OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » FanFiction The Vampire Diaries » Fixing - 8. kapitolaFixing - 8. kapitolaLily se rozhodne konečně vzít věci aspoň trochu do svých rukou. Zjistí, kam a proč Stefan zmizel? Podaří se jí toho využít?

Fixing - 8. kapitola

„A ten včerejšek? Úplná katastrofa! A kupodivu to nebylo kvůli němu, ale všichni jste se beze slova rozutekli, nikdo neví, co se děje, Stefan zmizel, ale evidentně se ještě před tím stihl pohádat s Elenou, která je z toho tak mimo, že dneska ani nepřijde… Posloucháš mě?“ Ne.

„Jo…“ kývla jsem nepřítomně. Se všemi problémy, které Caroline vyjmenovala, měla pořád dost čistou hlavu na to, aby se chovala úplně stejně jako vždycky.

„Nechceš mi aspoň ty říct, co se včera stalo?“

„Ani ne,“ zašklebila jsem se, ale pak jsem se i usmála. Mojí zadumaností a špatnou náladou se stejně nic nevyřeší a Caroline je legrační, když se vzteká kvůli nedostatku informací.

„Bože! Jsi stejná jako Damon… Jak je možné, že tebe snáším a jeho ne?“

„Hm, Damon s tebou nechodí nakupovat boty?“

„Jasně…“

„Ahoj, holky…“ Bonnie vypadala, no, divně. Nevím, jestli si toho všimla i Caroline, ale něco tu rozhodně nebylo v pořádku.

„Děje se něco?“ zeptala jsem se okamžitě.

„Byl za mnou Stefan…“

„Stop!“ vykřikla Caroline najednou. „Odkládám tuhle debatu, protože musím na angličtinu. Probereme to až odpoledne, jo? Tak zatím.“ Elegantně zamávala a odcházela chodbou pryč.

„Jestli mi to chceš říct hned, tak klidně můžeš. Odpoledne budu kvůli Caroline klidně dělat překvapenou,“ ujistila jsem ji, ale ona jen zavrtěla hlavou.

„Zas taková tragédie to není, může to počkat.“

Šly jsme společně na první hodinu a mně vůbec nedocházelo, co mě to vlastně čeká. Uvědomila jsem si to až před dveřmi třídy. Dějepis…

„Ty nejdeš?“ zeptala se Bonnie, když procházela dveřmi a já pořád stála na chodbě.

„Ehm, asi ne… Nějak nemám na dějiny náladu.“

„A to mě tu necháš samotnou?“ No jo, Elena tu není… A nejspíš to Bonnie tak trochu dlužím. S velkou neochotou jsem nakonec vešla a šla se posadit na místo.

Co bude teď? Včera mě absolutně nezajímalo, jestli Ricka někdo najde… Na druhou stranu – kdyby to nepřežil, asi by to tu dneska vypadalo trochu jinak. Nezbývalo mi než doufat, že ho našla správná osoba, což měl být Damon, ale ani to není ideální scénář, protože mi pěkně vynadá…

„Dobré ráno.“ Žádná náplast – díky bohu… Stejně jsem celou hodinu neměla odvahu se na něj podívat.

Ne, necítila jsem vinu. Nikdy se necítím provinile, protože jsem, kdo jsem. Jenom jsem neměla náladu se v tom hrabat a přesně to by se stalo, kdybych se na něj podívala a on se podíval na mě. Už tak se nejspíš můžu těšit na kázání od Damona.

„Bonnie? Nevíš, kam včera zmizel Stefan?“

„Netuším…“ odpověděla, ale já si všimla drobného zaváhání. Rozšířily se jí zorničky a srdce jí při zmínce o Stefanovi poskočilo. Nechala jsem to tak, ale bylo mi jasné, že ona něco ví.

„Mně nemůžeš lhát…“ zašeptala jsem po chvilce.

Po zvonění se moje čarodějná kamarádka pokusila rychle vypařit, ale neměla jsem v plánu jí to dovolit. Na dvoře jsem ji dohonila – ne zrovna obvyklým lidským způsobem.

Stála jsem přímo před ní zrovna ve chvíli, kdy se otáčela zpět, aby se ujistila, že za ní nejdu.

„Spěcháš někam?“

„Ty jsi vážně celá po něm!“ vyhrkla polekaně.

„Je to dar,“ ušklíbla jsem se. „Tak řekneš mi, co se děje?“

Bonnie se nepříliš ochotně pustila do vyprávění. Mluvila o loňském roce, o Katherine, o večírku, na kterém se potkala se svou sestřenicí, nebo tak něco. Bylo to trochu zmatené, ale nakonec se dostala k jádru věci a všechno do sebe zapadlo.

„Přišla a hledala Stefana. Tvrdila, že je její dcera, a já cítila, že mluví pravdu. Chtěla s ním mluvit… Klaus její matku zabil, když pro něj odmítla udělat nějaké kouzlo, a ona se chtěla pomstít. Proto přišla sem. A věděla, že Stefan jí v tom pomůže. Nevím, odkud to mohla vědět, ale byla si jistá, že Stefan chce pomstu víc než cokoliv na světě.“

Pomstu? Klausovi? Co mohl Stefanovi udělat? A k čemu potřebovala ta čarodějka dalšího upíra? Jistě, zabití Původního je trochu větší oříšek, než zabít někoho z nás, ale i tak… Bennettovic čarodějka dokáže Původního zastavit i sama. Něco mi v té skládačce pořád chybělo.

