OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Drabble » Bajka o snobské myšiBajka o snobské myšiMožná se vám to bude líbit, možná ne, je to moje "bajková" prvotina. :)
Bajka o tom, jak se šedá myš ze života poučila.

Bajka o snobské myši

Žila jedna bílá myš, která sousedila s myší šedou. Znaly se celý život, vyrůstaly spolu, a když pak vyrostly, maminky myši jim přenechaly domečky a odešly si za svým.

Šedá myš dostala domeček jen o deset centimetrů do země, ale plný různých chodeb a skrývaček. Nebyl to nijak výjimečný domek, ba naopak, byl to ten nejobyčejnější domek. Byla to hodná a pracovitá myš, a tak nebylo divu, že si ji brzo vyhlédl sympatický šedý myšák a vzal si ji.

Bílá myš dostala od své snobské maminky domek několikapatrový. Táhl se hodně do hloubky, v podstatě až do hlíny, kde je i pro žížalu problém udělat tunel, a hlavně – měl střešní okno udělané za pomocí fólie s geniálně udělaným odtokem vody. Byl to opravdu krásný domek a nejedna myš z okolí ho chtěla, šedou myš nevyjímaje. Její maminka jí ale celý život říkala:

„Však uvidíš, šedá myško, ten dům je jednou zahubí, nejsme stavěné na domy do hloubky.“

Bílá myš byla snobská a odmítala všechny nápadníky pro jejich obyčejnou šedou barvu. Jednou se ale objevil černý myšák, který byl povahy podobné jako ona, a tak se vzali.

Jak plynul čas, brzy se po sousedství prohánělo šest myšek, tři šedé, jedna bílá, jedna černá a jedna docela strakatá. Obě rodiny se měly dobře.

Jednoho dne ale přišlo děsivé krupobití. Takové tu dlouhou dobu nikdo nepamatoval a kroupy byly tak veliké, že do každého kroupu by se s malými obtížemi naskládaly obě rodiny myší. Hromy bouřily, blesky lítaly a nakonec se stalo nevyhnutelné – střešní okénko se protrhlo a voda se rychle dostala i do nejhlubších chodeb. Rodina byla nucená vylézt ven.

To se ale šedé myši té bílé zželelo a pustila je k sobě domů, aby je nerozdrtily kroupy.

Bílá myš pochopila, že bezpečí rodiny je přednější před krásou.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Bajka o snobské myši:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!