OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » Dívka se zvláštním snemO dívce, která má jen matku a jmenuje se Angelika. Její otec zemřel ve válce a Angelika se s ním, před tím než šel do války, pohádala. Jinak by tam nešel. Ale ona se to rozhodla zmněnit...

 EDIT: Článok neprešiel korekciou gramatiky!

 

Byla jednou jedna dívka a ta se jmenovala Angelika . Žila jen s matkou, protože její otec zemřel ve válce. Angelika měla pocit, že zemřel kvuli ní, protože než šel do války pohádali se. A Angelika to vždy chtěla napravit, ale už to nešlo.A tak se rozhodla, že postaví stroj času.

Ostatní děti jí neměli rády, protože pořád jen četla, jak postavit stroj času.Každý den chodila do knihovny a všechno si četla, ale nikdy to nenašla. Jednou brzy ráno šla do knihovny a tam viděla starou knihu.Byla pohozená na zemi a nikdo si jí nevšiml kromě Angeliky. Vzala jí, že ji uklidí, ale všimla si, jak se jmenuje. Jmenuje se totiž:Jak postavit stroj času.

Dívka celá radostná utíkala domů, sedla si a četla.Udělala to vše podle rad a zanedlouho bylo hotovo. Odstoupila si, ale něco jí tam chybí, ale nevěděla co. A pak jí to došlo,chybí tam páčka na spuštění. Tak běžela do obchodu pro páčku,ale nikde ji neměli. Angelika byla smutná, ale nevzdala se. Celé dny prohledávala obchody, ale před každým si říkala, že je to marné, ale nokonec to pokaždé zkusila. Jednou se s matkou rozhodli, že půjdou k vedlejší vesnici do lesa. Našly houby,borůvky,maliny a dokonce i ostružiny. A byly moc dobré. Tak si šly dál, prozpěpovaly si a najednou Angelika uviděla v příkopu páku, přesně tu co potřebovala. 

 A tak šly domů, ale zapomněly zavřít dveře a tak je vykradly. Vzali jim velice mnoho knížek, ale s těmi knížkami dokonce i knihu: Jak postavit stroj času. Angelika nevěděla co si má počít, protože nevěděla, kam páku dát a tak vznikly další veliké potíže. Angelika si ale myslela, že možná bude na tom stejném místě, kde jí našla. Rychle se oblékla a šla do knihovny, na místo, kde ji našla. Ale tam nebyla. A takhle to zkoušela velice dlouho, několik roků.

O několik roků později.

Angelika už vyrostla a je jí 15 let. A jednou se dívala na film o stroji času. A všimla si, že ten herec má stejnou knihu, jakou měla kdysi ona. Angelika celá veselá jde do pokoje a dá páku na stejné místo jako v tom filmu. Zatáhla za ni a ono to vážne  fungovalo. Ale moc se bála, říkala si, že co když umře, nebo se jí stane něco jiného ale řekla si:                       Pátrala jsem tak dlouho, přece to jen tak nevzdám, musím zkusit vše a dokonce i ještě víc. Stiskla dlaň a vkročila do stroje času, přesně do doby, kdy se s otcem pohádali. Ona se té hádce pořád bránila, ale nebylo to vůbec jednoduché. A pak tam přišel pán a sbalil jejího otce a dal ho do války. Angelika byla strašně smutná, že tomu nezabránila. Ale uvědomila si, že za to nemohla ona, ale ten pán, který pro nej přišel a zverboval ho. Ale stejně byla ráda, že ho ještě jednou v životě viděla. Vrátila se zpět a šla na večeři za mámou, najedly se a šly spát. Ale ráno si Angelika uvědomila, to co se stane, jde ovlivnit těžce, ale to co už bylo, se mění jěště hůře.

A z toho plyne ponaučení, že věci by měli zůstat tak jak jsou.

 

 

 

 

 

 

konec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Dívka se zvláštním snem:

4. gygythor přispěvatel
12.08.2014 [12:51]

gygythor Ver tu odpověď Endymu psal můj starší bratr takže se omlouvám
Emoticon .

3. Leylon přispěvatel
29.06.2014 [14:44]

LeylonEšte raz - treba sa zlepšovať, ale to nie je nič prekvapivé, máš desať. Nič si z toho nerob a nenechaj sa znechutiť :)

2. Ver přispěvatel
28.06.2014 [20:44]

VerPopravdě, prve jsem na tebe narazila kvůli tvému problému zvládnout kritiku Endyho. Ne, že by takových duší nebylo více než dost, protože dneska kritiku nechce nikdo slyšet, prostě chtějí jen hloupé smajlíky od malých dětí, které v textech nic nedělají. A když jsem si přečetla "o mně" u tvého profilu a já osobně písně hodnotit neumím (dobře, kromě toho, že poznám, že to je rýmovačka ze školky, což však už myslím není nutno říkat), tak jsem zvědavě nahlédla na tohle. A nepřekvapila jsi mě. Nebudu ti vytýkat gramatické chyby, ale jen řeknu, že příběh o ničem, který vymyslí malé dítě z patra (má pětiletá sestřenka vymýšlí lepší povídky a to pouze vaří z vody bez ladu a skladu), a který postrádá jakéhokoli smyslu. Nuže... zamysli se nad sebou a zjisti, zda chceš psát a tedy začni psát texty alespoň ucházející, nebo chceš jen tak plácat hlouposti v rodinných kruzích... Emoticon

1.
Smazat | Upravit | 08.04.2014 [14:53]

Je to dobrý, ale co obrázek?

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!