OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Ostatní FanFiction » Lovkyně - 14. kapitolaLovkyně - 14. kapitolaOhně pekelné...

Oheň pohlcoval všechno kolem a vzduch nebezpečně žhnul. Přesto se nás nedotkl jediný plamen. Stvořitel stál u východu, aby zabránil komukoliv utéct, a ruce měl složené na mohutné hrudi.  

Poprvé jsem se na něj podívala jako na muže. Musel Layen vážně připadat nádherný. To po něm všichni Lovci zdědili odzbrojující krásu. A já se mu podobala ze všech nejvíc. Byl vysoký a staletí každodenního tréninku jeho svaly ostře vyrýsovaly. Měl snědou pokožku, jako by se každý den opaloval na slunci a k tomu měl španělské předky. Vlasy měl sestříhané do krátkého rozcuchu a jejich kaštanová barva házela odlesky bronzu, pokud správně pohnul hlavou. Oči měly barvu teplého medu, tak hřejivě světlé. Výraznou čelist mu zdobilo několikadenní strniště.  

Ale jakkoliv jeho vzhled klamal, moc, která pulzovala v jeho okolí, nenechala nikoho na pochybách, že z nás všech je to on, kdo by pohybem ruky dokázal smést všechen život ze země.  

„Nepotěšil jsi mě, Jasone,” obrátil svou pozornost k bratrovi, který se přesunul tak, aby tělem štítil obě sestry.  

„To je mi upřímně líto,” ušklíbl se Jason.  

Stvořitel se ani nepohnul, když Jason s křikem padl na kolena a chytil se za hlavu. Udeřil svou mocí tak snadno, jako dýchal.  

„Nebuď drzý, chlapče,” usmál se Stvořitel a povolil drápy, které zatnul do Jasonovy mysli. 

„Já ti ji nevydám, otče,” ozvala jsem se pevným hlasem.  

Stvořitel stočil svůj pohled ke mně a sjel mě jím od hlavy po paty. Na malou chvíli se zastavil u ruky, kterou mi Rhage držel ochranitelsky kolem ramen, ale nedal na sobě znát žádnou emoci.  

„Přežila jsi,” konstatoval prostě.  

Ne překvapeně, ne zklamaně. Bylo to jenom konstatování faktu, jako by to ode mě očekával a zklamalo by ho, kdybych po jeho lekci zemřela.  

„Ty a Jason jste byli vždycky nejnadanější. Škoda, že ses rozhodla porodit dítě upírům,” ušklíbl se zle.  

Rhage temně zavrčel a udělal krok jeho směrem. Rychle jsem ho chytila za ruku a stáhla zase k sobě. Jakkoliv Stvořitel projevoval špetku trpělivosti, jeho nálada se mohla rychle změnit. Byla jsem si jistá, že nás zachránil jenom fakt, že jsme v místnosti s člověkem, po kterém z celé duše touží.  

„Nevydám ti ji,” zopakovala jsem mu svá první slova. 

Stvořitel přelétl zrakem nad mou hlavu do míst, kde stála Layen a tentokrát se jeho výraz změnil. Jako opařená jsem se dívala, jak se na jeho tvrdé tváři rozlil skoro něžný úsměv. Ale jenom skoro.  

„Půjde sama a dobrovolně,” promluvil tiše a vykročil.  

Vzduch se stal hutnějším, méně dýchatelným. Jason vypustil do místnosti svou mrazivou moc a ta se střetla se Stvořitelovou. Možná chvíli trvalo, než můj otec prolomil ledový štít, ale nakonec praskl pod náporem žáru. 

„To já ti tu moc dal, Jasone. Nemůžeš se mnou bojovat mojí vlastní zbraní,” usmál se na Jasona jako rodič, který vysvětluje dítěti, že nemůže zmrzlinu před večeří.  

„Mou moc jsi ale nestvořil,” zavrčel Rhage a vrhl se kupředu.  

„Ne!” vykřikla jsem.  

Bylo ale pozdě. Stvořitel držel Rhage pod krkem jako bezbrannou panenku a v očích mu hořel zlovolný oheň. Viděla jsem, jak prostupuje skrz prsty do mého druha a udělalo se mi špatně. Tak moc jsem si přála mít zpět svou magii, ale v blízkosti pána všeho nezbylo ani zrnko.  

Klekla jsem si na kolena a prosebně sepjala ruce. „Prosím,” špitla jsem tiše. „Je to otec mého dítěte.”  

Stvořitel mě nevzal ani na vědomí. Dál drtil Rhageův krk a ten pomalu, ale jistě přicházel o vědomí. Do očí mi vhrkly slzy beznaděje a chystala jsem se zaútočit holýma rukama.  

„Půjdu! Půjdu s tebou!”  

