OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Drabble » FanFiction » Po zásluze potrestánPo zásluze potrestánBýt prefektem a Pobertou zároveň - výhra, anebo pohroma? Náměsíčníkovi brzy začne období zapeklitých vnitřních bojů... Tripple drabble.

„To je báječné, Reme! Jsme na tebe tolik hrdí!“ vyhrkla maminka a její tvář naplnil výraz upřímné radosti. Kdy naposledy ji viděl takhle nadšenou?

Sklopil zrak k lesknoucímu se odznaku, který po celou dobu mimoděk převracel v rukou. Velké zlaté P při tom házelo odlesky na zeď obývacího pokoje.

… Sirius by určitě okamžitě přišel s nápadem, po kom ta prasátka házet...

Hezky to tam srovnáš do latě,“ mínil táta. Povahu zaměstnance ministerstva kouzel, milující řád a kázeň, v sobě nezapřel.

… třeba po Lily, toho by se s chutí ujal James.

Remus se musel posmát nad otcovou formulací. Neměl chuť ani potřebu někoho stavět do latě. Se studenty nižších ročníků jednal vlídně a přátelsky. Neviděl důvod, proč by od toho měl coby prefekt upouštět…

… nebo bychom tím mohli dráždit Filchovu kočku. Mourovaté tlapky honící se za mihotavým světýlkem, zarputile a zcela bezvýsledně…

Co se týkalo jeho spolužáků, nedokázal si představit způsob, jakým by se mu podařilo zkrotit Dvanácteráka s Tichošlápkem.

„Bude to skvělé!“ pokračovala paní Lupinová, „Je to přesně něco pro tebe. Vždycky jsi byl tak vzorný a šikovný…“

Vzorný. Remus se zarazil.

Teď je prefekt. Měl by jít vzorem.

Jeho povinností je krotit všechna ta odvážná nebelvírská srdce a kárat za nejdrobnější porušení školního řádu.

Předcházet problémům. Dávat pozor na známé firmy.

Nevěděl, jestli se má děsit, nebo radovat ze skutečnosti, že sám patří k té nejznámější.

Štěstí a hřejivý pocit, který s sebou dopis z Bradavic před okamžikem přinesl, náhle vystřídala nejistota.

Byla to pocta.

A zároveň mu to připadalo jako za trest.

Za trest, za zahrávání si s velkorysou možností studovat i přes svůj malý chlupatý problém, za trest, že se nikdy nedokázal vzepřít přesile čtyř proti jednomu…

„Jo, bude to báječné,“ zamumlal tiše a rezignovaně.

 

… a co takhle je házet při přeměňovaní po McGonagallové?


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Po zásluze potrestán:

2. RenyNew přispěvatel
18.07.2016 [13:58]

RenyNewA já jsem ráda, že tě opakovaný návrat k našemu milému Náměsíčníkovi baví - protože mě ano :-D. Jizvou to začalo, tam padlo to hlavní, ale je pořád tolik věcí, které zůstaly nerozpracované...
Ano, muselo to být šílené... když si to tak beru zpětně, Remus to měl z nich všech nejtěží a to v mnoha ohledech - začíná to samozřejmě samotnou lykantropií, pokračuje tímhle balancováním mezi partou a "tím, co je správné", konče faktem, že během jedné noci přišel o všechy své přátele (James byl mrtvý, Červíčka považoval také za mrtvého a Siria za zrádce...)
Dneska jsem tu narazila na podobně laděný drabble od Shire www.ourstories.cz/20-fanfiction/muzu-rict-ne/, určitě jukni :-).

1. Leylon
18.07.2016 [13:35]

som veľmi veľmi rada, že si sa rozhodla pokračovať a ukazovať nám ďalšie kúsky Lupina - tento je originálny, veľmi sa mi páči. Radšej si ani nepredstavujem, aké ťažké muselo byť pre Rema nájsť rovnováhu medzi tým byť Záškodníkom a zároveň prefektom... medzi tým byť nekonečne verný svojim priateľom a zároveň nesklamať svojich rodičov a učiteľov. ďakujem :)

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!