OurStories.cz ~ naše povídky - Shrnutí » Poviedky od MijePoviedky od MijeKapitolvé
- Now! (rozpísaná)
- Upírske srdce (rozpísaná)
- Prvý upír (rozpísaná) !15+!
Jednodielne
- Strach z výšok
- Keď to nejde tak to nejde;
Poézia
- Hmla
- Svet už tento život nebaví
- Kamoši (pesnička)
- Posadnutá
- Túžba zamilovanej

 

„Ľudia túžia po tom, čo nemôžu mať.“ – Gabbe

 

„Možno som iná, ale som na to právom hrdá.“ – Wiks

 

„Keby bol svet iný, ja by som tu nechcela byť.“ – Niks

 

„Aj keby... Stopercentne nikto neziedol celú múdrosť sveta.“ – Alex

 

„Dôležitá súčasť človeka je sen.“ – Miches

 

Aktualizácie:

Now! - sedemnásta kapitola

Upírske srdce - 2. kapitola - Staré múzeum

Prvý upír - 1. kapitola - Mŕtva bezdomovkyňa 

 

 

Veľmi sa ospravedlňujem, ale teraz tu asi dosť dlho nebudem písať. Korektujem jednu knihu. A keďže mi už fragment odpísal, tak som rozmýšľala, že keď ju už skorektujem, tak im ju môžem poslať.
Tiež sa ospravedlňujem, ale 17. kapitola Now! už akosi dlho čaká na zverejnenie, takže si chvíľu asi na ňu počkáte. Ja adminom nechám voľnosť. :) Takže sa teraz dočasne majte!!! Istotne sa poto pustím rovno do Now! :) 

  

 

Now!

Obsah: „Roku dvetisíc osemstošesťdesiat, bude Londýn najchudobnejším mestom na celom svete,“ vyzvetľoval mi takmer šepkajúc Hoûri. „V celom svete sa roku dvetisíc sedemsto stane čosi hrozné. My ľudia o tom nechceme počuť. Veštci o tom nehovoria, pretože vedia, že roku dvetisíc sedemsto, bude svet na pokraji zrútenia. Technika sa bude vracať späť, lebo novodobá technika, ktorú máme v našom svete, bude ničiť nie len prírodu, ale aj omnoho viac. Vzdáme sa všetkého a roku tritisíc, sa vrátia králi a rytieri. Chudobných bude viac ako ich bolo doteraz. Ako ich bolo v minulosti a všetko bude na zrútenie. Každý bude rád za jeden jediný cent. Budeme sa tešiť, keď si nájdeme miesto, kde bude trochu teplejšie.

Svet sa mýli. Globálne otepľovanie sa neskôr zmení na vesmírne zamŕzanie. Všetko čo bude od slnka ďalej ako sedemsto osemdesiat kilometrov, skončí ako ľad. Jediné slnko vo vesmíre bude to naše a roku tritisíc osemsto, aj to zamrzne. Sme určení zomrieť chybami vlády a vedy a nikto a nič nás nezachráni.“

Hlavná postava:

Katie Oldovská/Houll Drumstrang
Prológ - 1. kapitola - 2. kapitola - 3. kapitola - 4. kapitola - 5. kapitola - 6. kapitola - 7. kapitola - 8. kapitola - 9. kapitola - 10. kapitola - 11. kapitola - 12. kapitola - 13. kapitola  - 14. kapitola (15+) - 15. kapitola - 16. kapitola - 17. kapitola (čaká na zverejnenie) - 18. kapitola (pripravuje sa)...

 

Upírske srdce...

Vzrušujúci príbeh chlapca, ktorý je zároveň vyhaným princom upírov... :D Dominica vyhnali, keď ho jeho starší brat nachytal pri prestupe územia. Katherine ho vyviedla z Ferxu. Jeho nebiologická rodina, teda náhradná, je akurát iba Dávid, ktorý si snaží nájsť ženu. Pri každej žene však ale má Dom problémy. Jeho kamaráti Ben a Lynnie sú asi jediný, na ktorých sa môže spoliehať. Pri tom sa ale začína stávať v jeho živote nie jedna zvláštna vec. Chuť na jedlo... Strach z výšok, mena očí a pri tom všetkom sa mu do toho zapletie aj puberta. No nie je to zložité na chlapca, ktorý sa musel o seba dva roky starať sám, až kým ho nenašiel Dávid s Májou? Aj tak tí dvaja už nie sú spolu.

