2011 [22:20]

KristenBeeSalamonka_ Díky, s popisováním mám docela problém a tak jsem ráda, že se ti zdá, že jsem to docela dopodrobna popsala Emoticon POpravdě, moc mě nenapadlo, co víc tam napsat, ale možná bych něco dokázala vymyslet, kdybych chtěla Emoticon Ale děkuju ti moc za kritiku, ta je nejdůležitější Emoticon Emoticon

3. Salamonka přispěvatel
01.08.2011 [11:59]

SalamonkaAhojky, zajímavý nápad Emoticon, taky se mi líbilo, jak jsi všechno popsala celkem dopodrobna. A teď trochu kritiky, není to ve zlém Emoticon, trošku více bych to rozepsala, třeba ten problém, který měla s rodiči, nebo o něco delší dialog. Jinak to bylo hezké Emoticon

2. KristenBee přispěvatel
31.07.2011 [22:20]

KristenBeelilibo_ Moc ti děkuji za komentář Emoticon Popravdě, nechtěla jsem to udělat takhle drastické, ale tehdy jsem byla opravdu smutná a to se prostě odrazilo ve psaní... Ale vždy nemůže být Happy End... Děkuji ti ještě jednou, opravdu moc, že sis ji alespoň přečetla Emoticon Emoticon

28.07.2011 [20:34]

liliboNo popravdě - bylo to dost drastický! Emoticon Ale jinak... hezký, moc hezký. Smutný. A celkem pravdivý. Je plno rodičů, co se takhle chovají a vůbec si neuvědomují, jaký to má dopad na dítě.
Já čekala, že ji tam třeba nějak podklouzne, nebo to bude nějaká nehoda, ale tohle... Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!