OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Drabble » Hrob se zlomeným křížemHřbitov, hrob, kříž.

Tam v dáli, za mnoha kopci malými i velkými, ostnatými keři a pokroucenými seschlými stromy, se rozsáhlý hřbitov rozprostírá. Zvěř na tu půdu vkročit odmítá, rostliny růst zde nemohou, ptáci nezpívají. Tam, mezi ostatními, jeden zvláštní hrob se nachází, kámen rozpraskaný má, kříž je zlomený.

K tomu hrobu krásná panna s bledou pletí ronit slzy chodívá, rudou růži pokládá a tiše modlitbu pronáší. Ptáš se, kdo uvnitř v tom hrobě leží? Koho tam červi žerou? Kdo svou bílou ručkou na hrob rudé růže pokládá? Přijď na to místo, tiše posečkej, pozorně se dívej a možná odpovědi na tyto otázky nalezneš.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Hrob se zlomeným křížem:

3. Undertaker přispěvatel
22.03.2015 [19:34]

UndertakerDěkuji za komentáře. :) Chápu, co mi tu říkáte a uznávám, že máte pravdu. Zkusím to příště znovu a snad to bude lepší. ;)

2. TheCyanWolf přispěvatel
22.03.2015 [19:05]

TheCyanWolfBýt u knihy taková anotace, neváhala bych a se zájmem ji popadla. Je škoda konce, protože mi běhal po páteři mráz, když jsem tvá slova převáděla na souvislý obraz a čekala, jak vše nakonec zakončíš. Sama vím, že drabble je opravdovým oříškem - člověku je dáno pouze sto slov, aby shrnul příběh či popsal určitý moment a završil to tak, aby se čtenář vrátil zpět na začátek a celý výtvor si četl stále dokola, dokud mu nepřestane stářím sloužit zrak. Kdybys dokázala vytvořit takovýto závěr, byl by pro mě drabble dokonalý. Neber můj komentář jako hnidopišské sekýrování, chci ti pomoci v tom, aby se tvůj potenciál dále rozvíjel. Emoticon Emoticon

1. SaDiablo přispěvatel
22.03.2015 [11:31]

SaDiabloZačátek měl rozhodně dobrý potenciál, jako bys otvírala nějaký obsáhlejší text, jako by ses chystala sdělit nějaké velké tajemství. Téma sice originální není - nebo spíše prvky, jaké jsi použila (hřbitov, hrob, kříž, rozlícená žena...) -, ale tvůj styl se mi zalíbil. Chápu, co jsi koncem zamýšlela, nejspíš to, o co se snaží každý drabble, zaujmout tak, aby čtenář zůstal okouzlen, překvapen, aby chtěl znát to, co jsi mu schválně odepřela. Ale mám z toho takové smíšené pocity, protože sto slov by třeba bylo dostatečně dost na to, abych na ty otázky odpověď chtěla znát, ale u tohoto drabblu to nebylo. Jednorázovku bych si nejspíš přečetla radši, protože tvé použití jazyka mě zaujalo nejvíc.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!