OurStories.cz ~ naše povídky - Shrnutí » Povídky od Kate3Povídky od Kate3Povídky:
Mors principium est
Dům na pobřeží
Navždy věrní
Všechno, anebo nic
Plná beznaděje
Nedopitá sklenka vína
Slibuji...
Naděje z popela (spoluautorská s emam)
Silná až do konce
Jeho Olga, její Václav
Jeho Olga, její Václav 2
Tam a zase zpátky
Verše: Ještě nezmizela
Volné verše na historické téma

Vítám Vás na svém shrnutí! :)

Najdete u mě povídky z různých žánrů. Z každodenního života, pocitovky i historické povídky s nádechem mých vlastních nápadů, které se do povídek snažím dát. Možná, že mě v nich poznáte. ;) Přeji příjemnou zábavu a pokud se vám mé povídky budou líbít, budu ráda za jakoukoli odezvu. :)

A zde - nejen můj blog: https://two-alices-in-wonderland.blogspot.cz/

Aktualizováno: 15. 5. 2021

Novinky:

 

Mors principium est

Mors principium est

 

Smrt je jen začátek. Válka skončila, ale ona udělala rozhodnutí, ze kterého se bude muset zodpovídat. Přinejmenším jemu a o to to bylo děsivější. Její rozhodnutí přineslo mnoho nových výzev, těžkých otázek a ještě složitějších odpovědí. Hermiona ho ale udělat musela. Musela zachránit Severuse Snapea. I přesto, že to byla nutnost, děsila se chvíle, kdy se jí zeptá na tu otázku. Proč? 

Co bude dál? A dostane se jí vůbec nějaké vděčnosti?

Můj první pokus o Snamione

1. kapitola

2. kapitola

3. kapitola

4. kapitola

5. kapitola

6. kapitola

7. kapitola

8. kapitola

9. kapitola

10. kapitola

11. kapitola

12. kapitola

13. kapitola

14. kapitola

15. kapitola

...

 

 

Dům na pobřeží

 

Dům na pobřeží

Dům, který prožil se svými obyvateli už mnoho osudů. Dům na pobřeží, který zná to dobré i to špatné, co jeho návštěvníci zažili. Dům s modrou střechou. A tajemstvím.

Docent matematiky a studentka historie a jejich řecké setkání. Zranění, která musí být vyléčena; otázky, které musí být zodpovězeny. Ani pro jednoho to však nebude jednoduché.

Část 1

Část 2

Část 3

 

 

Povídky

 

Ruce

Navždy věrní

Historická povídka ze 40. - 80. let 20. století

Víra, naděje, láska. Zůstali věrní. Sobě, zemi, Bohu. Příběh rodiny odehrávající se během složitého 20. století. Osudy lidí po 2. světové válce.

1. část - klikni

2. část - klikni

 3. části - klikni

 

 

Horníci

Všechno, anebo nic

Historický kousek z 50. let, Jáchymovské doly

Soudit ostatní je tak jednoduché, ale nikdy nevíte, jaký životní příběh se za jejich jednáním skrývá... 

 

Kapky

Plná beznaděje

Tripple drabble o jednom na první pohled beznadějném čekání. 
Jaké pocity mohou mít rodiče, když se jejich dítě rozhodne žít chvíli na vlastní noze a uteče v mladém věku z domova? Jak se může cítit matka, která své dítě nadevše miluje? 
Název drabblu je oxymorón. ;)

 

 

Sklenka vína

 

Nedopitá sklenka vína

V lidském živote se nedějí jenom příjemné chvíle. Překážky nám dodávají sílu, pokud se přese ně dostaneme. Nezáleží na tom, kolikrát upadneme, ale na tom, jestli najdeme sílu se zvednout a jít dál.

 

 

Miminko

Slibuji...

ska... Nekonečná láska. Když ji ztratíte, nechcete žít dál. Lze znovu najít svou lásku, když už nedoufáte? A kolik podob může láska mít? 
Tato povídka může, ale i nemusí být volnějším pokračováním povídky: Nedopitá sklenka vína. 

 

 

Naděje z popela

Naděje z popela

Chtěla mu jen poděkovat za záchranu života, a místo toho mu darovala to nejcennější - naději. Utrpení by mělo skončit s posledním výstřelem. Ale trápení napáchané druhou světovou válkou pokračuje v přeživších dál... 
Spoluautorská povídka s emam

 

 

Slunce

Silná až do konce

Můj pohled na dobu, kterou jsem nezažila. Doba, na kterou by mnoho lidí nejradši zapomnělo. Doba, která se, doufám, už nikdy nevrátí. 
„Jeden sluneční paprsek postačí, aby prosvítil hodně temna."

