OurStories.cz ~ naše povídky - Profil uživatele MyfateMyfate

Práva: přispěvatel

Reálné jméno: Wanda

Věk: 23

O mně: Jsem twilightholik a natolik velký blázen, abych se pustila do vlastní tvorby. :o)
Inspiraci chodím v nouzi nejvyšší hledat k vodě, jinak běžně se inspiruji v denním životě, což má občas za následek přílišné množství nápadů. V tu chvíli přestávám fungovat v reálném světě a pouze vše sepisuji, abych nezapomněla, doufaje, že se to jednou bude hodit.
Kromě psaní také samozřejmě čtu a sem tam i zkouknu nějaký ten filmeček.
Kromě TS čtu také VD a TB, čas od času se vrátím k HP. A nově jsem objevila BČD. :o)
Mou největší závislostí je tanec a čokoláda. Čokoládu se snažím si odpírat a nahrazovat ji tancem... :o)

Jsem vegetarián hlavně proto, že mi maso ve většině případů nechutná.

Ze všeho nejraději mám kávu černější než moje duše a hořkou jako život sám.

Můžete mě také najít pod stejným nickem na stmívání.eu
http://www.stmivani.eu/profiles/Myfate/

Motto:

1) Tážeš-li se "Co jsem komu udělal?", věz, že tvá otázka není přesná. Zkus se sám sebe zeptat "Co jsem pro koho udělal?".

2) Když přelstíš smrt, život jako takový ztrácí smysl...

Kontakt:

E-mail: fewee (zavináč) seznam.cz

ICQ: 247830616ICQ status

Skype: feweecz

Statistiky:

Moje články: 4

Moje komentáře

Titulek článku Text
21.01.2012 (13:46)ShrnutíPovídky od Chensie Chensie,

nemáš zač. :-)
Havlíčka jsem nečetla, ale Erbenovu Kytici mám přečtenou a musím říct, že mi pomohla porozumět Prokletým básníkům.
Pravdou je, že česká literatura, jakožto i filmografie už není, co bývala. Než jsem našla Kulhánka, tak jsem ztrácela víru v české umění opravdu hodně. Nyní se to maličko zlepšilo, ale stále nemůžu říct, že by byly překonané nějaké filmy či knihy z minulosti.
Knihkupectví se přizpůsobují poptávce, což znamená, že tam určitě seženeš knihy sepsané politiky (nebudu jmenovat, jistě tušíš, o koho jde), Viewegha a potom čtení pro děti a náctileté z těch českých. Na věkovou skupinu, v níž se také nacházím, se jaksi pozapomíná, protože Viewegh dospěl tam, kam já zatím ještě ne, což znamená, že jeho dílům přestávám rozumět.
Od Kulhánka jsem u nás sehnala pouze nejnovější knihu (Vyhlídka na věčnost) a ostatní se dají doobědnat, ale rozhodně není na skladě narozdíl od zahraničních autorů, jichž je prodejna plná.
Mrzí mě to, protože určitě nejsou jen tito dva autoři, kteří jsou dobří a bohužel jsem se nedávno přesvědčila, že autor až se smrtí nabývá na popularitě, což také není příliš pozitivní.
Českého autora, jehož jméno jsem zatím neslyšela, bych jistě také přečetla, pokud by mě obsah jeho knihy zaujal, přesně jak říkáš. Bohužel mám pocit, že takových autorů mnoho není a pokud ano, tak jsou velmi dobře schovaní.
K českým autorům jsem se uchýlila poté, co jsem na vlastní kůži pocítila, jak zkreslující může být překlad knihy.
Samozřejmě mezi zahraničními mám své oblíbené, ale v tom případě je raději čtu v originále (pokud je to angličtina nebo němčina), protože překlady nejsou vždy trefné. Neříkám, že by nebyly kvalitní, ale jde o to, že když se kniha překládá, tak je ve většině případů třeba použít překladu nepřesného, čímž ztrácí na autentičnosti a duch autora se v knize mísí s duchem překladatele.
20.01.2012 (15:23)ShrnutíPovídky od Chensie Ahoj Chensie,

všimla jsem si Tvého komentáře na Fóru, tak jsem se také rozhodla podělit o svou oblíbenou četbu.
Ze zahraničních autorů u mě vítězí Terry Pratchett a z těch vážnějších Edgar Allen Poe. Z českých pak Jiří Kulhánek (Noční klub považuji za nejzdařilejší, ale Vyhlídka na věčnost je též hodna přečtení).
Ze zdejších povídek stíhám číst jen opravdové minimum, takže snad jen SaDiablo můžu doporučit.

