OurStories.cz ~ naše povídky - Shrnutí » Poviedky od MimiPoviedky od Mimi** Viacdielne **
Nezostať sama (Dokončená) ♦ Len porozumieť (Dokončená)

** Fanfiction **
Little Dirty Secret (Dokončená) ♦ Podvedení (Dokončená)

 

welcome to my world

"Knihy sa podobajú na domov, kam sa vraciame aj cez najväčšiu búrku."

- Bernard Bolzano

 

 

Viacdielne 

 nezostať sama

Nezostať sama

Vlastná tvorba - DOKONČENÁ

Počet kapitol: 31 + prológ a epilóg

Obsah:

Jessie Stretton je mladý právnik, ktorý stále čaká na svoj prípad. Na prípad, ktorý ho vystrelí medzi vrcholových právnikov a on si konečne bude môcť voliť klientov, ktorých chce on a nik sa mu už neodváži diktovať čo áno a čo nie. Jedného dňa príde za Jessiem sociálna pracovníčka a žiada ho o pomoc. Zavedie ho za dievčinou, ktorá nevyzerá ani na dvadsať rokov, odmieta hovoriť a k svojmu okoliu je apatická.

Všetci vedia, že Diana si prešla peklom, ale ako zistiť, čo ju trápi, keď ich vytrvalo ignoruje? Ako zistiť, čo dlhé mesiace robila sama uprostred lesa a kde má celú rodinu? Jessie vie, že tomuto dievčaťu musí pomôcť a najlepšie čím skôr, lebo dievčina nie je len apatická, ale zrejme aj veľmi chorá. A aby toho nebolo málo, jediné, čo jej pery opúšťa, sú slová: Chcem ísť TAM.

Postavy: Jessie Stretton ι Diana Averyová ι Simone Collinsová ι Eddie Morris ι Steven Peterson ι Tiffany Blakeová ι Samantha Strettonová ι Dean Avery ι Mason Cooper ι Richard Flemming ι Jack Pharrel ι Nicolas Dante

Poviedku nájdete → TU

len porozumieť

Len porozumieť

Pokračovanie "Nezostať sama" - DOKONČENÁ

Počet kapitol: 25 + prológ a epilóg

Obsah:

Sam Strettonová je mladé dievča, ktoré si vďaka svojej tvrdohlavosti prešlo peklom. Stala sa drogovo závislou, žila s kriminálnikom a kradla. No ako sa hovorí, všetok zlé je na niečo dobré a Sam sa po niekoľkých rokoch utrpenia spamätala a rozhodla sa študovať a pracovať, aby sa vyrovnala svojmu bratovi, ale hlavne aby dokázala, že aj ona za niečo stojí.

Nič nie je jednoduché a Sam sa životom doslova pretĺka. Ale vo vnútri ju sužuje strach z jedného človeka, ktorý jej kradne spánok a pokoj.

Mason sa stále túla po svete a nikto nevie, kde sa nachádza. Sam sa musí mať na pozore, pretože Mason je viac než nebezpečný a voči drobnej dievčine chová obrovskú zášť a túži len po jednom. Po pomste.

Postavy: Samantha Strettonová ι Jessie Stretton ι Dominica Bennerová ι Tony Hines ι Paul Cesare ι Lacey Hatchettová ι Eric Pharrel ι Diana Averyová ι Mason Cooper

Poviedku nájdete → TU

 


 

FF 

little dirty secret

lds

FF na TVD - DOKONČENÁ

Počet kapitol: 34 + prológ a epilóg

Obsah:

Čo sa stane, keď Klaus zistí, že Elena má dvojča? Vytváranie nových hybridov sa stáva pomaly ale isto znova skutočnosťou. Ale keď JU spozná, celý jeho svet sa obráti naruby a nereálne sa stáva reálnym.

Postavy: Wilsonovci ι Alexander Vanderwall ι Chris Anthony ι Elliot Jefferson ι Aaron Wilden

Poviedku nájdete → TU 


 podvedení

Cheated

"Odvaha nie je neprítomnosť strachu, ale schopnosť prekonať ho!"

- Donald J. Trump

Stávka

FF na HP - DOKONČENÁ

Počet kapitol: 7

Obsah:

Človeka občas zaslepuje hlúposť a nenávisť. A zaslepený je aj Draco Malfoy, ktorý by radšej zomrel, ako položil ruku na nejakého Humusáka. Ale hovorí sa, že nenávisť a láska majú k sebe len jeden krôčik. Tak čo sa stane, keď Draco uzavrie stávku, aby dokázal, že môže mať všetko?