Sv. František z Assisi

 

 Historické povídky

Olga Havlová

Jeho Olga, její Václav

„Člověk má dělat to, nač má sílu." Olga Havlová

Můj pohled na zajímavou ženu, která byla všeobecně oblíbenou první dámou, ač se jí původně stát nechtěla.

 

 

Václav a Olga Havlovi

Jeho Olga, její Václav 2

Střípky ze života dvou vlastně úplně obyčejných lidí.
Povídka nemá být urážkou kohokoliv. 
Některé scény jsou autentické, některé mnou smyšlené.

 

 

Volné verše

 

Láska

Ještě nezmizela...

Stále ještě doufám... Mé úplně první volné verše.

 

 

Václavské náměstí

Volné verše na historické téma

Poznáte, o jaké události a osobnosti našich dějin se jedná? A rozklíčujete drobné jinotaje, které se v mých verších nacházejí?

 

 

Jan Lucemburský a Eliška Přemyslovna

Není lev jako lev

spoluautorská povídka s RenyNew

Už jste někdy byli svědky hádky devatenáctiletého českého krále a jeho o čtyři roky starší manželky? Vybrat jméno následníka není snadný úkol. Čí návrh nakonec zvítězí? 
Náš malý a poněkud netradiční příspěvek k 700. výročí narození Otce vlasti.

 

 

 

 

 

 

Fan fiction povídky

Laň

Tam a zase zpátky

Můj první a nejspíš i poslední pokus na téma HP fanfiction. Nevím, co mě to popadlo, ale myslím, že jsou i jiné páry, o kterých by se daly psát zajímavé povídky. Třeba Lily a Severus. ;) Myslánkou tam a zase zpátky.
Jeden krátký pohled na pár, který pro mě vždy byl tak trochu záhadou a vždy jsem se o něm chtěla dozvědět víc.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Povídky od Kate3:

9. luckap přispěvatel
22.08.2021 [23:39]

luckapJa som sa vôbec nenahnevala, ako som písala. Teraz, keď už mi je to vysvetlené, tak je to čarovné. Môžeš pritom smelo zostať! Emoticon Emoticon Emoticon

8. Kate3 přispěvatel
22.08.2021 [23:07]

Kate3Ahoj holky, je to přesně tak, jak píše TajemnýKvěták. Skutečně jsem ti, luckap, ten nick počeštila a chápala ho jako Lucka P. Snad se nezlobíš. Omlouvám se, už ho budu používat jen slovensky. Zatím se mějte hezky a děkuju za komentáře k povídkám. Emoticon

7. luckap přispěvatel
22.08.2021 [20:33]

luckapAhá, jasné, ospravedlňujem sa, nejako mi tento detail nedošiel. Emoticon Emoticon Po tomto vysvetlení mi to príde ešte milšie Emoticon Emoticon

6. TajemnyKvetak přispěvatel
22.08.2021 [20:29]

TajemnyKvetakJá si dovolím malou intervenci, než stihne odepsat Kate :D Luckap, myslím, že to není gramatická chyba, ale rozdíl mezi češtinou a slovenštinou. Kate zřejmě chápe tvůj nick jako "Lucka P.", takže tě česky skloňuje - děvče se jménem "Lucka" se v češtině osloví "Lucko". Emoticon Takže myslím, že "Luckop" vzniklo takto. Emoticon

5. luckap přispěvatel
22.08.2021 [18:57]

luckapKate3: Niežeby som chcela byť nejakým silným zástancom upozorňovania na drobné chyby gramatiky, ale všimla som si, že sa ti to stalo už druhýkrát. V nicku mám luckAp, nie luckOp, ale inak mi to naozaj nevadí, je to celkom milé.Emoticon Emoticon Emoticon

4. RenyNew přispěvatel
11.05.2016 [16:37]

RenyNewHP povídka je na světě!Emoticon Nakonec si do ní ale našla cestu úplně jiná písnička, než jsem měla v plánu a vlastně se ani nejedná o songfic Emoticon

3. RenyNew přispěvatel
08.05.2016 [18:02]

RenyNewAhoj Kate, omlouvám se, že jsem na tvůj komentář na mém shrnutí nezareagovala. Četla jsem ho ale hned :). Nemáš za co děkovat, tvoje povídka si to opravdu zasloužila :).
PS: Právě chystám další potterovskou songfic :).

2. emam přispěvatel
13.10.2015 [20:58]

emamHledám tu básničku a tady nic není Emoticon

1. RenyNew přispěvatel
20.09.2015 [12:32]

RenyNewJsem moc ráda, že se Epíci líbí. Na netu "bohužel" nenajdeš celé CD Kotlina. Snad na tomhle záznamu z koncertu, tam je asi většina... https://www.youtube.com/watch?v=ILAp1shkATE
A ano - Milada je krátká, ale úžasná... a tak mrazivá...

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!