OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » FanFiction Harry Potter » Stín temna (Prolog)Stín temna (Prolog)Všichni určitě znáte příběh, který vypráví o statečném mladíkovi, Harry Potterovi a jeho nebojácných přátelích Hermioně Grangerové a Ronu Weasleym.

Ano, jména jsou pravdivá. Ale nic se nestalo tak, jak vše sepsala dnes světoznámá autorka.

Já tu dobu zažil a už nechci lhát. Proto jsem se rozhodl povědět pravou verzi příběhu, jak jsem jej zažil já.... Draco Malfoy.

U mé nové, první kapitolové povídky na těchto stránkách, vás vítá vaše zuzu.

Prolog

 

Mladý muž si akorát prohrábl své blonďaté vlasy a znova se zahleděl na prázdné listy pergamenu, které už jen čekaly na příběh, který se chystal napsat. A možná později i uveřejnit.

Zhluboka si povzdechl, pochybujíc, zda je připraven na to, aby odhalil jedno z největších tajemství, aby vyvrátil jeden z největších omylů, který pohltil celý svět mudlů. A nadchl je tak, že jiné pravdy se k nim nedostanou.

Husím brkem jemně poklepal na desku stolu a pak jej namočil do kalamáře s černým inkoustem. Už se jím skoro dotýkal pergamenu, když znova zaváhal. Nevědomky si skousl ret a podíval se na svíčku, která byla už zpola vyhořelá.

Už tu sedí téměř hodinu a půl a před ním se skvěl stále prázdný list, vysmívající se jeho pošetilosti říci všem pravdu. Levou rukou si podepřel hlavu a pravou srovnal brýle na očích.

Jeho oči bloumaly po místnosti – přes zdobené, vyumělkované police plné knih, přes skleněné vitríny, v nichž se válely různé kouzelnické předměty, přes francouzská okna zabírající celou jednu část jeho pracovny. A nakonec zpět na stůl z mahagonu jako ostatní nábytek.

Přes zatažené závěsy se dovnitř dostal jen proužek měsíce, měňavý, jak se závěs pohyboval ve větru od otevřeného okna. Mihotavý plamen svíce na stěnách odrážel různé stíny, až se mladík pozastavoval nad tím, že tu sedí úplně z jiného důvodu, než je jeho zájem o hry stínů ze svíce.

Pak ho zase napadala myšlenka, ne poprvé a rozhodně nejen pro dnešní den, zda byl vůbec dobrý nápad tuto knihu – dá-li se tomu tak říkat – sepsat. Ale nechtěl se zase stydět za své přátelství k někomu, kdo byl i pro něj samotného hrdina.

A samozřejmě, když pomyslel na svou ženu… Rozhodně by už měl začít psát. Vždyť stydět se za její původ, jak ho ona spisovatelka vykreslila, to by rozhodně neměl.

Zahleděl se znova na stránku a následoval další povzdech. Znova trochu oklepal brk, zase jej namočil v kalamáři, aby se konečně dotkl pergamenu. Ještě se neustále zarážel… Nevěděl, jak své psaní začít, jak jej rozvinout v příběh. A přesto věděl, co všem událostem předcházelo, ale…

Kde bych asi měl začít? Jmenuji se… Ne, to je blbost, pomyslel si zoufale a první řádek rozhodně přeškrtal. Čelo se mu krabatilo, jak nad tím přemýšlel. Kam až do minulosti může zavítat? Jaká událost předcházela tomu, než potkal ji?

Vzpomínky mu před očima běhaly jako na pásce, ale on si v tu chvíli nemohl vzpomenout, který den vlastně chtěl začít popisovat…

Ve vzrůstajícím zoufalství se zvedl ze svého křesla a otočil se ke stěně za sebou, ve které měl zabudovaný soukromý bar. Klíčem, který mu neustále visel jako ozdoba na řetízku na krku, si odemkl své pití a vytáhl jednu z nejlepších medovin od madam Rosmerty z Prasinek.

Lahev odložil na stůl a přešel k jedné z vitrín, odkud vyndal panákovou sklenku. Nalil si trochu medoviny a pak v té lahodné tekutině smočil své rty. Doušek po doušku si vychutnával svou milovanou, avšak ne moc často praktikovanou závislost.

