OurStories.cz ~ naše povídky - O webu » POZOR! Zmena pravidiel!POZOR! Zmena pravidiel!

Tento článok obsahuje dôležitú zmenu pravidiel. Prosíme, aby si ho všetci prispievatelia pozorne prečítali!

Milí prispievatelia,

táto správa je určená predovšetkým Vám. Vzhľadom k tomu, že v poslednom čase sa objavujú na našich stránkach poviedky, ktoré majú menej ako 700 slov, často krát dokonca len-len prekročia hranicu stanovených 500 slov, rozhodli sme sa, že s tým musíme niečo urobiť.

Sami predsa musíte uznať, že články, obsahujúce 550 slov nemajú veľmi zmysel – čitateľ ani poriadne nezačne čítať a už je na konci.

Preto sme sa po dôkladnom dohovore so zvyškom adminov rozhodli zvýšiť minimálny počet slov pre jednodielne poviedky a poviedky na pokračovanie na rovných 1000 slov.

Týmto Vás zároveň vyzývame, aby ste pri vkladaní nových kapitol tento počet aj dodržali. Ďakujeme.

 

Za vedenie stránky, Mima33Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek POZOR! Zmena pravidiel!:

28. sarner123
27.04.2015 [21:15]

Aliska: úplne s tebou súhlasím. Emoticon Presne takýto názor mám aj ja.

27. mima33 admin
27.04.2015 [16:32]

mima33LulikLuca, v pravidlách OS - ktoré si bolo treba prečítať a kde je táto vec zakomponovaná - a aj v komentároch pod týmto článkom, sme riešili presne krátke poviedky do 300 slov. Takže ešte raz a naposledy; máte možnosť publikovať tu drabble (100 slov), double drabble (200 slov) a tripple drabble (300 slov).

26. LulikLuca přispěvatel
27.04.2015 [14:17]

LulikLucaNo ne že bych tuhle změnu nechápala ale je škoda, že není nějaká kategorie pro pisatele kteří píší třeba opravdu krátké, vtipné kapitolky (do 300 slov) a chtějí je přidávat častěji. Protože třeba já víc jak 1000 Většinou napsat nezvládnu.

25. JanieHutcherson přispěvatel
24.04.2015 [11:00]

JanieHutchersonJa si myslim, ze je to bozi napad. Dalo by se rict ze jste me timhle dokopali k delsimu psani a najednou moje kapitoly nemajo 530 slov ale pres 2000 a porad nemuzu prestat. Cetla jsem spoustu povidek na tomhle webu, ktere konci strasne rychle a souhlasim ze sotva se zactu uz to konci. Popravde nerozumim o co vam jde lidi. U povidek a kapitol jde prece predevsim o ten obsah a kdyz ho vyjadrujes jednoduchymi vetami, malo textem...jaky to ma potom smysl?
Mima ma podle me uplnou pravdu a ja vsechny adminy na tehle strance fakt obdivuju, protoze ja to po sobe obcas nemuzu ani precist a zrovna moje povidky maji v sobe urcite az moc chyb a mrzi me to. Jenze nutkani psat je vetsi nez se stydet za chyby.
Proste si myslim, ze zatimco my prisvevatele travime cas psanim oni ho musi travit opravovanim a chapu ze kdyz uz neco opravuji, chteji aby to za neco stalo.
Genialni napad. Fajt jsem spokojena. Emoticon Emoticon Emoticon

24. Ronnie přispěvatel
23.04.2015 [6:33]

RonnieAliska: Jen tak okrajově.
Věř, že prostředí ve kterém přispíváš se nemění teď. Jsem tu od roku 2011 a od té doby se tu toho změnilo tolik, že si už opravdu připadám jako dinosaurus.
Tohle je dle mého jen krok správným směrem a jak už psala Nerrisa, berte to jako výzvu. Nebo jako fakt. Tím, že budete mít námitky stejně nic nezměníte. Emoticon

23. Aliska přispěvatel
23.04.2015 [0:48]

AliskaA opravdu to sem nepíšu, protože bych nebyla schopna napsat 1000 slov. Jde mi spíš o nějakou svobodu.
Vážím si práce všech adminů. A tím všech myslím úplně všech. Neberte si to prosím osobně.