Doufám, že Ti to takhle bude stačit.

Myfate Emoticon
18.01.2012 (21:33)BásničkyJak jsi slabá SaDi,
určitě to není příjemné, ale každý by si měl čas od času nalít čistého vína, aby věděl, na čem je. Určitě to znáš. Emoticon
Je pravda, že o negativních emocech se píše snáze než o pozitivních (aspoň teda mně). Emoticon
17.01.2012 (20:23)BásničkyJak jsi slabá Tak to je přesně ten styl básní, které mám ráda. Temné, upřímné a na kost odhalující.
Jak už bylo řečeno, dá se to vidět dvěma způsoby, přičemž "pohled do zrcadla" je o něco děsivější než ten druhý. Až mi z toho běhá mráz po zádech.
Emoticon Emoticon
15.11.2011 (16:35)O webuOurStories na FB Vanda Jenčková Emoticon
13.11.2011 (22:32)ShrnutíPovídky od SaDiablo SaDi,
děkuji za překrásný komentář plný úžasných domněnek.
Máš pravdu s Warrenem i s pravidly pro mé upíry. Jsou opravdu jiní...
Nahla je racionální člověk, který věří faktům. Samotný název knihy napovídá, že jde o soupis ústně předávaných legend. Proto to bere s rezervou. A vlastně to na Warrena ani nesedí, takže bude ve slepé uličce. On ji v tom ale nemůže nechat dlouho, protože jeden jasný důkaz měla přímo před očima.
Navíc on je vyčerpaný, takže si dokážeš představit, co by mohlo v brzké době následovat. Emoticon Emoticon Emoticon
Myf Emoticon
09.11.2011 (22:56)ShrnutíPovídky od SaDiablo SaDi,
v klidu. Ono to tak opravdu působí při čtení, ale jaksi jsem nenašla lepší způsob, jak to vyjádřit. Snad jen bych ráda upozornila na mateřský instinkt, který je velmi vyvinutý a dost jednostranně zaměřený - jak už sám název napovídá -, proto ber Lucy s rezervou. Emoticon
No a rozhodně jsem nevykecala všechno. Emoticon
Myf Emoticon
09.11.2011 (18:18)ShrnutíPovídky od SaDiablo Ach, SaDi,
ty jsi mě zase rozsekala...
Tvůj komentář byl opravdu trefný a vystihla jsi to skvěle.
Zápletka hned do začátku, jak jsi řekla, otevřela příběh. Potkali se. Ale jak jsi sama zjistila, všechno není, jak by se mohlo na první pohled zdát.
Lucy je rozumná osoba, které se blíží čtyřicítka a má pocit, že její život stagnuje. Rutina doma, rutina v práci a to prostě jednomu vleze na mozek. Laytonovi netrvalo dlouho, aby ji uhnal, třebaže nechtěl Lucy ale Nahlu... Tyjo, jak já toho Laytona nemám ráda... Emoticon
Gregory je naopak ve stereotypu spokojený a cokoliv jen trochu neobvyklého se mu prostě nelíbí. Proč spolu vydrželi tak dlouho? Kvůli dětem. Mají sice dvě děti, ale věkový rozdíl mezi nimi je sedm let a Lucy od té doby, co si Gregoryho vzala, nepracovala. Byla neustále doma a starala se o něho a potom i o děti. On trval na tom, aby byla doma, protože se chtěl chovat jako vzorný manžel. Co si budeme povídat, komu by to nevlezlo na mozek... Každopádně, když si Lucy vydobyla právo chodit do práce, velmi se jí ulevilo, že může jezdit tak daleko a že se Gregory a patnáctiletá Alanice postarají o osmiletého Sebastiena.
Lucy ví, že před Nahlou nic neutají a před manželem se musí snažit, aby to aspoň chvíli vydržela... Má jediné štěstí, že Gregory to prostě vidět nechce. Než aby řešil společenské faux pas, to raději bude dělat, že to nevidí.
Lucy je přesně taková, jakou jsi ji popsala s tím, že teď jsou její emoce umocněné hormony.
Nahla Tristana milovala, ale těch ztrát v jejím životě bylo povícero, takže se naučila to nějak překonávat. Život ji naučil užívat si každého dne, který dostala darem, aby ho prožila naplno.
Nahla není necitelná, jen prostě vzpomínky blednou a na obzoru se objevil Warren. Do toho samozřejmě ještě Lucy a Layton.
Lucy byla právem vystrašená z Warrena, třebaže si neuvědomovala proč. Přesto ji její instinkty varovaly, aby v jeho přítomnosti za každou cenu ochraňovala své ještě nenarozené dítě. Vím, že to zní hrozně, ale Warren není tak špatný, jak by se mohl jevit. Na druhou stranu, svatoušek to také není. Emoticon
V další kapitole bude trošku dramatu, aby bylo nad čím přemýšlet a ve čtvrté kapitole konečně dojde k odhalení, které vyvolá další otázky a odkryje další tajemství. To, že něco nevidíme, neznamená, že to neexistuje. Emoticon

