OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » FanFiction Teen Wolf » Paige's sacrifice - PrológPaige's sacrifice - PrológToto je príbeh o troch ľuďoch. Paige Krasikeva, ktorá kvôli láske a rodine - obľúbenej neterke - musela obetovať svoj život, aby naplnila staré proroctvo, ktoré obyvatelia mestečka Beacon Hills pred dávnymi rokmi vyslovili. Derekovi Haleovi, ktorý si prežije ťažké obdobie, ale v budúcnosti zohrá jednu z kľúčových postáv. A napokon Miriam Krasikeva - Paigeina neter, ktorá jej dala sľub. Dohoda znela, že ak by sa Paige niečo stalo - Derek a Miriam tu majú byť jeden pre druhého. Majú si byť veľkou oporou. A keď bude Miriam staršia, má na neho dohliadnuť. Čo sa v tú osudnú noc stalo? Ako bude Miriam znášať celú situáciu? A nakoniec, budú si s Derekom stále blízki a budú tu jeden pre druhého po osudnej noci, ktorá nielenže zmení všetko, ale najmä osudy hlavných hrdinov?

Hypnotizujúc som hľadela na odraz v zrkadle. Tmavohnedé vlasy som mala vyčesané do vysokého, konského chvostu. Oblečené černe, zamatové šaty. A tvár mi zdobili veľké kruhy pod očami. Posledné dni po tej strašnej udalosti, ktorá otriasla v mojom živote, som nedokázala spávať. Neustále som sa budila z rovnakej nočnej mory. Tá strašná noc mnou veľmi otriasla.

Všetko sa mi neustále vracalo v snoch.

Vôbec som nemala silu ísť na pohreb. Bola to definitívna bodka, ktorú som si nechcela niekoľko dní priznať. Nedokázala som uveriť, že už nikdy neuvidím moju obľúbenú tetu Paige. Nikdy mi nezahrá novú skladbu na violončele, ktorú sa práve naučila v škole. Nikdy ma nepríde zobudiť či popriať mi krásne sny na dobrú noc. Nebudeme preberať pikošky o Derekovi. Tráviť neustále všetci traja spolu čas a vyvádzať roztopašnosti. Nezažijeme už spoločné dobrodružstvá.

Keď som sa cítila po dlhej dobe konečne šťastná, život mi zobral jednu z najvzácnejších osôb. 

Paige pre mňa predstavovala najlepšiu kamarátku a nahrádzala moju mamu takmer vo všetkom. Starala sa o mňa. Zbožňovala ma. Obetovala za mňa život. Ako sa má popasovať sotva desaťročné dievčatko s tým, že je koniec? Že ju už nikdy neuvidí? Neusmeje sa na ňu. Neobjíme ju. Nebude počuť jej hlas. Či kázne, ktoré myslela vždy v dobrom.

A hoc som vedela, že Dereka rovnako zasiahla táto tragédia, nebude tu pre mňa naveky. 

Nebude si chcieť pripomínať ťažkú, osudovú noc a všetky spomienky vďaka mne. 

Za tie dni, keď našli v lese Paigeino telo, som sotva prehovorila niekoľko viet. Iba pár ľudí vedelo pravdu, čo sa jej v skutočnosti stalo. Oficiálna verzia, ktorú oznámili policajti mojim členom rodiny, bola, že ju napadlo neznáme zviera. Keďže v tomto malom mestečku bývali podobné nevysvetliteľné vraždy na dennom poriadku, členovia uverili. Aspoň som si to myslela.

Smútok z celej tejto situácie som spočiatku nedokázala dať najavo. Možno preto, že som sa stále cítila v šoku a verila, že je to len nočná mora, z ktorej sa čochvíľa prebudím. Cítila som sa paralyzovane svojimi vlastnými myšlienkami.

Vtom som sa zhlboka nadýchla a prešla si po vnútornej strane ruky. Nahmatala si pár jaziev od mojej tety. Vnímala som to ako darček – spomienku na ňu. A pevne verila, že mi nikdy nezmiznú. Pretože tie malé jazvičky mi navždy pripomenú, že Paige mi zachránila život. Sú len odleskom jaziev, ktoré mi zostali na srdci.

Paige zohrala v tú noc veľkú úlohu. Nebyť nej, možno by som tu už dávno nebola. 

Keď som na malý moment zavrela oči...

 

* * *

 

„Vidíš tie jasné hviezdy, ktoré svietia na oblohe?" ukázala prstom smerom hore, keď sme ležali na jednom z najvyšších vrchov v mestečku Beacon Hills. Z toho vrchu bolo vidieť pohľad na celé mesto. Bolo to naše najobľúbenejšie miesto a chodievali sme sem veľmi často aj spolu s Derekom.

V túto teplú, letnú noc sme sa rozhodli všetci stanovať a pripísať si na zoznam jedno z nezabudnuteľných dobrodružstiev. Hoc Derek s tým spočiatku nesúhlasil, nakoniec ho dve baby prehlasovali.