22. Aliska přispěvatel
23.04.2015 [0:45]

AliskaFluffy: Dobrá, chápu pointu. Sice jsem právě napočítala 7 Fulghumových fejetonů okolo 500 slov(a to jsem zběžně nahledla do knihy), ale chápu Tvoje vyjádření a argument s několika 500 slovními povídkami. Myslím si ale že argumentace stylem "jen povídky nad 1000 slov můžou být dobré" a "všichni tu přece chceme psát romány" jsou hloupé a neúčinné. Četla jsem spousty knih a jedno, co jsem se naučila velmi dobře je, že každá je jiná a také, že každý přispěvatel je jiný a jdou mu jiné věci.
Vždyť ourstories bylo vždy o lidech, o dohodách a o komunikaci mezi adminy a přispěvateli. Nesetkala jsem se tu ještě s tak nedobře a neorganizovaně argumentovaným "nařízením".
Samozřejmě toto pravidlo budu brát jako dogma. Ale jen kvůli Tvému argumentu s několika krátkými kapitolami, protože tento argument dává smysl.
Pojďme problémy řešit a mluvit o nich. Nechci vytvářet konflikty. Chci vědět, proč se prostředí, ve kterém moje psaní "vyrůstalo" mění. Jsem ráda za Tvůj argument, kéž by ovšem rozhodování o chodu ourstories bylo jednotné a jasné.
Vždyť demokracie je ten správný směr, ne? ;)

21. Nerissa přispěvatel
22.04.2015 [21:12]

NerissaAmen, mamuška. Lidi, berte to jako výzvu. Jediné, co se tímhle rozhodnutím šikanuje, je vaše lenost. Pět set slov... to je tak akorát nepřímá charakteristika hlavní postavy, ne kapitola. Tak ze sebe zkuste dostat něco lepšího.
A jen mimochodem, milovníkům krátkých útvarů, ne vždy se vám ty krátké útvary daří.
Lidsky řečeno, prostě to berte jako fakt a přestaňte diskutovat.

20. LiliDarknight webmaster
22.04.2015 [16:33]

LiliDarknightTak znovu na zopakovanie. A dúfam, že teraz to už pochopia všetci a prestane toto osočovanie a obviňovanie a ktovie, čo ešte...

Za prvé, pravidlá boli zmenené nie preto, aby sme niekoho šikanovali, nútili k odchodu, alebo aby sme si dokazovali, že sme niečo viac ako ostatní. Ak si to myslíte, je to vaša vec, ale neobviňujte nás z toho, pretože to tak vôbec nie je. Skôr by som hľadala chybu na opačnej strane a zamyslela sa, prečo, dopekla, všetko beriem osobne. Zobuďte sa, ľudia, na zemi je niekoľko miliárd ľudí a tým pádom je vylúčené, aby sa točila okolo jedinej osoby.

Za druhé, keď chcete KRÁTKO vyjadriť svoj názor, máte k dispozícii drabble, double drabble alebo tripple drabble, čo je 100, 200 a 300 slov. To je dosť aj na tie "umelecké vyjadrenie k súčasnému dianiu". Ak sa chcem vyjadriť dlhšie, zvolím teda dlhší článok, čo je 1000 slov. Čo sú nejaké dve strany. A ak chcete, aby to malo hlavu a pätu, aby postavy pôsobili ako postavy a nie ako strašiaky do maku, uvedomíte si, že je to pomerne málo. Ak chcem napísať scenár k filmu a nie poviedku alebo iný príbeh, tak ten scenár napíšem dlhšie. Aj dejstvá v divadle sú dlhšie ako na jednu stranu.

Dúfam, že teraz je to dostatočne jasné. Ak si to niekto berie osobne, je mi to u prdele. Pretože to je myslené všeobecne, na nikoho nikto z nás NIKDY neukazoval prstom. A ak má nejaký jedinec problém, môže si to pokojne prediskutovať v súkromí a nerobiť zo seba samaritána a obeť v jednom výrokmi o povýšenosti adminov.
Verte mi, keby sme si o sebe mysleli, že sme niečo viac a chceli by sme vás šikanovať, zvolíme iný spôsob a tak, aby ste to pocítili.

19. sarner123 přispěvatel
22.04.2015 [15:59]

sarner123Aliska: úplne s tebou súhlasím. Emoticon Presne takýto názor mám aj ja.

