OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » FanFiction Harry Potter » Odstřelovač - 50. kapitolaOdstřelovač - 50. kapitolaJak naučit ženy střílet? Nejlépe okamžitě...

„Ty ses opravdu vrátil,“ šeptala mezi polibky s úsměvem na rtech.

„Jistě, říkal jsem ti to.“

„Netušila jsem, že to bude tak rychle. Měla jsem za to, že ti to bude pár měsíců trvat.“

„Ale tak teď jsi mě urazila,“ naoko se zakabonil.

„Ale nepovídej,“ uchichtla se. Lehce ji od sebe odstrčil a sehnul se pro kufřík, který postavil na zem, když se na něj vrhla. Položil ho na stolek a stiskl zámky.

„Něco jsem ti přinesl,“ a otevřel víko kufříku. Mia vykulila oči a nebyla schopná slova, natož pohybu.

„Kape ti na karbit?“ vyblekotala ze sebe nakonec. „Normální manželé přivezou ženě z cest šperky, ne střelné zbraně!“ štěkla po něm.

„No, to bude tím, že my nejsme manželé, drahoušku,“ ušklíbl se na ni. Mia obrátila oči v sloup.

„A co si myslíš, že s tím budu dělat?“ rozhodila bezmocně rukama.

„Pro začátek se s tím naučíš zacházet.“

„Ty jsi snad někde upadl na hlavu, ne?“ Severus se důkladně ohmatal a významně se na Miu zahleděl.

„Nezdá se mi,“ zavrtěl hlavou. „Dívej, chceš být se mnou, musíš se umět aspoň trochu bránit. Kouzlit neumíš, obranná kouzla tě tedy nenaučím, ale shodou okolností umím perfektně ovládat mudlovské palné zbraně.“

„Vždyť nemám zbrojní průkaz,“ zkusila se ještě z toho Mia vymluvit.

„A ty myslíš, že já ano? Na to, abys uměla střílet a ovládat pistoli, žádný papír nepotřebuješ.“ Mia si rezignovaně povzdechla a zaujala místo vedle něj. Oba si sedli na pohovku.

„No tak dobře. Vidím, že o opaku tě nepřesvědčím.“

„To opravdu ne. Máš možnost se naučit bránit, tak toho využij. Stát se může cokoliv a já tu nemusím vždy být. I černokněžníka zabiješ vypálenou kulkou do hlavy. Měla bys být ráda, že mám nutkání tě chránit.“

„Ale to já jsem, opravdu, jenom jsem tomuhle nikdy nepřišla na chuť.“

„Mně to taky nějakou dobu trvalo. Takže, tohle je Glock 43,“ a zvedl z kufříku malou černou pistolku. „Tu budeš nosit stále u sebe v kabelce. Je velká jako peněženka a v případě napadení ti dokáže zachránit život. Nikdo nebude vědět, že ji máš, a můžeš ji kdykoliv nenápadně použít.“ Podal zbraň Mie a nechal ji, ať si ji prohlédne. Bylo mu jasné, že zatím jí problematika zbraní nic neříká. Doufal ale, že brzy ji pochopí. Po chvíli ji Mie vzal a uložil zpět do molitanu. Opatrně zvedl druhou zbraň. „Tohle je ČZ 75 Luger. Spolehlivá, přesná. Je trochu těžší. Obě zbraně jsou poloautomatické, ráže 9 milimetrů. Čezetu budeš mít doma. Nejlépe na místě, kde ji budeš moci kdykoliv použít. Má zásobník na dvanáct nábojů, střílej tedy v momentě překvapení, když to nikdo nebude čekat, a tref se.“

„Tobě se to řekne, tref se,“ skočila mu Mia do řeči.

„To se samozřejmě naučíš na střelnici. Teď se je naučíš ovládat, abys byla připravená. Mířit budeš trénovat později.“ Mia si povzdechla. Nelíbilo se jí to. Ale měl pravdu. Šla do toho rizika být s touhle záhadnou osobou. „Takže, ukážu ti, jak se s ní manipuluje. Potom si to zkusíš sama.“

„Cože?“ vypískla překvapeně.

