OurStories.cz ~ naše povídky - Shrnutí » Povídky od TexiePovídky od TexieKapitolové:
Galla
Smrt s.r.o.
Život a čest
Blodyn
Stín nad městem
V objetí zrůdy
Šedá myška
Past minulosti
Volba osudu
Druhá tvář
Skrytá v krvi (rozepsaná)

Poezie:
Strach
Světlý šál

 

micina

 

 

 

Poslední přidané články:

12.5.2015 - Volba osudu 12

 

  

 

Druhá tvář

Margaret vyrůstala na akademii, kde se jí dostalo skvělého vzdělání, bohužel ne takového, které by ocenila její teta. Ta má jedinou starost, co nejlépe provdat svou nádhernou dceru, která je přímo stvořena pro titul a dokonce už má zálusk na jednoho budoucího vévodu.

Jenže právě ten se shlédne v Margaret a její teta to nedopatřením zjistí. Nezbude jí, než ji odklidit z cesty a jako nejideálnější způsob se jeví svatba s jiným. Jenže Margaret má jiné představy o svém životě a je odhodlaná si stát za svým. Odmítá dělat to co je pro ni nejlepší a nejrozumnější... A tím si možná rozhodla o vlastní zkáze.

Stav: rozepsaná

Žánr: historický, romantika

Kapitoly: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 -

 

 

 

Volba osudu

Volba osuduForestovi žijí v malém městečku v malebném domku. Jejich syn Deril a dcera Charlie jsou výborní ve škole a paní Forestová velmi dobře vychází i s tchýní, která žije s nimi.

Jediné co jim poslední dobou dělá starosti je Charlie, u které se v den jejích patnáctých narozenin projevily čarodějnické skopnosti, ale na rozdíl od ostatních z její rodiny je nedokáže udržet pod kontrolou Hrozí tak, že prozradí tajemství jejich rodiny, která se už po generace snaží žít jako obyčejná rodina.

To nikdo z nich ale netuší, že tohle bude to nejmenší, co by jim mělo dělat starosti.

Setkání s úžasným klukem, vzkaz mrtvého havrana, ohrožení jejího bratra a šikana její spolužačky... To vše zamíchá s jejím osudem. Ale to se osud teprve rozehřívá.

Stav: dopsaná a postupně vkládám (18 kapitol)

Žánr: fantasy se špetkou romantiky

Kapitoly:

*****1*****2*****3*****4*****5*****6*****7*****8*****9*****10*****

*****11*****12*****13*****14*****15*****16*****17*****18*****

 

 


 

Skrytá v krvi

Bonie prožila většinu života na ulici. Potulovala se opuštěnými místy a snažila se přežít. Jedné noci se jí to stalo osudným, když viděla zahlazování stop v jednom ze skladišť. A s tím co viděla, ji nemohli jen tak nechat jít...

Rovnou po hlavě tak spadla do jiného světa, kde upíři nejsou jen mýtus a kde ten, kdo by vás nejraději vzteky zaškrtil, může nabídnout tu nejvřelejší náruč.

A postupně přichází na to, že tohle je ten svět kam patří. Nebezpečný a vřelý jako krev.

Stav: dokončená (27 kapitol)

Žánr: romantika (občas i drsnějšího ražení)

Tudy k povídce

 

 

 

Past minulosti

 Mia studovala elektrotechniku a na studia si přivydělávala modelingem. Nikdy to ale nebylo to, co by chtěla opravdu dělat, takže po studiích, pověsila modeling na hřebík. Brzy ale zjistí, že za tím nejde udělat prostě jen tlustou čáru a jít dál.

 

Každý kdo ji při pohovoru vidí si okamžitě vybaví její tvář a tělo z bilboardů. Nemůže tak sehnat pořádnou práci. Nakonec ji to dožene k malé lsti, která se ale zkomplikuje, protože se svým novým šéfem už se tak trochu poznala...

Pozn.: Na vzniku téhle povídky se podílela i zuzka88, která mě k ní inspirovala. Díky.

Stav: dokončená (20 kapitol)

Žánr: romantika s pěkně nabroušeným jazykem

Tudy k povídce

 

 

 

Stín nad městem

Stín nad městem

Svět není růžová zahrada, ale spíše starej barák, v němž není radno udělat špatný krok a z každýho kouta na vás civí hladoví potkani, přichystaní se do vás zahryznout...
Derek dostal tuhle lekci v den, kdy se vrátil do rodného města. Nic není takové, jak si pamatoval a i nehoda jeho bratra není tím, za co ji vydávají. Ale i na takovém místě jsou lidé, kteří se s tím nehodlají smířit a mají tak pramalý pud sebezáchovy, aby se to pokusili změnit. Svým vlastním způsobem...