18. Blacky
22.04.2015 [12:07]

Ja sa musím vyhadriť.

Nerozumiem, ako môže niekto útočiť na adminov za to, že zmenili pravidlá... je to iba hlúpych 500 slov. A buďme k sebe úprimní, čo nám dá 600 slovná kapitola? veď sa v nej nedá vyjadriť na 100% ani prežívanie daného hrdinu, nieto ešte vtesnať do toho dej.

Taktiež nechápem, ako môžete obviňovať adminov z toho, že by vás chceli dajakým spôsobom šikanovať,alebo dokonca vystrnadiť z Ourka.
V prvom rade Keď sem dáte triple drabble majú to opravené za minútku, ak sem dáte dvetisíc slovnú kapitolu, trvá to o hodný kus dlhšie... Takže si nemyslím, že by to bolo na váš úkor, ale naopak na ten ich.

stačí sa, do kelu tam, zamyslieť a prestať útočiť na ženské, čo si volný čas, korý by mohli tráviť válaním zadku s kamoškami, sadnú k Pc a ničia si oči opravami našich chýb.


Ak sa niekomu nepáči, stačí založiť vlastný Blog tam vás nik nebude obmedzovať a do ničoho nútiť. Problém vyriešený a všetci sú spokojní. Vy budete mať svoje "kvalitné" šesťsto slovné kapitoly a Adminky budú mať o hodný kus práce menej.
Emoticon

17. Fluffy admin
22.04.2015 [10:41]

FluffyAliska: Nedá mi to, ale na tvůj komentář reagovat musím. Robert Fulghum píše primárně fejetonové články, ale když si vezmeš jakoukoliv jeho příběhovou knihu (například Drž mě pevně, miluj mě zlehka), kapitoly jsou delší než 1000 slov. A já tady za celou svou letitou přítomnost článek, který by splňoval pravidla fejetonu, neviděla. Navíc lidé, kteří by rádi psali tvorbu publicistickou si vyberou pro své přispívání weby, které jsou na to primárně určené - české noviny například umožňují založení vlastního profilu a lidé tak mohou blogovat právě publicistickým stylem.
Nesnažíme se nikoho nikam vyhánět, ale když mi do administrace dá někdo pět kapitol v jeden moment a všechny mají přesně 500 slov - a upřímně by se nic nestalo, kdyby je autor pospojoval -, je to na zamyšlení z obou stran. I nám ušetří přispěvatelé čas tím, že nám tam dají pouze jeden článek a ne deset. Emoticon A jak už psala Mimi, je milion způsobů, jak zpřísnit výběr (a tohle ten způsob rozhodně není), navíc si tím my v administraci taky přiděláváme práci, ale když se člověk chce sám někam posunout a toužil by vydat knihu, tak neznám vydavatelství, kterému by se zamlouvala kapitola na jednu jedinou stránku. Já osobně, když mám nějaký příběh ráda, tak jako čtenář preferuji kapitoly delší jak 1000 slov, protože bych se cítila ošizená, kdybych ji měla za dvě minuty přečtenou, to nemám čas se do toho ani vžít. Emoticon Ale samozřejmě, tisíc lidí, tisíc chutí... tak to asi bude vždycky a u všeho. Emoticon

16. mima33 admin
22.04.2015 [8:10]

