OurStories.cz ~ naše povídky - O webu » POZOR! Zmena pravidiel!POZOR! Zmena pravidiel!

Tento článok obsahuje dôležitú zmenu pravidiel. Prosíme, aby si ho všetci prispievatelia pozorne prečítali!

Milí prispievatelia,

táto správa je určená predovšetkým Vám. Vzhľadom k tomu, že v poslednom čase sa objavujú na našich stránkach poviedky, ktoré majú menej ako 700 slov, často krát dokonca len-len prekročia hranicu stanovených 500 slov, rozhodli sme sa, že s tým musíme niečo urobiť.

Sami predsa musíte uznať, že články, obsahujúce 550 slov nemajú veľmi zmysel – čitateľ ani poriadne nezačne čítať a už je na konci.

Preto sme sa po dôkladnom dohovore so zvyškom adminov rozhodli zvýšiť minimálny počet slov pre jednodielne poviedky a poviedky na pokračovanie na rovných 1000 slov.

Týmto Vás zároveň vyzývame, aby ste pri vkladaní nových kapitol tento počet aj dodržali. Ďakujeme.

 

Za vedenie stránky, Mima33Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek POZOR! Zmena pravidiel!:

18. Blacky
22.04.2015 [12:07]

Ja sa musím vyhadriť.

Nerozumiem, ako môže niekto útočiť na adminov za to, že zmenili pravidlá... je to iba hlúpych 500 slov. A buďme k sebe úprimní, čo nám dá 600 slovná kapitola? veď sa v nej nedá vyjadriť na 100% ani prežívanie daného hrdinu, nieto ešte vtesnať do toho dej.

Taktiež nechápem, ako môžete obviňovať adminov z toho, že by vás chceli dajakým spôsobom šikanovať,alebo dokonca vystrnadiť z Ourka.
V prvom rade Keď sem dáte triple drabble majú to opravené za minútku, ak sem dáte dvetisíc slovnú kapitolu, trvá to o hodný kus dlhšie... Takže si nemyslím, že by to bolo na váš úkor, ale naopak na ten ich.

stačí sa, do kelu tam, zamyslieť a prestať útočiť na ženské, čo si volný čas, korý by mohli tráviť válaním zadku s kamoškami, sadnú k Pc a ničia si oči opravami našich chýb.


Ak sa niekomu nepáči, stačí založiť vlastný Blog tam vás nik nebude obmedzovať a do ničoho nútiť. Problém vyriešený a všetci sú spokojní. Vy budete mať svoje "kvalitné" šesťsto slovné kapitoly a Adminky budú mať o hodný kus práce menej.
Emoticon

17. Fluffy admin
22.04.2015 [10:41]

FluffyAliska: Nedá mi to, ale na tvůj komentář reagovat musím. Robert Fulghum píše primárně fejetonové články, ale když si vezmeš jakoukoliv jeho příběhovou knihu (například Drž mě pevně, miluj mě zlehka), kapitoly jsou delší než 1000 slov. A já tady za celou svou letitou přítomnost článek, který by splňoval pravidla fejetonu, neviděla. Navíc lidé, kteří by rádi psali tvorbu publicistickou si vyberou pro své přispívání weby, které jsou na to primárně určené - české noviny například umožňují založení vlastního profilu a lidé tak mohou blogovat právě publicistickým stylem.
Nesnažíme se nikoho nikam vyhánět, ale když mi do administrace dá někdo pět kapitol v jeden moment a všechny mají přesně 500 slov - a upřímně by se nic nestalo, kdyby je autor pospojoval -, je to na zamyšlení z obou stran. I nám ušetří přispěvatelé čas tím, že nám tam dají pouze jeden článek a ne deset. Emoticon A jak už psala Mimi, je milion způsobů, jak zpřísnit výběr (a tohle ten způsob rozhodně není), navíc si tím my v administraci taky přiděláváme práci, ale když se člověk chce sám někam posunout a toužil by vydat knihu, tak neznám vydavatelství, kterému by se zamlouvala kapitola na jednu jedinou stránku. Já osobně, když mám nějaký příběh ráda, tak jako čtenář preferuji kapitoly delší jak 1000 slov, protože bych se cítila ošizená, kdybych ji měla za dvě minuty přečtenou, to nemám čas se do toho ani vžít. Emoticon Ale samozřejmě, tisíc lidí, tisíc chutí... tak to asi bude vždycky a u všeho. Emoticon