Nad městem se začínají stahovat mračna a v jejich šeru číhá temný stín toho, kdo se rozhodl pročistit ulice.

Stav: dokončená (Prolog + 35 kapitol)

Žánr: FF (romantika od nadšence série s Batmanem ;o)

Tudy k povídce

 

 

 

 

Šedá myška

TessSendyTess, obletovaná hvězda na její škole. Není akce, kde by chyběla a osoby, která by ji neznala...

Dokud se nepřiplete tam, kde být neměla...

Jeden jediný okamžik stačil k tomu, aby se z ní stala lovená zvěř a ten co po ní půjde, se jen tak nezastaví. Tess tak musí zmizet ze světa a začlení ji do programu na ochranu svědků. Musí se téměř přes noc stát nenápadnou myškou. To co z počátku znělo tak jednoduše, se pro ni však stává noční můrou. Postupně si totiž uvědomuje, že přišla o všechno - rodinu, domov, přátelé, všechno co měla ráda... o samu sebe.

A návrat je v nedohlednu...

Stav: dokončená (27 kapitol)

Žánr: romantika

Tudy k povídce

 

 

 

V objetí zrůdy

 

Bratrstvo černé díky - možná jediná překážka tomu, aby byl celý upíří rod vyhuben bezduchými zrůdami. Skupina bojovníků, kteří si tuto výsadu i prokletí nesou v genech. Pro svou bojovnost a sílu izolovaní od všech... ale ani to neznamená, že by unikli svému osudu. Dokonce ani Zsadist, otrok krve, který byl po čtyři století mučen a tahle zvrácenost se mu navždy vepsala do mysli... I na něj čeká ta, která dokáže pod jeho krvelačností najít nedotčený kousek duše a ten navždy připoutat k sobě.

 

Stav: dokončená

Žánr: FF, romantika

Tudy k povídce

 

 

 

Blodyn

Blodyn

Už od pradávna se vedou boje o moc a nadvládu, mnohdy však přináší jen bolest a utrpení na obou stranách. Právě ta poslední bitva nymfy zdrtila tak, že všichni museli utéct a ukrývat se. Po několika staletích se však zrodila dívka, která byla úplně jiná než ostatní, divoká a svéhlavá... Což se jí stane osudným, když vinou své zvídavosti střetne právě nejhoršího nepřítele svého lidu...

Stav: dokončená (26 kapitol)

Žánr: fantasy, romantika

Tudy k povídce

  

Galla

Blížící se poslední film Harryho Pottera a s mojí fantazií to dělá divy. A díky tomu také vznikla tato povídka, která sice zcela jiné hlavníé hrdiny, jinou školu, jiná pravdla, ale jinak je to HPfantasy jako vyšitá ;o)

Hrdinkou tohoto příběhu je Galla. Máma jí umřela, když byla ještě malá a tak se o ni stará jen táta - nebo spíše ona o něj, ale její život naprosto obrátí naruby, když se mu stane osudná nehoda. Jejímu nástupu do školy pro kouzelníky to však nezabrání. Spíše naopak, odstartuje ho to s naprosto nezastavitelnou lavinou průšvihů... A také osudných setkání.

Stav: dokončená (17 kapitol)

Žánr: FF - Potterovská se špetkou humoru

Tudy k povídce

 

  

Smrt s.r.o.

Violet je znuděná puberťačka, která prostě nezapadá. Nemá přátelé a rozhodně se o ní nedá říct, že by byla obyčejná. Své pubertální období si "užívá" totiž už pár desítek let. Což notně vytáčí jejího hodně staromódního otce, který má jako džob toulání po světě s kápí přes hlavu a kosou na rameni.

Jednoho dne už jejích vylomenin a poflakování má i on dost a rozhodně se ji přibrat do "rodinného podniku" a to ať se jí to líbí nebo ne. Její život tak nabere nečekané obrátky i směr...

Stav: dokončená (21 kapitol)

Žánr: fantasy, humor

Tudy k povídce

 

 

 

 

Život a čest

Miranda, milovaná dcera, pro kterou se však boj a násilí stalo životním posláním. Vychovávaná ve světě mužů, kde v převleku za chlapce prošla výcvikem elitních ochránců královského rodu. Nebyla jako ostatní, nebojuje jako ostatní, je jiná a nikdo netuší proč.