Pomaly som prikývla a spýtajúcim pohľadom sa na ňu zahľadela.

„Ak by sa mi niečo stalo, vedz, že jedna z tých hviezd som ja a vždy budem dávať na teba pozor," ubezpečila ma a stisla silno ruku.

Nad tou odpoveďou som sa len škaredo zamračila: „Prečo niečo také hovoríš? Ty budeš žiť veľmi dlho. A s Derekom budete mať nádhernú svadbu, kopu detí a rozprávkový život. Vlastne jedno dieťa, mňa,“ ukázala som na seba, „vychovávate. A som určite veľmi poslušná, takže vám robím láskavosť..." Nedokončila som, pretože sme sa začali všetci traja smiať.

„Máš pravdu, krpec, ale pri tvojej hyperaktivite nám bohato stačíš. Myslím, že ďalšie dieťa by nás psychicky úplne vyčerpalo," skonštatoval s vážnou tvárou, načo som mu uštedrila riadny štuchanec.

„No dovoľ! Ja som poslušný a milujúci anjelik so svätožiarou," vyplazila som mu oduto jazyk a nahnevaným očkom sa pozrela na Paige, pretože sa ma vôbec nezastávala.

„Jedine tak anjelik s rožkami," zasmial sa Derek a do toho sme sa doň obe pustili. Začali sme ho štekliť a neprestali, pokým tie slová neodvolal.

„Dobre, dobre, vyhrali ste! " Zdvihol obe ruky do výšky, že sa vzdáva, ale stále sa smial. 

Vtom sme sa na seba s Paige víťazoslávne pozreli : „Jedno z dievčenských pravidiel znie, nikdy sa neskús hádať s dievčatami. Sme od prírody inteligentné stvorenia," pousmiala sa naňho a venovala zmierovací bozk na pery.

Pri tom pohľade som sa musela odvrátiť. Hoc som bola dieťa, cítila som, že niečo nie je v poriadku. Derek sa mi od prvého momentu, ako som ho spoznala, veľmi páčil. Vedela som, že je to len platonická láska, ale pri všetkých tých bozkávacích, spoločných scénach ma vždy pichlo žiarlivo pri srdci. Veľmi som si priala byť na Paigeinom mieste. Pocítiť, ako sa bozkáva. Vždy som sa za tieto myšlienky na seba hnevala. Tá časť, ktorá to nepriala, sa vždy drala na povrch a mne nezostávalo nič iné, len ju znova potlačiť hlboko do úzadia. Nechcela som byť zlá neter, ktorá svojej tete nepraje šťastie. Už tak som si pripadala ako prívesok, ktorý sa s nimi len vláči a nemôže im nechať dostatočné súkromie.

„Krpec, si v poriadku? Zem volá Miriam," začula som svoje meno z Derekových úst, čo ma následne prebralo z hlbokých, nepríjemných úvah.

„Samozrejme, že áno! Som šťastná, pretože som tu s vami," pousmiala som sa na oboch, ale Paige ma priveľmi dobre poznala a vytušila, že ma niečo začalo trápiť.

„Neboj sa, nikam sa nechystám," ubezpečila ma rýchlo, pretože vedela, že si o ňu robím veľké starosti. Boli sme na sebe obe naviazané. Dennodenne sme spolu trávili čas. Prakticky sa o mňa starala.

Pri spomienke, žeby sa jej malo niečo stať, mi vyhŕkli do očí slzy: „Sľubuješ?" Snažila som sa neplakať, ale obavy boli silnejšie.

„Pokým to bude v mojich silách, budem sa ho držať zubami-nechtami. Už len kvôli tebe a Derekovi. Vy ste na tomto svete dva najdôležitejšie dôvody, pre ktoré sa oplatí žiť," povedala a popritom mi silno stisla dlane. 

„A teraz poď sem k nám." Zatiahli ma panovačne za ruky, čím som padla medzi nich. Rovno pripravení ma zasypať pusinkami, čo mohlo pôsobiť divne a nechutne, ale bol to jeden z dôvodov, ktoré ma vedeli rozosmiať. Obaja vedeli na mňa a pochybnosti, ktoré sa objavili, razom zmizli.

„Dobre, dobre, už dosť! " smiala som sa a modlila, aby prestali, pretože z toľkého smiechu ma začalo bolieť v bruchu.

 

* * *

 

Pri tej zmienke som sa musela pousmiať. Bola to jedna z posledných krásnych spomienok, ktoré sme všetci traja spoločne prežili.

Vtom som si utrela slzy, ktoré sa mi znova drali na povrch a zhlboka sa nadýchla. 

Dlho budem cítiť bolesť. Dlho budem smútiť. Dlho nebudem vedieť uveriť, že sa tá nočná mora predsa naplnila. A možno aj dlho budem mávať zlé sny a bezmocne z nich kričať. Prosiť, aby sa to nikdy nemuselo stať. 