16. mima33 admin
22.04.2015 [8:10]

mima33Ak chce niekto vyjadriť svoj krátky názor, pocit, tak na to tu máme takzvané drabble a nie je to až tak dávno, čo sme sa dohodli aj na vydávaní double a triple drabble (100, 200, 300 slov) čiže možnosť, ako sa krátko a stručne k niečomu vyjadriť, tu je.
Som v šoku z niektorých vašich reakcií, ale asi som bola trochu naivná, keď som si myslela, že sa toto nestane. Je od vás absolútne odporné, obviňovať nás z toho, že sa chceme zbaviť prispievateľ. Ak by sme to chceli urobiť, existujú omnoho efektívnejšie spôsoby, ako len navýšenie počtu slov pre poviedky. Mohli by sme napríklad sprísniť prideľovanie práv, na mnohých stránkach to funguje tak, že nádejní uchádzači posielajú ukážky svojich diel mailom adminom a tí sa potom dohodnú či práva udelia alebo nie - a v mnohých prípadoch znie odpoveď nie. Alebo by sme jednoducho mohli vracať poviedky s kvantom gramatických chýb ich autorom a neopravovať ich. Viem si predstaviť, koľkí by sa na to po piatom, šiestom razy vykašľali úplne. Ale nič z toho nerobíme, práve naopak.
Robíme až príliš veľa ústupkov.
Zohnali sme pre vás korektorov a samé sme sa do toho niektoré zapojili. Všetci vedia, kde nájdu ich zoznam. Koľkí im aj reálne napísali? Spočítala by som to na prstoch jednej ruky. Ale je najľahšie hodiť článok sem a spoliehať sa na to, že adminky ho po gramatickej stránke dajú do poriadku a potom sa tu ešte rozčuľovať.
To vám nedošlo, že pre nás je ľahšie a menej časovo náročné opraviť 500 slovné poviedky ako nejaké dlhšie? Ale čo budem vlastne niekomu niečo hovoriť - je to zrejme úplne zbytočné.

15. Deliverance přispěvatel
22.04.2015 [6:39]

DeliveranceZnám povídky, POVÍDKY, které mají 60 kapitol a každá kapitola má 30 stran ve wordu. Z tohoto pohledu si nemyslím, že sesmolit dvě NPRMOstrany (cca 1000 slov) je nějaká složitost, kvůli které by se měla adminům přidělávat práce v podobě další zbytečné sekce. Můj názor. Emoticon

14. Aliska přispěvatel
22.04.2015 [0:01]

AliskaP.S.: Koukněte se na Fulghuma, tvrdí o něm někdo, že je špatný autor? ;)

13. Aliska přispěvatel
22.04.2015 [0:00]

AliskaČemu to jako pomůže? Jestli si myslíte, že to zvedne kvalitu povídek, jste na omylu. Naopak mi přijde, že se snažíte vyhnat spousty lidí, kteří jsou kvalitní a chtějí věci dělat dobře a kvalitně. Žádám tedy o založení speciální kategorie pro kratší útvary (na piste-povidky.cz je to například Prozaická miniatura). Počet slov se nerovná kvalita, to myslím dojde všem. A těm kteří odkazují na knihy: Kdybych chtěla napsat knihu, napíšu knihu. Ale když chci napsat krátkou jednorázovku a vyjádřit myšlenku, či pocit nebo se umělecky vyjádřit např. k současným problémům, dělá to ze mně špatného autora?