A náhle mu to došlo… Proč nezačít tímto dnem? Vždyť ten předcházel všemu důležitému, co se mu nadále v životě stalo…

Aniž by se zdržoval nějakým uklízením, rychle zasedl za stůl a už po několikáté namočil brk, kterým už konečně začal vyvíjet příběh spletitý, úžasný, až neuvěřitelný…


Pokračování příště


Ahojky... Nechala jsem se ukecat dvěma slečnami. Tak snad budete, holky, spokojené. Protože to, do čeho se pouštím, je i pro mě... Neuvěřitelné. :) Pro vás. ;) A i pro ostatní, co si to alespoň přečtou a hodí malý koment... :) Za který předem děkuji.


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Stín temna (Prolog):

13. KacenQa přispěvatel
05.04.2013 [20:50]

KacenQaMusím říct, že tohle je víc než zajímavý začátek Emoticon Emoticon Emoticon Sice krátký, ale zase se strašně těším, až si přečtu další Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

12. Ali přispěvatel
05.04.2013 [19:19]

AliPáni! Opravdu netuším, čeho si se bála. Emoticon Na jednu stranu chápu tvé obavy, taky jsem se bála své první povídky, kterou jsem tu uveřejňovala. A vlastně se lehce bojím stále. Emoticon Píšeš pěkně, srozumitelně a je jasné, kam míříš. S tvým přirozeným talentem (nepřijde mi, že by to bylo napsané křečovitě) bych se určitě nebála psát dál. Sama jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. No, doufám, že se pokračování dočkám brzy. Emoticon Vážně je to pěkné! Emoticon

11. annie
05.04.2013 [14:29]

úžasný, moc hezký začátek Emoticon Emoticon

10. Carol1122 přispěvatel
05.04.2013 [14:24]

Carol1122Páni! Pěkný začátek Emoticon. Už se moc těším na pokračování! Emoticon Emoticon Emoticon

9. zuzinecckaa přispěvatel
04.04.2013 [22:17]

zuzinecckaaTethys, to mě moc těší. Já se fakt pokusím to nějak rychle sesmolit, spíše už jen dosmolit, ale učení nepočká. A že sem nakuknu jednou za xx - potřebuju nechat hlavu chvíli odpočívat... Emoticon Emoticon

8. Tethys přispěvatel
04.04.2013 [22:05]

TethysRozhodně to bylo víc než zajímavé Emoticon Teď budu celý den přemýšlet, jak by se to asi mohlo vyvíjet Emoticon Těším se na další!

7. zuzinecckaa přispěvatel
04.04.2013 [21:32]

zuzinecckaaGwendolin, jsem ráda za tvůj zájem. Další kapitola už je skoro hotová, jenže teď se mi nahromadilo učení, takže to sem hodím zítra či v sobotu, přestože jsem to některým slibovala už na včerejšek/dnešek... Emoticon

Teesska, jsem ráda, že jsi zvědavá. Protože já taky. Emoticon Snad nezklamu nikoho. Emoticon

6. Teesska
04.04.2013 [21:27]

Nemám tušení, co z toho nakonec vyleze, ale těším se na to, protože povídky na Harryho Pottera zbožňuju. Emoticon Vypadá to zajímavě, takže se těším na další kapču. Emoticon

5.
Smazat | Upravit | 04.04.2013 [21:17]

Je to parádní a to už jsem četla toho dost na téma Harry Potter. Vážně mě to okouzlilo a to ani netuším, jak to bude nadále pokračovat. Vážně, skvělá práce. Těším se na onen příběh, který bude následovat. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. zuzinecckaa přispěvatel
02.04.2013 [20:47]

zuzinecckaa Emoticon Emoticon Děvčata, normálně... Chytám se za srdce. Emoticon Děkuju za komentáře, fakt, moc jste mě potěšily, všechny tři.
Poisson, tak v prologu nemůžu prozradit vše, to by všichni přišli o pointu celé povídky. Emoticon
Mimi, tak to jsem ráda, že se ti můj styl líbí. Já jsem z toho trochu vyjukaná, protože s mým psaním prostě ve většině nejsem spokojená. Emoticon Ve všem se nech překvapit, nebudu nic prozrazovat, ale něco málo napoví další kapitola, až ji dosmolím... Emoticon
Perličko, oddělení první kapitolky od prologu je prostě u mě... Normální. Nesnáším to spojovat, tak to ani nedělám. Emoticon Prostě si hold budeš muset počkat.

Další kapitolka by mohla být zítra, dopíšu ji, hodím do pc a nechám vydat. Nejpozději bude ve čtvrtek Emoticon a pozor - nějaké odpovědi tam najdete. Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!