OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » KamarádkyKamarádkyRudé rtíky, troška alkoholu, pár rozteklých řasenek, jedno zlomené srdíčko a ty nejlepší kamarádky na světě...
Užijte si to!
Kaisa

Stála tam s cigaretou v rudě natřených rtech a boty na podpatku se houpaly na dvou prstech, drobná chodidla neklidně přešlapovala v kaluži a s rozcuchanou záplavou rusých vlasů si jí pohrával vítr, jenž také rval slova od úst a znemožňoval naši vzájemnou komunikaci. Zírala na mě tím vyčítavým pohledem malého loveného srnečka a požadovala vysvětlení toho, co se právě v tom baru stalo, inu má opilá mysl zůstala soustředěná na jeden konkrétní bod – rozteklou řasenku jak ze starého romantického filmu o emo stylu, co nám pokaždé dokázal vykouzlit úsměv na rtech. A následovalo kritické hodnocení jejích proporcí, zjištění, že ve skutečnosti nedosahuje dostatečné výšky a po pravdě ani výbava za moc nestála. A kratičká minisukně s rádoby svůdným tričkem ve stylu mořské panny tomu také moc nenapomohla.

Zdála se dokonce i více opilá než já a to si dala jen nějaké levné břečky, asi neměla na nic víc, protože každý bohatě vypadající chlapec se jí obloukem vyhnul. Připadala mi chvilku jako stíny bezdomovců, co se tiše plíží nocí a vybírají odpadky, ale nikdy jsem se neopovažovala jí cokoliv z toho říci. Zachovala jsem i dostatečně střízlivou mysl, abych jí mohla jen oplácet oční kontakt a při tom všem si tiše gratulovat nad svým dnešním úlovkem. Stál za hřích, lhát bych si nemohla, proto jsem její rozhořčení odsoudila už v počátku.

Stalo se vám někdy, že se celý váš život proměnil v jeden nekončící večírek? Nám ano. Někomu nahoře se nejspíše zdálo, že vypadáme dostatečně únosně, aby pozvánky na největší pařby přicházely i do naší schránky. Od té doby obě kašleme na školu a užíváme si života. Není v tom nic pubertálního, ale ztratila jsem iluze o tom, že se uživím svým mozkem, mohu prodat jen vzhled. A ona to, že mě zná.

A právě dnes večer se konalo v baru takové milé posezení s chlapci z lepší společnosti, co v budoucnosti budou vydělávat na pohledné manželky, a mezi nimi se také nacházel drahoušek mojí milované kamarádky. Asi z toho čekala lásku nebeskou, svatbu, spoustu dětí, veliký dům a narvanou skříň, ale neumím si představit, že by jim to vyšlo. On měl na víc. A hlavně se nechal na údajně zamilovaného příliš lehce zmanipulovat.

Tak málo stačilo a plazil by se po kolenou, abych si ho všimla. Lehké zavrtění boků, začervenání nad jeho pochvalou, zamrkání a okaté upíjení drinků. A poté ubohá ignorace, vášnivé tance se všemi přítomnými bez ohledu na následky, letmé dotyky doprovázené vzrušeným šepotem a nakonec sladký příslib něčeho, co mu pravděpodobně stejně nikdy nedám. Nevím. Nejsem si jistá. Bude záležet na náladě. Rozmaru. Chuti.

Šla na něj příliš logicky, nechala se zlákat vidinou něčeho lepšího, ale geny stejně nezapřela. Sex přeci nedělá nesmrtelnou lásku, není to čaroděj neexistujících věcí, ale relativně příjemná kratochvíle, ukojení přírodních pudů. A ona mu ho dala, co víc po ní žádat? A nyní se vraťte o pár odstavců výše k jejímu vzhledu a zkuste si na tu otázku odpovědět. Nic. Jako vždy.

Známe se už dlouho, nebo alespoň takhle se na všech akcích prezentujeme, jenže náš vztah nikdy nefungoval na principu rovnováhy, někdo vždy musí v něčem vynikat. Ona hezky zpívala, nebo tak něco, ale ta informace se zdála všem tak nepodstatná oproti všemu ostatnímu. Potřebovala zhubnout, plastickou operaci, přebarvení vlasů a trochu rozumu, co by jí řekl, jak na věc. A ona z toho nic neměla. Jenom mě.

„Jsi svině.“

„Já vím.“

„Kamarádky?“

„Kamarádky.“


Líbí? Nelíbí? Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Kamarádky:

4. Kaisa přispěvatel
20.05.2015 [16:22]

Kaisa.:,: Děkuji, rozhodně to svým způsobem tragické bude... Ale na druhou stranu také smířené.

šunkič: Moc děkuji. :) Já většinou hlubší myšlenky vkládám do krátkých rozsahů a naopak, zdá se mi to takové... Výstižnější. :)

Henley: Je zajímavé, že se v tom někdo vidí, to bych ani tak nějak nepředpokládala. :) Jsem ráda, že donutím alespoň k tomu zamyšlení. :)

3. Henley přispěvatel
28.02.2015 [18:25]

HenleyLíbí. Ač ne tak přehnaně (je nám 15 proboha!) mám něco podobného s nejlepší kamarádkou... No dobře, asi jen podobného ale základní rysy zůstávají všude stejné. Těžko se to popisuje... můžu jen říct, že mě to nutí hluboce přemýšlet, která z nich jsem v našem vztahu já... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. šunkič
20.02.2015 [23:10]

Hmm, tohle je fakt zajímavý. Taková velká úvaha v pidi příběhu. Všechno je na tom odporný, a přitom je to krásný. Akorát by si to člověk měl přečíst radši 2x, aby z toho vytěžil opravdu všechno. Což rozhodně není výtka.
Fakt dost dobrý :)

1. .:,
20.02.2015 [19:01]

Zaujímavé. Niečo také len tak každý deň nenájdem. Je to smutné a vidím tam dávku cynizmu a o to zaujímavejšie vyznie záverečný kratučký dialóg. Páči sa mi ako je to napísané a páči sa mi aj nápad. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!