Ten výkřik zněl drsně, to když Layen nevěřícně zírala na mého otce. Prodrala se pod Jasonovou rukou a teď stála přímo naproti němu. Stvořitel povolil stisk a upíral svůj planoucí pohled na jeho vyvolenou. Na ženu, kterou mu předurčili před miliony lety. Ve chvíli, kdy se zrodil vesmír.  

„Layen,” vydechla jsem jen.  

Podívala se na mě svýma modrýma očima a já v nich spatřila všechen soucit světa. Pod tvrdou slupkou dřímalo vřelé, lidské srdce. Tak velké, že bylo ochotné obětovat vlastní život, aby zachránila někoho jiného.  

„On mi neublíží,” řekla rozhodně a v mžiku smazala výraz strachu ze své tváře. „Dřív ho pošlu do pekla, než by mi zkřivil jediný vlas.”  

Měla hrdě vztyčenou hlavu a naprosto přehlížela mého otce, kterému na rtech pohrával hříšný úsměv. Pustil Rhage, který mu dopadl k nohám a on ho jen bez zájmu překročil.  

„Dáš mi divokou dceru plnou ohně,” řekl Layen a přistoupil těsně k ní.  

Tvořili naprostý kontrast, jak tam stáli proti ohnivé stěně. Hleděli jeden na druhého a probíhala mezi nimi tichá válka. Layen nevypadala, že by se chystala ustoupit ani ve chvíli, kdy se k ní sehnul a ostře nasál vzduch nosem.  

„Voníš po boji, moje malá válečnice. Těším se, až si označíš má záda svými nehty. Budu hrdě nosit znak tvojí divoké povahy,” zašeptal hříšně svůdným hlasem a i na mě jeho magie působila.  

„To ti spíš vypíchnu oko!” zaprskala Layen.  

Stvořitel strnul a potom... Potom zaklonil hlavu a o strop se roztříštil jeho smích. Za celý svůj život jsem ho neslyšela se smát. A ten zvuk zněl jako zvonkohra andělů.  

Využila jsem jeho nepozornosti a přikradla se k Rhageovi. Byl v bezvědomí a já rychle nahmatala jeho puls, abych se ujistila, že je všechno v pořádku.  

Střelila jsem pohledem k Jasonovi, který se jako stráž tyčil před Elen. Ta svýma levandulovýma očima těkala ze své sestry na Stvořitele, ale nevypadala vůbec nespokojeně. Spíš zadumaně. Bůh ví, co běželo v hlavě věštkyni, která své sny prožívala obklopená vizemi. Věděla jsem, že není jako my ostatní a teď jsem i cítila hradbu tvořenou pavučinou čehosi, co nikdy nebudu schopna pochopit.  

„Zmiz!” Spíš jsem ta slova naznačila ústy, než bych je vyřknula.  

Jason mě ale okamžitě pochopil, otočil se, sevřel Elen v náručí, a než se odhmotnili, vyslal ke mně střípek své magie. Dost silný na to, abych dokázala i sebe a Rhage dostat do bezpečí.  

„Moje sestra!” vykřikla Layen vztekle a natáhla ruku směrem k Elen, ale prohrábla už jen prázdnotu, která po její sestře zbyla.  

„Najdeme tě,” slíbila jsem jí a říkala tím, že se nemohu snažit zachránit ji v tuhle chvíli. Protože bych za to zaplatila daň, jakou nejsem připravena dát. Ztráta Rhage by mě zlomila.  

Stvořitel nechal oheň postupovat, když rychle obmotal paže kolem vzpírající se Layen a začali mizet obklopeni ohněm a temnotou. Otřásla jsem se, když jsem viděla jeho výhružný pohled. Dával mi jasně najevo, co se stane, pokud se pokusím zasáhnout.  

Nadechla jsem se vařícího vzduchu, zavřela oči a rychle se soustředila na přenos. A opravdu. Během vteřiny se nám těla rozpadla ve změť molekul, aby se zhmotnila u bývalého sídla Bratrstva. Zahleděla jsem se na noční oblohu, která se na obzoru pomalu barvila do ruda a vykřikla z plných plic.  

Obětovala jsem nevinného člověka, abych zachránila sebe a Rhage. A nevěděla, jestli s tím dokážu žít. 


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Lovkyně - 14. kapitola:

3. E.T.
13.11.2018 [5:22]

Chudák holka. Emoticon Ale je statečná. Doufám, že se jim podaří ji zachránit. Emoticon Jen tak dál. Už se těším na další. Emoticon Emoticon

2. pavla
12.11.2018 [21:28]

To se nám to pěkně zamotává EmoticonSem hrozně zvědavá na další kapitolu Emoticon Emoticon Nádhera Emoticon Emoticon

12.11.2018 [15:13]

Nádhera jsem zvědavá na další pokračování a vývoj Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!