12. Tethys přispěvatel
21.04.2015 [20:04]

TethysPřesně tak, musím s mimi jen souhlasit. Myslím, že každý, kdo sní o vydání knihy, ví, jak dlouhé kapitoly obvykle bývají - a je to více, než 500 slov. A když už se někdy najde nějaká kapitola, která těch 1000 slov mít nebude, jde jí přece spojit s další (a oddělit třeba tečkami nebo nějakými znaménky, aby čtenář pochopil, že jde vlastně o nový text). Pokud chce někdo napsat něco krátkého, vždycky jsou tady drabbly.
Nevidím v tom problém, přijde mi to jako dobrý nápad. Emoticon

11. Deliverance přispěvatel
21.04.2015 [20:04]

DeliveranceUpřímně, napsat kapitolu pod tisíc je pěkně složitá a zapeklitá věc. Takže, dle mého to stejně většinu pisálků nijak neovlivní.
Mě se to líbí. Emoticon

10. MaybellineEver přispěvatel
21.04.2015 [19:10]

MaybellineEverMě to přijde jako výborný nápad. :)

9. mima33 admin
21.04.2015 [18:18]

mima33Odmietala som sa spočiatku zapojiť do tejto diskusie, no pociťujem potrebu sa vyjadriť. Poviedky s rozsahom 500, 600, 700 slov sú práve tým, čo podľa mňa nemá celkom zmysel. Neviem, prečo tu kto z vás je a čo vo svojom živote chce/nechce dosiahnuť, no ja osobne som tu preto, aby som sa zlepšovala, učila sa, zbierala skúsenosti. Mám ambície o tom, že jedného dňa sa mi podarí vydať knihu a živiť sa tým, čo nadovšetko milujem - písaním.
Ak sú tu prispievatelia, ktorí sa uspokoja s poviedkami, ktoré rozsahom neprekonajú 30 wordových strán, tak to potom naozaj nechápem. Literatúra predsa nie je o tom, aby som sa úsečne vyjadrila k nejakej veci, popísala ju tromi slovami a bodka.
Držali ste niekedy v ruke nejakú knihu? Stretli ste sa s tým, aby knižná kapitola mala 720 slov? Táto stránka má pomôcť aj v tom, aby sa prispievatelia zlepšovali, máme tu mnohé dievčatá, ktoré začínali s kapitolami o rozsahu 1200 slov a teraz nám do administrácie hádžu články, ktoré sa približujú desiatim tisícom slov - často krát delia kapitoly na viac častí práve kvôli obsiahlemu obsahu a poviem vám teda úprimne - mne ich príbehy nepripadajú ako žvatlanie o ničom. Práve naopak. Občas mám dokonca pocit, že niektoré slečny/ženy, ktoré nám tu prispievajú, sú omnoho viac nadané, ako uznávaní svetoví autori (a že aj sú, pretože ich poviedky majú hlavu a pätu a nechýba im pointa!).
V poslednej dobe sa mi zdá, že sami naši prispievatelia strácajú chuť po zlepšovaní sa a práve toto ich k tomu možno trochu donúti. Je veľmi ľahké napísať kapitolku s 503 slovami, to uznávam, ale písanie nemá byť o tom, že to je ľahké. Má byť o prekonávaní vlastných limitov, o zväčšovaní slovnej zásoby, o schopnosti sa vyjadrovať.
Ja radšej opravím kapitolu s rozsahom 3000 slov ako 600. Je mi ľúto, že sa niektorí na to takto pozeráte. Ale skúste sa ísť mrknúť na iné stránky - ku príkladu, na podobnom webe Bez-hranic majú predpísaných 1500 slov, na zahraničnom webe som sa už stretla aj s pravidlom 2000 slov na jednu kapitolu.
1000 slov naozaj nie je tak veľa - treba len chcieť!

EDIT: anisterb - v poviedkach nie je nič nepodstatné, každá drobnosť by mala zapadnúť do inej drobnosti a spolu by mali tvoriť základ príbehu. Na literatúre je fascinujúce práve to, že autori majú možnosť vytvoriť nové svety; komplikované povahy postáv, ktoré pomaly rozoberajú; zamotané príbehy, ktoré prekvapujú. No ja neviem, ale ako tak sledujem vaše reakcie, tak usudzujem, že som asi vadná, keď chcem od príbehov aj čosi viac. Holt - 100 ľudí, 100 chutí.
Asi sem pošlem svojho doktora literatúry z výšky - keď sa mu budem chcieť pomstiť a dostať ho do hrobu, lebo z tohto by zaručene zinfarktoval Emoticon

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!