Poviedku nájdete → TU

 

Spáry minulosti

Pokračovanie Stávky - DOKONČENÁ

Počet kapitol: 23 + epilóg

Obsah: 

Minulosť sa nedá zvrátiť a občas je ťažké ju ignorovať. Draco Malfoy o tom vie svoje.

Od jeho romániku s Hermionou Grangerovou prešli už celé dva roky a on v sebe nenašiel silu, aby jej obraz vyhnal zo svojej mysle. Siedmy ročník sa chýli ku koncu a Draco vie, že ak niečo neurobí, Hermionu už nikdy neuvidí.

Jedine ak vo vojne, ktorá sa blíži neodvratnou rýchlosťou.

Postavy: Slizolinčania ι Bystrohlavčania 

Poviedku nájdete → TU

 

Úlomky zrady

Pokračovanie Stávky a Spárov minulosti - DOKONČENÁ

Počet kapitol: 21 + epilóg

Obsah:

Ani po všetkom, čím si Draco pre Hermionu prešiel na neho nečakal šťastný koniec a žena jeho života je šťastná s niekým celkom iným. Ale je to naozaj tak? Je Hermiona šťastná? Je správne, že sa Draco utiahol do úzadia a uzavrel sám do seba? Čo všetko ešte bude musieť urobiť aby aj on konečne pocítil tú vzácnu emóciu, ktorej sa hovorí skutočná a nefalšovaná  radosť? 

Postavy: Liam Igleby ι Edward Igleby ι Katie Potterová ι Abbie Malfoyová

Poviedku nájdete → TU 


co mam rada

- "Harry Potter" - životná láska .

- "The 100" - najväčšie prekvapenie vôbec.

- "Game of Thrones" - legendárna TV séria.

- "John Green" - pán Originálny.

- "Stephen King" - kráľ spisovateľov.

- "Tim Burton" - majster svojho remesla.

- "Na vine sú hviezdy" - keď Vás jedna kniha núti plakať a smiať sa zároveň.

- "Zelená míľa" - lebo ten príbeh nikdy nikto neprekoná. 

- "Malá princezná" - taký malý, veľký film!

- "Avril Lavigne" - because she is crazy bitch. 

- "Broken" - FF, ktorá čiastočne prekonala aj originál. Odkaz ↔ TU

  


Nezostať sama a Len porozumieť ponúkam aj vo formáte PDF. :)


 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Poviedky od Mimi:

280.
Smazat | Upravit | 20.07.2014 [22:09]

Ahoj Mimi,

Nechcela som ti spamovať kapitolu no zároveň mi nedá neodpovedať na tvoj dotaz k piatej kapitole.

Nenapísala som, že to bolo smutné. Prišlo mi to krásne dojemné.

No dobre nepopieram, že to mohlo pokojne byť aj pred menštruačným syndrómom... ale aj tak ti teraz možno trošku obsihlejšie vysvetlím, čo ma tak na tej kapitole dostalo.

Som lepší čitatetaľ ako pisateľ. Milujem sa v deji stratiť, ale to si si všimla, že?

Takže, keď som sa na to pozrela z Miinej strany, nebolo možné neplakať.

NO len si vezmi, jej matka umrela, nikdy už spolu nebudú na tie hviezdy, kotré sú pre nás ničím, a neuvedomujeme si ich, spolu hladieť.

Nikdy jej matka neukáže, smer ktorým sa má diváť aby ho našla. Potom ten prekliate dojemný opis zúfalstva a bolesti pre neschopnosť ich nájsť, a tá potreba zblíženia sa s mŕtvou matkou aspoň prostredníctvom spomínaného súhvezdia... No a nerozcitliv sa potom....

A nakoniec úplne krásne tak náhodné, podanie pomoci práve "nepriateľom", ktorý jej pomohol.

JA viem,to moje podanie znie to katastrofálne, ale ja milujem romantiku a sladké nenápadné náznaky... a tá kapitola toho bola plná. preto ma dojala.

Fajn, teraz si o mne musíš myslieť, že som maximálne vypatlaná, ale je mi to vlastne aj tak trochu jedno.

Lebo tá kapitola, mi aj na druhý krát vohnal slzy do očí, takže tak.

NO a ešte malý dotaz. Tebe tá kapitola musí prísť obyčajná. Autor nikdy nebude svoju kapitolu vnímať tak ako čitateľ.

Rozcitlivieť sa pri svojom diele môže iba básnik, ktorý tam vkladá seba a svoje prežívanie.