A rovnako som vedela, že tá malá Miriam vo mne v tú osudnú noc spoločne s Paige umrela. 

 

* * *

 

 

Ahojte, ľudkovia! 
Prajem vám krásny piatok a zároveň vás chcem pozvať do môjho nového príbehu s názvom Paigeina obeta (anglický názov - Paige's Sacrifice). 

Dopredu upozorňujem, že táto krátka poviedka (plánujem len niekoľko kapitol) nenadväzuje úplne na dej seriálu Teen Wolf, hoc sa ho bude čiastočne pridržiavať. Keď som prvýkrát zbadala Paige, chcela som sa o nej viac dozvedieť.
Ako postava ma zaujala a hneď sa mi v myšlienkach vytvoril zaujímavý príbeh, kde zohráva jednu z dôležitých úloh. Jej smrť nemusela byť taká obyčajná, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať. Čo ak zohrala veľmi dôležitú úlohu... 
Ale o tom sa dozviete postupne neskôr. :)

V tomto príbehu sa bude obmieňať minulosť (spomienky – budú písané kurzívou ) s prítomnosťou (realitou). Len aby ste vedeli a nemali v príbehu zmätok. 

Táto poviedka má väčšinou 3 hlavné postavy – 

Paige Krasikeva, Derek Hale a Miriam Krasikeva 

Miriam je nová, vymyslené postava – malá Paigeina neter –, ktorá bude neskôr hlavnou úlohou v inej poviedke, ktorú plánujem neskôr, ako dokončím túto poviedku. A hlavne bude písaná – spomienky budú z jej pohľadu.

Samozrejme, okrajovo budú vystupovať aj iné postavy. 

Viem, vyzerá to, že som prezradila takmer celý dej poviedky, ale verte mi, v hlave to mám výborne premyslené. :) A veľa z vecí stále neviete.

Za túto nádhernú obálku chcem poďakovať Thereze Revierre

 

 

Na záver vám chcem poďakovať, že ste prišli až sem, ku koncu, a popriať krásne čítanie. Ak sa vám bude poviedka páčiť, určite mi nezabudnite prihodiť komentárik. Rada si prečítam váš osobný názor. :)

 

Vidíme sa pri ďalšej kapitole. :) 

 

 Miriam Hale 

 

 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Paige's sacrifice - Prológ:

5. luckap přispěvatel
14.01.2021 [9:18]

luckapChcela som si túto poviedku a okomentovať tým, že je to pekne napísané, ale úprimne ma už nudia také tie gýčovité veci, smrť jedného z rodičov, nový chlapec/dievča v meste a podobne. Keď som si prečítala tvoj komentár pod poviedkou, že je to jedna z postáv Teen Wolf, ktorá zomrela a ty si jej dopriala dôležitejší koniec, nejako som si to s tým prvotným názorom rozmyslela. Nikdy som teen wolf nevidela, ale stotožňujem sa s tvojim názorom, že v niektorých príbehoch sú postavy, ktoré si zaslúžia viac.

4. LiliDarknight webmaster
18.12.2020 [22:15]

LiliDarknightÁno, teraz už je to v poriadku. Emoticon

3. MiriamaHale přispěvatel
18.12.2020 [18:28]

MiriamaHaleLiliDarknight : ďakujem za opravu, a ospravedlňujem sa za chyby. Dúfam, že je to už v poriadku. Snažila som sa viac ako polovicu preč a prerobiť to. :) Ešte raz ďakujem za všetko

2. LiliDarknight webmaster
18.12.2020 [17:54]

LiliDarknightZdravím,

článok opäť vraciam. Perex je stále príliš dlhý - a nie som si ani istá, či si z neho vymazala viac ako dve vety. Znovu opakujem, že perex má obsahovať STRUČNÉ načrtnutie deja a nie charakteristiku postáv. Ak trváš na tom, že potrebuješ mať takýto rozsiahly perex, môžeš jeho časť (minimálne polovicu) vložiť na začiatok kapitoly.

Keď to urobíš, znovu zaškrtni, že je článok hotový.

Ďakujem.

1. LiliDarknight webmaster
12.12.2020 [21:06]

LiliDarknightZdravím,

kapitolu vraciam na opravu. V texte som už opravila nejaké malé nedostatky, ako sem-tam chýbajúce čiarky alebo som odstránila tie čiarky, ktoré boli navyše a tiež medzery, ktoré sa naozaj nepíšu ani pred hornými úvodzovkami a ani za dolnými.

Kapitolu ale vraciam naspäť z iného dôvodu - a tým je dĺžka perexu. Perex má obsahovať stručné načrtnutie deja celého príbehu, nie charakteristiky postáv alebo detailné rozpitvanie všetkého, čo sa v príbehu odohrá. Naozaj stačí niekoľko viet.

Keď si to opravíš, opäť zaškrtni, že je článok hotový.

Ďakujem

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!