Teprve až osudná nehoda způsobí odhalení jejího tajemství před ostatními a stane se z ní nepohodlná osoba. Jako žena nepatří mezi královsku gardu a jako jeden z nejlepších zabijáků krále nemůže nikdy zapadnout do světa obyčejných lidí.

Král tuhle nepříjemnost vyřeší tím nejrychlejším a nejjednodušším způsobem. Jako pouhou věc ji daruje jednomu ze svým lidí, provdá ji co nejdále a v nejpustším kraji to lze.

Tento osud ale možná nebude tak strastiplný, jak si Miranda zprvu myslela...

Stav: dokončená (50 kapitol)

Žánr: historický příběh

Tudy k povídce

 

 


 

 

Strach

Tohle dílko vzniklo z jedné z mých ponurých nálad. Polemizuje o strachu ze života i samotné smrti. O vahách, na kterých se občas duše kolébá.

Žánr: poezieSvětlý šál

Baladický příběh o mladé dívce, která měla mít vše a nezbylo jí nic.

Žánr: poezieSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Povídky od Texie:

698. Lillian
29.03.2016 [22:36]

Poviedka život a čest pôjde keď pojdete cez tieto odkazy a budete si hore prepisovať čísla kapitol. Aspoň mne to len v tedy ide a som za to vážne rada lebo dlho som sa k nej nevedela dostať a náhodne sa mi to podarilo teraz :) Poviedka je perfektná ako všetko od Texie :)
ourstories.ourstories.cz/6-na-pokracovani/zivot-a-cest-prolog/1/
ourstories.ourstories.cz/6-na-pokracovani/zivot-a-cest-prolog/1/

697. Lexi
04.08.2015 [16:28]

Ahoj, dívala jsem se na Tvou tvorbu Texie a je vážně dobrá. Emoticon Chtěla jsem se zeptat, chtěla jsem si přečíst povídku Život a čest, ale nemůžu se k ní dostat. Stránka se nezobrazí, místo toho mi to píše "Not Found". Nevíte proč mi to nejde zobrazit? Děkuji Vám za pomoc. Emoticon

696. kala
12.05.2015 [18:42]

kalaJsem potěšena, že opět publikuješ. Emoticon
Četla jsem většinu tvé tvorby Emoticon Emoticon
Děkuji.

695. Nerea
26.01.2015 [22:19]

Ahoj, mám takovej dotaz... Chtěla bych rozjet stránku s povídkami na téma BDB, sama se snažím jednu psát. A tak jsem se chtěla zeptat, zda bys měla zájem o publikování tvojí povídky V objetí zrůdy na mých čersdtvě založených stránkách.
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď. :)
bratrstvo-cerne-dyky.blogspot.cz/

694. kyschu
10.01.2015 [22:20]

jo...jo...texie... je to neuvěřitelné, ale pořád tě ještě čtu :) Myslím to v dobrým. Když dlouho nepíšeš tak si čtu znova tvá stará díla( buď zda nebo na FF. Nepíšeš ještě někam? Tvl... je to už 5 let! Máme normálně výročí! Emoticon Emoticon

693. leny
22.09.2014 [0:43]

Prosím prosím prosím začni zase psát nebo mě klepne! Emoticon

692. Verča
27.05.2014 [15:24]

Téda, po x mešicích se kouknu sem a moje nej spisovatelka tu máte tolik nových a krásných povídek ....klaním se před užasnými nápady a stylem psaní.. Emoticon ...a šup šup další Emoticon

691. maky21 přispěvatel
19.01.2014 [11:08]

maky21Lucia: texie tu teď dlouho nebyla, nejspíš má velice nepsací časy (a my se těšíme, až zas začne psát, takže Texulko, jestli si tohle čteš, všechny problémy prohoď ledničkou, protože my čekáme na povídku). Ale má tu rozepsanou další tak nějak historickou, jako byla Život a čest, a tou je Druhá tvář. Je velice kvalitní (a je tam kapitola věnovaná mně bwahahahahaha *zalyká se ďábelským smíchem*), tak se ti určitě bude líbit. ^^

Poznámka speciálně pro Texie: doufám, že ti nevadí, že tu vystupuju se vší drzostí jako tvá tisková mluvčí, ale musíš uznat, že jinak by tu zavládl chaos. Emoticon

690. lucia
14.01.2014 [22:32]

Ahojky strasne ale strasne sa mi pacila poviedka zivot a cest , neplanovala by si nieco este na ten styl, z toho obdobia alebo dake pokracovanie ??? :) strasne dobre sa mi to citalo a to nielen prvy krat Emoticon Emoticon

689. Ela
03.01.2014 [16:59]

Jé, Texie už zase nepíše! ^^

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 ... 70   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!