OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Drabble » FanFiction » Na rozcestíNa rozcestíNa konci Ohnivého poháru je všem až na Popletala jasné, že Voldemort je zpět. A je to okamžik, kdy se Severus Snape ocitá tam, kam jeho cesta vedla od začátku.

«»

Jemu samotnému se to zdálo nemožné. Popletal nevěřil, že Voldemort znovu povstal, ani poté, co mu druhý den po turnaji ukázal své znamení. I před samotným Potterem. Popletalovo chování postrádalo jakoukoliv logiku, stejně jako Brumbálova představa, že si s Blackem jen tak po tom všem štěstím padnou do náruče. On by, zcela upřímně, dříve padnul spíše smradem, který se z toho psa linul. Zdálo se mu nemožné, že nic z toho ho vlastně tolik nezajímá. Jeho osoba byla a měla být prospěšná pouze jedné věci, tudíž jakékoliv bratříčkování stejně k ničemu nebylo.

„Severusi,” otočil se k němu ředitel. „Víš, oč tě teď musím požádat.”

Samozřejmě. 

„Pokud myslíš… Pokud jsi připravený…”

V Brumbálově pronikavém pohledu se zračil náznak… Čeho? Obav? Viny? Brumbál zajisté celý rok zdůrazňoval loajalitu bývalého smrtijeda jenom proto, aby ho poté Voldemort viděl jako nedílnou součást svého plánu. O to přesně šlo. Snape připraven byl, a to již od chvíle, kdy neměl co víc ztratit. Jeho úspěch znamenal úspěch pro Brumbála, nikoliv pro něj samotného. Prohra představovala smrt a smrti se nebál, protože ta pro něj bude vysvobozením. V mučení, o kterém věděl, že přijde, viděl útěchu takovou, kterou mu ani temnota nepřinášela.

„Jsem,” řekl jen a odešel. 

«»Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Na rozcestí:

2. SaDiablo přispěvatel
04.08.2015 [9:44]

SaDiabloAhoj Trisho, děkuju ti mockrát za komentář, je to jenom taková úvaha... Já si myslím, že pokud někdy Snape chtěl umřít (a podle mě to zase tolikrát nebylo), tak spíš kvůli tomu, že to pro něj představovalo aspoň nějakou šanci vidět ještě jednou Lily. Díky.

1. Trisha přispěvatel
29.07.2015 [17:21]

TrishaVskutku pekny a zaujimavy pohlad ma tuto scenu. Nikdy som tak o Snapeovi nerozmyslala, ze smrt vlastne uvita. Pekne Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!