Ať už je to, jak chce, Stefanův odchod mi hraje do karet. Co na tom, že plánuje? Dokud je Klaus tady, budou se pro něj muset vrátit, a až to udělají, zastavím je. Za každou cenu…

„Eleno?!“ Stála jsem v předsíni jejího domu a čekala na odpověď. Byla tam. Slyšela jsem ji, ale nechtěla se mnou mluvit. Podle toho, co říkala Caroline, nechtěla mluvit s nikým. Vyběhla jsem do patra a zaklepala přímo na dveře jejího pokoje.

„Jdi pryč…“ Její hlas se ztrácel v polštáři.

„Tak to ani náhodou,“ prohlásila jsem a přes veškeré protesty jsem otevřela dveře a vešla.

„Proč jsi tady?“

„Chci vědět, co se stalo,“ odpověděla jsem jednoduše a sedla si na okraj postele.

„Stefan dal přednost Klausovi, to se stalo…“ hlesla po chvíli a posadila se. Popsala mi, jak se pohádali, a sdělila mi i všechny okolnosti. „Co se vrátil, snažil se být stejný, ale cítila jsem, že je něco jinak. Špatně… Damon mě varoval, ale já ho nechtěla poslouchat.“ Damon…

„Damon?“ dělala jsem překvapenou, i když jsem dobře věděla, jak se věci mají.

„Myslím, že mě má rád, ale nechce to přiznat. Co všechno pro mě udělal, když byl Stefan pryč…“

„Poslyš… Nechci se v tom rýpat, skoro nic mi do toho není, ale jde o mého bratra, tak se musím zeptat. Jsi k němu upřímná? Nebo jinak… Jsi upřímná sama k sobě?“

„Cože?“ nechápala můj dotaz.

„Eleno, jsem na světě už nějaký ten pátek a vidím věci jinak. A když se podívám na vás dva, vidím… Vidím to napětí, které mezi vámi je. Chová se jinak. Změnila jsi ho, to sestra pozná, ale Damon možná není jediný, kdo se změnil.“ Nechala jsem ji tam sedět a přemýšlet. Vstala jsem a odcházela.

„Lily!“ zavolala za mnou, když jsem sestoupila z posledního schodu. Otočila jsem se. Stála nahoře, opírala se o zábradlí a hledala slova. „Je možné milovat oba?“ Usmála jsem se.

„Katherine věřila, že ano, ale to ty víš… Jsou to mí bratři a já je miluju oba, ale to taky není to, co chceš slyšet… Milovat dva muže? Možné to je, ale vybrat si musíš tak jako tak.“

Byla jsem ve stejné situaci jako Elena. Vím, jaké to je, a taky vím, že čím dříve se rozhodne, tím to bude snazší. Aspoň u mě to tak bylo… Volba mezi dvěma bratry je nelehký úkol a vždy to zanechá stopy.

Když jsem přišla domů, čekal mě můj milovaný bratříček.

„Slyšel jsem nějaké stížnosti…“

„Rick žaloval?“ uchechtla jsem se.

„V podstatě ani nemusel. Co ti provedl?“

„Nic… Prostě mě naštval,“ pokrčila jsem rameny. Neuniklo mi to krátké pousmání na Damonově tváři. Těšilo ho, že jsem jako on a ne jako Stefan, a mě popravdě taky. „A stejně je to tvoje vina.“

„Moje?“

„Jo. Chtěl jsi, aby mě hlídal. Kdy ti dojde, že už nejsem malá, Damone?!“

„Vlastně to byl spíš jeho nápad a já souhlasil.“ Cože?

„Co mi to tu vykládáš?“

„Mluvím o tom, že se mu líbíš…“ To poslední slovo protáhl na nepřiměřeně dlouhou dobu a přiblbě se při tom usmíval.

„Skvělý…“ řekla jsem kysele a protočila oči. Jestli něco potřebuju, tak je to mít na krku dalšího chlapa.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Fixing - 8. kapitola:

5. Darkness přispěvatel
17.05.2015 [23:18]

Darkness"Damon s tebou nechodí nakupovat boty." Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4.
Smazat | Upravit | 01.03.2013 [8:39]

Vím, že je blbí začít čít něčí povídku od osmé kapitoli, ale když jsem viděla název a obrázek povídky nemohla jsem si pomoct. Emoticon
Teď se hezky vrátím úplně na začátek a ráda si to celé přečtu, protože jsem hodně zvědavá, co se v povídce stalo před osmou kapitolou a stane po osmé kapitoleEmoticon
Tleskám. Emoticon Emoticon

3.
Smazat | Upravit | 28.02.2013 [19:16]

Páni, tak jsem se přeci jen dočkala! Emoticon Musím říci, že nejsem vůbec zklamaná... Emoticon
Opravdu by mne zajímalo, co Bonnie chtěla holkám říct, ale nevyšlo to, takže si asi budu muset počkat na nějakou z dalších kapitol. Emoticon
A jak psaly holky přede mnou... Lily a Damon jsou za všechny prachy! Emoticon
Nevím, jestli mám psát bohudík, nebo bohužel (ta má povídka není stejně nic moc a sama to víš... Emoticon ), ale trochu jsem se teď vzdálila TVD a píši LOST. Chceš-li, budu jen ráda, když si nějakou kapitolku přečteš.
A.
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. TeresaK přispěvatel
28.02.2013 [18:04]

TeresaKMiluju Damona a Lily Emoticon Emoticon rychle další Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. Ivet
28.02.2013 [17:54]

Emoticon Emoticon Emoticon už jsem byla nervní, že nic nepřibylo, udělala jsi mi radost :-) Je to skvělá povídka :-) A miluji Lily a Damona, jsou skvělou ukázkou sourozenecké lásky :-)

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!