Co se týká písničky, je to jediná, kterou od Taylor Swift poslouchám, protože ostatní se mi... nelíbí. Ne že by byly vyloženě špatné, ale k ní se prostě nehodí. Nebo mi to tak alespoň přijde.
Na nápad s Tristanem mě přivedl výlet s kamarádkou a jejím psem. Poslední dobou jsem si velmi oblíbila dlouhé sukně, takže to vypadalo opravdu zajímavě, když jsem šla s tou obrovskou černou dogou, vlasy jsem měla v culíku na straně, který mi sahal až na bok a ještě jsem si vzala klobouček. No, asi takhle - dost lidí se po nás otáčelo. Emoticon

Tak jo, konec vykecávání, než toho prozradím ještě víc. Aby Tě to pak vůbec bavilo číst. Emoticon

Ještě jednou díky za krásný komentář a poroučím se do wordu. Emoticon

Myf Emoticon
05.11.2011 (8:39)Na pokračováníKastelánka 1 Všem děkuji za krásné komentáře. Jsem ráda, že se vám povídka líbí a doufám, že vás potěší, když řeknu, že druhá kapitola je ve schvalovacím procesu. Myfate Emoticon
03.11.2011 (23:29)ShrnutíPovídky od SaDiablo Ahoj SaDi,
promiň, že jsem se tak dlouho neozvala, měla jsem napilno. No, snad mi to nebudeš mít za zlé...
Velmi děkuji za krásný komentář. Jak jsi řekla, název hradu není důležitý. Emoticon Mnohem důležitější jsou jeho obyvatelé a to, co se děje kolem...
Svým komentářem jsi mě inspirovala k napsání druhé a většiny třetí kapitoly, za což Ti děkuji. Emoticon A pokud budeš mít chuť, budu se těšit na další.
Doufám, že se děj nezvrhne někam, kde bys ho nerada četla a jsem velmi ráda, že jsem se trefila do Tvé chuti.
Měj se krásně.
Myfate Emoticon
02.11.2011 (12:58)Na pokračováníKastelánka 1 Nikol18: Děkuji za opravu. Příště se víc posnažím. Emoticon
01.11.2011 (22:05)Pomoc autorůmGalerie OurStories Texie: Děkuji. Emoticon
01.11.2011 (21:57)Pomoc autorůmGalerie OurStories Ahoj,
také bych ráda zažádala o založení složky.
Předem děkuji. Emoticon
30.10.2011 (14:57)O webuJak přidám povídku? Ahoj,
chtěla bych také poprosit o práva přispěvatele.
Předem děkuji. Emoticon

Datum registrace: 30. 10. 2011

Poslední přihlášení: 13. 6. 2015, 21:17

Články:

 

Kastelánka 4

Kastelánka 4

Povídka se umístila na druhém místě v anketě o Nej povídku měsíce. Gratulujeme!

Warren odpovídá Nahle na některé její otázky, čímž se vše ještě více zkomplikuje.
Přeji příjemné počtení. Myfate

 

Kastelánka 3

Kastelánka 3Myslím, že už tušíte, kdopak bude ten noční návštěvník, ale co se stane po jeho příchodu?
Jedna kapitola - jedna noc.
Přeji příjemné počtení. Myfate

 

Kastelánka 2

Kastelánka 2Mimo pracovní dobu řeší Nahla i jiné záležitosti než Warrena.
Lucy se trápí a Nahla vzpomíná.
Přeji příjemné počtení. Myfate

 

Kastelánka 1

Kastelánka 1Příběh o splnění snu jedné dívky. Dostala vše, po čem toužila a možná ještě mnohem víc. To ukáže až čas.
Nahla vystudovala historii a nyní pracuje jako kastelánka na jednom z hradů v Anglii. Ten sám o sobě není až tak zajímavý, ovšem do té doby, než se mezi skupinou lidí, která si ho jde prohlédnout, neobjeví někdo, koho by tam Nahla opravdu neočekávala.
Přeji příjemné počtení. Myfate
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!