„A co si myslíš? Že to budu dělat za tebe? Dívej se,“ a uchopil zbraň za rukojeť pevně do ruky, „když budeš manipulovat se zbraní, vždy miř do bezpečného prostoru. Kdyby ti zbraň vystřelila, ať někoho nezasáhneš. Nejlépe tedy před sebe, v úhlu tak pětačtyřiceti stupňů do země. Nikdy nedávej prst na spoušť, pokud nebudeš mířit na cíl a chtít vystřelit. Vždy měj prsty kolem rukojeti nebo ukazováček rovnoměrně nad spouští. Tady,“ a ukázal na knoflík za spouští, „je tlačítko pro vysunutí zásobníku. Když ho stiskneš, zásobník ti vyjede. Naskládáš do něj náboje a zasuneš ho zpátky. A teď už přicházíme do fáze, kdy budeš zbraň připravovat pro střelbu. Tady,“ a ukázal na horní část pistole, „je závěr,“ položil prsty na zadní část závěru, kde byly malé drážky, zatáhl a závěr se posunul dozadu. S třesknutím závěr pustil, tím se dal zase do původní polohy. „Takhle za něj zatáhneš a pustíš. Tím dostaneš náboj do komory a jsi připravená střílet. Tady na levé straně je pojistka. Když ji zatlačíš nahoru, máš nabitou zbraň, ale nevystřelí ti, pokud pojistku zase neuvolníš. Druhá možnost, když chceš mít zbraň v pohotovosti, ale bez toho, abys ji musela mít zajištěnou pojistkou, je, že zatáhneš za bicí kladivo, neboli kohout,“ a ukázal na malou páčku nad rukojetí, „a stiskneš spoušť. Pomalu kohout posuneš do této polohy a spoušť pustíš. Od této chvíle máš zbraň v pohotovostní poloze a nemusíš dávat pojistku. Sama od sebe ti nevystřelí a v případě rychlého zásahu se nemusíš babrat s odjištěním pojistky, stačí jenom zmáčknout spoušť, nejde ale tak hladce, jako když máš zbraň nabitou s pojistkou. Taky se tahle poloha používá proto, že pojistku můžeš omylem odjistit a zbraň ti samovolně může vystřelit. Kapišto?“ a zkoumavě se na svoji společnici zadíval. Ta nepřítomně hleděla se zvednutým obočím na černou věc v Severusových rukách.

„Nechápu tě ani zbla,“ a zavrtěla hlavou. Muž se uchechtl. Vyndal zásobník, zatáhl za závěr, z komory mu vypadl náboj a podával zbraň Mie.

„Na, zkus si to,“ pobídl ji.

„Já bych radši ještě...“ zkusila se z toho vymluvit.

„Nebudu s tebou o tom diskutovat. Dělej,“ a položil pistoli na stůl. Mia se nadechla a natáhla se pro ni. Pevně stiskla rty a začala si pro sebe odříkávat.

„Zasunout zásobník. Fajn. Zatáhnout závěr,“ snažila se ho posunout dozadu, ale nedařilo se jí.

„Uchop to tady vzadu za ty drážky, zatáhni a sklouzni s těmi prsty dozadu. Tím to pustíš a závěr se vrátí v plné rychlosti. Budeš si jistá, že máš náboj opravdu v komoře,“ poradil jí Severus. Provedla to podle jeho slov a s úsměvem od ucha k uchu se na něj podívala, když se jí to povedlo. Kývl na souhlas a pokynul jí, aby pokračovala. „Takže teď je nabitá a můžu střílet. Když ji chci mít nabitou, ale střílet nechci, tak tady dám nahoru pojistku,“ a posunula malou páčku na straně na červenou tečku, umístěnou nad pojistkou. Potom ji opět odjistila. „Anebo můžu zatáhnout za kohout, stisknout spoušť, posunout kohout a pustit spoušť. Ha!“ a radostně poposkočila na pohovce. Hrdě se zadívala na svého společníka a usmála se. Kývl na ni.

„Výborně, pochopila jsi to rychle. Tak pojď,“ a vstal z pohovky. Mia se na něj nechápavě zadívala.