P.s.: Niektoré časti by MALI byť +15, ale myslím, že to budú čítať aj tý mladší, takže...! Ale aj tak dúfam, že sa bude páčiť!

Prológ

1. kapitola - Mária, postrach!

2. kapitola - Staré múzeum 

 

Prvý upír - časť I. Posmta smrti

Ako je to vlastne s upírmi? Ako vznikli a ako žijú? A kto je vlastne zakladateľ? Sú tu od začiatku? Život jednej upírky vám celú ich existenciu vysvetlí. Vysvetlí vám, ako to v ich živote ide a od kedy existujú. Život Amelie Serwoodovej, známej pod menom Gabbe Boorsová. Prvej existujúcej upírky na svete. Dcéra jedného z najkrvilačnejších bytostí na svete. Dcéra vlkodlaka. Utečenec a kamarátka prahnúca po krvi jej blížnych. Prahnúca po pomste otcovi, ktorý jej tak ublížil. Skrvavená duša a rozrezaná na poly. Ako to všetko dopadne?

P.S.: Mám pocit, že táto kniha je 15+, kvôli niektorým častiam. :D

 

Prológ + 1. kapitola - Mŕtva bezdomovkyňa

2. kapitola - Útek nevinných

3. kapitola - Chuť pomsty

... 

 

 

JEDNODIELNE

Drabble:


Strach z výšok - venované mojej sestričke Lauruške... - Moje prvé drabble (100 slov), venované mojej sestričQe Laure, ktorá si myslí, že nemá priateľov. - Pokojne si lietam a podo mnou sa rozprestiera more. Ona sa pozrie tiež dole a už jej nieto záchrany.

 

Keď to nejde, tak to nejde - Úryvok z knihy, ktorú sme kedysi napísali s kamoškou (Nekonečná mágia 5. časť) a spísala som ho do drabble. Keď neviete zaspať, tak vám to nedopraje ani osud a ani prášky proti nespalosti. Dokonca vám nepomôžu ani ovečky.


 

 

 

 

Básne (malé pokusy z blogu a z počítača)

Hmla & svet už tento život nebaví; Spomienka priateľstva; Kamoši (pesnička); Posadnutá; Túžba zamilovanejSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Poviedky od Mije:

24. ElisR1 přispěvatel
26.05.2012 [20:36]

ElisR1Jéé 16. je tu =D. Už se na ni těším, jen si budu muset počkat až do zítra, dneska už nemám čas :(. No nic, zítra se můžeš těšit na můj koment =D.
Jo a jinak, kdyby ses nudila, jsou tam nový kapitoly Bratrství.

23. Mija přispěvatel
26.05.2012 [20:15]

MijaElis, ona tu už bola! A nwm prečo sa mi všetko vymazalo!! :(

22. ElisR1 přispěvatel
21.05.2012 [9:22]

ElisR1Ahojky, tak stále vyhlížím 16. kapitolu Now a stále nic =D. Takže se ptám, kdy se dočkám? =D

21. Mija přispěvatel
21.04.2012 [21:51]

Mija15. kapitola na svete :D http://www.ourstories.stmivani.eu/6-na-pokracovani/now-patnasta-kapitola/

20. SafiraDarkfire přispěvatel
20.04.2011 [18:05]

SafiraDarkfireV pohodě:D Já jenom abys věděla, že je další povídka, takže budeš mít pak zase co číst:D

19. Mija přispěvatel
20.04.2011 [17:07]

MijaSafiraDarkfire: :D Rada by som, ale teraz čítam tvoju trilógiu, takže...Možno,keď ju dočítam. Už aj tak si beriem na hlavu veľa čítania... :D

18. SafiraDarkfire přispěvatel
20.04.2011 [9:20]

SafiraDarkfirehttp://ourstories.stmivani.eu/17-fiction/dablova-dcera-prolog-kapitola-1/ Ahoj Nová kapitolovka je na světě, ale radši si ve shrnutí přečti o čem je:) Snad se bude líbit, jmenuje se Ďáblova dcera...

17. SafiraDarkfire přispěvatel
17.04.2011 [8:04]

SafiraDarkfireAhoj Mijo, jena svete posledni kapitoka vecnosti. Snad me za ni nezabijes :-)

16. SafiraDarkfire
13.04.2011 [11:05]

další kapitolka věčnosti je na světě. Snad se bude líbit:)

15. Mija přispěvatel
12.04.2011 [14:34]

Mija:/ Rozmýšľala som o tom. Ale už prológ sa mi nepáči. A tak radšej vložím Anjeliusa :) ...

 1 2 3   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!