Myslím, že prozaik, ktorý sám seba dojme k slzám, je taký sebec, že čitatelia z jeho diel nikdy nič mať nebudú.Tak iba toľko som chcela. Emoticon

279. MillieFarglot admin
17.07.2014 [10:20]

MillieFarglotPred pár dňami som ti poslala mail. Mohla by si sa na to pozrieť? Emoticon

278.
Smazat | Upravit | 15.07.2014 [15:19]

Ahoj Mimi,

Tvoj záujem ma neuveriteľne potešil Emoticon
NO, s ďalšou to vidím tak na možno pondelok? Nemám teraz veĽa času to po sebe ešte okontrolovať. A nie som si istá koľko preklepov mi tam uniklo a podobne, keďže je šestka zasa jedna z tých dlhších kapitol.

Ale do pondelka sa posnažím. Emoticon ďakujem veľmi pekne Emoticon

277. MillieFarglot admin
08.07.2014 [22:53]

MillieFarglotKuk na e-mail. Emoticon

276. Perla přispěvatel
02.07.2014 [17:20]

PerlaJop, B2. Našťastie som to dala na výbornú, takže preskakujem jeden ročník a idem do druhého štátnicového. Emoticon Z troch. A ak budem dobrá, môžem si už na konci požiadať o celoeurópsku štátnicu. Takže sa budem musieť učiť. Keď prirátam, že mám ešte jednu školu k tomu. :/
A je fakt, že na maturách boli hrozné testy. Či z B1 alebo B2. Akože vedela som to keď sme to v škole robili, ale niektoré veci boli úplne sprosté. A na nemčine ešte horšie. Hlavne odposluch.
Tak vieš, aj k prológu sa dá dať dlhý. Stačí kecať o tom istom celý čas. Ale je podľa mňa lepšie, keď ti to napíšem priamo, pretože ma to dostalo. Veľmi sa mi páči, ako krásne sa vieš vyhrať v tretej osobe so slovíčkami, že to je vždy tak krásne zoštylizované. Emoticon

275. Perla přispěvatel
02.07.2014 [16:47]

PerlaMimi,
to s tým časom poznám. Ja som v júni nemala času vôbec, pretože okrem skúšok na strednej som mala ešte štátne jazykové skúšky na B2 a teraz ma čaká štátnicový ročník, tak som sa učila čo sa dalo.
A TBO som si všimla. Emoticon Máš aj komentárik. Zatiaľ tak skromne kratší radšj. Nabudúce sa viac rozpíšem. Emoticon Emoticon

274. Perla přispěvatel
02.07.2014 [16:32]

PerlaAhojky mims, Emoticon
tak sa hlásim asi po mesiaci, možno dvoch, že som sa konečne vrátila a idem sa rozbehnúť v čítaní všetkého, čo som zameškala.
Ani nevieš, ako ma potešil fakt, že LI je už dopísané, pretože vďaka tomu si to môžem dočítať už dokonca a nebudem tak v napätí čakať ako som zvykla. Emoticon Emoticon
No a už sa teším, keď pridáš prológ k novej poviedke, pretože tú si tu mala už dlhšie a zaujímala ma. Tak som rada, že je na rade práve ona.

A ináč, ak by si ešte mala záujem, tak na profile mám jednu, možno dve pre teba nové časti PnŽ. Ak si ešte nezabudla na Acelynn. Emoticon

273.
Smazat | Upravit | 02.07.2014 [15:40]

Ahoj, Mimi. Ja, nechcem znieť nevďačne, viem, že nemáš veľa času a tak... Ale nemyslíš, že si nás už nechala čakať trošku pridlho?

Pôvodne som ti písaŤ nechcela, lebo som si vedomá, že adminstvo, osobný život, a všetko do kopy ti nedáva veĽa času, ale ja by som už naozaj uvítala aspoň prológ.
Emoticon

Alebo aspoň približný dátum zevrejnenia prvej kapitoly. Emoticon Emoticon

272.
Smazat | Upravit | 24.06.2014 [14:06]

Ahoj Mimi. Plán je presne taký. Proste to prepísať a potom začať zverejňovať ako inak než tu. Či to tak bude však neviem s istotou sľúbiť, času je málo, takže najskôr dokončím BM a potom uvidím. Nedalo mi to, a pr elásku k Patrikovi som to musela stiahnuť Emoticon

Tak možno niekedy na Vianoce, čakaj, repete Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

271. Tethys přispěvatel
23.06.2014 [14:19]

TethysAhoj. Emoticon No, musím přiznat barvu - mám vymyšlenou osnovu, přesně vím, co v jaké kapitole bude, dokonce mám i nějaké dialogy, ale nedokážu začít. Přes víkend jsem napsala asi tři první kapitoly, které jsem okamžitě smazala, protože to bylo otřesné. Takže vydávat budu podle toho, kdy se múza vrátí. Emoticon

« Předchozí   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 ... 32   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!