„Kam?“

„No, pokusit se naučit střílet.“

„Ale… ale...“

„Ale co?“

„Nemůžeš jenom tak přijít, dát mi zbraň a bez varování mi říct, že jdu střílet.“

„A proč ne?“

„No, protože se to nedělá! Co kdybych měla nějaké plány?“

„A máš?“

„No… ne… ale,“

„Ale nic, takže zvedni zadek a pojď.“

„Severusi!“

„Nezájem.“ Uložil zbraň zpět do kufříku a zaklapl ho.

„Nemůžeš mi říkat, co mám dělat. Už nejsem tvůj vězeň.“

„To sice nejsi, ale být se mnou chceš. A pokud se mnou budeš, naučíš se bránit. Můj život je nebezpečný. Teď nic nemáš, já taky ne, takže je na to vhodná příležitost. Kdybych ti to řekl dopředu, začala by ses různě vymlouvat, jako teď. Nic na tom není. Uvidíš, že jak se to naučíš, už ti to nepřijde, a ještě tě to možná začne bavit.“ Mia se zhluboka nadechla a zavřela oči. Rozhodila rukama a pleskla s nimi o boky.

„No tak dobře. Ale na takový přístup si nezvykej!“ prskla po něm. Muž se jenom potměšile usmál. Uchopil kufřík do ruky a přistoupil k ní. Chytil ji kolem pasu. Už věděla, co bude následovat. Nadechla se těsně před tím, než se přemístili na hranici snapeovských pozemků. Šli po příjezdové cestě mlčky vedle sebe. Když už byli po pár minutách v polovině, podívala se Mia vedle sebe na svého společníka. Stočil k ní oči a mírně pootočil hlavu. Cítil, že se opět proměnil do původní podoby.

„Kde máš masku?“ rýpla si do něj s úsměvem. Mávl hůlkou.

„Accio maska!“ zvolal. Během okamžiku se před nimi objevil bílý předmět. Chytl ho a nasadil si ho na obličej. „Nechal jsem ji doma. Spokojená?“

„Ale no tak,“ vrazila do něj jemně ramenem a vložila svou dlaň do jeho. Mírně mu stiskla ruku a propletla si prsty s jeho. Kupodivu nic nenamítal. Obličej se jí rozzářil, velmi ji to potěšilo. Když došli před dům, pokynul jí, aby na něj počkala, a podal jí kufřík. Zašel do budovy a zavolal na Scarlett. Po pár vteřinách uslyšel dusot šesti nohou po schodech. Pes byl rychlejší. Skočil mu na ramena. Severus ho pleskl po pleci, Sorbonne seskočil dolů a vyběhl dveřmi ven, kde se s nezištnou radostí vítal s Miou.

„Půjdeš s námi na střelnici?“ zeptal se otec dcery, když k němu dorazila. Scarlett se na něj nechápavě zadívala.

„Na střelnici? A s kým?“

„Se mnou a s Miou.“

„Mia je tady?“ rozzářil se dívce obličej. Vyběhla ven, a když spatřila černovlasou ženu, jak si hraje se psem, roztáhl se jí po tváři úsměv od ucha k uchu. Skočila k ní a pevně ji objala. Mia na nával takových emocí nebyla připravena. Lehce zavrávorala, než opět chytila balanc. „Že už tu zůstaneš? Prosím, prosím, prosím, prosíííííím,“ vypískal Scarlett. Mie pohrával na rtech jemný úsměv.

„No… to asi ne, Scary,“ poplácala ji něžně po zádech.

„Proč?“ zamračila se dívka a podívala se na ni a vzápětí i na otce, který se vracel s dalším kufříkem v ruce a s malorážkovou puškou přes rameno. „Tati, ty jdeš do války, nebo co?“ uchechtla se.

„Moc se nesměj,“ odbyl ji, „ty jdeš taky.“

„Cože?!“ vykřikla a začala máchat rukama. „Na to tedy zapomeň. S mudlovskými nástroji já nic společného mít nehodlám.“

