OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Drabble » Ráno v blátěRáno v blátěKratičká pohádka o jednom dni chlapce jménem Theo. Pohádka poukazuje na nedostatek komunikace ve chvílích, v jakých by být měla.

 Ráno v blátě 

Kdysi dávno na samotě u lesa stála malá chaloupka. Žila v ní vrásčitá babička, která byla tuze líná. Tahle chaloupka vypadala jako tisíce jiných, ale nebyla vůbec obyčejná. Všechno v ní fungovalo naruby. Pohádky se četly ráno místo večer, levá bota se nosila na pravé noze. A svět… tak ten se točil doleva místo doprava.

Jednou se chod chaloupky narušil. K líné babičce se nastěhoval vnuk Theo, který nesmírně zlobil – alespoň podle své babičky. Neuklízel si boty, nemyl nádobí, ani nenosil nákupní tašky. Ale jinak to byl laskavý malý človíček.

Každé ráno po pohádce, kterou mu babička četla, hrál hry. Kolem dvanácté hodiny odcházel do školy. Každý den, stále stejně.

A jednoho deštivého dne se tento rituál změnil!

Babička na Thea tehdy velmi křičela.

„Cos dělal, ty neposedo?! Vždyť ses zamazal od hlavy k patě! Kdo to bude uklízet…“ a poslední slova už jen zabrblala. Zavřela se do kuchyně, kde chtěla upéct koláč na usmířenou. Ale kvůli své lenosti ho nikdy neupekla a s vnukem se neusmířila.

A Theo?

Ten si své velké tajemství nechal pro sebe. Nikdy nikomu neřekl, že se v jeden okamžik jednoho obyčejného dne stal hrdinou pro neznámou stařenku, které vytáhl tašky z bláta ve stoce.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Ráno v blátě:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!