mima33Ak chce niekto vyjadriť svoj krátky názor, pocit, tak na to tu máme takzvané drabble a nie je to až tak dávno, čo sme sa dohodli aj na vydávaní double a triple drabble (100, 200, 300 slov) čiže možnosť, ako sa krátko a stručne k niečomu vyjadriť, tu je.
Som v šoku z niektorých vašich reakcií, ale asi som bola trochu naivná, keď som si myslela, že sa toto nestane. Je od vás absolútne odporné, obviňovať nás z toho, že sa chceme zbaviť prispievateľ. Ak by sme to chceli urobiť, existujú omnoho efektívnejšie spôsoby, ako len navýšenie počtu slov pre poviedky. Mohli by sme napríklad sprísniť prideľovanie práv, na mnohých stránkach to funguje tak, že nádejní uchádzači posielajú ukážky svojich diel mailom adminom a tí sa potom dohodnú či práva udelia alebo nie - a v mnohých prípadoch znie odpoveď nie. Alebo by sme jednoducho mohli vracať poviedky s kvantom gramatických chýb ich autorom a neopravovať ich. Viem si predstaviť, koľkí by sa na to po piatom, šiestom razy vykašľali úplne. Ale nič z toho nerobíme, práve naopak.
Robíme až príliš veľa ústupkov.
Zohnali sme pre vás korektorov a samé sme sa do toho niektoré zapojili. Všetci vedia, kde nájdu ich zoznam. Koľkí im aj reálne napísali? Spočítala by som to na prstoch jednej ruky. Ale je najľahšie hodiť článok sem a spoliehať sa na to, že adminky ho po gramatickej stránke dajú do poriadku a potom sa tu ešte rozčuľovať.
To vám nedošlo, že pre nás je ľahšie a menej časovo náročné opraviť 500 slovné poviedky ako nejaké dlhšie? Ale čo budem vlastne niekomu niečo hovoriť - je to zrejme úplne zbytočné.

15. Deliverance přispěvatel
22.04.2015 [6:39]

DeliveranceZnám povídky, POVÍDKY, které mají 60 kapitol a každá kapitola má 30 stran ve wordu. Z tohoto pohledu si nemyslím, že sesmolit dvě NPRMOstrany (cca 1000 slov) je nějaká složitost, kvůli které by se měla adminům přidělávat práce v podobě další zbytečné sekce. Můj názor. Emoticon

14. Aliska přispěvatel
22.04.2015 [0:01]

AliskaP.S.: Koukněte se na Fulghuma, tvrdí o něm někdo, že je špatný autor? ;)

13. Aliska přispěvatel
22.04.2015 [0:00]

AliskaČemu to jako pomůže? Jestli si myslíte, že to zvedne kvalitu povídek, jste na omylu. Naopak mi přijde, že se snažíte vyhnat spousty lidí, kteří jsou kvalitní a chtějí věci dělat dobře a kvalitně. Žádám tedy o založení speciální kategorie pro kratší útvary (na piste-povidky.cz je to například Prozaická miniatura). Počet slov se nerovná kvalita, to myslím dojde všem. A těm kteří odkazují na knihy: Kdybych chtěla napsat knihu, napíšu knihu. Ale když chci napsat krátkou jednorázovku a vyjádřit myšlenku, či pocit nebo se umělecky vyjádřit např. k současným problémům, dělá to ze mně špatného autora?

12. Tethys přispěvatel
21.04.2015 [20:04]

TethysPřesně tak, musím s mimi jen souhlasit. Myslím, že každý, kdo sní o vydání knihy, ví, jak dlouhé kapitoly obvykle bývají - a je to více, než 500 slov. A když už se někdy najde nějaká kapitola, která těch 1000 slov mít nebude, jde jí přece spojit s další (a oddělit třeba tečkami nebo nějakými znaménky, aby čtenář pochopil, že jde vlastně o nový text). Pokud chce někdo napsat něco krátkého, vždycky jsou tady drabbly.
Nevidím v tom problém, přijde mi to jako dobrý nápad. Emoticon

11. Deliverance přispěvatel
21.04.2015 [20:04]

DeliveranceUpřímně, napsat kapitolu pod tisíc je pěkně složitá a zapeklitá věc. Takže, dle mého to stejně většinu pisálků nijak neovlivní.
Mě se to líbí. Emoticon

10. MaybellineEver přispěvatel
21.04.2015 [19:10]

MaybellineEverMě to přijde jako výborný nápad. :)

9. mima33 admin
21.04.2015 [18:18]