„Zlatíčko, já se tě neptám,“ utnul ji striktně. „Když jsou tyhle nástroje dobré pro tvého otce, budou dost dobré i pro tebe. A teď mazej!“ a rázně jí ukázal směr, kterým má jít. Mia se potutelně usmívala a užívala si situaci. Bylo jí jasné, že napětí mezi těmi dvěma ustalo. A byla za to ráda. Zvedla svůj kufřík a společně se Severusem a jeho dcerou se vydala na střelnici za domem. Nezapomněla pohladit oba koně, když míjeli stáje, a dát jim jablíčko, které bylo připravené od Fiškuse u každého boxu. Když došli na střelnici, která nebyla tak blízko, jak si původně Mia myslela, pokynul jí Severus, aby kufřík odložila na připravenou lavici. Sám tam položil svůj. Mávl hůlkou a připravil dva terče na vzdálenost patnácti metrů. Pro začátek jim to mohlo stačit. Otevřel oba kufříky. V obou byla poloautomatická zbraň ráže 9 milimetrů, pro každou dívku jedna. Ukázal Scarlett, aby si stoupla mezi něj a Miu a pozorně ji sledovala.

„Tak se předveď, jestli sis všechno zapamatovala,“ kývl na ženu a prstem ukázal na zbraň v kufříku, který přinesla. Mia se zhluboka nadechla a uchopila černý kovový předmět do ruky. Scarlett se na ni dívala, ale zatím nevěděla, jestli má být nadšená, nebo znechucená. Mia vysunula zásobník, stáhla závěr dozadu a nechala vypadnout náboj, který byl v komoře. Odložila zbraň na stůl a doplnila chybějící náboje do zásobníku. Znovu zásobník zasunula, zatáhla za závěr a pustila. Zbraň se nabila. Zajistila ji pojistkou a položila zbraň zpět na stůl. Hrdě se zahleděla Severusovi do očí. Scarlett na ni vytřeštěně zírala. Kouzelník se zkřiveným koutkem úst pokývl uznaně hlavou. „Výborně, popravdě, takový úspěch jsem nečekal,“ a natáhl se k ní, aby ji políbil. Potutelně se usmála a polibek mu vrátila. Scarlett je oba s nadšením pozorovala a spokojeně si povzdechla. „A teď ty,“ obrátil se k dceři. Okamžitě jí úsměv z tváře zmizel. Severus jí podrobně vysvětlil, jak se se zbraní zachází. Naštěstí to před okamžikem viděla u Mii, a tak měla mírnou představu, jak to udělat. Bohužel, prst nechtěně umístila na spoušť, takže zbraň vystřelila. Obě ženy nadskočily, jak se lekly. Scarlett okamžitě zbraň odložila na lavici. „To nic, Scarlett,“ uklidňoval ji otec, „mířila jsi správně do bezpečného prostoru. Příště už budeš vědět, že prsty musíš mít vždy kolem rukojeti. Zkus to znovu.“ Podruhé se jí to už povedlo. Šťastně se usmála. Pokynul jim, aby se obě postavily naproti jednomu z terčů a zaujaly pozice. Uchopily zbraň do ruky, rozkročily se na úroveň ramen, jednu ruku obtočily kolem rukojeti a druhou zajistily pod rukojetí a hřbetem ruky. „Máte dvanáct nábojů. Na konci závěru je muška, na začátku závěru je hledáček. V něm je výřez. Mušku musíte mít ve výřezu. Dávejte si pozor, zbraně takzvaně kopou. Držte je opravdu pevně, nebo budete strhávat, případně vám vypadne z ruky a bude problém. Nemiřte dlouho, zbraň pro vás bude těžká a začnou se vám třást ruce. Nejlepší bude, když zamíříte a vypálíte. Začněte,“ a mávl hůlkou, aby jim ucpal uši, a nasadil ochranné brýle. Střelba obou dívek se ozvala během několika okamžiků.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Odstřelovač - 50. kapitola:

4. AndysekAndysek přispěvatel
10.04.2017 [19:47]

AndysekAndysekPioggia kdybych ti to řekla, tak bych tě musela odstranit Emoticon dělám si samozřejmě srandu Emoticon věnuji se spoustu věcem, které holky neprovádějí Emoticon

3. Pioggia
10.04.2017 [19:34]

Super kapitola Emoticon rozmýšľam odkiaľ toho toľko vieš o zbraniach Emoticon daj rýchlo ďalšiu Emoticon

2. AndysekAndysek přispěvatel
10.04.2017 [15:10]

AndysekAndysekTak to jsem ráda, že se povedlo Emoticon

1. Rusalicka
10.04.2017 [0:09]

Krasne napsane. Uplne jsem si zpomela, jak mi pritel vzal poprvy na strelnici. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!