OurStories.cz ~ naše povídky - Shrnutí » Fabulas ab VictoriaJamesFabulas ab VictoriaJamesFF drabble:

Daemon daemone pellitur
Puella de bene
Piangere
New Via cruentatur
Expergiscimini!
Vindicandos illos!

FF básne:
Dilexed et odisti
Tenebris prædictas Fatales

 

 

 

Len ťažko popísateľná je moja povaha a nápady v písaní. Prichádzajú samé od seba, pretože jediný spisovateĺ sa dokáže na veci pozerať z iného uhla pohľadu a ani perfecionista neodlíši jeho záľubu pokáňujúc s bláznivými úvahami o smrti a živote.

Vezmem to trocha v zkratke, aby som sa zbytočne nerozpisovala nad svojou maličkosťou, ktorá patrne nikoho príliš nezaujíma a nikto ju nepokladá za smrteľne dôležitou, výnimkou je pár osôb, čo potvrdia dané pravidlo.

Hneď na začiatok by som rada povedala, že moje meno je Michaela a som pomerne mladý tvor na našej milovanej planétke menom Zem. Ešte som nedostala občianský preukaz a v najbližšej dobe sa k tomu ani nechystám, času mám na zbytočné papieriky dosť. Stále teda nemôžem byť trestne stíhaná, ale na druhú stranu ma môžu pokojne šupnúť niekde ku nám do náparavného ústavu, bývam na východnom Slovensku, a marí sa mi, že niekoľko takých nepekných miest tu v našom meste máme.

Medzi moje záujmy patrí s podivom písanie, ktorému sa venujem už niekoľko rokov, ale poväčšinou dosť okrajovo, ospravedlňujúc to tým, že ma zamestnáva miesto, kde každý deň dochádzam a hodiny sa morím nad písomkami, čo aj tak splývajú do obrázkov... Takmer nikdy som nijakú poviedku nedoviedla do konca, nebol o ne záujem a tým pádom som stratila ja svoj v nich pokračovať, a som si istá, aké to bude v budúcnosti. Ďalšou mojou veľmi obľúbenou činnosťou je čítanie, vlastne všetkého možného, čo sa dostane do mojich rúk, nevyletí hneď niekam preč. Najviac ale čítam sci-fi knihy, a tie, ktoré sú pre mňa stále pútavé tak ako pri prvom otvorení, ani iné žánre však nezavrhujem. Mimo toto sa dosť intenzívne venujem spevu a hudbe, ktoré sú neodmysliteľnou časťou mojej existencie, okrem toho je tu zvláštna záľuba hrať na klavír a počúvať môj neodmysliteľný žáner hudby, to jest gothic metal rock. Medzi moje ďalšie obľúbené činnosti patrí napríklad kreslenie, design art a pod. Ale to nie sú činnosti natoľko obľúbené, aby som mala potrebu o nich rozprávať. 

Povahovo by to bolo zrejme na dlhšie rozprávanie, v skratke som pesimistický realista, a rovnakou mierou úprimná ako cynická a pragmatická ešte snáď dvakrát toľko. Na druhú strau sú tu dobré vlastnosti, čo nevidno, považujem za ne moju empatiu, ale tým by som aj skončila. Som tvrdohlavá, idem si za svojim aj cez mŕtvoly a k mojim milovaným spolužiakom sa chovám tak, ako oni ku mne – ako k deťom (je mi vyčítané, že nech píšem, či hovorím, čo hovorím, pôsobý to štýlom, že som staršia, nadradenejšia a káram malé deti.) Nepopriem môj sarkazmus, iróniu a určite sa ani nebudem zmieňovať o taktu, ktorý pre mňa neexistuje. Inklinujem k sadismu, ale nie dobrovoľne – zvrátený zmysel pre humor a spôsob, akým rozprávam, je toho dôkazom.  


soo 


Daemon daemone pellitur 

Stav: hotová/vydaná  

Inšpirácia: Silent Hill

Len v bolesti a krvi kráčala a úsmev zdobil znetvorenú tváričku. Blázon osudom zmietaný sa pozeral na dievčatko, čo si len ťažko cholericky a bláznivo pozerá na mesto, v ktorom sa verne prevaľujú chumáčiky popoľa a mŕtvi vstávajú z hrobov. 


Puella de bene

  Stav: hotová/vydaná

Inšpirácia: Samara song

V zhrnutí by sa dalo polemizovať o výstupu dievčatka menom Samara. Len plačlivý výkon vzniesol sa nad nádherou dávno vznesenou.


New Via cruentatur

Stav: hotová/vydaná 

Inšpirácia: Evanescence - New Way To Bleed

Pretože len blázon ponorí sa do deja hlbokého s myšlienkou nekalou a tá sa zvíja v spáse aj tak bezcennej.


Piangere 

Stav: hotová/vydaná 

Inšpirácia: Evanescence: The Last Song I'm Wasting On You 

Keď sa len v nechcenú dobu dostanete na nevhodné miesto, následky si ponesiete už celý život...

Nerozhodnosť a otáľanie sú príčinami neúspechu.
George Canning  


Expergiscimi!

Stav: hotová/vydaná 

Inšpirácia: Amy Lee: Sally´s song

Človek by si mal uvedomiť, čo pre neho ľudia znamenajú, kým nie je neskoro a nič sa už nedá vrátiť späť.

Viem to, pretože som zažila už niečo podobné, a len ťažko sa mi to podarilo vtesnať do neveľa sto slov.

 


Vindicandos illos!

Stav: hotová/čaká na vydanie 

Inšpirácia: Within Temptation: Our Solemn Hour

 Situácia podobná mojej. Dievča podobné mne, v ktorej zranenej duši panujú diabolské myšlienky...  


 

Tenebris praedictas Fatales

Stav: hotová/vydaná

Inšpirácia: Evanescence - Tourniqet

Temné víly už podsvetiu kraľujú...

 


Dilexed et odisti

Stav: hotová/vydaná

Inšpirácia: Evanescence: My last Breath 

Hudba je rečou pre tento svet, práve ona je jazykom zrozumiteľným tam, kde už zrozumiteľnosť neočakávame. Práve ona je objaviteľkou schopností, ktoré sme už zabudli.

Jiří Pilka 


 


Pozri aj: moje zhrnutie na stmivani.eu Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Fabulas ab VictoriaJames:

1. Texie admin
18.11.2012 [10:11]

TexieVe shrnutí by mělo být i něco napsáno. Minimálně vypsané povídky, shrnutí o čem povídka je a také odkazy. Jak tedy shrnutí dokončíš ke své spokojenosti, tak prosím teprve pak zadej "Článek je hotov". Díky. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!