mima33Odmietala som sa spočiatku zapojiť do tejto diskusie, no pociťujem potrebu sa vyjadriť. Poviedky s rozsahom 500, 600, 700 slov sú práve tým, čo podľa mňa nemá celkom zmysel. Neviem, prečo tu kto z vás je a čo vo svojom živote chce/nechce dosiahnuť, no ja osobne som tu preto, aby som sa zlepšovala, učila sa, zbierala skúsenosti. Mám ambície o tom, že jedného dňa sa mi podarí vydať knihu a živiť sa tým, čo nadovšetko milujem - písaním.
Ak sú tu prispievatelia, ktorí sa uspokoja s poviedkami, ktoré rozsahom neprekonajú 30 wordových strán, tak to potom naozaj nechápem. Literatúra predsa nie je o tom, aby som sa úsečne vyjadrila k nejakej veci, popísala ju tromi slovami a bodka.
Držali ste niekedy v ruke nejakú knihu? Stretli ste sa s tým, aby knižná kapitola mala 720 slov? Táto stránka má pomôcť aj v tom, aby sa prispievatelia zlepšovali, máme tu mnohé dievčatá, ktoré začínali s kapitolami o rozsahu 1200 slov a teraz nám do administrácie hádžu články, ktoré sa približujú desiatim tisícom slov - často krát delia kapitoly na viac častí práve kvôli obsiahlemu obsahu a poviem vám teda úprimne - mne ich príbehy nepripadajú ako žvatlanie o ničom. Práve naopak. Občas mám dokonca pocit, že niektoré slečny/ženy, ktoré nám tu prispievajú, sú omnoho viac nadané, ako uznávaní svetoví autori (a že aj sú, pretože ich poviedky majú hlavu a pätu a nechýba im pointa!).
V poslednej dobe sa mi zdá, že sami naši prispievatelia strácajú chuť po zlepšovaní sa a práve toto ich k tomu možno trochu donúti. Je veľmi ľahké napísať kapitolku s 503 slovami, to uznávam, ale písanie nemá byť o tom, že to je ľahké. Má byť o prekonávaní vlastných limitov, o zväčšovaní slovnej zásoby, o schopnosti sa vyjadrovať.
Ja radšej opravím kapitolu s rozsahom 3000 slov ako 600. Je mi ľúto, že sa niektorí na to takto pozeráte. Ale skúste sa ísť mrknúť na iné stránky - ku príkladu, na podobnom webe Bez-hranic majú predpísaných 1500 slov, na zahraničnom webe som sa už stretla aj s pravidlom 2000 slov na jednu kapitolu.
1000 slov naozaj nie je tak veľa - treba len chcieť!

EDIT: anisterb - v poviedkach nie je nič nepodstatné, každá drobnosť by mala zapadnúť do inej drobnosti a spolu by mali tvoriť základ príbehu. Na literatúre je fascinujúce práve to, že autori majú možnosť vytvoriť nové svety; komplikované povahy postáv, ktoré pomaly rozoberajú; zamotané príbehy, ktoré prekvapujú. No ja neviem, ale ako tak sledujem vaše reakcie, tak usudzujem, že som asi vadná, keď chcem od príbehov aj čosi viac. Holt - 100 ľudí, 100 chutí.
Asi sem pošlem svojho doktora literatúry z výšky - keď sa mu budem chcieť pomstiť a dostať ho do hrobu, lebo z tohto by zaručene zinfarktoval Emoticon

8. anisterb přispěvatel
21.04.2015 [17:55]

anisterbJá si nejsem jistá, jaký to má smysl.
Ti co psali články třeba kolem 600 slov k tomu asi mají nějaký důvod. Já radši budu číst krátkou ale pěknou kapitolu, než abych četla nějaké žvásty o ničem, které jsou pro příběh naprosto nepodstatné a autor je tam napsal jenom aby mu povídku zveřejnili. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. Taylorka přispěvatel
20.04.2015 [15:24]

TaylorkaJá si taky myslím, že to dává smysl... Emoticon Napsat 500 slov nezabere moc času a články se pak určitě hromadí rychlostí světla. U mě dobrý. Emoticon Emoticon

6. Blacky
20.04.2015 [10:39]

Mne to ako hlúposť nepríde, máme tu drabble na krátke záležiti. A beriem na vedomie.

5. simapj přispěvatel
19.04.2015 [21:20]

simapjMě se to líbí, aspoň budou články delší. Emoticon Emoticon Emoticon

4. TallulahBee přispěvatel
19.04.2015 [20:50]

TallulahBeeMě to přijde jako blbost, ale ok.

3. sarner123 přispěvatel
19.04.2015 [19:16]

sarner123Podľa mňa blbosť, ale budem to spĺňať. Emoticon Emoticon

2. izzie22
19.04.2015 [17:37]

Beriem na vedomie Emoticon Emoticon

1. Violet přispěvatel
19.04.2015 [15:45]

VioletMimi rozumiem a budem to aj dodržiavať Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!